Skocz do zawartości


Zdjęcie

Le corps conscient


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Le corps conscient
Tak, tak, swieta sie zblizaja, i O! Zgrozo! dostalem upominek pod choinke od takiego kolesia. Wreczyl mi ksiazke przepraszajac ze nieopakowana. Rzucam okiem na tytul i oczom nie wierze!!!!!! Patrze na autora.........alez tak!!! to ON!!!!

André Cognard.

Ksiazka nosi podtytul: Odrodzic sie za pomoca czynu(postepowania).
To od razu obudzilo moja czujnosc. Nieslychanie ostroznie przegladam kolejne kartki..........Kilka fotek......Jakas bezkresna, piaskowa pustynia w tle, a na piasku medytujacy aikidocy.....Fotki sa czarno-biale i dosc male.........raczej to mnie zniecheca...........Rzucam sie na koniec, patrze.....o w morde jeza......300 stron bitego textu....zadne zarty, jak mawiala Zocha sciagajac majtki........

Przegladam jeszcze raz, nieco zdesperowany, fotek jest malo, no nic, trzeba bedzie sie meznie przebijac przez te morze slow......ale na kilku fotografiach jest jakas sympatyczna dziewczyna w roznych dziwnych pozycjach, niestety!!!! ........................................ubrana :cry:

No coz :roll:

................ide spac.
bo juz po polnocy :P Czytanie musi poczekac do jutra, ale nie wiem czy zasne po tych wszystkich emocjach ksiazkowych :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient
Czyzbys mial na mysli Shihan Andre Cognard 8 dan ?

Innego Andre Cognarda nie znam....
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient
No szczepan to przed toba porywająca lektura :) :) :)

Czekamy na relacje i recenzje; oj bedzie się działo jak mawia Jurek Owsiak :wink: :D 8)

Ł (wyglądający Szczepanowych opinii na ten temat jak kania dżdżu) :P 8)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Kilka fotek......Jakas bezkresna, piaskowa pustynia w tle, a na piasku medytujacy aikidocy.....Fotki sa czarno-biale i dosc male.........


Jakiś czas temu kanał PLANETE wyemitował film pt. "Ikkyo - główna zasada", w rolach głównych Andre Cognard and his friends. Na całość składały się przemyślenia sensei oraz fragmenty treningów na pustyni właśnie. Film był czarno-biały. Gdzieś jeszcze go mam na vhs-ie i był chyba pierwszym filmem o aikido jaki widziałem w ogóle.
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Jakiś czas temu kanał PLANETE wyemitował film pt. "Ikkyo - główna zasada", w rolach głównych Andre Cognard and his friends. Na całość składały się przemyślenia sensei oraz fragmenty treningów na pustyni właśnie. Film był czarno-biały. Gdzieś jeszcze go mam na vhs-ie i był chyba pierwszym filmem o aikido jaki widziałem w ogóle.


Zasady oczywiscie pozostaj te same ale od tamtego czasu wszystko sie zmienilo, tak samo jak krajobraz pustyni 8)

Przypadkiem nei mylic z ruchomymi piaskami :wink:
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Kilka fotek......Jakas bezkresna, piaskowa pustynia w tle, a na piasku medytujacy aikidocy.....Fotki sa czarno-biale i dosc male.........raczej to mnie zniecheca...........Rzucam sie na koniec, patrze.....o w morde jeza......300 stron bitego textu....


Specjalnie dla ciebie- w kolorze :wink:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

też chciałabym mieć taki staż na pustyni...
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Na bank przestraszyli sie zalewu kultury białego człowieka po tym co zobaczyli. Zatem doszliśmy kto jest pierwszą przyczyną ataków na WTC - nie mosad, nie arabscy terroryści/partyzanci (skreśl niepotrzebne w zależności od strony konfliktu), amerykanie też go sobie nie wysadzili - to wszystko przez filozofię aikido i shihana A.C.


wiem że już to kiedyś pisałam... ale za każdym razem jak sobie przypomnę czuję się ponownie powalona :wink:

"O sukcesie nie mogą za to mówić żandarmi z francuskiego departamentu Calvados. Rzekomi arabscy terroryści zatrzymani podczas desantu na normandzkiej plaży okazali się miłośnikami aikido odbywającymi intensywny trening. Miejscowych donosicieli, którzy zaalarmowali stróżów prawa, zmyliły wysportowane sylwetki młodych mężczyzn w kimonach, chroniących twarze przed słońcem za czarnymi okularami i chustami. Na domiar złego niektórzy z nich byli brodaci ( ). A słowa "aikido" i "Al-Kaida" są przecież takie podobne..."

"Forum" (Na podstawie Jesusalem Post, Quest-France)


Uwielbiam ten kawałek :) Zawsze wtedy zaczynam ciepło mysleć o francuskich brodatych senseiach :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Czyzbys mial na mysli Shihan Andre Cognard 8 dan ?

