Skocz do zawartości


Zdjęcie

noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
albo np szabo rad!
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
"to juz bedzie 20zl - a Spyderco Byrd kosztuje 129-139 w necie, w galerii mokotow pewnie ze 100 albo 100 pare zl "


czyli teraz sie sklaniasz do nozy do 150zl. Zgadzam sie. mozna kupic dobry niezawdony noz za 200-300zl ze slabszej stali ale pewny, a nie trzeba dawac 1000zl lub jak Ty 2500zl zeby wyjsc jak kozak na ulice. Takie noze sa przeznaczone do konkretnych zadan. Zawsze mozesz sobie kupic noz na kazda okazje i wydac 10 tys zlotych... Twoja sprawa.

aha a jak noz moze nie zadzialac?? Ktos pisal posta ze jak sie noz sam nie sklada to bedzie dzialal :) . Jak widzisz noz na bazarze i sie otwiera, nie zacina to sam sie nie zatnie.
Kwestia tu jest uzywania noza czy sie zatnie czy nie. a mozna przeciez na upartego jak sie boisz sprawdzic go czy jeszcze sie otwiera :) jak ma problemy to naoliwic..

Rozmawialismy o uzywaniu noza na ulicy nie do innych celow!!!! Ktos napisal ze nozem bedziesz walczyl 1 lub 2 moze i 5. Jesli tylko wtedy bedziesz otwieral noz za 10zl to Ci gwarantuje ze sie otworzy. Chyba ze jestes morderca co zabija ludzi masowo (psychopata) to wtedy przydalby sie lepsiasta kosa

To ze Twoja stal jest lepsza nie znaczy ze lepiej sie nim obronisz po raz milionowy!! a teraz tak w ogole robisz proste uniki (tak jak wlasnie to sklonienie sie w strone nozy za 139zl)

Prosze powiedzcie kto ma racje bo ja nie mam juz sily sie klocic.

Ponawiam : LG21 chce mi wytlumaczyc ze na ulice (do obrony) lepszy jest noz drogi okolo 1000zl od 10zl z bazaru.

"z drugiej strony wez mi powiedz na co Ci taki noz?
(...)
LG21 (13:21):
zeby zawsze byl ostry jak brzytwa (S30V).. zeby sie nie wyslizgiwal z reki (okladziwny z G-10), zeby sie nie spieprzyl kiedys (Spyderco), zeby sie nie spieprzyla blokada (420 sprezynowa), ze jak go wyjme na ulicy to prawie kazdy wymieka (wyglad
ArFeN (13:21)
to sa noze drogie bo maja jakies konkretne przeznaczenie tak jak noze dla wojska
LG21 (13:22)
moj tez ma konkretne przeznaczenie
ArFeN (13:22)
wyglad?
LG21 (13:22)
ma 1-sze miejsce w nozach typu EDC <--- aha a na pokazy pieknosci tez z nim chodzisz??
LG21 (13:22)
a o taki mi chodzilo
ArFeN (13:22)
a w czym on jest straszniejszy od innego noza?
(...)
ArFeN (13:22)
ale jak wyjmiejsz na ulicy to uwierz mi nikt z agresorow nie zna sie na nozach i nie da Ci plusa za to ze masz zajebista kose
LG21 (13:22)
uwierz - jak go wyjmuje i ustawiam sie w pozycji do walki nozem - to tylko czubek by sie na mnie rzucil.
LG21 (13:23)
bo tylko czubki rzucaja sie na kogos z nozem. (...)
LG21 (13:23)
a jak ktos umie nim walczyc.. to totalny debil wyskoczy na takiego.... <--- po czym to poznac?? "te kocie ruchy???" aha (LG21 chodzilo oczywiscie o pozycje bojowa do walki nozem ale nozownik jesli umie walczyc nozem to albo Cie potnie bo umie to zrobic albo sie nie zna i nie bedzie to mialo roznicy dla niego czy stoisz w pozycji bojowej czy nie)
LG21 (13:23)
i o to chodzi.
ArFeN (13:23)
Ty... ja bym sie rzucil to raz bo to jaki jest noz to ch** warte. Noz to noz. tak samo przebija noz za 1000zl i tak samo za 10zl <-- jak mam sie bronic to szybko zeby zablokowac reke zanim wyprowadzi cios wole zaryzykowac i stracic juz reke niz zycie).
LG21 (13:24)
moj ma specjalnie profilowana glownie
LG21 (13:24)
wiesz.. co ?
ArFeN (13:24)
noz za 1000zl zabija lepiej niz ten za 10zl lol.
(...)
ArFeN (13:26)
czy na ulicy ma znaczenie czy dales za noz 1000zl czy 10zl na stadionie
ArFeN (13:26)
na prawde na ulicy nikt nie bedzie sie Ciebie pytal czy Twoj noz ma homologacje lol
(...)
ArFeN (13:33)
oki dzgniesz kogos nozesz za 1000zl i sie wbije a za 10zl sie nie wbije?
(...)
LG21 (13:34)
jak bede chcial kogos zabic to wole miec noz z dobrej stali - on mnie przejedzie swoim za 100zl po rece i nawet mnie nie skaleczy.. <---aha aha aha lol
a jak skaleczy to rana powierzchowna - a ja mu moge reke odciac striderem...
(...)
ArFeN (13:49)
to czy sie wbije bardziej gleboko czy nie nie ma juz znaczenia
(...)
LG21 (13:50)
ma znaczenie wlasnie glebokosc....
ArFeN (13:50)
to nie bedzie mialo juz znaczenia
LG21 (13:50)
ma znaczenie stal i to jak ostry jest
LG21 (13:50)
ma znaczenie typ ostrza
ArFeN (13:50)
nie ma
LG21 (13:50) <----- chyba dla wzgledow estetycznych lol
trzymanie rekojesci
(...)
LG21 (13:50)
przebija co jeœli czlowieka to w tym temacie na forum zapadnie cisza bo tu ludzie maj¹ troche inne podejœcie do no¿a... jeœli chce przebiæ coœ innego to nastêpny nó¿... kupi ju¿ porz¹dny za pieni¹dze z odszkodowania za stracone palce...
ArFeN (13:54)
jesli chce przebic cos innego to nastepny nóz... kupi juz porzadny za pieniadze z odszkodowania za stracone palce...
ArFeN (13:54)
nie wiem w tym momnecie komu przyznal racje
LG21 (13:55)
ja tez nie kumam
LG21 (13:55)
a olac.. <----- no ta tera to olac lol
(...)
LG21 (13:57)
ale np. w walce nozem rzadko sie 'dzga' <--- no ta zawsze mozna kogos posmyrac lol lol lolipop
(...)
LG21 (13:57)
dzgniecie to przewaznie wykonczenie dluzszej techniki ciec...
LG21 (13:57)
a nie spotkalem stali, ktora tnie lepiej niz S30V
(...)
LG21 (13:58)
wiesz... striderem przebijasz mu zebra i ostrze noza moze mu wyjsc z 2 strony <---chyba to gdzies slyszalem... Matrix???
(...)
LG21 (13:59)
no to powiedz ze po 1 cieciu bylbys w stanie dalej walczyc?
ArFeN (13:59)
wiesz...
ArFeN (14:00)
jakby przejechal po rece
ArFeN (14:00)
to tak
ArFeN (14:00)
bo reka sie sklada glownie z kosci <--- tak mi sie wydaje przynajmniej
LG21 (14:00)
jak ja bym kogos 1 dobrze ciachnal tak w miare gleboko i na duzej powierzchni - to bym sie od niego odsunal, poczekal az sie zacznie wykrwawiac albo wpadnie w szok i zemdleje albo cos <---- ciekawe czy dresy atakuja w pojedynke... a sorry to jest wynajety Leon Zawodowiec. Tak on dzialal w pojedynke.
LG21 (14:00)
no wiesz
LG21 (14:00)
strider tnie blache samochodowa
ArFeN (14:00)
i po kosci by sie noz zeslizgnal chyba zeby sciagna poszlyt
LG21 (14:00)
to kosci na luziku
LG21 (14:00)
striderem mozesz scinac bambusy.... <--- ej bez rasisowkich tetxow!!!
LG21 (14:00)
byl konkurs na zlocie nozownikow w wawie...
(...)
ArFeN (14:01)
do wywazania sa lomy
LG21 (14:01)
nie
ArFeN (14:02)
noz jest za krotki
LG21 (14:02)
lomy sa mniej wytrzymale od striderow. <--- aha chyba zardzewiale.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

