Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wygląd klatki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Wygląd klatki
Witam, mam pytanie co robić- to znaczy jak ćwiczyć srodkową partię klatki piersiowej? wiecie żeby "cycki" były blisko siebie bo ja mam taką przerwę. Cwiczę na ławce prostej i na ukośnej i w jeden dzień łapie sztangę szeroko a w drugi wąsko bo słyszałem żę jak wąsko sztangę się złapie to wchodzi właśnie w środek, pomóżcie!
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki

Witam, mam pytanie co robić- to znaczy jak ćwiczyć srodkową partię klatki piersiowej? wiecie żeby "cycki" były blisko siebie bo ja mam taką przerwę. Cwiczę na ławce prostej i na ukośnej i w jeden dzień łapie sztangę szeroko a w drugi wąsko bo słyszałem żę jak wąsko sztangę się złapie to wchodzi właśnie w środek, pomóżcie!

Na srodkowa i przymostkowa czesc klatki najlepsze rozpietki. Ale mozesz miec genetycznie szeroko rozstawione zaczepy miesni i juz wtery nic nie zrobisz bo na mostku moze byc nawet 1-2cm dziura
  • 0

Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki

Na srodkowa i przymostkowa czesc klatki najlepsze rozpietki. Ale mozesz miec genetycznie szeroko rozstawione zaczepy miesni i juz wtery nic nie zrobisz bo na mostku moze byc nawet 1-2cm dziura


Robię rozpiętki 3 serie po 20 powtórzeń 5 kg, czy to dobrze?? A to czy łapie sztangę wąsko czy szeroko coś daje?? czy jest to zbędne
  • 0

Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki
proszę o odpowiedź
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki
po pierwsze za mały ciężar za dużo powtórzeń, prawdopodobnie nie ćwiczyć rzeźby tylko chcesz trochę wzbogacić się o masę mięśniowa
prawidłowy przedział powtórzeń to 6-12 na serie

po drugie, kiedy łapiesz sztangę wąsko to bardziej uaktywnia się środkowa część klatki..

po trzecie trzymaj się diety
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki

po pierwsze za mały ciężar za dużo powtórzeń, prawdopodobnie nie ćwiczyć rzeźby tylko chcesz trochę wzbogacić się o masę mięśniowa
prawidłowy przedział powtórzeń to 6-12 na serie

po drugie, kiedy łapiesz sztangę wąsko to bardziej uaktywnia się środkowa część klatki..

po trzecie trzymaj się diety


o to właśnie chodziło, dzięki bardzo, czyli jak ćwiczę na przyrost mięśni powinienem tak ustalać ciężar żeby w seri najwięcej było mnie stać na 6-12 powtórzeń tak?
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki

o to właśnie chodziło, dzięki bardzo, czyli jak ćwiczę na przyrost mięśni powinienem tak ustalać ciężar żeby w seri najwięcej było mnie stać na 6-12 powtórzeń tak?


tak :thumbup: najlepiej robić progres ciężaru a mniej powtórzeń :lol: np. 12 x 10 kg, 10 x 12 kg, 8 x 14 kg, 6 x 16 kg, to są przypuszczalne zmiany ciężaru, w różnych ćwiczeniach się różnie stosuję, czasami zmiany ciężaru nie są potrzebne
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki
Jeszcze jedno, prócz aerobów o które nie pytam ćwiczę:
KLatkę: rozpiętki, normalna ławka i skośna ławka
Barki wyciskanie przed głową, za głową
Biceps hantelki(rózne zgięcia ręki) łamana sztanga
Triceps hantelki(rózne zgięcia ręki) łamana sztanga
Przedramie hantelki(rózne zgięcia ręki) łamana sztanga wyciskanie francuzkie
Mam do dyspozycji sztangę normalną łamaną i hantelki
Czy znacie jakieś dobre ćwiczenia inne prócz wyżej wymienionych, jeśli tak to jakie?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki

Klatka:Przenoszenie sztangielek, można to dać zamiast rozpiętek od czasu do czasu
Barki:Unoszenie hantli bokiem,unoszenie hantli bokiem w opadzie,unoszenie ramion w przód ze sztangą
Biceps:Uginanie ramion ze sztangielką z supinacją nadgarstka,uginanie ramion ze sztangielka w podporze o kolano
Triceps:Prostowanie ramion w opadzie tułowia,pompki w podporze tyłem,francuskie wyciskanie sztangi


  • 0

Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki
Dzięki za porady mam jeszcze kilka pytań:
Jak ćwiczyć plecy(motyle) bez wyciągu??, co to jest wiosłowanie sztangą i jak to się robi???, rozpiętki na płaskim podłożu czy są jeszcze jakieś inne????? i czy ktoś mógłby doradzić jak ćwiczyć brzuch bez 6 weidera i innych takich nie mam aż tyle czasu ale pytam jakie brzuszki są najlepsze????
  • 0

Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki
I jeszcze jedno słyszałem że da się przepalić mięśnie i stąd pytanie jak?? czego unikać, co to powoduje??
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki

I jeszcze jedno słyszałem że da się przepalić mięśnie i stąd pytanie jak?? czego unikać, co to powoduje??

Wioslowanie to nic innego jak podciaganie sztangi w opadzie tulowia. Zobacz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przepalic Hmm.. Co to za okreslenie. Mozesz wypompowac z miesni glikogen jesli bedziesz je zabardzo katowal a wtedy mozesz miec ujemne efekty. Jesli bedziesz robil tyle powtorzen co pisal Van to powinno byc OK
  • 0

Marian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki

Wioslowanie to nic innego jak podciaganie sztangi w opadzie tulowia. Zobacz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przepalic Hmm.. Co to za okreslenie. Mozesz wypompowac z miesni glikogen jesli bedziesz je zabardzo katowal a wtedy mozesz miec ujemne efekty. Jesli bedziesz robil tyle powtorzen co pisal Van to powinno byc OK

A brzuszki jakie są najlepsze nie mam czasu na 6 weidera i inne
  • 0

laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wygląd klatki
brzuszki rob na skosnej lawece
  • 0
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024