Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_sir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

sir, jestem ciekaw, jak wygląda taki uliczny trenig? Chociaż trochę obawiam się odpowiedzi.

Obawiaj się bandziorow a nie fighterow, którzy przestrzegaja zasad.

Kselos: to nie watek na to zeby to wyjasniac. Choc wyjasniac nie ma czego - cwiczymy to pod katem czego cwiczymy.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
To może zapytam inaczej:
1) Jak grupa z trenerem...
2)... pójdzie do lasu, lub na odludzie, na jakieś podwórko czy inny zaułek...
3)... i będzie trenować: biegi, wyścigi,...
4)... zadaniówkę (jeden na dwóch, dwóch na trzech itp.),...
5)... sparingi (lekki kontakt, walka nie przerywana, łokcie, można łapać i przewracać itd. zwarcie + ew. parter)...
...to czy będzie to odpowiedni trening?
Jeżeli nie to wymień te punkty które należałoby zmienić... (żeby nie było "ściemy")
Pozdr!
  • 0

budo_sir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Wszystko o czym piszesz jest potrzebne.
Jednak przygotowujac sie pod katem walki na ulicy niezbedne sa sparingi z prawdziwymi dresami.
Kazdy z naszej grupy wczesniej cos cwiczyl (kb, zapasy, tsuanami, boks, judo, kung-fu). Podczas realnych konfrontacji okazalo sie, ze to wszystko w zasadzie nic nie warte.
Silownia, cwiczenie technik ok, ale praktyki nic nie zastapi. Tak na szybko nam wyszlo, bo na ulicy sprawdzamy to dopiero drugi rok jak dziala, ze ulica to 2-3 techniki z boksu, low-kick z kb. Przydaje sie klicz z mt. Walki w zwarciu nie cwiczymy, bo po zlych doswiadczeniach uznalismy ze to za bardzo niebezpieczne.

Ale to nie temat na to.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
TRENING nie zastąpi PRAKTYKI ?!


w dopuszczalnych prawnie granicach = obrona konieczna + ryzyko sportowe

StreetFighting rules :twisted:
  • 0

budo_kox_man
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-Stok

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
tzn ze np, macie 3x w tygodniu trening i o 20.35 zbieracie sie na przystanku no i trener wyciaga notesik :
- Dzis panowie cwiczymy , no moze tak z 20 dresow !
- 20 dresow Sensei ? Idzmy na policje, dresy juz za slabe.
- Dzis wtorek Grzesiu, policje lejemy w piatek a bezdomnych w srode , zapomniales ?!

jesli tak to niezle, niezle u mnie na osiedlu tez przydalaby sie taka bojowka - pomyslcie, mozna sobie 3 x w tygodniu spacerowac z dziewczyna z komorka na wierzchu z szalikiem jakiejkolwiek druzyny najciemniejszymy uliczkami !
Przypomina mi sie taki film "fighting club" , ale chyba troszke zabardzo ponosi Cie wyobraznia...naprawde, albo dresy u Was jakies takie niedozywione.
  • 0

budo_sir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
koxman, w wolnej chwili zaloze nowy watek i tam ci cos odpowiem wiecej, bo ten watek nie jest od tego
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

jesli chodzi o ulice to na moje walka w parterze na wiele sie nie zda (o ile nie walczymy tylko z jednym wrogiem [co jest raczej rzadkie na ulicy])


Wow! Jeszcze jeden fan Diablo który sądzi, że rozwali na raz (i to w stójce) watahy wrogów :twisted:

A ogólnie: obojętne co trenujesz, lepiej zacznij unikać groźnych sytuacji.
  • 0

budo_and1player
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Muay-Thai, żadne karate ( bez obrazy )
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
bez obrazy, ale wiesz w ogole co to jest shidokan?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Jezus maria 8O

Ten geniusz (And1Player) wchodzi na każde forum. I jak widzę wszędzie daje podobny popis... Bana mu dać i tyle (bez obrazy dla "gracza" :twisted: )
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
...ja mam pytanie do przedstawicieli MT, ktorzy mieli stycznosc z zawodnikami Shidokan-Jak oceniacie ich umiejetnosci,przygotowanie pod wzgledem MT??
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Jeśli przemyśleć to zależy w jakim czasie chcesz się obronić na ulicy , hmm obronić śmieszne wiadomo że jak ci wyjedzie z nożem to będzie ciężko. Dobra wracam do tematu. Napewno Shidokan do opanowania jest owiele trudniejsze niż MT. MT po 2latach będziesz wymiatał a w shidokanie będziiesz w fazie nauki, wiem dobrze bo chodziłem na kyokusin. Jeśli chcesz bardzo szybko w krótkim czasie coś tam osiągnąć to ja ci proponuje Boxing , lub Kick-Boxing. A jeśli chcesz i masz chęci do poznawania trudniejszej sztuki walki do opanowania to idż na Shidokan. Ja tam chodze na Kick-Boxing bo mi się podoba , jest łatwe do opanowania i szybciej można się skupiać na doskolnaleniu w sparingach niż poznawania wielu technik...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

shidokanie będziiesz w fazie nauki, wiem dobrze bo chodziłem na kyokusin.




