Skocz do zawartości


Zdjęcie

Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?
Cała prawda o tym środku, wstrzykiwanym przez niektórych kulturystów do mięśni w celu poprawienia swojej sylwetki. Sztucznie powiększane mięśnie stanowią zagrożenie dla samej istoty kulturystyki. To nie jest wtedy żaden sport, to oszukaństwo najgorsze z możliwych.

Cała prawda o tym środku, wstrzykiwanym przez niektórych kulturystów do mięśni w celu poprawienia swojej sylwetki.

Pięć lat temu, gdy słyszałeś słowo „Synthol” mogłeś nie wiedzieć, o co chodzi. Dziś Synthol jest powodem nie tylko pośmiewiska z kulturystyki w świecie sportu, ale również przypadkowych wypadków śmiertelnych.
Synthol to nazwa produktu sprzedawanego jako olejek do pozowania, natomiast w gruncie rzeczy jest używany przez niektórych do wstrzykiwania do małych grup mięśni, jak tricepsy, bicepsy, naramienne czy mięśnie łydki w celu powiększenia ich objętości. Synthol odkłada się między włóknami mięśniowymi tworząc, po kilku wstrzyknięciach, dużą kulę oleju, która powoduje uniesienie powierzchni ciała. Problem polega na tym, że nie można przewidzieć, jak będzie wyglądać dana część ciała, gdy olej ułoży się nie tak jak trzeba.

Dr Jim Wright – niegdyś redaktor naczelny Amerykaąskiego FLEXA

Dlatego w ciągu ostatnich lat publiczność zgromadzona na pokazach widziała już różne cuda: części ciała wyglądające tak, jakby wyszły spod pędzla Salvadora Dali, wielkie bicepsy przypominające kształtem, konsystencją i zdolnością do gromadzenia płynów garby wielbłąda, trzęsące się mięśnie naramienne tak kwadratowe, że przypominały czterogwiazdkowe generalskie epolety i łydki, w których mięsieą płaszczkowaty i brzuchaty tworzyły jedną całość, twardą jak tyłek Dom`a DeLuise. Widzieliśmy nawet olej wyciekający z miejsc po wstrzyknięciach, co nadało nowego znaczenia okrzykom: Hej, chłopie, tracisz całą pompę! Szczytem wszystkiego była jednak Noc Championów, podczas której jeden z zawodników przekroczył granice możliwości ludzkiej anatomii prezentując po cztery głowy mięśnia naramiennego na każdym ramieniu!

Wiarygodność
Sztucznie powiększane mięśnie stanowią zagrożenie dla samej istoty kulturystyki. To nie jest wtedy żaden sport, to oszukaąstwo najgorsze z możliwych. Kulturysta powiększający Syntholem swoje mięśnie przypomina Kobe Bryanta biegającego po korcie z odrzutowcem przymocowanym do pleców lub Lance Armstronga jadącego na motorze na Tour de France czy Lennoxa Lewisa z trzecią ręką. Joe i Ben Weider w latach 60- tych sprawili, że kulturystyka z dziwactwa stała się prawdziwym sportem. Teraz, pozostawiona chłopcom os Syntholu, ograniczy się do widowiska cyrkowego, w którym będą brać udział anomalie ludzkie typu kobiety z brodą.
Artykuł ten nie zamierza zajmować się problemem stosowania leków w sporcie. Wystarczy powiedzieć, że w każdej dyscyplinie sportu stosuje się różne leki, ale jeśli nie godzimy się na steroidy, hormon wzrostu itp.,. to trzeba przynajmniej odróżnić, że lepsze rezultaty związane ze stosowaniem leków występują wyłącznie w połączeniu z ciężką pracą na siłowni: nie można po prostu siedzieć w domu i czekać na efekty.