LG21 (14:02)
lomy sa mniej wytrzymale od striderow.


:rofl: kurna, tez lubie te marke bardzo ale w Imie Pana, bez przesady :lol:

e jak go wyjme na ulicy to prawie kazdy wymieka (wyglad



siehehehehhehe

jak bede chcial kogos zabic to wole miec noz z dobrej stali - on mnie przejedzie swoim za 100zl po rece i nawet mnie nie skaleczy


Skad sie tacy ludzie biora 8O

LG21 (13:57)
dzgniecie to przewaznie wykonczenie dluzszej techniki ciec...
LG21 (13:57)
a nie spotkalem stali, ktora tnie lepiej niz S30V


LG bedziesz musial sie latami pozbywac pietna jakie pozostawi na tobie opublikowanie tego loga heheheaheahahahae


Boze wierzyc mi sie nie chce, chlopie, dorosnij!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
dobre, naprawde dobre.

I pomyslec, ze mialem nadzieje ze z tematu rozwinie sie cos sensownego.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
człowieku do obrony to sobie kup dobry miotacz gaz koszt około 100 zł pryskasz klijent łapie sie za twarz wypuszcza z rąk nóż wtedy wywal ten nóż jak najdalej ewentualnei miej przy sobie kajdanki nei z bazaru bo sie zatną jeszcze zkuwanei ludzi przez cywilów jest neilegal tak słyszałem ale nieporównywalnei miejsza kłopoty będziesz miał niż jak kogoś potniesz czy przebijesz . I i niemówcie już o obronie przy pomocy noża bo mie sie robi neidobrze studenciki z was a nei widzicie innego rozwiazania niz odrazu kogoś zabic w najlepszym przypadku zranić . A odnosnei noża to to kup sobei jaki tam uwazasz ale do walki z sznurkami patykami i tak dalej . odnośnei gauz do obrony to ja preferuje chemiczne cs ale gadają ze ten jest dobry [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i jest napewno lepszym rozwiazaniem do obrony niż nóż zastanów sie jak trudno udowodnic obrone konieczna 2 czy napewno chcesz mieć kogoś na sumieniu że zabięłś a były lepsze wyjścia z sytuacji. Wróg jest wrogiem nie można sie z nim cackać ale czy trzeba zabijać ? A właśnei masz neizły budzet wiec mzoęsz pomyślec o zakupie airtasera do obrony super skuteczność rozłoży każdego i krzywdy niezrobi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . za te porady to mi zdrad ska studenciki maja tyle kasy :) pozdrawiam przepraszma zę pisałem nei na temat troche jak na magie stali ale myśle że chociaz dałem komuś do myslenia :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
I jeszcze jedno - pocwicz troche walke nozem, posparuj z kumplami chodzby gazetami, cwicz i cwicz duzo i potem dopiero stwierdzisz czy na ulicy chcialbys sie tak napierdalac. Czy to ma sens w ogole. Sam noz cie nie obroni.
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
[quote name="budo_arfen"]"to juz bedzie 20zl - a Spyderco Byrd kosztuje 129-139 w necie, w galerii mokotow pewnie ze 100 albo 100 pare zl "


czyli teraz sie sklaniasz do nozy do 150zl.[/quote]
Nie, pisalem o nozu dla Ciebie - lepsze to niz bazar, a za ponad 100 mozesz juz miec cos 'na poziomie'

[quote name="budo_arfen"]
Zgadzam sie. mozna kupic dobry niezawdony noz za 200-300zl ze slabszej stali ale pewny, a nie trzeba dawac 1000zl lub jak Ty 2500zl zeby wyjsc jak kozak na ulice.[/quote]

A czy ja kupilem za 2500? Napisalem ze mam taka kwote do ewentualnego wydania na noz, a dalej dopisalem: "ale wolalbym za 1000-1500 i kupic Z3" - nie czytasz moich postow dokladnie.

[quote name="budo_arfen"]
Takie noze sa przeznaczone do konkretnych zadan. Zawsze mozesz sobie kupic noz na kazda okazje i wydac 10 tys zlotych... Twoja sprawa.[/quote]
Do konkretnych zadan: do kuchni, na biwak, dla pletwonurkow, dla policji, dla wojska, do walki wrecz, do samoobrony.

[quote name="budo_arfen"]
aha a jak noz moze nie zadzialac?? Ktos pisal posta ze jak sie noz sam nie sklada to bedzie dzialal :) . Jak widzisz noz na bazarze i sie otwiera, nie zacina to sam sie nie zatnie.[/quote]
Przeciez Twoj sie otwieral raz na X razy - to ja dziekuje za takie cos na ulice.

