Skocz do zawartości


Zdjęcie

-WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

-WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Witam,specjalnie zamieściłem temat zaczynając jego tytuł od wyrazu WYZWANIE,żeby zwrócić uwagę wojowników. Mianowicie w roku 2000 i 2001 uczestniczyłem w turnieju w BUDAPESZCIE. Organizatorami turnieju była organizacja "Zen-Bu-Kan Kempo Karate" Turniej odbywał się na ciekawych zasadach, które mogą spodobać się wszystkim trenujęcym karate kontaktowe, oraz parter. A więc zawodnicy walcza na tatami 10x10m, walki są jednorundowe, runda trwa 5 min. Zasady jak w karate kontaktowym (Seitedo, Kyokushin,Oyama itp.), do tego dodali możliwość wykonywania rzutów,sprowadzeń do parteru, dżwigni trzymań, duszeń. Walka w parterze może trwać 30 sekund, po tym czasie(jężeli brak jest rozstrzygnięcia-poddanie), sędzia ponownie wznawia walkę w pozycji stojącej. W parterze nie można stosować ciosów pięścią oraz nogą na twarz. Kopnięcia i ciosy pięścią dozwolone są na pozostałe strefy ciała, z zachowaniem oczywiścię pewnych zasad(nie wolno stosować ciosów i kopnięć na kręgosłup,krocze-czyli standard).Nie ma ochraniaczy na pięści. Napiszcie co myślicie o zorganizowaniu takiego turnieju u nas w Polsce??
NIE CHCĘ TYM TEMATEM WYWOŁAĆ JAKIEJŚ "WOJNY" JAK TO CZĘSTO MA MIEJSCE NA FORUM, CHODZI MI TYLKO O SPRAWDZENIE CZY SA OSOBY, KTÓRE WIDZĄ SIĘ W TAKIEJ FORMULE. DLA KTÓRYCH KARATE KONTAKTOWE JEST SUPER, ALE DO TEGO LUBIA CZASAMI POWALCZYĆ
W PARTERZE. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI. POZDRAWIAM!!!!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
jak dla mnie to sa to zasady MMA, a i walki pewnie mało przypominały "zwykłe" karate :?:
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Zasady sa podobne,ale nie do końca takie same. Nie wiem co masz na myśli pisząc zwykłe karate (nie ma takiego), a walki z racji parteru nie były takie jak w karate kontaktowym, ale to chyba logiczne. Ponawiam pytanie co o tym myślicie?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
To nie są zasady mma bo w stójce nie można uderzać na głowę, jak w knockdown.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Dzięki laser!!!! A co o tym myślisz?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Mogloby to naprawde fajnie wygladac.
A jakie przrepisy w stojce? czy mozna lapac za kimono, czy mozna przechwytywac kopniecia? (domyslam sie ze tak, ale dla pewnosci pytam)Czy hiza na glowe dozwolone?

Moze Tedo, napisz cos wiecej o zawodach na ktorych byles. jak to wyglada w praktyce?

Pozdrawiam
  • 0

budo_krecik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KMK

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Spoko pomysl tylko nie bardzo wiem po co az do Budapesztu jezdzic skoro (jesli sie nie myle?) bardzo podobne zawody sa w Polsce chocby Full-contact jiu-jitsu w Bytomiu popatrzcie sobie na forum tego stylu albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
To o czym Tego pisze jest bardzo podobne do formuły w shidokanie. Czyli knockdown plus rzuty i limitowana walka w parterze. Ja mysle że jest to ratunek dla "brzydkiej'" formuły knock gdzei dwóch stoi i się okładają. Tu już nie można tak robić.
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Takie zawody to byloby cos w rodzaju vale tudo z bardzo ograniczonymi uderzeniami... nie wiem czy ktos zkk bylby w stanie walczyc w tej formule.. ale pomysl jest fajny
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Dobry pomysł. Jestem za wprowadzeniem takich zawodów, i żeby zawodnicy od 15/16 lat mogli już startować, bo chciałbm sobie pojeździć na zawody ale nie moge bo mam dopiero 16 lat ,coprawda jest semi kontakt ale to jest wielkie g**no
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
zapomniałem dodać,że walka odbywa się tylko w spodniach od kimon, bez góry, więc nie ma możliwości łapania za górę, ale można łapać za spodnie. Ograniczone są tylko w parterze, reszta tak jak w KK Oyama Seitedo więc zawodnicy z KK dali by radę. Jeżeli chodzi o zawody Full-contact Jiu Jitsu, to tam zawodyrozgrywane są chyba w rękawicach i wolno okładać się po głowie rękoma(czyli nie jest to karate kontaktowe). Więc jast to zasadnicza różnica. Powiedzmy że taka formuła jest bezpieczniejsza od Vale Tudo. Hiza dozwolone na głowę w popzycji stojącej, nogi i ręce można przechwytywać. Dla mnie te zawody były czymś nowym(2000r.) potem wiedziałem już co robić. Walki stały na bardzo wysokim poziomie i wyglądały bardzo ciekawie i widowiskowo.czekam na dalsze opinie!!!!
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Heh - wydaje mi się, że to trochę podobne do bare knuckle z Shidokanu :wink:
Zdaje sie też, że w Goju kumite "legalne" jest 30 sek. parteru, ale tam dozwolone są też uderzenia na głowę - także ręką (otwartą dłonią, powyżej linii oczu).
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
W tamtym roku w zawodach pod szyldem kempo, brały z naszego klubu dwie osoby. O ile dobrze pamiętam, to wszystko jest tak jak piszecie, ale nie zauważyłem, żeby ktoś coś wspominał o specjalnym "kasku" na głowę. Może tego nie było w Budapeszcie, natomiast tutaj się pojawiło.( coś ala jak w kendo mają, tak że uderzenia piesćią mogły wchodzić też na głowę) jeśli was to interesuje, to spytam się trenera o szczegóły, bo to własnie on brał w takim czymś udział.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Pomysł faktycznie bardzo ciekawy.Przekaze te info kilku wariatom z mojego klubu.Mysle, ze cos moze z tego wyjsc.
Kto miał by cos takiego zorganizowac?

