Skocz do zawartości


Zdjęcie

noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Dołączona grafika


:) )))))
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
a co te zdjecia maja do wyboru kosy do obrony, o to gosc sie pytal nie?
ja odpowiadam najlepszy jest zwykly motylek, dobrze dwa nosic w dwoch miejscach. a najwazniejsze miec wycwiczone szybkie wyjmowanie
sztylet jest gut ale ty sie o obrone pytales.
male maczety sa niezle ale inaczej sie ich uzywa.
w to co pisza o tych taktycznych nozach nie wierz bo to zlom o kant dupy to rozbic, dobre sa owszem ale do zastosowan zwyklych, nie do walki
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Taki jest temat "noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?"
zdjecia pokazuja mozliwosci markowych nozy w cieciu ... zamieszczone na zarzut "nieciecia" liny przez noz.
Oczywiscie :) probowales przebijac scyzorykiem - "bazarowka" deske?
Kazdy noz zabije ... a do samoobrony najlepsza jest brygada SWAT :)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
OK.
Przekonaliscie mnie ze da sie przeciac line lepszym nozem. Ciekawe czy bazarowka sie da (pytam z czystej ciekawosci).

Geneza powstania tematu jest umieszczona w logu naszej rozmowy z LG21. Zapomnial on jednak w temacie dodac tego ze rozmawialismy o nozu do samoobrony.

Widzialem zdjecia walki nozem. Czy jest mozliwosc wstepu na impreze tego typu zeby popatrzec na taka walke oczywiscie mam nadzieje ze jest to tylko trening :) . Pozdrawiam.

A do samoobrony ja polecam jakikolwiek nozyk ktory otwiera sie po nacisnieciu guziczka gdyz jest to najszybsza metoda otworzenia noza... (wedlug mnie). Motylka mozesz juz nie zdazyc otworzyc. Chyba ze umiesz nim "machac"
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

ja polecam jakikolwiek nozyk ktory otwiera sie po nacisnieciu guziczka gdyz jest to najszybsza metoda otworzenia noza... (wedlug mnie). Motylka mozesz juz nie zdazyc otworzyc. Chyba ze umiesz nim "machac"


No, najszybszą metodą otwierania noża jest noszenie otwartego noża 8O
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

ja polecam jakikolwiek nozyk ktory otwiera sie po nacisnieciu guziczka gdyz jest to najszybsza metoda otworzenia noza... (wedlug mnie). Motylka mozesz juz nie zdazyc otworzyc. Chyba ze umiesz nim "machac"


No, najszybszą metodą otwierania noża jest noszenie otwartego noża 8O

Dołączona grafika
:)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Powiedz...
Czy taki noz bys nosil na ulicy???
Noz na wierzchu, ktos podchodzi i pierwsze co robi to zabiera Ci Twoj nozyk i jeszcze Cie nim dzga. (zabija etc.) Typowo bez sensu.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Taki wynalazek do foldera to raczej nie zostal zaprojektowany z mysla o lazeniu z tym po ulicy... Jak widac na zalaczonym obrazku z reszta.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

Powiedz...
Czy taki noz bys nosil na ulicy???
Noz na wierzchu, ktos podchodzi i pierwsze co robi to zabiera Ci Twoj nozyk i jeszcze Cie nim dzga. (zabija etc.) Typowo bez sensu.

Hehehe, nie chcialo mi sie czytac ccalego watku jak zobaczylem przepychanki osobiste.
Byly juz tematy odnosne tego czemu Mad Dogi sa takie drogie.
Oczywiscie, mozna komus wsadzic w brzuch i motylka za 10zl. Ale co to za frajda skoro mozna to zrobic Striderem za 1000zl? Doznania duzo intensywniejsze :wink:

Naturalnie zartuje :)

No, do tematu.
1. Place za jakosc.
2. Skoro place za jakosc to noz mi sie nie zlamie jak przy pchnieciu uderze w sprzaczke od paska.
3. Skoro place za jakosc to noz mi sie nie zlozy na palce przy pchnieciu badz przypadkowym uderzeniu grzbietem (jezeli to folder).
4. Skoro place za jakosc to jestem pewien ze noz przy otwieraniu mi sie nie zatnie i nie zostane z kawalkiem stali w reku.
5. Skoro place za jakosc to mam zaufanie do swojego noza. Wiem co moge z nim zrobic, czy moge pozwolic sobie na silne uderzenia/ciecia/pchniecia bo (patrz pkt 2,3,4) place za jakosc.
Uff :wink:
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
[quote name="budo_Liczmistrz"]
2. Skoro place za jakosc to noz mi sie nie zlamie jak przy pchnieciu uderze w sprzaczke od paska.:[/quote]
To teraz dresy zakladaja paski do dresow? A jesli juz to napastnicy (nie dresy) zakladaja paski z tytanu.

