Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Tylko sie zastanawiam, czemu fotki sa czarno biale? Farby kolorowej ci zabraklo?

Myślisz, że sepia byłaby lepsza? ;)
Dla mnie właśnie czarno-białe zdjęcią o tematyce Aikido to rewelacja. Nie mówiąc już o bezsprzecznych zaletach czarno-białych materiałów pozwalających na robienie przyzwoitych zdjęć bez napier... fleszem.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Nie moja wina,że jestem dyslektyczką :cry: Ale pracuje nad tym... :cry:


a kto przed matura nie jest...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Kolor w fotografii jest srodkiem wyrazu, nosnikiem informacji. .Jesli kolor nie wnosi zadnej informacji do fotografii to jest zbedny. W przypadku aikido tak wlasnie jest. Kolor w fotkach aikido bywa nawet urtidnieniemi jest dokuczliwy bo rozprasza i oddala od tego co na zdjeciu wazne. Poza tym aikido jest czarno-biale: biel - gi, czern - hakamy, szarosc - mata. Nie ma potrzeby stosowania koloru i sam rowniez aikido pukam na filmach cz/b.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Kolor w fotografii jest srodkiem wyrazu, nosnikiem informacji. .Jesli kolor nie wnosi zadnej informacji do fotografii to jest zbedny. W przypadku aikido tak wlasnie jest. Kolor w fotkach aikido bywa nawet urtidnieniemi jest dokuczliwy bo rozprasza i oddala od tego co na zdjeciu wazne. Poza tym aikido jest czarno-biale: biel - gi, czern - hakamy, szarosc - mata. Nie ma potrzeby stosowania koloru i sam rowniez aikido pukam na filmach cz/b.

Czerwien na twarzach oddaje emocje, a sine plamy na rekach podkreslaja wplyw yonkyo na zdrowie aikidokow. Aikido bywa nie tylko czarno biale.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Wygrales. Pokaz mi teraz fotke z plamami na rekach.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
A tak powaznie: mowa byla o fotografii reportazowej a scile aiki-reportazowej ;-) . Zadne ze zdjec jakie znalazly sie w tym topiku nie wymaga specjalnie koloru (moim zdaniem). To po prostu foto-relacja ze stazu. Fakt - aikido w sensie jaki napisales bywa kolorowe. Czy nie jest jednak ciekawiej pokazac wysilek za pomoca filmu cz/b? Zapewniam, ze jest to mozliwe, choc nieco trudniejsze. Zrobienie zdjec rumianych policzkow to tez rozwiazanie. Jasne ze tak. Ladne jest to co kto lubi. Ja zostane przy cz/b. Milego pstrykania w kolorze.

Irimi (wiecznie niezadowolony ze zdjec, swoich zdjec...)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Zgodzilbym sie z teza, ze traktujac fotografie jako Sztuke, uzycie filmu czarno-bialego moze wniesc jakies dodatkowe emocje.

Ale mamy tu do czynienia ze zwyklym reportazem ze stazu. Potrzeba by bylo tysiecy zdjec, aby wybrac jedno noszace dumne miano Sztuki. Nie takie zresta chyba byo zalozenie autora, nieprawdaz :)
Raczej chodzilo o przekazanie pewnych emocji "na goraco". Kolor dodalby wyrazu tym chwilowym emocjom.......
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Czy nie jest jednak ciekawiej pokazac wysilek za pomoca filmu cz/b? Zapewniam, ze jest to mozliwe, choc nieco trudniejsze.

Ja tez uwazam, ze to ciekawe. Oczywiscie za zapewnienie pieknie dziekuje.

Zrobienie zdjec rumianych policzkow to tez rozwiazanie. Jasne ze tak. Ladne jest to co kto lubi. Ja zostane przy cz/b. Milego pstrykania w kolorze.

Ja esteta nie jestem, zdjecia nie musza byc ladne, zebym je lubil.

Irimi (wiecznie niezadowolony ze zdjec, swoich zdjec...)


Leszek (ktory woli cudze zdjecia, bo zawsze jest szansa, ze znajdzie na nich siebie samego)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Drogi Szczepanie fotoreportaz tez jest sztuką samą w sobie. Chodzi w nim o to by na kilku zdjeciach sprzedac z grubsza tresc stazu i atmosfere, a nie robic sztuki z pojedynczego zdjecia. To juz nie fotoreportaz. Mam w zbiorach fotoreportaze z kilkudziesieciu stazy aikido. Nie ma tam wielu pojedynczych dziel sztuki, ale kilka przyzwoitych fotoreportazy liczacych po 6-8 zdjec znalazloby sie. Tego tez nadal sie ucze... Serdecznie pozdrawiam nadal zyczac wszystkim wielu udanych zdjec.