Innego Andre Cognarda nie znam....

ten sam!!! o totototooo, ten sam!!!
Tatsu, wiem ze zawsze moge liczyc na ciebie, zeby mnie z dolka wyciagnac poklon
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Ł (wyglądający Szczepanowych opinii na ten temat jak kania dżdżu) :P 8)


zapewniam, ze w miare czytania kolejnych rozdzialow podziele sie swymi emocjami
sz(szukajacy jakiegos tanto do podzialu emocji)
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Tatsu, wiem ze zawsze moge liczyc na ciebie, zeby mnie z dolka wyciagnac poklon


hmm... zaraz się zarumienię...
bez przesady... tylko wtedy kiedy akurat jestem w nastroju do pomocy :wink:

zapewniam, ze w miare czytania kolejnych rozdzialow podziele sie swymi emocjami
sz(szukajacy jakiegos tanto do podzialu emocji)


A dziel się, dziel... mój rekord Cognarda to 2 strony przetrawione jednego dnia... Zazwyczaj są to (góra!!) dwa akapity... :wink:

Więc życzę cierpliwości w kumulowaniu w sobie emocji z całego rozdziału coby nam je na raz przekazywać :twisted:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Tatsu, wiem ze zawsze moge liczyc na ciebie, zeby mnie z dolka wyciagnac poklon


Oczywiście, z dołka pustynnego przewiązanego pasem :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient
mod on
przypominam ze ten temat dotyczy ksiazki i prosze sie trzymac tematu. z wszystkimi innymi uwagami prosze otworzyc nowy temat.
mod off

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient
Zaczalem czytac pierwsze kilka stron, i juz mialem sie poddac, kiedy Majka, sama probujac dzielnie walczyc z tekstem, odkryla taki fragment. Tlumaczenie moje:

Gokkyo

Gokyo jest techniką trudną do wykonania, ponieważ musi wyrażać 5 kierunków, tych z 4 technik wyjaśnionych poprzednio i swoj kierunek.

Ikkyo zwraca się do samego siebie. Przemieszcza się tam, skąd powstaje. Nikkyo robi koncentryczną spiralę wewnątrz ikkyo i przemieszcza się w nieskończoność wewnętrzną. Sankyo zwraca się do samego siebie obracajac się wokól pionowej osi, i tworzy spiralę wstępującą, zabierając do swojej rotacji przestrzeń początkową. Yonkyo rozprzestrzenia energię na wszystkie promienie sfery, tworząc spiralę obwodową(odśrodkową) i zarazem koncentryczną. Wyraża ono siły odśrodkową i dośrodkową i przedstawia to co mógłbym nazwać, przypominając terminologię Teilad de Chardin, punktem omega.
Gokkyo wyraża własny kierunek, powodując ucieczkę całości w kierunku horyzontu uniwersalnego. Zawiera ono wszystkie kierunki w pieciu możliwych wymiarach.


teraz jestem troche zaklopotany :oops: :oops: bo poszczegolne slowa rozumiem, ale jak przeczytam jakiekolwiek pelne zdanie, to :? :? dupa zimna, no ani w zab nie wiem co poeta mial na mysli......Juz nie mowie o calym fragmencie.

Chcialbym wierzyc ze to pobyt poza Krajem spowodowal znaczny rozwoj mojego debilizmu w jezyku polskim. Ale czytajac w orginale po francusku, wcale nie jest lepiej.....
Ktos mi pomoze?

Help!!!!!
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient
To mówisz, że to "wiekopojmne dzieło" jaki ma tytuł.... a tak... już zapisałem.... a to chyba już wiem, jakiej książki sobie nie kupię pod choinkę.... ani tę, ani też kolejne.... 8O

W.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

dupa zimna, no ani w zab nie wiem co poeta mial na mysli......


Meguri ;) :lol:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

czytajac w orginale po francusku, wcale nie jest lepiej.....
Ktos mi pomoze?


Szczepciu , dzięki za tłumaczenie, wnosisz duży wkład w rozwój regionalnego aikido w ojczyźnie ,podobnie jak pszczoły nieświadomie zapylające kwiatki :lol: :) :lol:

Być może w rewanżu polecę jednak ten wyklęty film "IKKYO" w którym jest to w prosty sposób zobrazowane.