[quote name="budo_Liczmistrz"]
3. Skoro place za jakosc to noz mi sie nie zlozy na palce przy pchnieciu badz przypadkowym uderzeniu grzbietem (jezeli to folder)..:[/quote]
Po kilku dniach spedzonych na forum zrobilem postepy... wierze ze nozyk za 10zl jak bede wbijal w deske to moze sie zlozyc. Jednak zeby sie zlozyl po dzgnieciu czowieka... Potrzeba bedzie lat zeby mnie przekonac... Chyba ze zamiast na Yeti teraz polujemy na Skeletony :)

[quote name="budo_Liczmistrz"]
4. Skoro place za jakosc to jestem pewien ze noz przy otwieraniu mi sie nie zatnie i nie zostane z kawalkiem stali w reku.). [/quote]
Zgoda.

[quote name="budo_Liczmistrz"]
5. Skoro place za jakosc to mam zaufanie do swojego noza. Wiem co moge z nim zrobic, czy moge pozwolic sobie na silne uderzenia/ciecia/pchniecia bo (patrz pkt 2,3,4) place za jakosc. [/quote][/quote][/quote]
Ok zaufanie jest tu wazne do noza ale nie mozna popasc w nozouwielbienie typu "On mi przejedzie po rece nozem za 100zl i nawet nie skaleczy a ja mu...." itp itd.

PS. Przepraszam ze pisze w ten sposob. Nie chce tak na prawde doprowadzic do "przepychanek osobistych" przepraszam jesli to robie. Chce zeby bylo troche smiesnie jak z tymi paskami u dresow :) Pozdrawiam.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

To teraz dresy zakladaja paski do dresow? A jesli juz to napastnicy (nie dresy) zakladaja paski z tytanu.

Rownie dobrze moze to byc kajdan na reku czy lancuch na szyi z wielkim medalionem.

Po kilku dniach spedzonych na forum zrobilem postepy... wierze ze nozyk za 10zl jak bede wbijal w deske to moze sie zlozyc. Jednak zeby sie zlozyl po dzgnieciu czowieka... Potrzeba bedzie lat zeby mnie przekonac... Chyba ze zamiast na Yeti teraz polujemy na Skeletony :)

Patrz wyzej

Ok zaufanie jest tu wazne do noza ale nie mozna popasc w nozouwielbienie typu "On mi przejedzie po rece nozem za 100zl i nawet nie skaleczy a ja mu...." itp itd.

Nie wiem o co chodzi. Kazdym nozem mozna sie skaleczyc.
Ja zrobilem to kerambitem za mniej niz 100zl, a ciecie bylo paskudne :oops:
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Kolego arfen, nóż to narzędzie, takie samo jak np. klucze w warsztacie. Dlaczego używam narzędzi firm Stahlwille, Kukko, Bahco, Facom a nie np topex?. Bo wiem że będę mógł ich używać przez lata. Nie dziw się więc że oczekujemy tego samego od noży.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Mars oczywiscie uznaje wyzszosc nozy drozszych. Pisalem juz o tym. Wiem ze cena jest parametrem i im lepszy noz tym cena wyzsza to jest naturalne. Ale my rozmawiamy o nozu na ulice wiec mam nadzieje ze noz na ulicy nie jest narzedziem Twojej pracy i nie jestes Leonem Zawodowcem :) .
Musielibyscie przeczytac temat od poczatku.

Moze fakt tego ze ktos posiada noz z gornej polki moze zadzialac na psychike posiadacza takowego noza pozytywnie... Tylko oby skutek nie byl odwrotny ze ktos zlekcewazy przeciwnika.

