Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Tak. Ten post, to taka trochę prowokacja. (Ale tylko troszeczkę.) :wink: Wiadomo jak (w jaki sposóB) przedstawiciele środowiska bjj promują swój styl i jak się zapieniają przy podobnych kwestiach... :2gunfire:
Ale trochę poważnej treści też w nim będzie.


Po pierwsze proszę żeby w tym temacie wypowiadały się jedynie te osoby, które chcą odpowiedzieć na pytanie: dlaczego i w czym karate jest lepsze od bjj.
Miałem tej prośby nie pisać, ale przypomniałem sobie jak jeden gość na innym forum napisał podobną odnośnie tsunami (coby tylko tsunamiści mu się w temacie wypowiadali) i jego temat ma tam już kilkadziesiąt stron. Fajnie. Też tak chcę. :lol:



A teraz już całkiem na poważnie i do rzeczy (no przynajmniej częściowo na poważnie). :wink:

Udowonijmy - dlaczego KARATE JEST LEPSZE OD BJJ:

1. Bo nie jest 'brazylijskie'. A rzeczy brazylijskie (oprócz samby, karnawału, copacabana i latynoskich dziewczyn) są raczej kiepskiej jakości. Mówiąc bez ogródek są do fufy. :)

2. Bo bjj ma gorszą stójkę. :box:

3. Bo na karate nauczysz się lepiej uderzać, kopać i blokować. Bjj-owcy mówią na to, że oni uzupełniają trening boksem lub tajem. Ale karateka też może sobie uzupełniać tymi stylami i nadal będzie miał lepszą stójkę, dodając do tego techniki wyniesione z karate.

4. Bo karate lepiej nadaje się do ulicznej samoobrony niż czyste bjj.

5. Bo karate lepiej przygotowuje do walki bronią (kobudo itp.). :balisong:

6. Spróbujcie obronić się bjj przed pijanym, natrętnym lumpem, który z daleka cuchnie śmietnikiem i jest nosicielem licho wie czego, a zawzięcie dąży do starcia. Powodzenia. :drinking:

7. Stary argument z tym, że jak się z jednym pokulasz to cię reszta w głowę kopnie. (Bywa, bywa...) A karateka wymieniając ciosy ma zawsze większą szansę salwować się ucieczką.

8. W sezonie jesienno zimowym stosując bjj łatwo sie uświnić w błocie. A karateka po walce będze zazwyczaj czyściejszy. :)

9. Karate nie niszczy tak bardzo stawów dźwigniami stosowanymi w wolnej walce, jak bjj.

10. Jak na treningu trafisz na kolesia, który nie dba o higienę, śmierdzi potem, ma łupież i kocią żałobę za paznokciami, to lepiej ćwiczyć z nim kumite, niż się kulać po macie. przestraszony

11. Jeśli akurat jesteś atrakcyjną, biuściastą dziwczyną (w przeciwnieństwie do mnie) i nie bardzo lubisz jak cię byle łach obłapia :oops: , to także lepiej się będziesz czuć na karateckim kumite, niż na bjj-owych kulankach. :wink:

12. Karate zawiera liczne techniki "combatowe" (niebezpieczne :twisted: ), które wbrew temu co z uporem maniaka powtarzają przedstawiciele czysto sportowych systemów, nieraz dają się z powodzeniem zastosować. Zawsze lepiej coś umieć, niż to uporczywie ignorować i odrzucać z góry jako nieprzydatne.

