Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido dla "ON"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_zora21
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Aikido dla "ON"?
Mam pytanko..czy we wrocławiu znajduja sie sekcje aikido dla "osob niepelnosprawnych" lub specjalistyczne ogniska aikido??
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?
Wiesz... nie piszesz o jaki poziom niepełnosprawności ci chodzi...
Ja też uważam się za nie w pełni sprawnego (czyli de facto niepełnosprawnego) a to z tytułu siedzącej pracy i nieuprawiania sportów przez ostatnie naście lat... Teraz już mi lepiej, ale nadal do pełnej sprawności brakuje mi jeszcze kilku latek treningów....

O dojo dla osób z głęboką niepełnosprawnością motoryczną lub sensoryczną nie słyszałem, ale też i ich nie szukałem.

Pozdrawiam
W.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?
U nas ćwiczy dziewczynka bez ręki i radzi sobie swietnie, też jest kolega bez palców jednej dłoni. W innym dojo ćwiczy chłopak z poważnymi problemami z nogami, przechodził cięzkie operacje - też widac znaczny postęp w sprawności. Wspomnę ze Savegnago nie ma nogi i tez cwiczy w normalnym dojo.
Mniemam zatem nie ma potrzeby "specjalnych" treningów robić - jezeli ktoś nie jest w stanie robic aikido takiego jakim jest, to chyba nie będzie w stanie w ogóle - chyba że będziemy robic rechabilitację pod nazwą aikido, ale zdaje sie, nie o to chodzi.
Z punktu widzenia ekonomii - ciężko chyba będzie znaleźć tak dużą grupę niepełnosprawnych ludzi chcących stale uprawiać aikido by utrzymac dla nich sale. Poza tym praca taka była by niezwykle ciężka dla instruktora - kazdy przypadek niepełnosprawności jest w jakimś stopniu inny, nie ma opracowanej metodologii nauczania, którą w dodatku trzeba by dostosowywac do indywidualnych potrzeb.
Ergo: Może sie mylę, ale grup takich raczej nie ma.
  • 0

budo_zora21
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?
Dzieki Randall,masz rację..ale nie wszędzie można wtrafić w otoczenie które zaakceptuje w zespole osobę "on" tak jak u Ciebie,dlatego zapytałam o takie sekcje. W moim przypadku jest tak,iz po paralizu powstaly drgania ręki ktore czasami sa cięzkie do opanowania..ale myślę ze uprawianie aikido mogloby w znacznym stopniu poprawić moj stan zdrowia jak i stan psychiczny Na forum org.osób niepelnosprawnych poszukujac sekcji aikido znalazłam parę adresów ale niestety bez nr.tel.:

Specjalistyczne Ognisko TKKF Aikido
Andrzej Sobolewski
ul. Bacciarellego 42/10
51-649 Wrocław

Klub Aikido przy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Politechniki Wrocławskiej
Krzysztof Świercz
ul. Chełmońskiego 16
51-630 Wrocław

Wrocławska Sekcja Aikido
Piotr Masztalerz
ul Częstochowska 19/1
54-033 Wrocław

Czy sa osoby na tym forum ktore korzystaja z tych klubów?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?

Wrocławska Sekcja Aikido
Piotr Masztalerz
ul Częstochowska 19/1
54-033 Wrocław

Czy sa osoby na tym forum ktore korzystaja z tych klubów?


pmasz
  • 0

budo_zora21
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?
Garry ..gdybym miała mozliwosc przeniesienia sie do warszawki i ćwiczenia tam..to by bylo super ale jak na dzień dzisiejszy to mi renty niestarczy na utrzymanie sie w stolicy..ale skorzystam z nr.tel moze czegoś sie dowiem, dzieki !!
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?
przesle ci namiary na priva
pmasz
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?

Garry ..gdybym miała mozliwosc przeniesienia sie do warszawki i ćwiczenia tam..to by bylo super ale jak na dzień dzisiejszy to mi renty niestarczy na utrzymanie sie w stolicy..ale skorzystam z nr.tel moze czegoś sie dowiem, dzieki !!


Chyba się nie zrozumieliśmy :)
pmasz to nick mojego przedmówcy, który jest osobą zarejstrowaną na tym forum i prowadzi klub który Ci zaznaczyłęm :)
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?

Garry ..gdybym miała mozliwosc przeniesienia sie do warszawki i ćwiczenia tam..to by bylo super ale jak na dzień dzisiejszy to mi renty niestarczy na utrzymanie sie w stolicy..ale skorzystam z nr.tel moze czegoś sie dowiem, dzieki !!


Chyba się nie zrozumieliśmy :)
pmasz to nick mojego przedmówcy, który jest osobą zarejstrowaną na tym forum i prowadzi klub który Ci zaznaczyłęm :)


Nie gadaj, chciales ja zwerbowac na staz poprostu... :wink:
:)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?

Dzieki Randall,masz rację..ale nie wszędzie można wtrafić w otoczenie które zaakceptuje w zespole osobę "on" tak jak u Ciebie,dlatego zapytałam o takie sekcje. W moim przypadku jest tak,iz po paralizu powstaly drgania ręki ktore czasami sa cięzkie do opanowania..ale myślę ze uprawianie aikido mogloby w znacznym stopniu poprawić moj stan zdrowia jak i stan psychiczny Na forum org.osób niepelnosprawnych poszukujac sekcji aikido znalazłam parę adresów ale niestety bez nr.tel.:

Specjalistyczne Ognisko TKKF Aikido
Andrzej Sobolewski
ul. Bacciarellego 42/10
51-649 Wrocław

Klub Aikido przy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Politechniki Wrocławskiej
Krzysztof Świercz
ul. Chełmońskiego 16
51-630 Wrocław

Wrocławska Sekcja Aikido
Piotr Masztalerz
ul Częstochowska 19/1
54-033 Wrocław

Czy sa osoby na tym forum ktore korzystaja z tych klubów?


U Krzyska Swiercza na Polibudzie kiedys kilku chlopakow nieslyszacych cwiczylo, ale specjalnej grupy nie bylo... I bylo to wiele lat temu. Teraz zajecia na Polibudzie prowadzi Pmasz - polecam, choc zdaje sie tez specjalnej grupy nie ma. A ja osobiscie cwiczylem z chlopakiem bez reki - swietnie sobie radzil, ale po roku zarzucil... Wszystko zalezy od stopnia i rodzaju niepelnosprawnosci...
Zycze powodzenia
APAS
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?

Nie gadaj, chciales ja zwerbowac na staz poprostu... :wink:
:)


Heh. nie pomyślałem o tym. Oczywiście na staż jak najbardziej zapraszam (info w stopce). Ponieważ jest to forma gimnastyki, myślę że może być to dla Pani ciekawe doświadczenie.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido dla "ON"?

Heh. nie pomyślałem o tym. Oczywiście na staż jak najbardziej zapraszam (info w stopce). Ponieważ jest to forma gimnastyki, myślę że może być to dla Pani ciekawe doświadczenie.


polecam gorąco ów staż z 'milczącym Pierrem' :)
jest co wspominać ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024