Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pilne pytanie!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_madog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Pilne pytanie!!!
Mam troche glupie pytanie w czwartek (20.01.05) mam egzamin na 10kyu w KARATE KYOKUSHINKAI i chcialbnym sie dowiedziec jak wyglada owy egzamin? Czy jest trudnu pod wzgledem technicznym i fizycznym ?
BLAGAM ODP!!! (w miare szybko) czasu jest coraz mniej a ja chcialbym sie przygotowac psychicznie :D
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Mam troche glupie pytanie w czwartek (20.01.05) mam egzamin na 10kyu w KARATE KYOKUSHINKAI i chcialbnym sie dowiedziec jak wyglada owy egzamin? Czy jest trudnu pod wzgledem technicznym i fizycznym ?
BLAGAM ODP!!! (w miare szybko) czasu jest coraz mniej a ja chcialbym sie przygotowac psychicznie :D


Z Twojego postu mozna wywnioskowac ze trenujesz w jakims klubie, pod okiem jakegos instruktora.

A zadajac pytanie w takiej sytuacji radzilbym Ci dac sobie spokoj z tym instruktorem i sekcja i poszukac innego klubu??

A co do samego egzaminu, napewno go odczujesz i mysle ze go zdasz, a martwienie sie egzaminami zostaw sobie na nastepne lata treningu.

3mam ciuki a w dalszej edukacji zycze trafienia do odpowiedniej sekcji.
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
Madog wnioskuje ze jestes z Krakowa i bedziesz zdawac u Drewniaka. egzamin wyglada tak najpier w rozgrzewka potem ustaweicie sie w rzedach i bedziecie kopac mae kage najwazniejsze zebys kopal 10 cm nad swoja glowe, oprocz tego zenkutsu chodze nie w tej pozycji itp. Nie przejmuj sie na 10 KAZDY zda, nie ma kata ani walk ani zadnych kumite czy randori wiec luzik i powodzenia
  • 0

budo_madog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
Dzięki za wsparcie a co do sekcji i instruktora to mysle ze dobrze trafilem (zreszta czas pokaze), a pytam sie bo jestem poprostu ciekawy jak to wyglada :) i nie chcialbym oblac pierwszego egzaminu w moim zyciu :-) ale dzieki za ta uwage :wink:
  • 0

budo_madog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
Aha i mam jeszcze jedno pytanie w jaki sposob sprawdzane jest wiedza teoretyczna? (tj.przysiega dojo,etyka dojo itd.)
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
wiedza teoretyczna NIE JESTSPRAWDZZANA najwyzaj ktos na poczatku egzaminu przeczyta przysiege dojo... ale liczyc do 10 po japonsku to mozesz sie nauczyc
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
Nie słuchaj głupot w każdym dojo sa inne zwyczaje i lepiej wiedzieć podstawowe rzeczy z treningu jak seiken, dojo, obi, atama, mawshi, kyokushin, karate itd :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Dzięki za wsparcie a co do sekcji i instruktora to mysle ze dobrze trafilem...


Swoj pierwszy post napisales w taki sposob jakbys zupelnie nic nie wiedzial o egzaminie.

Ja jakos nie potrafie sobie wyobrazic takiej sytuacji w ktorej instruktor kogos dopuszcza do egzaminu nie informujac go jak on bedzie przebiegal.
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
Karateko 1 glupoty to ty piszesz takie ze trudno ciebie przebic. A wiedza teoretyczna to nie jest nazewnictwo japonskie bo nazwy typu seiken i obi to zna kazdy po 3 miesiacach treningu. i zanim zaczniesz kogos pouczac to najpierw przyswoj sobie podstawowe pojecia i zorientuj sie o co chodzi w dyskusji do ktorej sie wtracasz
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Karateko 1 glupoty to ty piszesz takie ze trudno ciebie przebic. A wiedza teoretyczna to nie jest nazewnictwo japonskie bo nazwy typu seiken i obi to zna kazdy po 3 miesiacach treningu.

Oj, byś się zdziwił. Już kiedyś usłyszałam, że seiken to pompki. I to powiedział gość, który trenował trochę dłużej niż 3 miesiące ;-)

A karateka1 ma racje Clicker. Na egzaminach w niektórych dojo mogą paść pytania o znaczenie podstawowych pojęć. A co innego miałeś na myśli pisząc, że wiedza teoretyczna nie jest sprawdzana?
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
U mnie podczas egzaminu jest tak że podczas seiza wszyscy mówią przysięge dojo, apotem podczas kihonu sensei pyta o różne rzeczy ze słownika