ady_4 uczestnictwo w jakichkolwiek zawodach full osob ponizej 18 roku zycia reguluja odpowednie przepisy prawne i obejmuja swoja moca wszystkie turnieje , niezaleznie kto i kiedy je organizuje.tak wiec pozostaja Ci tylko takie jakie sa dostepne dla osob w Twoim wieku albo musisz poczekac do 18 :wink: :)

Matysshido
czekamy na relacje od trenera.

Tedo moze jakies fotki, linki do tego turnieju z Budapesztu.

pzdr.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Czesc Tedo ! powiem tak jesli zorganizujecie ,a my bedziemy miec kase to jestesmy na takich zawodach :)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Matysshido tutaj chodzi o Kempo Karate (USA) W Polsce jeżeli dobrze się oriętuję to tego stylu nie ma(przynajmniej oficjalnie) Tobie pewnie chodzi o Kempo Taj Jutsu(Ryszard Jóźwiak), a nam chodzi o połączenie karate kontaktowego z parterem, a to nadal jest różnica. Zapas na Ciebie liczyłem. Maniak na was też liczyłem. A zawody można zorganizować w Żarach. Mamy ekstra salkę, dopiero ją wykończyli. Mam nagrane walki, ale będę musiał skoczyć do kumpla,który mi to jakoś do kompa wsadzi, bo ja sam jestem z tego tematu zielony. Postaram się zrobić to jak najszybciej. Jeżeli chodzi o juniorów to walki odbywały się w ochraniaczach na głowę i rękawicach. kontakt na głowę dozwolony, ale kontrolowany. Do tego oczywiście parter. Rękawice były bokserskie,więc trochę trudno było robić czyste techniki w parterze. Sędziowie dbali o zdrowie juniorów. Każde bardziej gwałtowne odchylenie głowy (po ciosie) było upominane, następnie dyskwalifikacja(jężeli bylo to robione kilkakrotnie). Podkreślam w Shidokanie(bare knuckle) walczymy w kimonach, tutaj bez bluzy, co wyklucza chwytanie,za górną część kimona. Jeżeli nie dam rady wsadzić walk z Budapesztu do kompa to osoby zainteresowane, które skontaktują się ze mną dostaną płytkę z turniejem. Tylko najpierw muszę to przegrać z kaset na płytkę. Mój e-mail [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ewentualnie tel 604287764. Pozdrawiam Maniaka i Zapasa, oraz pozostałych, których nie znam.!!! Czekam na dalsze refleksje od was.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Ja dodam jeszcze, że w Zen Bu Kan Kempo dozwolony jest jeszcze atak na punkty witalne i naciski na tętnice szyjne. Efekty jakie były, to każdy chyba wie. :wink:

Pozdrowienia.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
hmm, szkoda ze bez bluzy, daje ona spore możliwości rzucania.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
Tak, ale wtedy zawodnicy zaczną chwytać za górę kimona i nie bedzie walki w sójce (przynajmniej nie tak długo). Wszystkie regulaminy walk mają swoje plusy i minusy. Mamy kilka możliwości, a mianowicie, możemy zorganizować taki turniej w Żarach, następnie jeżeli pomysł się spodoba to pod koniec 2005r. Polska Federacja Seitedo Karate, ponownie organizuje Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego i wtedy dodatkowo można zorganizować mecz Polska-Węgry na zasadach opisanych powyżej. Myślcie i wypowiadajcie się na ten temat. Turniej w Żarach można potraktować jako eliminacje. Najlepsi zawodnicy mogą powalczyć z Węgrami, którzy są naprawdę dobrzy!!!!
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: -WYZWANIE-CO O TYM MYŚLICIE!!!????
moi zdaniem jest to świetny pomysł ponieważ karatecy niektórzy umjeją walczyć tylko w stujce i partez olewaja a powinno sie rozwijać w każdym kierunku chyba co nie
ja osobiście bym sobie w takich zawodach postartował ale mam dopiero 15lat i narazie też będe mógł w jakimś tam kumite w lekkim kontakcie startować może w marcu wystartuje w tym słabym kontakcie
narazie pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024