[quote name="budo_arfen"]
Kwestia tu jest uzywania noza czy sie zatnie czy nie. a mozna przeciez na upartego jak sie boisz sprawdzic go czy jeszcze sie otwiera :) jak ma problemy to naoliwic.. [/quote]
Twojemu poszla sprezyna - ciekawe czy oliwienie cos da ;>

[quote name="budo_arfen"]
Rozmawialismy o uzywaniu noza na ulicy nie do innych celow!!!! Ktos napisal ze nozem bedziesz walczyl 1 lub 2 moze i 5. Jesli tylko wtedy bedziesz otwieral noz za 10zl to Ci gwarantuje ze sie otworzy. Chyba ze jestes morderca co zabija ludzi masowo (psychopata) to wtedy przydalby sie lepsiasta kosa [/quote]
A jak mu sie spieprzy sprezyna, jak Twojemu? :>

[quote name="budo_arfen"]
To ze Twoja stal jest lepsza nie znaczy ze lepiej sie nim obronisz po raz milionowy!! a teraz tak w ogole robisz proste uniki (tak jak wlasnie to sklonienie sie w strone nozy za 139zl)[/quote]
Juz Ci napisalem na gg - ze to moja propozycja dla Ciebie, jako alternatywa bazarkow - kup cos na poziomie, a nie piszesz o nozach, nie majac o nich zielonego pojecia i opierajac swoja wiedze o to, ze jak noz wytrzyma 5 otwarc, to jest super-hiper kozik.

[quote name="budo_arfen"]
Prosze powiedzcie kto ma racje bo ja nie mam juz sily sie klocic.
[/quote]
Ja sie nie kloce, ja wymieniam poglady ;]
P.S. Jak juz tak bardzo chcesz wklejac nasze GG, to prosze bardzo:
LG21: dlaczego kupiles wzmacniacz technics-a a nie jakikolwiek inny, duzo tanszy?
ArFeN: zmieniasz temat
LG21: odpowiesz?
ArFeN: bo jest lepszy.
LG21: no wlasnie.

[quote name="budo_arfen"]
Ponawiam : LG21 chce mi wytlumaczyc ze na ulice (do obrony) lepszy jest noz drogi okolo 1000zl od 10zl z bazaru. [/quote]
Na pewno nie za 10zl

[quote name="budo_arfen"]
"z drugiej strony wez mi powiedz na co Ci taki noz?
(...)
LG21 (13:21):
zeby zawsze byl ostry jak brzytwa (S30V).. zeby sie nie wyslizgiwal z reki (okladziwny z G-10), zeby sie nie spieprzyl kiedys (Spyderco), zeby sie nie spieprzyla blokada (420 sprezynowa), ze jak go wyjme na ulicy to prawie kazdy wymieka (wyglad
ArFeN (13:21)
to sa noze drogie bo maja jakies konkretne przeznaczenie tak jak noze dla wojska
LG21 (13:22)
moj tez ma konkretne przeznaczenie
ArFeN (13:22)
wyglad?
LG21 (13:22)
ma 1-sze miejsce w nozach typu EDC <--- aha a na pokazy pieknosci tez z nim chodzisz??
[/quote]

Ty chyba nie wiesz co to jest EDC...

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:22)
a o taki mi chodzilo
ArFeN (13:22)
a w czym on jest straszniejszy od innego noza?
(...)
ArFeN (13:22)
ale jak wyjmiejsz na ulicy to uwierz mi nikt z agresorow nie zna sie na nozach i nie da Ci plusa za to ze masz zajebista kose
[/quote]
Jesli to bedzie nozownik - to bedzie wiedzial. Poza tym jeden na swoim grobie mial napisane cos w stylu "Bo nie wiedzial, kiedy przestac" albo cos podobnego - wariaci sie zdazaja, experci tez.

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:22)
uwierz - jak go wyjmuje i ustawiam sie w pozycji do walki nozem - to tylko czubek by sie na mnie rzucil.
LG21 (13:23)
bo tylko czubki rzucaja sie na kogos z nozem. (...)
LG21 (13:23)
a jak ktos umie nim walczyc.. to totalny debil wyskoczy na takiego.... <--- po czym to poznac??
[/quote]
Dzisys.. zaraz sie zalamie - chodzi mi o to ze jak spotkam kolesia, ktory wyjmie sobie nozyk, ja wyjme swoj (bo przeciez z golymi rekoma na uzbrojonego sie nie rzuce - jak mam cos pod reka) - to jesli nie zna dobrze technik walki nozem - nie rzuci sie i pojdzie kazdy w swoja strone. Jesli zna techniki walki nozem - tym bardziej sie nie rzuci, bo kazdy kto je zna nie rzuca sie na ludzi - psychopatow nie ucza walki nozem.

[quote name="budo_arfen"]
"te kocie ruchy???" aha (LG21 chodzilo oczywiscie o pozycje bojowa do walki nozem ale nozownik jesli umie walczyc nozem to albo Cie potnie bo umie to zrobic albo sie nie zna i nie bedzie to mialo roznicy dla niego czy stoisz w pozycji bojowej czy nie)
[/quote]
Patrz wyzej

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:23)
i o to chodzi.
ArFeN (13:23)
Ty... ja bym sie rzucil to raz bo to jaki jest noz to ch** warte.
[/quote]
Rzucasz sie na ludzi z nozami - moze inni to skomentuja, ja nie mam slow.

[quote name="budo_arfen"]
Noz to noz. tak samo przebija noz za 1000zl i tak samo za 10zl <-- jak mam sie bronic to szybko zeby zablokowac reke zanim wyprowadzi cios wole zaryzykowac i stracic juz reke niz zycie).
[/quote]
Nie miales sparingow z gumowymi nozami? Powodzenia z blokowaniem jak Ci koles zada X ciosow na minute - po paru sekundach bedziesz miec XX siniakow WSZEDZIE - nie przezyjesz takiego ataku, jesli to specjalista. ALE specjalisci nie atakuja ludzi na ulicy - chodzilo mi glownie o dresow, ewentualnie innych dziwnych typow.


[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:24)
moj ma specjalnie profilowana glownie
LG21 (13:24)
wiesz.. co ?
ArFeN (13:24)
noz za 1000zl zabija lepiej niz ten za 10zl lol.
(...)
ArFeN (13:26)
czy na ulicy ma znaczenie czy dales za noz 1000zl czy 10zl na stadionie
ArFeN (13:26)
na prawde na ulicy nikt nie bedzie sie Ciebie pytal czy Twoj noz ma homologacje lol
[/quote]
Zrozum ze noz za 10zl nie ma parametrow markowych nozy z gornej polki, czy ty nie mozesz tego zrozumiec?!


