Skocz do zawartości


Zdjęcie

naginata - gdzie trenowac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

naginata - gdzie trenowac?
wyczytalam gdzies, ze mozna w warszawie pocwiczyc walke naginata. nieduzo tego, ale jest. tylko pytanie, gdzie? bo jak na razie udalo mi sie dowiedziec, ze "tu i owdzie czasem w ramach treningow jest naginata", jednak chodzi mi o STALE treningi. czy ktos moglby mi pomoc? czy w ogole w warszawie istnieje cos takiego jak STALE treningi naginata? z tego co wiem, naginata-do podlega pod PZK i tam m. in. szukalam informacji, ale nic z tego...
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naginata - gdzie trenowac?

W przeciwieństwie do innych odmian szermierki japońskiej (kendo, iaido, jodo) naginata-do nie jest dyscypliną statutową Polskiego Związku Kendo.


*ze strony PZK.

Hmm ale może skontaktuj się z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

A może Jodo by cię zainteresowało, bo w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to ćwiczą.

Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: naginata - gdzie trenowac?
A przeciez naginata jest nieodlaczna czescia szkol Kashima i Katori :lol: :lol: :lol: Musza cwiczyc to w Budojo, jestem pewny!! :wink:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: naginata - gdzie trenowac?
Odwieczna czesc szkoly Katori Shinto Ryu ... w Krakowie i Tarnowie mozesz Trenowac Ta pikna sztuka choc Jo ladniej wyglada :)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naginata - gdzie trenowac?
na stronie warszawskiego stowarzyszenia kendo to w ogole niewiele jest, ale moze przez telefon mi sie czegokolwiek uda dowiedziec... a co do jodo to nie dla mnie tej naginaty szukam tylko dla kumpeli, ktora sie uparla ze jakos tak bezpieczniej... z dlugim kijem z dlugim ostrzem na koncu...

A przeciez naginata jest nieodlaczna czescia szkol Kashima i Katori Musza cwiczyc to w Budojo, jestem pewny!!


cwicza. tylko ze sporadycznie. a mnie chodzi, jak juz to podkreslalam, o stale treningi

Odwieczna czesc szkoly Katori Shinto Ryu ... w Krakowie i Tarnowie mozesz Trenowac Ta pikna sztuka choc Jo ladniej wyglada


Troche za daleko :P
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: naginata - gdzie trenowac?
w warszawie jest katori. naginata jest druga po mieczu bronia dla kobiety. nie cwiczy sie jej sporadycznie, nalezy do podstawy omote. ale trzeba miec podstawy miecza (i dobrze jest miec podstawy kija) zeby zaczac ja cwiczyc w katori.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024