Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido etniczne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Aikido etniczne?
Tak sobie czytam różne topiki i zauważam, że mamy skłonność do narodowo-aikidockich stereotypów: Niemcy to balet, Francuzi dyskutanci, Kanadyjcycy zaś to sam brzeg krawędzi :) a w Irlandii tylko nice and gentle... No i tylko u nas w Polszcze aikido jest prawdziwe i jedyne, oczywiście to w naszej organizacji, bo tamci to leszczyki blade :twisted: Czy takie zróżnicowanie aiki zależnie od kraju istnieje? Jeśli tak, to czy odzwierciedla temperament krajowców czy może osobowość lokalnego shihana "najwpływowszego" (co by wyjaśniało polską różnorodność, wszak u nas shihanów przewodnich jak piesków :) ) Czekam na Wasze opinie...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
Jeden styl nie powinien dzielic tylko laczyc ... to o czym piszesz to nasza narodowa przypadlosc POlska ... umiemy wspolnie najezdzac na innych ale sami tez sie klucimy we wlasnym kregu ... solidaryzujac sie tylko podczas zagrozenia.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
Zapomniałeś o Włochach, Ukraińcach i Rosjanach. Zdaje się że ktoś z pary Pancer Łabędź mógłby się na ten temat wypowiedzieć.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?

Zapomniałeś o Włochach, Ukraińcach i Rosjanach. Zdaje się że ktoś z pary Pancer Łabędź mógłby się na ten temat wypowiedzieć.

Na to liczę :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?

Zapomniałeś o Włochach, Ukraińcach i Rosjanach. Zdaje się że ktoś z pary Pancer Łabędź mógłby się na ten temat wypowiedzieć.

Na to liczę :)


na głos proszę :) 8)
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
A myślisz że co... niemcy robią inaczej :?:
Oni też uważają wszystko co niemieckie jest the best... Aikido również...
jacy oni naiwni... :) :) :)
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
Na pewno polskie Aikido jest zupełnie inne od francuskiego czy włoskiego. Szczególnie, że większość polskich mistrzów właśnie u ludzi stamtąd się uczyła.

Od japońskiego aikido pewnie też się różni? Bo Japończycy też robią zupełnie inaczej niż trzeba, a jedynie my Polacy wiemy jak robić właściwie! :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?

Czekam na Wasze opinie...

Cos w tym jest, Apas. Np u nas jest pare osob z Argentyny, Wenezueli, Rosji, Rumunii, Niemiec, Francji...itd...Reprezentuja oni kompletnie odmiemme typy osobowosci, i maja inne podejscie do treningu.
Jezdzac po roznych stazach w roznych krajach to sie potwierdza.

Nawet w Stanach, ludzie z wybrzeza zachodniego sa kompletnie inni od tych ze wschodu, juz nie mowie o tych z Texasu :wink: Ich aikido odzwierciedla niezle te roznice.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?

Czekam na Wasze opinie...

Cos w tym jest, Apas. Np u nas jest pare osob z Argentyny, Wenezueli, Rosji, Rumunii, Niemiec, Francji...itd...Reprezentuja oni kompletnie odmiemme typy osobowosci, i maja inne podejscie do treningu.
Jezdzac po roznych stazach w roznych krajach to sie potwierdza.

Nawet w Stanach, ludzie z wybrzeza zachodniego sa kompletnie inni od tych ze wschodu, juz nie mowie o tych z Texasu :wink: Ich aikido odzwierciedla niezle te roznice.


Znaczy jak wyjmuja colta i strzelają bez ostrzeżenia :) , czy ćwiczą we flanelowych koszulach i kowbojkach :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
u nas mamy od niedawna rosjanina, taki czerstwy iwan, duzo sily, zero techniki.

aikido jest roznorodne i to jest bynajmniej jego zaleta. w zaleznosci od humoru ide do dojo GW albo do tanden aikido. czasem ma sie ochote grac ostro, czasem nie.
To tak jak z ta angdota, jak to wittgenstein w ostatniej rozmowie z fregem pytal sie- panie profesorze, czy liczby to byty intencjonalne?
frege sie zamyslil i powiedzial- czasem wydaje mi sie ze tak, a innym razem, ze nie.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?


juz nie mowie o tych z Texasu :wink: Ich aikido odzwierciedla niezle te roznice.