13.Ciuchy do karate są cieńsze i latem nie jest w nich tak gorąco jak w tych do bjj. :D

14. Dalekowschodni koloryt jest super. :X Machismo go nie przebije. :wink:

15. Karate częściej zawiera aspekt wychowawczy. ("Przemoc jest zła!" itp. itd.)

16.Argument ala Sokrates:
Przesłanka 1: Karateka (Itosu) pokonał mistrza judo (...)
+
Przesłanka 2: mistrz judo (Maeda) pokonał mistrza bjj (Helio)
---->>
Karate jest skuteczniejsze niż bjj. :) :) :)

17. Do treningu technik karate często nie potrzeba wcale maty. A czasem nawet nie potrzeba i partnera.

18. Co by o tym bjj-owce nie twierdziły, łatwiej ich w walce ugryźć, :) niż karateków. A niekórzy napastnicy nie myją zębów. :( Gangrena murowana. przestraszony

19. Bjj-owca łatwiej także uchwycić za... rodzinne klejnoty. :oops: No i urwać nie daj boże! przestraszony
Może bjj-owców nie rusza taka perspektywa (w sumie po co im klejnoty, jakby co, mogą się zawsze z kolegą pokulać na treningu :) ), ale jak dla mnie to cholernie istotna sprawa. :wink:

20. Karatecy mają z reguły ładniejsze uszy niż bjj-owcy. :wink:


Zapraszam - Piszcie tu wszyscy, którzy mają pomysły na argumenty dowodzące wyższości karate nad bjj!

Pozdrowionka :P
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Nastepny temat aby ludzie sobie nawciskali??
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Dołączona grafika
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Sanjuro, po co taki topic założyłeś? Wywoła to kolejną niepotrzebną kłótnię, a jeżeli miał być z założenia humorystyczny to do knajpy go wrzucić trzeba, a nie tutaj, więc o co chodzi?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Przyznaję się. Miał taki być. :oops:
Założyłem go jeno z nudów (zastój jakiś taki ostatnio na tym forum) i z pustoty. :)
A nie wyszło humorystycznie? :(

PS. Róbcie z tym tematem co tylko chcecie. Ja się bynajmniej nie obrażę. :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
prowokacyjnie wyszlo :)

Miejmy nadzieje, ze koledzy z BJJ to nie sztywniacy, bo za pare godzin bedziemy mieli nawalnice, ktora pobija tylko tematy o Tsunami na tym forum :)
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ

prowokacyjnie wyszlo :)

Miejmy nadzieje, ze koledzy z BJJ to nie sztywniacy, bo za pare godzin bedziemy mieli nawalnice, ktora pobija tylko tematy o Tsunami na tym forum :)

Kolega z BJJ (Miszczu) wrócił z treningu, jest zmęczony i nie chce mu sie odpowiadać na durnowate tematy, koledze z karate (Sanjuro) proponuje chodzić na treningi karate i nie nudzić się przed kompem ^_^
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Jestem już po treningu. Nie poszedłem dziś na mistrzostwa Polski mt i trochę mi żal. :(
A tak w ogóle, to ostatnio jakoś częściej ćwiczę bjj. :wink: Ale to w sumie nieistotne, bo i tak... patrz - durnowaty temat. :P
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Dołączona grafika
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ

Ale trochę poważnej treści też w nim będzie.


Koniec z grzeczną telewizją,
znaczy się koniec z grzecznym forum :)

1) W karate łatwiej uzyskać kolorowe paski
2) Kata lepiej przygotowują do tańca klasycznego
3) Karatecka rozgrzewka lepiej uczy techniki sperdalaj-barai będącym jak wiadomo najlepszą techniką obrony przed nożem
4) Polskie ulice są brudniejsze od brazylijskich plaży, dla tego nikt w Polsce nie walczy w parterze.
5) Ćwicząc parter bjj nigdy nie masz pewności, czy Twój partner nie jest ukrytym pedałem czerpiącym z treningów dodatkową satysfakcję (pamiętajcie, że w Polsce większość ludzi bjj przyszła z Aikido)
6) Można się nauczyć liczyć po japońsku
7) Kobiety w rozchełstanych kimonach wyglądają sexi
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
:) :) :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego KARATE JEST LEPSZE NIŻ BJJ
Sanjuro, daj sobie luz z takimi tematami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024