[quote name="budo_arfen"]
ArFeN (13:33)
oki dzgniesz kogos nozesz za 1000zl i sie wbije a za 10zl sie nie wbije?
[/quote]
Nie, jeden na kilka sprezynowcow sie po prostu chowa - chcialem go wbic w cienka deske - ostrze sie schowalo i tyle mialem z wbicia - palcami przejechalem po ostrzu (ach ta ergonomia i antyposlizgowy plastik) - i nawet sie nie skaleczylem - LOL

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:34)
jak bede chcial kogos zabic to wole miec noz z dobrej stali - on mnie przejedzie swoim za 100zl po rece i nawet mnie nie skaleczy.. <---aha aha aha lol
a jak skaleczy to rana powierzchowna - a ja mu moge reke odciac striderem...
[/quote]
Moze wpadniesz do mnie i zrobimy test ciecia Twojego i mojego? O ile go otworzysz...

[quote name="budo_arfen"]
ArFeN (13:49)
to czy sie wbije bardziej gleboko czy nie nie ma juz znaczenia
[/quote]
No jesli wbijesz miedzy zebra - i nie pojdzie dalej, a wbijesz tanto i przebije go prawie na wylot - to moim zdaniem to ma znaczenie.

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:50)
ma znaczenie wlasnie glebokosc....
ArFeN (13:50)
to nie bedzie mialo juz znaczenia
LG21 (13:50)
ma znaczenie stal i to jak ostry jest
LG21 (13:50)
ma znaczenie typ ostrza
ArFeN (13:50)
nie ma
LG21 (13:50)
trzymanie rekojesci
(...)
LG21 (13:50)
przebija co jeœli czlowieka to w tym temacie na forum zapadnie cisza bo tu ludzie maj¹ troche inne podejœcie do no¿a... jeœli chce przebiæ coœ innego to nastêpny nó¿... kupi ju¿ porz¹dny za pieni¹dze z odszkodowania za stracone palce...
[/quote]
Fajnie pozmieniales loga - bo to Ty napisales, nie ja - widac ze nie mozesz tego przezyc.

[quote name="budo_arfen"]
ArFeN (13:54)
jesli chce przebic cos innego to nastepny nóz... kupi juz porzadny za pieniadze z odszkodowania za stracone palce...
ArFeN (13:54)
nie wiem w tym momnecie komu przyznal racje
LG21 (13:55)
ja tez nie kumam
LG21 (13:55)
a olac.. <----- no ta tera to olac lol
[/quote]
Napisalem - olac o co chodzilo, a chodzilo mu o to ze jak raz Ci palce potnie taki nozyk, to zastanowisz sie na 2 raz jaki kupic i dlaczego nie z bazarku - nie chcialo mi sie tego Tobie tlumaczyc juz, bo bylo pozno, a ze sam nie wpadles, to napisalem "a olac.." - i do teraz sie nad tym nie zastanowiles.


[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:57)
ale np. w walce nozem rzadko sie 'dzga' <--- no ta zawsze mozna kogos posmyrac lol lol lolipop

LG21 (13:57)
dzgniecie to przewaznie wykonczenie dluzszej techniki ciec...
LG21 (13:57)
a nie spotkalem stali, ktora tnie lepiej niz S30V
[/quote]
No i co lolujesz? Ty bys tylko dzgal? No to powodzenia.

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:58)
wiesz... striderem przebijasz mu zebra i ostrze noza moze mu wyjsc z 2 strony <---chyba to gdzies slyszalem... Matrix???
[/quote]
Po prostu newbie

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:59)
no to powiedz ze po 1 cieciu bylbys w stanie dalej walczyc?
ArFeN (13:59)
wiesz...
ArFeN (14:00)
jakby przejechal po rece
to tak
[/quote]
OO jasne.. tetnice pocharatane, a Ty jestes macho i jedziesz dalej, krew sika a byk dalej bryka. Pomysl pozniej pisz.

[quote name="budo_arfen"]
ArFeN (14:00)
bo reka sie sklada glownie z kosci <--- tak mi sie wydaje przynajmniej
LG21 (14:00)
jak ja bym kogos 1 dobrze ciachnal tak w miare gleboko i na duzej powierzchni - to bym sie od niego odsunal, poczekal az sie zacznie wykrwawiac albo wpadnie w szok i zemdleje albo cos <---- ciekawe czy dresy atakuja w pojedynke... a sorry to jest wynajety Leon Zawodowiec. Tak on dzialal w pojedynke.
[/quote]
Jakby ich bylo wiecej i mialbym opcje ucieczki - to w nogi - jesli by walczyli bez narzedzi - ja tez, ale jesli ten pierwszy mialby noz - to bym go ciachnal raz i dobrze i czekal na reakcje reszty - najwyzej bym polegl na polu chwaly. P.S. stado dresow i Ty sam tez zalicza sie do 'gownianych sytuacji'.

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (14:00)
no wiesz
LG21 (14:00)
strider tnie blache samochodowa
ArFeN (14:00)
i po kosci by sie noz zeslizgnal chyba zeby sciagna poszlyt
LG21 (14:00)
to kosci na luziku
LG21 (14:00)
striderem mozesz scinac bambusy.... <--- ej bez rasisowkich tetxow!!![/quote]
Tja - a to jest offtopic.

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (14:00)
byl konkurs na zlocie nozownikow w wawie...
(...)
ArFeN (14:01)
do wywazania sa lomy
LG21 (14:01)
nie
ArFeN (14:02)
noz jest za krotki
LG21 (14:02)
lomy sa mniej wytrzymale od striderow. <--- aha chyba zardzewiale.[/quote]
Nie mam slow na Ciebie po prostu - kupujesz w kolko na bazarze za gora 10zl, a komentujesz jak co najmniej Leon Zawodowiec.

Nie chce mi sie komentowac tego dalej - dlaczego nie napisales o tym wzmacniaczu Technics-a?!
Kupiles go bo jest lepszy? Trzeba bylo to tez wkleic, jak tak juz sie rozpedziles - ale nie - po co?

Jestem ciekaw ile osob na budo podziela Twoje zdanie i kupuje na bazarach - z tego co widze - NIKT.

