Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Jak to kurde jak co to za pytanie, kopałem piszczelem na udo?


Słuchaj, a po ulicy to Ty latasz na bosaka, bez butów czy jak? Bo jak nosisz buty, to po co walisz lowcka z piszczela, przecież to boli??? Po to ma się buty żeby przysunąć z czuba, nie? W jego piszczel na przykład :)

To po pierwsze, a po drugie to co koledzy radzili: jak kopiesz to chroń twarz i zdecydowanie trenuj tak jak Ci Adam polecił żeby sobie nawyki wyrobić.


Chronić twarz to ja się nauczyłem na kick-boxingu, na KK to tylko sobie można pomażyć. Rady srady weż kurna bo mnie teraz wkurzyłeś, nawyki się uczy bardzo długo , albo złe lub dobre. Ja przez 4 lata uczyłem się złego nawyku.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
sie nauczyles? to co narzekasz ze jak sie okazalo ze nie ma rekawic to dostales w mazak?
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

sie nauczyles? to co narzekasz ze jak sie okazalo ze nie ma rekawic to dostales w mazak?


Ta sytuacja była w 2000roku na kick-boxing chodze od 2004roku. I napisałem że dopiero na KB nauczyłem się chronić twarz.
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
To jak już się nauczyłeś, to jeżeli teraz kopniesz lowkicka na ulicy to nam o to opisz. Dobrze?
Czekam z niecierpliwością.
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Momencik tt48....to, że na kickboxingu nauczyłeś się lepiej kopać low-kicki niż na KK to powód, dla którego polecasz trenować MT a nie Shidokan, tak? 8)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Momencik tt48....to, że na kickboxingu nauczyłeś się lepiej kopać low-kicki niż na KK to powód, dla którego polecasz trenować MT a nie Shidokan, tak? 8)


że co. Ja tylko polecałem KB i gdzieś na początku tego postu zapytałem się o Shidokan co nie którzy odebrali jako agresja, potem przeczytałem o Shidokanie dostałem odpowiedż i oki. Przyznaje że na początku napisałem zdecydowanie MT bo mi się pomieszało z Shotokanem , lubie walki kontaktowe i dlatego taka odpowiedż.
  • 0

budo_gall
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Witam.To moj pierwszy post. Tak sobie poczytalem wasze przemyslenia i teraz to juz nie wiem czy wybrac Shidokan czy MT. Obejrzalem sobie ten filmik z treningu Shidokanu i jesli tak mialby wygladac moj trening to wszedl bym w cos takiego od razu :D mialem kiedys krotka przygode z kravka i to mi ja przypominalo. Z tego co wyczytalem to shidokan jest bardziej przekrojowy wiec mi laikowi wydaje sie ze w na tzw."ulice" jest lepszy niz MT ale moge sie mylic.


ps.takie pytanko szczegolnie dla ludzi zamieszkujacych na slasku: gdzie znajde jakis dobry shidokan?wiem ze jakas sekcja jest w gliwicach i piekarach slaskich. Jesli ktos cos o nich wie to bede wdzieczny za jakies info :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
najprawdopodobniej od wrzesnia będzie nowy nabor do Emers w Katowicach.
poz
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Doq. Ważne jest ile czasu chcesz poświęcić na treningi tygodniowo. Jeśli 2 x w tygodniu to lepiej MT, nauczysz się uderzeń, bo chociaż Shidokan jest przekrojowy - to ćwiczony grappling raz w tygodniu i uderzenia raz w tygodniu nie da Ci pewnie prawie nic. Lepiej być już w czymś chociaż dość dobrym po jakimś czasie. Za to jeśli chcesz trenować dużo - np 4 x w tygodniu to lepiej Shidokan. To taka moja wcinka na logiczne rozumowanie ;)
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024