Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewydolność nerek a ćwicznia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Pawel1924
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Niewydolność nerek a ćwicznia
Witam

Mam 21 lat. Choruję na ostrą przewlekłą niewydolność nerek która kiedyś skończy się dializami/przeszczepem.

Choruję od 13 lat, z tego co wiem nie mogę fizycznie pracować co za tym idzie ćwiczyć również... ponieważ to podnosi białko w moczu a ja walczę o to aby było go jak najmniej.

Mam pytanie...

Czy znacie jakieś ćwiczenia albo wiecie w jaki sposób mogę poprawić swoja sylwetkę, i siłę aby te ćwiczenia nie szkodziły mi???

ważę 100kg, wzrost 180cm.

Dwa dwa lata temu ważyłem 75kg, ale po przyjmowaniu dużej dawki encortonu moja waga się zwiększyła do 100.

Teraz kiedy wyniki mam lepsze od dłuższego czasu, a encortonu biorę mało, chciał bym schudnąć a najlepiej poprawić swoją muskulaturę (jeżeli tak to można nazwać). Niedługo moja dziewczyna mnie na rękę położy:)
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewydolność nerek a ćwicznia
Wiesz to już jest za bardzo odpowiedzialne aby brać to siebie, wiesz co moim zdaniem to powinieneś iść do lekarza sportowego, wytłumaczyć mu wszystko i jego się zapytać o takie ćwiczenia. Ja bym Ci polecił jakieś ćwiczenia ale tak jak piszę dla mnie to jest za duża odpowiedzialność, nie chce Cię mieć na sumieniu, gdyby coś Ci się stało. Dlatego idź do lekarza sportowego.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Pawel1924
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewydolność nerek a ćwicznia

Wiesz to już jest za bardzo odpowiedzialne aby brać to siebie, wiesz co moim zdaniem to powinieneś iść do lekarza sportowego, wytłumaczyć mu wszystko i jego się zapytać o takie ćwiczenia. Ja bym Ci polecił jakieś ćwiczenia ale tak jak piszę dla mnie to jest za duża odpowiedzialność, nie chce Cię mieć na sumieniu, gdyby coś Ci się stało. Dlatego idź do lekarza sportowego.



Chodzi o prywatnego??? A ile takie coś kosztuję???

Ogólnie to kupiłem sobie orbitreka, nie jakiś super markowy ale daje radę na razie, ponieważ wiem że ćwiczenie na nim jest dla mnie dobre, nie szkodzi a pomaga, chciałem zapytać czy orbitrek działa tylko na schudnięcie czy również mięśnie??? Ogólnie to ja pytałem swojego lekarza (nefrologa)to powiedział że takie ćwiczenia na rowerku, orbitreku, bieganie są nawet wskazane...

Natomiast szkodliwe są wszelkie ćwiczenia fizyczne.... dźwiganie ciężarów itd...

Pewnie nie jest możliwe aby jakoś rozbudować mięśnie na bez ćwiczeń fizycznych, ale może są ćwiczenia aerobowe które dały by jakiś, nie chcę nie wiadomo czego typu 100kg na klatę, ale ostatni raz kiedy podnosiłem jakiś ciężar na klatę czyli jakieś 4lata temu brałem 30kg jakieś 15 powtórzeń. Obawiam się że teraz bym podniósł może z 5rzay i koniec.
  • 0

Pain

Pain
  • Zabanowany(a)
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewydolność nerek a ćwicznia
Przy takim orbitreku na pewno włókna mięśniowe są zaangażowane ale z pewnością nie tak jak przy ciężarach.Jeśli możesz ćwiczyć na tych przyrządach co wymieniłeś nie zastanawiaj się i rób to.A co do jakiś innych rzeczy tak jak napisał EXPERTO skontaktuj się z lekarzem sportowym(wizyta koło 100 zł.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Pawel1924
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niewydolność nerek a ćwicznia

Przy takim orbitreku na pewno włókna mięśniowe są zaangażowane ale z pewnością nie tak jak przy ciężarach.Jeśli możesz ćwiczyć na tych przyrządach co wymieniłeś nie zastanawiaj się i rób to.A co do jakiś innych rzeczy tak jak napisał EXPERTO skontaktuj się z lekarzem sportowym(wizyta koło 100 zł.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.


no ok.

Dzięki ale to nie wyleczalne :thumbup: Można najwyżej odwlec... ah...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024