Pozdrawiam, zycze poglebiania wiedzy w dziedzinie "Magii stali"

P.P.S. Topic do zamkniecia - ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Sorx za dlugi post - cytowalem troche.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Ktos sie zlituje nad panem LG i zamknie ten watek? Bo to bylo smieszne, teraz sie robi przerazajace :roll:
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
gosc84:
Zaczelo sie od tego ze ArFen stwierdzil ze na ulicy "noz za 10zl i za 1000zl to to samo - nie ma roznicy na ulicy, jaki masz"

Mi chodzilo o to, ze jak nie bede mogl uciec, a koles bedzie uzbrojony, to co miec pod reka - jaki noz/ewentualnie co innego - a Ty mi piszesz jakbym biegal po ulicy z nozem i ludzi zabijal. Nie chodzi mi o to zeby kogokolwiek uszkadzac bez powodu i nie w obronie wlasnej.
Jak to ktos madry powiedzial "lepiej zeby mnie 12 sadzilo, niz 4 nioslo" - chodzilo mi o sytuacje wlasnie taka - koles z nozem i co z takim delikwentem robic, nie mogac uciec?

A to ze ArFeN wkleja logi z gg to swiadczy tylko o jego kulturze.
Poza tym to moze wszyscy zaczniemy kupowac na bazarach, a kolega bedzie nam doradzal, ktore 'modele'?

Zenada - topic do zamkniecia.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
LG.

Na ulicy nie ma roznicy czy masz Mad Doga za sto miliardow dolarow czy przyzwoicie naostrzonego kuchenniaka. Chyba,z e napastnicy maja jakies potwornie grube ubrania z zamkami i w ogole, wtedy wazne by bylo trzymanie ostrosci. I tyle.

A to ze ArFeN wkleja logi z gg to swiadczy tylko o jego kulturze.


Po czesci sie zgodze. Ale z drugiej strony fragment loga byl jak najbardziej na temat - nie powtorzylbys nam tego co powiedziales koledze?

Poza tym to moze wszyscy zaczniemy kupowac na bazarach, a kolega bedzie nam doradzal, ktore 'modele'?


Widzisz misiu, problem w tym,z e z kolega zescie rozmawiali o nozu do walki. Mysle, ze conajmniej 90% obecnych tutaj preferuje inne zastosowania noza, gdzie faktycznie roznice miedzy designem, stalami itd itd sa istotne.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
myślałem że moj post zamknie temat ale o zgrozo myliłem się !!! tak poplątanego topicu nie widziałem na nożowej części budo już od dawna !!! zamknijcie go albo wywalcie do działu ulica bo tam podobne "typy" się kłocą czy do powalenia 140 kilowego dresa lepiej kopać w jaja z glana czy z adidasa z uwazględnieniem potecjalnej śmierci przeciwnika i koniecznścią szybkiego odwrotu.
jeśli naprawde szukasz noży samoobrona/kamping to Cynik podał idealnych 2 kandydatów i nic lepszego nie jest Ci potrzebne
Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji podbramkowej na ulicy z przeciwnikiem uzbrojonym w nóz to nawet kosa za 10000$ ci nie pomoże bo się zesra.... ze strachu !!! nie wierzysz ?? to wejdz na inną dzielnice i podbij pod jakąś kamienice przekopią Cie i okradną ale przynajmniej poznasz uczucie paraliżującego strachu na skutek zaskoczenia !!!
Jeśli użyjesz noża na ulicy nawet w samoobronie to conajmniej 6 m-cy spedzisz w areszcie śledczym więć kup CRKT za 200 pln, a reszte zostaw sobie na adwokata (jak się zamkniesz w 10 000 pln bez kaucji to będzie dobrze)
P.S. do Modów proźba o przeredagowanie tego topicu albo jego skasowanie to może jak jutro się obudze to zapomne że go widzialem...
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
.. wyszedl tasiemiec.

Topic lock/del
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
LG21 (13:57)
dzgniecie to przewaznie wykonczenie dluzszej techniki ciec...
LG21 (13:57)
a nie spotkalem stali, ktora tnie lepiej niz S30V


LG21: No i co lolujesz? Ty bys tylko dzgal? No to powodzenia.
-------------------------------------------------


Tak LG21 80 % moich technik atrapa to dzgniecia.
NIe chcialo mi sie juz calosci czytac ... powyzsze zdania przemawiaja za przeniesieniem topiku do dzialu ulica badz knajpy.

POzdrawiam
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Zaczne od tego ze wyraznie od poczatku zaczales temat i dales w poscie mojego loga. Mowilam Ci zeby wiadomosc brzmiala inaczej lecz nie Ty umiesciles dwuwiersz z mojego loga na forum. Teraz opowiadasz mi jakis glodne kawalki o prywatnosci.
2) Zaczales temat a jak ktos przyznal mi racje to zaczales kombinowac. Zaczales sie chwytac jak tonacy brzytwy <-- majac wiedze o nozach nagle sie pytasz uzytkownikow forum jaki noz wybrac (typowy unik i zmienienie toru myslowego <-- odwrocenie go od Twjej porazki) chcialem przypomniec o czym mial byc temat bo ja LG21 wyslalem tego niszczycielskiego posta a on mi dalej tlumaczy ze nozem za 10zl to nic sie nie zdziala trzeba miec za 1000zl.

[quote name="budo_arfen"]
Nie, pisalem o nozu dla Ciebie - lepsze to niz bazar, a za ponad 100 mozesz juz miec cos 'na poziomie'.[/quote]
Typowo lapiesz sie brzytwy

[quote name="budo_arfen"]A czy ja kupilem za 2500? Napisalem ze mam taka kwote do ewentualnego wydania na noz, a dalej dopisalem: "ale wolalbym za 1000-1500 i kupic Z3" - nie czytasz moich postow dokladnie.[/quote]
Nie powoluj sie na to ze nie czytam dokladnie (niech inni przeczzytaja sobie wszzystkie posty <----zawsze mozesz mowic ze szklanka jest w polowie pelna lub w polowie pusta )

[quote name="budo_arfen"]
Do konkretnych zadan: do kuchni, na biwak, dla pletwonurkow, dla policji, dla wojska, do walki wrecz, do samoobrony..[/quote]
A my wlasnie o samoobronie. a do tego nie potrzebna stal S20000 <--- lol

[quote name="budo_arfen"]
Przeciez Twoj sie otwieral raz na X razy - to ja dziekuje za takie cos na ulice..[/quote]
Moj sie otwieral wysmienicie tylko sie nim bawilem jak dzieciak. Aha nie pisze ze sie sprezyna wyrobila bo to ja Ci napisalem. Pozatym to nie sprezyna :) bo noz sie otwiera tyle ze z trudem. Napisalem... bede potrzebowal noza to sobie pojde kupie nowy.