Fotoreporter-aikidoka przedkladajacy fotki aikido cz/b nad kolorowymi.
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Jak nazwiemy nowy rodzaj sztuki fotograficznej, opierającej się na czarnobiałych zdjęciach ze stażów aikidockich ( i tez o sredniej jakosci, co dodaje dodatkowej pikanterii ) ? Może aikifoto ?
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Ludzie! Co wy wogóle bredzicie?! Jak kolor może być zbędny, skoro sensei miał granatową hakamę?????????????!!!!
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Panie i panowie, nie dyskutuje się z Picassem z jakiego powodu oko pod noskiem rypnął, prawdaż :) Wybór formy wypowiedzi to święte prawo (oj, chyba nadużywam tego terminu 8) ) autora. IMHO zdjęcia cz/b są technicznie trudniejsze do wykonania ale i ciekawsze, może bardziej artystyczne od kolorowych. Łatwiej przy ich odbiorze skupić się na meritum, mniej informacji to bardziej klarowny przekaz.

APAS (fotografujący i fotografie czasem zawodowo oceniający)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Drogi Szczepanie fotoreportaz tez jest sztuką samą w sobie. Chodzi w nim o to by na kilku zdjeciach sprzedac z grubsza tresc stazu i atmosfere, a nie robic sztuki z pojedynczego zdjecia. To juz nie fotoreportaz. Mam w zbiorach fotoreportaze z kilkudziesieciu stazy aikido. Nie ma tam wielu pojedynczych dziel sztuki, ale kilka przyzwoitych fotoreportazy liczacych po 6-8 zdjec znalazloby sie. Tego tez nadal sie ucze... Serdecznie pozdrawiam nadal zyczac wszystkim wielu udanych zdjec.

Fotoreporter-aikidoka przedkladajacy fotki aikido cz/b nad kolorowymi.


Ja natomiast uważam, że to strata stażu. Musisz sie zdecydować albo jesteś aikidoką i ćwiczysz, albo jesteś fotografem i biegasz z aparatem robiąc fotoreportaż. Niestety nie wyobrażam sobie aby można było poświęcić obu sprawom jednocześnie maximum uwagi. Sam nie jestem czysty w tej kwestii 8) ale ja za aparat chwytam głównie w trakcie cwiczen kakari-geiko, albo podczas egzaminów gdy nie jestem uke. Nawet taki tryb pstrykania fotek rozprasza i wprowadza czasem troche zamieszania.

Ale skorzystam z tego wątku w taki sposób że pogadam sobie o moich dylematach :)
Pierwszy przedstawiłem powyżej, czyli jak pogodzić ćwiczenie z fotografowaniem.
Druga sprawa, po co to robicie? Czemu taka relacja ma służyć?
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Pierwszy przedstawiłem powyżej, czyli jak pogodzić ćwiczenie z fotografowaniem.


sprawa jest dziecinnie prosta: znajdż jakąś Irenę, ożeń się i już masz Irenę Ochucką... co to będzie pstrykać fotki, a ty nie będziesz musiał na kakari-geiko biegać po aparat...

Druga sprawa, po co to robicie? Czemu taka relacja ma służyć?


eee... bo mam aparat 8) :wink:
to jak z górami - jak Messnera (chiba) zapytali po co lezie na tego Spitza to powiedział 'bo jest'...
aha jaka relacja Garry :?:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

sprawa jest dziecinnie prosta: znajdż jakąś Irenę, ożeń się i już masz Irenę Ochucką... co to będzie pstrykać fotki, a ty nie będziesz musiał na kakari-geiko biegać po aparat...


Ostro grasz, ale po co się żenić. Wystarczy miec dobrych kolegów fotografów.
Ale tu wtedy się rodzi kolejny problem. Bo laik w aikido, nie będzie wiedział kiedy i co fotografować.

Druga sprawa, po co to robicie? Czemu taka relacja ma służyć?


eee... bo mam aparat 8) :wink:
to jak z górami - jak Messnera (chiba) zapytali po co lezie na tego Spitza to powiedział 'bo jest'...


