Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Mi sie tez zdaje, ze nie da sie pogodzic cwiczenia z pelna koncentracja, z robieniem dobrych zdjec(czy nawet marnych!) albo z kreceniem video. Mimo ze sam zrobilem moze setki tysiecy stazy, fotek zadnych nie mam. Kiedys probowalem, ale to wyszla kicha.
Jest u nas taki jeden doskonaly instruktor, co mieszka daleko od cywilizacji(w Toronto), i mimo ze ma 6 dan, krecil video na kazdym stazu, dla siebie, zeby nie zapomniec. To kiedys Chiba sensei sie wkurzyl i powiedzial mu glosno i publicznie, ze albo cwiczy, albo kreci filmek. Od tej pory gosciu juz tylko cwiczy :lol:

A jeden moj kolega z Toronto, wlasnie tak ma, ze jego zona bez przerwy kreci video ze stazu(bo sama nie cwiczy aikido). Robi po prostu boskie filmy, po paru latach praktyki.Tak ze Gary, ta opcja jest calkiem cool :wink: :)

Co do sprzedawania video, to mnie tam to nie przeszkadza. Kto na stazu nie byl i tak z filmu nic nie skorzysta. A kto byl, to sie przydaje po kilku latach.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Jak zwykle niepotrzebnie wdalem sie w dyskusje...
Zdjecia robie wtedy, gdy uznam to za stosowne, a nie przez pelne 5 czy 7 godzin treningow jakie zwykle sa na stazach. Nie ogladam stazu przez obiektyw: aparat przykladam do oka, tylko w wybranych momentach, zatem Garry zaden to "bullshit". Moj uke w tym czasie uwaznie slucha co mowi prowadzacy. Zgadzam sie ze nie mozna byc w pelni skupionym na pokazie i jednoczesnie pstrykac zdjecia. Posiwiecam na zdjecia kilkanscie minut z calego stazu, wiec mam tez czas by pocwiczyc.


Setki tysiecy stazy? Niezle Szczepan, kiedy konczysz 1000 lat? Dobrze, ze zaznaczasz, ze pewne rzeczy ci sie "wydaja". Skoro nie masz w tej materii doswiadczenia uwaga bardzo sluszna. Jesli chodzi o robienie zdjec zawsze pytam o pozwolenie i staram sie byc dyskretny, a jednym ze srodkow jest teleobiektyw.

PS. Troszke wiecej wiary w czlowieka panowie :-)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Pominalem jedno pytanie: czemu taka relacja ma sluzyc? Prowadzenie kroniki klubu (ciekawie bedzie za kilknascie lat zajrzec w takie materialy), relacje ze stazy na stronie www. Takie sprawy.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Kiedy poproszono mnie kiedyś, bym zrobił "fotorelację" ze stażu - nie ćwiczyłem, tylko pstrykałem. Kiedy innym razem chcialem mieć dokumentację foto i poćwiczyć z wybitnym senseiem - poprosiłem kolegę fotografa, by popracował na stażu. Robiąc jednocześnie zdjęcia i ćwicząc nie mogę dobrze robić ani jednego ani drugiego.
A po co robić zdjęcia? Jak opowiadam młodym, jak kiedyś w Polsce robiło się ikkyo ura po anhaimi katatetori w wielu sekcjach, to mi nie wierzą i smutno mi, że zdjęć nie posiadam :) . A tak poważnie - jakby ktoś tam nie robił zdjęć czy nie pracował kamerą, to na jakiej podstawie toczylibyśmy na forum te ważne dyskusje typu: "co to za technika", "czy taki ruch ma sens" itp. No i jest jeszcze jedna odpowiedź - robimy foty dla potomności!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Nie denerwuj sie irimi :paker:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Dołączona grafika
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotoreportarz z seminarium z senseiem Tissier
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024