[quote name="budo_arfen"]
A jak mu sie spieprzy sprezyna, jak Twojemu? :>[/quote]
A jak on wyjmie shotguna?? <--- gdybac to se mozemy... Jakbym sie nie bawil i nie szpanowal nozem to by bylo oki.

[quote name="budo_arfen"]
Juz Ci napisalem na gg - ze to moja propozycja dla Ciebie, jako alternatywa bazarkow - kup cos na poziomie, a nie piszesz o nozach, nie majac o nich zielonego pojecia i opierajac swoja wiedze o to, ze jak noz wytrzyma 5 otwarc, to jest super-hiper kozik.[/quote]
Ktos tu nie czyta uwaznie posciiiiiiikow!!!!!!

[quote name="budo_arfen"]
Ja sie nie kloce, ja wymieniam poglady ;]
P.S. Jak juz tak bardzo chcesz wklejac nasze GG, to prosze bardzo:
LG21: dlaczego kupiles wzmacniacz technics-a a nie jakikolwiek inny, duzo tanszy?
ArFeN: zmieniasz temat
LG21: odpowiesz?
ArFeN: bo jest lepszy.
LG21: no wlasnie.[/quote]
Ej ale wzzmacniacza nie zabieram na ulice zeby nim pierdyknac kogos w samoobronie. Pozatym lepszy sprzet lepsza marka wyzsza cena logiczne ale musisz sie zastanowic czy warto placic za cos wiecej jeli asz uzywac noza do samoobrony (przeciez stal i rekojesc i rodzaj ostrza to sa parametry noza tak jak moc jest parametrem wzmacniacza. Musisz sie zastanowic czy na pewno musisz placic 10000zl za noz. Ja dalem 250zl za wzmacniacz warty 400-600zl moge pokazac aukcje allegro. Zawsze moglem kupic wzmacniacz lampowy ale po grzyba??

[quote name="budo_arfen"]
Na pewno nie za 10zl[/quote]
ech lapiemy brzytwy lapiemy... no ja mam za 10 i nie jest taki zly na ulice... chociaz nie powiem ze kupilbym jakas fajna maszynke za 200-300zl patrz wyzej. A 10zl i 1000zl to tu jest TYLKO i wylacznie rozpietoscia cenowwa przyjeta do rozwazan.

[quote name="budo_arfen"]
Ty chyba nie wiesz co to jest EDC...[/quote]
no nie wiem a Ty przestan szpanowac wiedza bo widac u Ciebie wyraznie natlok wiedzy i nie umiesz jej w sposob inteligentny wykoerzystac. Mysle ze z ta wiedza teoretyczna co juz masz mozesz juz przejsc do praktyki.

[quote name="budo_arfen"]
Jesli to bedzie nozownik - to bedzie wiedzial. Poza tym jeden na swoim grobie mial napisane cos w stylu "Bo nie wiedzial, kiedy przestac" albo cos podobnego - wariaci sie zdazaja, experci tez.[/quote]
Dokladnie mistrzu!!!! jak bedzie noziownik i zobaczy ze sie znasz to uda ciote stanie z nozem w lewej rece stanie w pozycji znacznie odbiegajacej od pozycji Twojej "mistrzowskiej" i gdy juz LG21 pomysli sobie "eeeeeeeee koles nie cwiczyl walki nozem" tak Cie pokroi ze ciezko bedzie Cie pozbierac z asfaltu. Ale coz mama mowila "pozory myla"

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:22)
Dzisys.. zaraz sie zalamie - chodzi mi o to ze jak spotkam kolesia, ktory wyjmie sobie nozyk, ja wyjme swoj (bo przeciez z golymi rekoma na uzbrojonego sie nie rzuce - jak mam cos pod reka) - to jesli nie zna dobrze technik walki nozem - nie rzuci sie i pojdzie kazdy w swoja strone. Jesli zna techniki walki nozem - tym bardziej sie nie rzuci, bo kazdy kto je zna nie rzuca sie na ludzi - psychopatow nie ucza walki nozem.
[/quote]ta jasne to on wyjmie swoj nozyk w poszukiwaniu leszcza??? Przeciez mial miec zlecenie na Ciebie. Ty jak ktos wyjmuje noz (specjalista) to zeby go uzywac i tylko jeden z was pojdzie (pobiegnie galopem) w swoja strone albo zaden bo obaj bedziecie martwi.

[quote name="budo_arfen"]
Rzucasz sie na ludzi z nozami - moze inni to skomentuja, ja nie mam slow.
[/quote]
Strary... Tak mnie uczyl koles ktory cwiczyl kickbox i to dosc dlugo :) Nie Ty moj sensej :) On mi mowil ze jak ktos wyciaga noz to nalezy szybko zablokowac cios zanim reka nabierze jakiegokolwiek pedu. wtedy nawet jakby mnie myznal nozem to nie wielkie szkody.

[quote name="budo_arfen"]
Nie miales sparingow z gumowymi nozami? Powodzenia z blokowaniem jak Ci koles zada X ciosow na minute - po paru sekundach bedziesz miec XX siniakow WSZEDZIE - nie przezyjesz takiego ataku, jesli to specjalista. ALE specjalisci nie atakuja ludzi na ulicy - chodzilo mi glownie o dresow, ewentualnie innych dziwnych typow.[/quote]
No to sie zzdecyduj bo zarazz bedziemy tu mieli Leona w Dressie <-- lol lol lol celowo przez 2 s sesese
Sparingi owszzem mialem i z tego co pamietam to lepiej sie bronilem przed nozem niz Ty. pozatym wyprowadzasz kontre w krtan (starasz sie) lub krocze. XX siniakow??? od gumowego noza??? To chyba guma za 100000zl !!! Guma zabija?