Watpie zeby noz za 10zl sie zlamal po uderzeniu w medalion nawet duzy. w koncu sporo sily wytraci sie na ciele osoby ktora nozownik z nozem za 10zl dzga. (noz uderza w medalion a ten wgniata sie w cialo <-- sorry mialo nie byc fizyki ;) )
Zreszta nawet nozem ze zlamanym/skruszonym ostrzem tez bedziesz walczyc. W czasie walki nozem bedziesz uzywal duzych sil sam nawet nie wiesz jakich (adrenalina) wszystko bedzie sie dzialo szybciej i mocniej niz na treningu, wiec nozem ze zlamanym ostrzem (czubkiem) tez bedziesz w stanie przebic. /albo strach Cie sparalizuje wiec jakosc noza tu nie bedzie miala wiekszego znaczenia. Jesli ma to wlasnie na psychike chociaz wg mnie jest to mylne przekonanie. (tak uwazam teoretyzujac) a to co Pisze kolega o medalionach to jest pech tak jak ja pisalem ze wieksze znaczenie bedzie mial fart w walce tak tu kolega pisze ze pech i tk sobie mozemy gadac i gadac. Ja proponuje dzgac w obronie po nogach : nie bedziemy mieli kogos na sumieniu ani nie zlamiemy noza a lepiej dzgnac kogos w udo czu kolano (chyba nawet trudniej je bronic <-- prosze o opinie bo teoretyzuje) i uciec bo koles juz nas nie bedzie w stanie gonic... proste.
Dodam tez ze prawdopodobienstwo tego ze ktos atakuje Cie nozem i ma na sobie duzy medalion srebrny czy zloty jest minimalne. Malo kto nosi takie cuda a jak nosi to dla kasy nie atakuje bo kasa mu zwisa. (Chyba ze nosisz ze soba skarb warty 10 000 w tym noz ;) )A jak atakuje dla zasad to i dobrze!! Bylo nie kozaczyc.

Nie mniej jednak uwazam ze noz za 1000zl nie jest niezbedny na ulice.
Bo o tym rozmawiamy. Wiem ze temat wyglada inaczej ale nie ja go zakladalem. Czesto musze przypominac o czym rozmawialem z LG21. Zamiescilem logi z naszej rozmowy. zobaczcie. Wtedy Liczmistrz zrozumiesz o co mi chodzilo piszac cytat :) .
Dzis z perspektywy czasu mysle ze LG21 piszac co innego na forum a co innego na forum chcial zrobic ze mnie idiote.
Nie dam sie 8)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

Nie mniej jednak uwazam ze noz za 1000zl nie jest niezbedny na ulice.



Podobnie jak chyba wszyscy na tym forum wiec dajcie pax i niech ktos zamknie ten kretynski watek.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
wiesz, nóż w ogole nie jest niezbędny na ulicy...
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Jestem za zakonczeniem tematu!!!!!!!!!!!!!!
Ja wiem ze noz nie jest niezbedny na ulice. ale dobrze jest go miec. Czesto ktos wymieka tylko na widok noza :) .
Pozdro.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Strzsznie gówniany i bez sensu ten topic :blus: . Jeśli ktoś nie widzi różnicy czy np nielubi swoich palców, to niech nie "przepłaca" ;-) . Pozamiatane i niema o co bić piany ani uszczęśliwiać nikogo na siłę, niech dalej się cieszy ze wspałniałej i niezawodnej "kosy" za 9,99 :) .
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
No wlasnie. Jesli ktos nie lubi swoich palcow i uwaza ze jak przeciwnik ma noz za 10zl to mozna zlapac za ostrze jego kose (bo nie jest ostra) i mu ja odebrac to nie ma co sie meczyc... Trudno. Moze po prostu niektorzy jak zobacza noz za 10zl u przeciwnika, zaczna sie z niego smiac a potem jak taki "cienias" dzgnie to zamiast zlapac sie za rane w brzuchu to zlapiesz sie za glowe a twoje ostatnie zdanie bedzie brzmialo : "Boze, jak on to zrobil?? Przeciez ta kosa byla z bazaru" :rofl:
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Przepraszam ze jeszcze raz pisze. (podwojny post) ale dopiero teraz na to wpadlem.
Temat od poczatku powinien byc postawiony tak:

Jest dwoch gosci jeden ma noz za 1000zl drugi noz za 10zl i walcza.
Ktory wygra? Ten z nozem drozszym i lepszym czy ten z nozem z bazaru? Czy na pewno o wygranej decyduje jakosc noza?

Mysle ze po odpowiedziach na to pytanie mozna bedzie zamknac temat bo mnie to juz troche meczy :) . Pozdrawiam.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Wygra ten kto ma po pierwsze farta. Po drugie jakies tam umiejetnosci tez mile widziane.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024