Karateko 1 glupoty to ty piszesz takie ze trudno ciebie przebic. A wiedza teoretyczna to nie jest nazewnictwo japonskie bo nazwy typu seiken i obi to zna kazdy po 3 miesiacach treningu. i zanim zaczniesz kogos pouczac to najpierw przyswoj sobie podstawowe pojecia i zorientuj sie o co chodzi w dyskusji do ktorej sie wtracasz


U mnie są osoby co po 1 roku ćwiczeń zabardzo nie znają tych słów, ale są to na szczęscie tylko dzieciaki w wieku do 12 lat, starszym to sie nie zdaża
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
A u nas jest gościu w sekcji ( chyba ma jakieś upośledzenie, ale minimalne) i po dwóch latach załapał że są trzy strefy uderzania w karate :) Kiedyś totalnie wszystkich rozbawił, kiedy sensei specjalnie przekręcił jedną nazwę i spytał się gdzie jest "gudan", gościu się zastanowił i powiedział, że na tyłku (ale z całym przekonaniem o tym :) .....a tu wiadomość z ostatniej chwili.. wczoraj na treningu padło pytanie kto jest założycielem shidokan na świecie, z małą pomocą moją i kolegi (podpowiedzieliśmy mu :) stwierdził, że jest to shihan Tong Po :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Karateko 1 glupoty to ty piszesz takie ze trudno ciebie przebic. A wiedza teoretyczna to nie jest nazewnictwo japonskie bo nazwy typu seiken i obi to zna kazdy po 3 miesiacach treningu.

Oj, byś się zdziwił. Już kiedyś usłyszałam, że seiken to pompki. I to powiedział gość, który trenował trochę dłużej niż 3 miesiące ;-)

A karateka1 ma racje Clicker. Na egzaminach w niektórych dojo mogą paść pytania o znaczenie podstawowych pojęć. A co innego miałeś na myśli pisząc, że wiedza teoretyczna nie jest sprawdzana?


Dzieki , a na nawiedzonych nie zwracaj uwagi :wink:
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
Nawiedzony to ty jestes karateko 1
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Nawiedzony to ty jestes karateko 1


Na szczeście to tylko Twoje zdanie poczytaj przedmówców hehehe :) :wink:
  • 0

budo_drunken_master
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!
u mnie na egzaminie z tego co pamietam byla najpierw rozgrzewka (pompki, brzuszki itd) pozniej bloki i ciosy (cwiczenie z partnerem bylo dopiero po 2 czy 3 egzaminie) i na koniec kata

z teori trzeba bylo liczyc do 10 po japonsku :-) oraz wypadalo znac japonskie nazy poszczegolnych blokow i ciosow
  • 0

budo_aramoto
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Oj, byś się zdziwił. Już kiedyś usłyszałam, że seiken to pompki. I to powiedział gość, który trenował trochę dłużej niż 3 miesiące ;-)


Nie wiem czy to takie smieszne, majac na uwadze to ze niektorzy z was trenuja po kilka(nascie) lat a sa swiecie przekonani ze na trening zakladaja kimono :) :rofl:
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Oj, byś się zdziwił. Już kiedyś usłyszałam, że seiken to pompki. I to powiedział gość, który trenował trochę dłużej niż 3 miesiące

Nie wiem czy to takie smieszne, majac na uwadze to ze niektorzy z was trenuja po kilka(nascie) lat a sa swiecie przekonani ze na trening zakladaja kimono


Gdybyś prześledził dyskusję od początku, to byś zauważył, że nas to wcale nie śmieszy. To tylko kontrprzykład na twierdzenie Clickera, który uważa, że osoby z ponad trzymiesięcznym stażem, znają podstawowe pojęcia związane z karate ;-)

BTW, jak byłam dzieciakiem to w moim środowisku na taką krótka kurtkę jeansową, albo skórzaną mówiło się "katana". Spotkał się ktoś z was z takim określeniem? Wiecie może skąd to się wzięło?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

BTW, jak byłam dzieciakiem to w moim środowisku na taką krótka kurtkę jeansową, albo skórzaną mówiło się "katana". Spotkał się ktoś z was z takim określeniem? Wiecie może skąd to się wzięło?


Zartujesz, jak bylas dzieckiem????

U nas, nie tylko u nas bo i w trojmiescie, tczewie czy starogardzie gd. Na jeansowe kortki caly czas sie mowi potocznie katana :wink:

Nie mam pojecia dlaczego.

Taka jedna katana sobie wisi u mnie w szawce, bo kupilem sobie jeszcze w zeszlym roku :)
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne pytanie!!!

Zartujesz, jak bylas dzieckiem????

No ten tego :) ... tzn. tak gdzieś kela podstawówki. Fakt faktem dawno już tego u nikogo nie słyszałam...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024