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:24)
Zrozum ze noz za 10zl nie ma parametrow markowych nozy z gornej polki, czy ty nie mozesz tego zrozumiec?!
[/quote]
to rozumiem jak najbardziej. Ale niepotrzeba nikomu noza do samoobrony noza za 1000zl <--- I O TYM ROZMAWIAMY PRZYPOMINAM

[quote name="budo_arfen"]
ArFeN (13:33)
Nie, jeden na kilka sprezynowcow sie po prostu chowa - chcialem go wbic w cienka deske - ostrze sie schowalo i tyle mialem z wbicia - palcami przejechalem po ostrzu (ach ta ergonomia i antyposlizgowy plastik) - i nawet sie nie skaleczylem - LOL[/quote]
widocznie masz "smoczy pancerz" na sobie. Ile dales?? Gdzie mozna kupic?? Ty ale ja mam nozyk za 10zl automacik czy jak to sie tam zwie i sie otwiera do boku i sie blokuje. Te ktore sie chowaja same to te ktore sie wysuwaja na sprezynie "do gory" ale Ty jestes specjalista i chyba wiesz... Praaaaaaaaaaaawdaa??? Ps widziales moj noz i nie kombinuj

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:34)
Moze wpadniesz do mnie i zrobimy test ciecia Twojego i mojego? O ile go otworzysz...[/quote] z kielbasa sobie radze. a jaak nie to kielbase przelamuje na pol i wcinam w kawalku... Nie dzieki. Wierze szczerze ze Twoj noz jest lepszy do: krojenia, na biwak do ciecia lin, itp I tym samym MINIMALNIE DO SAMOOBRONY ale jak juz napisalem wieksze znaczenie od parametrow noza bedzie mial FART!!!!!!

[quote name="budo_arfen"]
No jesli wbijesz miedzy zebra - i nie pojdzie dalej, a wbijesz tanto i przebije go prawie na wylot - to moim zdaniem to ma znaczenie.
[/quote]
jakie??? estetyczne?? Pisalem ze jakbys nie dzgnal to koles juzz jest nie kumaty bo impusly bolu ktore docieraja do mozgu blokuja go troszeczke :)

[quote name="budo_arfen"]
Fajnie pozmieniales loga - bo to Ty napisales, nie ja - widac ze nie mozesz tego przezyc. [/quote]
Log jest oczywiscie mito tworczy wybralem tylko kawalkii dotyczace noza. ale ie wiem o co Ci chodzi.

[quote name="budo_arfen"]
Napisalem - olac o co chodzilo, a chodzilo mu o to ze jak raz Ci palce potnie taki nozyk, to zastanowisz sie na 2 raz jaki kupic i dlaczego nie z bazarku - nie chcialo mi sie tego Tobie tlumaczyc juz, bo bylo pozno, a ze sam nie wpadles, to napisalem "a olac.." - i do teraz sie nad tym nie zastanowiles.[/quote]
dla mnie z kontekstu wynika inaczej... Ale coz mam swoj swiat nie powiem lol

[quote name="budo_arfen"]
No i co lolujesz? Ty bys tylko dzgal? No to powodzenia.[/quote]
Waze ponad 100kg. Uwazacie ze dzganie to dobra metoda? mi sie podoba. Zreszta ja Ci pisalem ze ja o nosze gaz i noz. gazem po mordzie noz w udo i uciekamy. A jak napisalem LG21 ze ja bym gazem najpierw potraktowal kolesia to on mi odpisal ze ma maske narciarska i bym mu gowno zrobil <--- lol lol lol lol lol. aha lol.

[quote name="budo_arfen"]
LG21 (13:58)
Po prostu newbie[/quote]
moze kiedys bede taki jak Ty....

[quote name="budo_arfen"]
OO jasne.. tetnice pocharatane, a Ty jestes macho i jedziesz dalej, krew sika a byk dalej bryka. Pomysl pozniej pisz.
[/quote]no dalej jest ze bym walczyl chyba zeby sciagna poszly... czytamy uwaznie??? czy se jaja robimy??

[quote name="budo_arfen"]
Jakby ich bylo wiecej i mialbym opcje ucieczki - to w nogi - jesli by walczyli bez narzedzi - ja tez, ale jesli ten pierwszy mialby noz - to bym go ciachnal raz i dobrze i czekal na reakcje reszty - najwyzej bym polegl na polu chwaly. P.S. stado dresow i Ty sam tez zalicza sie do 'gownianych sytuacji'.[/quote]
Tak czekaj czekaj i zmow paciorek...

[quote name="budo_arfen"]
Nie mam slow na Ciebie po prostu - kupujesz w kolko na bazarze za gora 10zl, a komentujesz jak co najmniej Leon Zawodowiec.[/quote]
Ja nie musze byc Leon Zawodowiec. Ja jesli wiem ze mam racje to ja mam. Ty za to mimo tego ze inni mowia ze sie myslisz przyznaja mi racje to Ty dalej braniesz w swoje. Myslisz ze jak masz wiedze o nozasz to juz jestes nozownik. Do tego masz kose za okolo 700zl... Widze ze Tobie sie nie rpzetlumaczy. Ty chceszz byc zawsze najmadrzejszy we wsi. Moze seria mych postow w koncu Cie obudzi i na necie i w zyciu bo czasem piep* takie kocopoly ze to sie sluchac nie chce. Jak Cie stac na nozyk za 100000zl to sobie kup i nie zawracaj mi dupy. Mnie stac na nozyk za 1000zl ale mi kasa w glowie nie poprzewracala. Noz za 10zl starczy wzmacniacz za 250zl dobrej firmy tez. Zalezy co chceszz miec i po co!! Niech to do Ciebie dotrze. Jak chceszz sie chwalic wszystkim ze dales za kose 700zl... Twoja sprawa ale nie licz na to ze taki ja sie przestraszy na ulicy noza za 20 tys zlotych.... Dla mnie to jeden grzyb jaaki to noz... Leci kosa ja mam blokowac reke lub uciekac a nie ogladac jaki ktos ma noz.


LG21 jest Moim bardzo dobrym kolega, jesli nie przyjacielem probowalem mu wytlumaczyc ze na ulice starczy noz tani nie koniecznie za 10zl ale za 100zl juz wystarczy ale za 10zl nie jest wiele gorszy. Sam widok noza jest przerazajacy a nie jego ergonomia...
Nie chcialem urazil LG21. ale Tlumaczylem od godziny okolo 13 do chyba 24 albo i 1 w nocy z przerwami. Musial napisac posta i jeszcze sobie jazdy ze mnie robil. Mam nadzieje ze Cie to czegos nauczy... Pokory pzedewszsytkim. Nie mozesz myslec ze jestes najmadrzejszy a inni sa glupi i za to dzis Ci sie dostalo. Czytaj uwaznie i nie wyrywaj nic z kontekstu moze cos zrozumiesz... Mam nadzieje ze sie nadal bedziemy kumplowac bo tak poza tym to jestes zajebistym czlowiekiem. Serio. tylko nie badz madrzejszy jak ladniejszy i wszystko bedzie oka. Pozdrawiam.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
arfed: Strary... Tak mnie uczyl koles ktory cwiczyl kickbox i to dosc dlugo Nie Ty moj sensej On mi mowil ze jak ktos wyciaga noz to nalezy szybko zablokowac cios zanim reka nabierze jakiegokolwiek pedu. wtedy nawet jakby mnie myznal nozem to nie wielkie szkody.