Znaczy jak wyjmuja colta i strzelają bez ostrzeżenia :) , czy ćwiczą we flanelowych koszulach i kowbojkach :)

Nie chodzi raczej o to że jak robią shikko to im ropa naftowa sika spod kolan :wink: :)


Oczywiście, że mamy tu do czynienia z pewnymi stereotypami, aczkolwiek osobiście musze przyznać że :wink: :
1. w Niemczech nie ćwiczyłem mocno.....
2. we Francji nie gadałem za dużo bo nie znam francuskiego :wink: natomiast ćwiczenie juz było mocniejsze.....
3. we Włoszech podchodzili mocno realaksacyjnie......
4. w Austrii na drugi dzień po treningu umówiliśmy sie z prowadzacym na narty, ale nie przyszedł....
5. w Szwecji prowadzący pytał mnie i Pająka czy tak może być jak on pokazywał....
6. w Belgii ćwiczyłem jak tam jeszcze żył Szczepan - no comments :) :) ....
7. Grecy jacyś tacy nerwowi....
8. Węgrzy nie mogli jakoś wstać na trening po wspólnej imprezie (Kol. Łabędź może zaświadczyć)....
9. u Bułgarów było strasznie gorąco i prowadzący był Murzynem :) ....
10. Rosja to już całkiem inna sprawa - nie cwiczą relaksacyjnie i to ja nie mogłem wstawać..... :)
11. Białoruś - atmosfera taka jakby ich Prezydent był O`senseiem.... :(
12. jeden nawiedzony Pan z Litwy powiedział - ...u tebe net kontroli...(z wyższością w głosie :wink: :rofl: )
13. japońskie znane nazwisko podczas stażu w Polsce podczas wspólnego nikyo powiedziało mi:...*nie tak moćino....(z japońskim akcentem :) )

* to nie jest błąd

Także absolutnie nie można uogólniać :wink:

Pancer (szykujący sie do dalszych międzynarodowych kontaktów)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?

Czy takie zróżnicowanie aiki zależnie od kraju istnieje? Jeśli tak, to czy odzwierciedla temperament krajowców czy może osobowość lokalnego shihana "najwpływowszego" (co by wyjaśniało polską różnorodność, wszak u nas shihanów przewodnich jak piesków :) ) Czekam na Wasze opinie...

Poznajemy kulturowo. Jest nieuniknione że ten sam przedmiot będzie inaczej interpretowany w róznych miejscach globu przez różnie uwarunkowanych ludzi. Shihan mawpływ - tylko że będzie wybrany na przewodnika taki, który spełni oczekiwania uczniów.

A co do naszego podwórka, hmm, cytat:
"Taką stoi Polska racją
Na pohybel innym nacjom"
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?


juz nie mowie o tych z Texasu :wink: Ich aikido odzwierciedla niezle te roznice.


Znaczy jak wyjmuja colta i strzelają bez ostrzeżenia :) , czy ćwiczą we flanelowych koszulach i kowbojkach :)

Nie chodzi raczej o to że jak robią shikko to im ropa naftowa sika spod kolan :wink: :)


Oczywiście, że mamy tu do czynienia z pewnymi stereotypami, aczkolwiek osobiście musze przyznać że :wink: :
1. w Niemczech nie ćwiczyłem mocno.....
2. we Francji nie gadałem za dużo bo nie znam francuskiego :wink: natomiast ćwiczenie juz było mocniejsze.....
3. we Włoszech podchodzili mocno realaksacyjnie......
4. w Austrii na drugi dzień po treningu umówiliśmy sie z prowadzacym na narty, ale nie przyszedł....
5. w Szwecji prowadzący pytał mnie i Pająka czy tak może być jak on pokazywał....
6. w Belgii ćwiczyłem jak tam jeszcze żył Szczepan - no comments :) :) ....
7. Grecy jacyś tacy nerwowi....
8. Węgrzy nie mogli jakoś wstać na trening po wspólnej imprezie (Kol. Łabędź może zaświadczyć)....
9. u Bułgarów było strasznie gorąco i prowadzący był Murzynem :) ....
10. Rosja to już całkiem inna sprawa - nie cwiczą relaksacyjnie i to ja nie mogłem wstawać..... :)
11. Białoruś - atmosfera taka jakby ich Prezydent był O`senseiem.... :(
12. jeden nawiedzony Pan z Litwy powiedział - ...u tebe net kontroli...(z wyższością w głosie :wink: :rofl: )
13. japońskie znane nazwisko podczas stażu w Polsce podczas wspólnego nikyo powiedziało mi:...*nie tak moćino....(z japońskim akcentem :) )