Chcialbym wierzyc ze to pobyt poza Krajem spowodowal znaczny rozwoj mojego debilizmu

A ja wierzę , że jak się chociaż troszkę postarasz to zmienisz swój wizerunek :lol:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

teraz jestem troche zaklopotany . bo poszczegolne slowa rozumiem, ale jak przeczytam jakiekolwiek pelne zdanie, to dupa zimna,


Nie frustruj się , podobnie było z człowiekiem , który tłumaczył dla nas książkę AC shihan, osobą w żaden sposób nie związaną ze sztukami walki, moim zdaniem jednak wykonał on dobrą robotę. Zresztą przyznam się że czytając tą książkę sam byłem mocno poruszony, dopiero ogarnięcie całości pozwoliło mi uspokoić emocje :wink: Shihan nie wydaje elementarzy aikido z fotkami jak krok po kroku wykręcić delikwentowi rączkę, raczej kieruje ją do ludzi z większą wyobraźnią, by podobnie jak technika aikido poruszyć jego wnętrze, jak widać to działa :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient

Zaczalem czytac pierwsze kilka stron, i juz mialem sie poddac, kiedy Majka, sama probujac dzielnie walczyc z tekstem, odkryla taki fragment. Tlumaczenie moje:

Gokkyo

Gokyo jest techniką trudną do wykonania, ponieważ musi wyrażać 5 kierunków, tych z 4 technik wyjaśnionych poprzednio i swoj kierunek.

Ikkyo zwraca się do samego siebie. Przemieszcza się tam, skąd powstaje. Nikkyo robi koncentryczną spiralę wewnątrz ikkyo i przemieszcza się w nieskończoność wewnętrzną. Sankyo zwraca się do samego siebie obracajac się wokól pionowej osi, i tworzy spiralę wstępującą, zabierając do swojej rotacji przestrzeń początkową. Yonkyo rozprzestrzenia energię na wszystkie promienie sfery, tworząc spiralę obwodową(odśrodkową) i zarazem koncentryczną. Wyraża ono siły odśrodkową i dośrodkową i przedstawia to co mógłbym nazwać, przypominając terminologię Teilad de Chardin, punktem omega.
Gokkyo wyraża własny kierunek, powodując ucieczkę całości w kierunku horyzontu uniwersalnego. Zawiera ono wszystkie kierunki w pieciu możliwych wymiarach.



Help!!!!!


AC dotyka ważnej sprawy, geometria wektorowa i jej odniesienie do układów nieeuklidesowych może mieć kluczowe znaczenie we właściwym obrazowaniu skuteczności wewnętrznej i nierzeczywistej zewnętrznej niektórych podstawowych technik aikido. W moim odczuciu inaczej jednak ujął bym sankyo, które choć rozprzestrzenia siły promieniście to jednak nie rozprasza ich jak mogłoby to wynikać z ich odśrodkowego charakteru. Należałoby raczej zwrócić uwagę na jednoczący aspekt osiowy ruchu skierowany bezpośrednio do kami i tam znajdujący swoje oparcie, tak rozumiane sankyo nie tylko jednoczy siły wewnętrzne w zawężającej się spirali ale także przenika swym obrazem do pozornego świata geometrii wielowymiarowej w której spirale prawo i lewo skrętne są do siebie symetryczne względem bryły osadzonej w naszym trójwymiarowym świecie.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient
A nie można było, droga Redakcjo, wcześniej tak wszystko wyjaśnić i na talerzu podać?? :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Le corps conscient
Gokkyo

Gokyo jest techniką trudną do wykonania, ponieważ musi wyrażać 5 kierunków, tych z 4 technik wyjaśnionych poprzednio i swoj kierunek.

Ikkyo zwraca się do samego siebie. Przemieszcza się tam, skąd powstaje. Nikkyo robi koncentryczną spiralę wewnątrz ikkyo i przemieszcza się w nieskończoność wewnętrzną. Sankyo zwraca się do samego siebie obracajac się wokól pionowej osi, i tworzy spiralę wstępującą, zabierając do swojej rotacji przestrzeń początkową. Yonkyo rozprzestrzenia energię na wszystkie promienie sfery, tworząc spiralę obwodową(odśrodkową) i zarazem koncentryczną. Wyraża ono siły odśrodkową i dośrodkową i przedstawia to co mógłbym nazwać, przypominając terminologię Teilad de Chardin, punktem omega.
Gokkyo wyraża własny kierunek, powodując ucieczkę całości w kierunku horyzontu uniwersalnego. Zawiera ono wszystkie kierunki w pieciu możliwych wymiarach.


no to podstawy technik.. co w tym dziwnego :)
moze cie ta ksiazka uswiadomi gdzie jestes ze swoim aikido :), ze obrazkow nie ma.. a co komiks musi byc , by bylo zrozumiale?
Shihan Cognadr tym rozni sie od niewielu ,ze potrafi powiedziec ,ze ikkyo to robi tak ( tu gest reka) ale tez potrafi wytlumaczyc cala "filozofie".
nabijanie sie z ksiazki ,ze nie ma obrazkow to chyba nie uchodzi..
pamietam ,ze na pocztku lat 80-tych uczylismy sie aikido z wloskich komiksow :) [kata 31 np.] no ale czas dorosnac.. tak ksiazka jest jedna z najlepszych pozycji na rynku, jak zrozumiesz 10 % to sukces.
nie wiem czy tyle zrozumialem za pierwszym razem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024