Bliski śmierci
Nawet jeśli wprowadzenie kwestii wyglądu w lustrze do kulturystyki nie było złe, to wstrzykiwanie Syntholu może być naprawdę niebezpieczne. Kiedyś jeden z zawodowców omal nie umarł po zastosowaniu tego środka. Teraz chce pozostać anonimowy, ale oto co pan Prawie Trup powiedział:
„Wstrzyknąłem sobie Synthol do tricepsa, ale igła widocznie musiała wejść w żyłę. Prawie natychmiast upadłem na ziemię czując największy ból, jaki kiedykolwiek miałem w życiu. Mogę go porównać jedynie do świecącego uderzania w klatce piersiowej. Przez 30 sekund nie mogłem oddychać. Myślałem, że umrę. Później powiedziano mi, że olej dostał się do serca i płuc i dlatego miałem wstrząs oddechowy.
W koącu mogłem z powrotem oddychać, ale było to bardzo trudne i bolesne. Byłem tak słaby, że leżałem przez dwie godziny na podłodze, nie mogąc zadzwonić po pogotowie. W końcu doczołgałem się do telefonu i zostałem przewieziony na oddział intensywnej opieki. Lekarze powiedzieli, że miałem zastoinową niewydolność serca i prawie nie dawałem znaku życia. Mojej rodzinie powiedziano, że mam tylko 50% szans na przeżycie. Przez 24 godziny moje życie wisiało na włosku. Po czym mój stan zaczął się powoli poprawiać. Przez trzy dni byłem na oddziale intensywnej opieki, a gdy wyszedłem ze szpitala, byłem całkowicie wyczerpany i straciłem 10 kilo.
Trzy tygodnie później byłem u lekarza, który powiedział mi, że mogę zacząć trenować, ale nie wiedziałem, czy jeszcze kiedykolwiek zdołam startować w zawodach. Tak czy nie, już nigdy nie użyję Syntholu. Omal mnie nie zabił.

Zakazany
IFBB umieściła Synthol na liście substancji zakazanych do stosowania. Pan Prawie Trup ma więcej informacji dla tych, którzy go sobie wstrzykują. „Mój lekarz uważa, że Synthol nie jest metabolizowany i nie ulega rozproszeniu, prze ci większość tej substancji pozostaje w organizmie po wydostaniu się z mięśni. Sądzi on nawet, że Synthol może odkładać się w naczyniach, co może mieć katastrofalne skutki.”
Czyli poza natychmiastowym niebezpieczeństwem związanym ze wstrzyknięciem tego środka, może on, nawet jeśli był „właściwie” podawany, pozostawać w organizmie niczym bomba zegarowa czekająca nie wiadomo na co. Oczywiście pomysłodawca Syntholu Chris Clark nie ma pojęcia, gdzie dostaje się on po opuszczeniu mięśni. To trochę jak kupić sobie spadochron i usłyszeć przed samym skokiem z samolotu: „Tak na marginesie to ten model się nie otwiera.”

Ostrzeżenie dla tych, którzy wstrzykują sobie Synthol: to jest głupie i bardzo, ale to bardzo niebezpieczne. Możesz nie dbać o to, że szkodzisz kulturystyce, ale powinieneś dbać o to, by nie zrobić sobie krzywdy.

Autor: Hades

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?
Ale ja tego za cholere nie rozumiem... Wstrzykują sobie dla siły? Nie, bo jej nie dodaje? Dla wyglądu? Przecież to wygląda strasznie. Mi nie podobał sie mój wygląd - wziąłem się do pracy, ale nie lekceważę zdrowia, bo nie po to się buduję, żeby się niszczyć - dlatego nie zamierzam brać żadnych sterydów etc. A tutaj ludzie dla beznadziejnie śmiesznego i głupiego wyglądu ryzykują życie... :/
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

barto5
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1009 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk B-B
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
    muzyka
    boks
    sporty siłowe
    kobiety :D
  • Staż [miesiące]:od 2007 z przerwami kontuzjami itp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?
gdzieś czytałem że synthol to mieszanka olejów mct, na ulotce tak piszę: arnold potrzebował 15 lat by zrobić 55 w bicepsie tobie wystarczy 14 dni :D przeważnie synthol jest stosowany przez kulturystów którzy są bardzo dobrze rozbudowani przykładowo 55 w łapce i nie dają rady już nawet na saa tego ruszyć więc sięgają po synthol w celu poprawienia trochę swojego bicepsa mówię tutaj o małych rozsądnych dawkach . jest to środek bardzo drogi i często trzeba powtarzać kurację obecnie można się już spotkać na Pl rynku z tym produktem :D

ciękawe jak działa olej bambino :P trzeba stestować :D
nie no żart :D
  • 0

plewek1233
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?
- goscie po syntholu
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?
Głupota ludzka nie zna granic...
  • 0

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?

Głupota ludzka nie zna granic...


Nawet nie wiemy ilu czołowych kulturystów ma w sobie Synthol ... nagle maja braki problemów z małymi łydkami itp
Jest duzo środków uzywanych przez kulturystów przed zawodami które pompują ich na pare godzin a tu Synthol i zostaje na lata...

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?
Właśnie, to zostaje na stałe, czy trzeba co jakiś czas na nowo się zalewać?
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Synthol - korekta proporcji czy droga na cmentarz?
po pewnym czasie wiekszosc znika ale nie wszystko a skutki i tak zostaja :P
wali sie to z tego jak sie orietuje kilka razy w miesien ktory chcemy stopniowo zwiekszajac dawke oleju co kilka dni
  • 0
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024