* to nie jest błąd

Także absolutnie nie można uogólniać :wink:

Pancer (szykujący sie do dalszych międzynarodowych kontaktów)


A te Japońce no to poracha całkiem :) Co oni k....a wiedzą o aikidzie :?: :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
A teraz już poważnie:

5. w Szwecji prowadzący pytał mnie i Pająka czy tak może być jak on pokazywał....

I co, dostał imprimatur :?:

6. w Belgii ćwiczyłem jak tam jeszcze żył Szczepan - no comments :) :) ....

Ależ prosimy o bliższe szczegóły :!: :!: :!:

11. Białoruś - atmosfera taka jakby ich Prezydent był O`senseiem.... :(

A nie jest :wink: :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?

8. Węgrzy nie mogli jakoś wstać na trening po wspólnej imprezie (Kol. Łabędź może zaświadczyć)....


Baaa jeden to jak wypił jedno piwo to po ścianach chodził, że nie wspomnę o koledze Browarku z naszej dzielnej kompanii co zapisał sie w annałach lokalnych waląc z gwinta winko 0,75 niemal pełne bo zamykali nam tawerne :oops: :lol: . Nie wspomnę, że w poszukiwaniach miejscowej żuli doszlismy do wniosku, że przy nas to wszystko cherubiny o złocistych puklach i niewinnych spojrzeniach prawiczków :oops: :P :paker: :paker:

13. japońskie znane nazwisko podczas stażu w Polsce podczas wspólnego nikyo powiedziało mi:...*nie tak moćino....(z japońskim akcentem :) )


Czy to był ten sam co krzyczał I like wódeczka but I prefer dupeczka :?: :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :oops:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?

Nie wspomnę, że w poszukiwaniach miejscowej żuli doszlismy do wniosku, że przy nas to wszystko cherubiny o złocistych puklach i niewinnych spojrzeniach prawiczków

Tak - w gruzach legły tezy wysnute z zasłyszangeo przysłowia, że Polak - Wegier dwa bratanki.... :wink: , zbrataliśmy się za to i to całkiem nieźle z Irlandczykami, którzy jakąś fabryke w pobliżu budowali... :)

Czy to był ten sam co krzyczał I like wódeczka but I prefer dupeczka :?: :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :oops:

Nie, ten był w porządku, aczkolwiek uciekał przed nami na kolanach :wink: ( a tak dużo suwari waza robił na zajęciach), pamiętasz jak go wypytywaliśmy o ojca w MSZ? :wink:

Pancer (zatopiony we wspomnieniach)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
Rany przestańcie, bo mi się te opowieści pancera przypominają i dosłownie leje po nogach ze śmiechu :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido etniczne?
No dobra, to ja też coś napisze.Na obozie dwa lata temu ćwiczyłem z niemcami i ogólnie moje wrażenia nie są najlepsze, w sumie to ćwiczyłem z brązami i balckami no i nie dość że w ogóle bez jakiegoś ducha to i technika dużo pozostawiała do życzenia u nich.Jedynie podczas ćwiczenia z san danem, naparwde się uczyłem świetna technika i duch, tylko pozazdrościć.No i o Ukrainczykach też moge coś napisać, bedąc na stażu we Lwowie naprawde byłem pod niesamowitym wrażeniem całkowice poważne podchodzenie do treningu, świetna technika i dynamika po prostu miodzio, no i nie ćwiczą na zasadzie dotykania się tylko. :D 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024