Ludzie, skad Wy sie bierzecie w ogole?
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

shidokanie będziiesz w fazie nauki, wiem dobrze bo chodziłem na kyokusin.




Ludzie, skad Wy sie bierzecie w ogole?


A co może powiesz że osoba która nigdy nie miała styczności ze sztukom walki będzie dobra. Jak dobrze pujdzie będzie miała 6kuy.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
po pierwsze -> http://www.forum-kul...ndpost&p=867642

po drugie, powiedz mi prosze jak wygladaja treningi na Shidokanie.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Ja osobiscie polecil bym Shidokan. Ale wszystko zalezy tak naprawde od konkretnej sekcji i trenera. Dlatego tez nie proboje nawet porownywac. Po jakims czasie, gdy bedziesz mial dobrze opanowane juz podstawy mozesz uzupelnic jakims combatem np kravka. Nie przerywajac treningu oczywiscie :)

Nic odkrywczeko, jeno moje zdanie.

A ogólnie: obojętne co trenujesz, lepiej zacznij unikać groźnych sytuacji.

Puenta ktora powinna zakonczyc temat. A w archiwum jest takich rozwazan jeszcze pelno.

AdamD: Nie ma sensu pchac sie pchac w takie dysputy z ignorantami...
Pozdro
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

po pierwsze -> http://www.forum-kul...ndpost&p=867642


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w regulaminie pisze kilka, a zgodnie ze słownikiem pwn kilka zaczyna sie od 3

zreszta http://www.fabrykasi...p=504878#504878

P.S. Sorka za off-topa
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

po pierwsze -> http://www.forum-kul...ndpost&p=867642

po drugie, powiedz mi prosze jak wygladaja treningi na Shidokanie.


Dobra wygrałeś Shidokan jest tak samo prosty jak Boxing i Kick-Boxing, no i czemu my tak się kłucimy, przecież obaj wiemy że wykonywać dobrze techniki to jedno a dobrze bić się technicznie trzeba latami ćwiczyć. A spór jest tylko dlatego że ja trenuje kick-boxing a ty Shidokan( każdy będzie bronił swojego). Nie lubisz RED TIGERA bo nie lubisz i tu mi przyznaj racje a ja trenuje w Red Tiger bo uwarzam że jest to dobry klub i ma dobrą opinie. Po drugie wybrałem go jako jeden z PZKB. Po trzecie mam dobry dojazd. AdamD może i masz większości racjie ale nie w ten sposób nie tendy droga , jesteś moderatorem a budo raczej chce przyciągać ludzi a nie moderatorem straszyć. Może swoją prace wykonujesz fachowo ale wiele osób zniechęcisz. Albo przestaną czytać ULICA albo wogóle przestaną zaglądać na tą strone. Ja nie wiem skąd w tobie ta agresja ale ty z ludżmi nie potrafisz postępować albo chcesz pokazać że jesteś twardy. Przecież to tylko interner. Przecież gdybym pisał brednie to napewno bym usłyszał złe opinie a tylko ciebie słysze. Wiesz co chyba przestane pisać posty odpowiedzi na ULICA bo to nie ma sensu. Obaj się męczymy i do niczego to nie prowadzi.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Stary,

piszesz o Shidokanie rzeczy, z ktorych jasno wynika ze nie masz bladego pojecia co to jest. Stad moja proba ustalenia czy rzeczywiscie nie wiesz, czy moze jestem w bledzie - a Ty znajac metody treningowe Shidokanu uwazasz ze jest do dupy i trzeba spedzic dlugie lata na treningach zeby sie czegos nauczyc.

Co do red tigera, to nie wiem jak tam wyglada kb, ale wiem az za dobrze jak wyglada kung fu - i z pelnym przekonaniem twierdze ze jest skrajnie do dupy.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Stary,

piszesz o Shidokanie rzeczy, z ktorych jasno wynika ze nie masz bladego pojecia co to jest. Stad moja proba ustalenia czy rzeczywiscie nie wiesz, czy moze jestem w bledzie - a Ty znajac metody treningowe Shidokanu uwazasz ze jest do dupy i trzeba spedzic dlugie lata na treningach zeby sie czegos nauczyc.

Co do red tigera, to nie wiem jak tam wyglada kb, ale wiem az za dobrze jak wyglada kung fu - i z pelnym przekonaniem twierdze ze jest skrajnie do dupy.


Nigdy nie napisałem że Shidokan jest do dupy, ale jest trudniejszy od kick-boxingu. Pewnie mistrz Shidokanu by rozwalił mistrza Kick-boxingu. Bo Shidokan ma większą baze (Karate+MT+BJJ). Kung fu w RED TIGER to mnie interesuje jak zeszło roczny śnieg. Od niedawna w RED TIGER jest też MT. Kick-Boxing jest trochę prymitywną sztuką walki , za dużo ciosów tam nie ma jeśli chodzi o wersjie sportową i dlatego można szybko go opanować. W RED TIGER jest jeszcze dobre to że dwie sale są bardzo podobne wielkością i kształtem do ringu boxerskiego. W RED TIGER KB nie może być prowadzone kiepsko bo jest na regułach PZKB .. Pozdrawiam i bez urazy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024