Ja dla mnie to zonk ... zła odpowiedź. Możesz ćwiczyć aikido - bo jest. Ale robić zdjęcia - bo jest aikido/aparat? JAki ma to wpływ na twoją praktykę?

aha jaka relacja Garry :?:

No Foto - relacja, chociażby ta powyżej. Nauczysz się coś z tego - wątpię.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Na tym stazu fotek nie pukalem ;-) A doswiadczenie w robienu fotek i cwiczeniu na stazu mam na tyle duze, ze nie stanowi ono dla mnie problemu. Cwiczy podzielnosc uwagi... ;-)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Ostro grasz, ale po co się żenić. Wystarczy miec dobrych kolegów fotografów.
Ale tu wtedy się rodzi kolejny problem. Bo laik w aikido, nie będzie wiedział kiedy i co fotografować.


i tu nawet nie masz pojecia jak sie wsio zazębia (niekiedy się zęby owe zgrzyt wydaja ale to temat osobny i tego... jak rzeka nie przymierzając)
zatem luba twa (czy qmpel, nie mnie dociekać :wink: ) jeżdżąc z tobą na wszelakie staże w dużej liczbie w pewnym sensie staje się "estetycznym ekspertem od aikido (czy innego czegoś-tam)" i doskonale wie co i jak i po czym następuje, bynajmniej nie mając najmniejszych kłopotów w ocenieniu odpowiedniej chwili naciśnięcia spustu...

No Foto - relacja, chociażby ta powyżej. Nauczysz się coś z tego - wątpię.


ano ja też ale popatrz z drugiej strony - z żadnej relacji nic sie nie nauczysz (może to i ta sama strona...), ale zdjęcia ubarwiają suchy opis (nawet jak nie są kolorowe), że się tak wyrażę - pamiątka jest ciekawsza...
no i juz 3 stony w topicu są

żeby nie było niedomówień - ja cię Garry na drogę z której nie ma odwrotu nie mam zamiaru sprowadzać... nawet ja bym skłonny był bugerować aby przemyśleć raczej dłużej niż krócej ów pomysł ożenku czy innych takich... to tylko taki pomysł ściętej głowy :) co to szuka jasnych stron... :) 8)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
eee sugerować nie bugerować

czasami ta edycja była by niezbędna...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Ech pamiątka, pamiątka. Jak już jesteś kilka razy na stażu z tym samym nauczycielem, to takie pamiątki z kolejnych staży nie wnoszą niczeg nowego.
Pozatym jak oglądam sobie czasem jakies foty czy filmów ze swoich początków aikido, to do chodzę do wniosku że lepiej je wrzucić do pieca niż komukolwiek pokazać 8)

Ponadto zawsze jest tak ze jak coś się dzieje, co można by wspominać to nie ma wtedy akurat wtedy aparatu pod reką. A nawet jeśli jest to zanim go złapiesz to i tak już dawno po ptakach.

Pozatym ze względu na aparat, część osób raczej zamiast dobrze się bawić będzie się pilnować, bo ten wstrętny paparazzi znowu da flashem po oczach. No ale robienie zdjęć na imprezkach to juz troche OT.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier

Na tym stazu fotek nie pukalem ;-) A doswiadczenie w robienu fotek i cwiczeniu na stazu mam na tyle duze, ze nie stanowi ono dla mnie problemu. Cwiczy podzielnosc uwagi... ;-)


Cóż tego nie wiem. Napewno sam o sobie tak nie powiem. Jednakże mam bedąc gościem na stażach pewnych organizacji, zawsze widze zjawisko lataczy z aparacikiem czy kamerką. I mówienie że oni rónież ćwiczą to bullshit i tyle. Ale skoro móisz ze robisz to i to to pewnie nie należysz do tej grupy.

Powiedz mi więc co cwiczy twój uke gdy ty ćwiczysz podzielność uwagi?

Acha skoro wspomniałem o kamerkach, to powiem ze dla mnie to zwykłe chamstwo, gdy kręcąc film ze stażu (taa pamiątka) sprzedają później go za niezłą kasę tym, co się dupy ruszyć na staż nie chce. Cóż biznas to żaden ale zawsze troche kaski wpadnie ...

A powstał może jakiś film z tego stażu, tak jak w przypadku stażu z 2003 r. ?
Czy można go gdzieś nabyć ?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024