-------------------------------------------

Temu Panu tez dziekujemy ... co to znaczy dla Ciebie niewielkie szkody ? Byles kiedys drasniety jakimkolwiek ostrzem ? Myslisz ze do wbicia i ciecia potrzebujesz jakiegokolwiek "pedu" ? :)

ps. Mialem pracowac - ale jak czlowiek czyta takie rzeczy to EDC mi sie w kieszeni otwiera :)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Moze faktycnie masz racje... Ale przyznasz mi racje ze nalezy blokowac reke nozownika zanim wyprowadzi cios... Dlatego ze jak reka ma ped to sie moze zeslizgnac i pocharatac. Tu masz racje w 100% ze nie potrzebny jest wielki ped, tylko cisnienie na koncu noza (z fizyki) Przepraszam zapedzilem sie w zlosci. I prosze mi nie dziekowac tylko pouczac :) ja nauki przyjmuje z pokora :) . Pozdrawiam.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

Temu Panu tez dziekujemy ... co to znaczy dla Ciebie niewielkie szkody ? Byles kiedys drasniety jakimkolwiek ostrzem ? Myslisz ze do wbicia i ciecia potrzebujesz jakiegokolwiek "pedu" ? :)

ps. Mialem pracowac - ale jak czlowiek czyta takie rzeczy to EDC mi sie w kieszeni otwiera :)


Jak nie potrzebujesz to powinno byc tak ze przykladasz noz do wiszacej swobodnie liny, i ja przecinasz... jednak w praktyce to cos niebardzo wychodzi...
Cwiczenie nr 2 - przecinasz w locie cytryne - w ktorym momencie najlatwiej ja przeciac? Na poczatku kiedy noz ma najmniejsza predkosc czy wtedy gdy jest juz rozpedzony?
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
zgrywus ćwiczenie nr 3 ale dla Ciebie. przykładasz ostry nóż do kawałka niezamrożonego mięsa i robisz cięcie z samego nadgarstka. Ja takim ruchem przy pomocy Delice rozcinam 200 gramową piers kuraka na 2 części w ramach testu ostrości i umilenia sobie monotonii gotowania
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Zgrywus specjalnie dla Ciebie (swoja droga w pracy patrzyli na mnie jak na debila).
Tescik cytrynki: Cytrynka lezy sobie na blacie biurka. Bohater SOG Pentagon Elite (raczej ciezko sie nim kroi i tnie) - Jeden ruch nadgarstka cytrynka rozciapana na pol.
Tescik butelki po wodzie - ruch samym nadgarstkiem i SOG wchodzi w butelke jak w papier (przebija).
U stolarzy: Przykladam go do sklejki 0.3 cm w odleglosci jakies 2 - 3 cm wpycham ostrze - przebija na wylot.

Teraz malutki nozyk Ka Bar Hunterek (ciecie) - prowadze go przez kartki papieru wycinajac rozne wzory bez uzycia zadnego pedu - teraz tescik malutkiego chlebka razowego ... przystawiam go od gory i pchajac ostrze przecinam chlebek na pol bez zadnego oporu ... uwazasz ze dotkniecie tym nozem skory nie spowoduje zranienia ? Musze rozpedzac reke z nozem by uczynic ciecie ?

Wazne jest nie ped - ale sila odpowiednio przylozona. Noz nie musi miec duzej predkosci zeby odpowiednio ciac i wbijac ... musi miec odpowiednio przylozona sile.


POzdrawiam
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

Wazne jest nie ped - ale sila odpowiednio przylozona. Noz nie musi miec duzej predkosci zeby odpowiednio ciac i wbijac ... musi miec odpowiednio przylozona sile.


Jesli juz to nie sila tylko cisnienie. A cisnienie to sila dzialajaca na powierzzchnie styku noza z celem. Dlatego jesli noz jest ostrzejszy to leciutku nim przejezdzasz. Z tym ze wlasnie wszystko zalezy od sily bo w przypadku rozwazania zarowno pedu (masa * preredkosc) i cisnienia (sila / powierzchnie 'tnaca' tutaj) tylko sila sie zmienia.

Zgrywus : jesli przykladasz noz do wiszacej swobodnie liny to sila jest mala i cisnienie tez :) . zreszta wydaje mi sie ze jakbys zrobil bardzo silny zamach... to nie przecialbys liny gdyz by sie odksztalcila. Jesli napiszesz mi ze sznureczek tnie... to ja Ci powiem ze wydaje mi sie ze predzej ten sznureczek rwie sie niz przecina go noz :) . ale pewnosci nie mam.
Line sie przezyna trac ostrzem o line.

co do cwiczenia nr 2...
to samo cisnienie. Jak rozpedzisz noz slabo i spadajaca cytryne trafisz od gory z jakas sila to sie wbije np na 1 cm. A jak cytryna spadajaca z wieksza sila (pedem bo mase jakas ma ale ona jest stala :) ) (grawitacja) i trafi na noz to sie wbije glebiej o ile sila uderzajacej cytryny jest wieksza niz noza uderzajacego w nia od rrgory :) )))))

Zgrywus : uzupelnienie cw.2 :) czzytaj level 2 :)
Spusc na noz lepszej klasy cytryne z jakies wysokosci i zzbadaj jak gleboko sie wbila.
Nastepnie wez noz z bazarku i z tej samem wysokosci spusc cytryne. Ponow pomiary. Zobaczysz roznice!!. ostrze ma tu znaczenie.

Podtrzymyje tym samym to co mowilem wczesniej... do walki na ulice taki noz za 1000zl jest zbedny gdyz nadgartkiem nikomu przed oczami wywijac nie bedziesz...
A innym ktorzy uwazaja ze jak maja noze za 1000zl to Leon Zawodowiec nie podskoczy mowie tak : to kupcie sobie noz robiony na zamowienie.
Niech ostrze bedzie z diamentu a raczka ze zlota (na wypadek gdyby ktos Ci reke polal kwasem w koncu Twoj noz musi przetrwac wszystko co tam reka!!!!) Wydasz na taka kose jakies 10 tys lub wiecej ale stary... wtedy to nawet Terminator nie przyfika lol lol lol.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024