Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie o sens poczatku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_spidertrap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

pytanie o sens poczatku
Chcialbym zaczac sie uczyc aikido, ale jestem dosc wysoki I obawiam sie o pady, robienie tzw fikolkow stanie na glowie I tego typu cwiczenia, czy sa one norma ?
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku
Co to znaczy dosc wysoki ? To po pierwsze.
Ja mam 184 cm i jest pelen Loozzz... nikt ci nie kaze odrazu robic padow...spokojnie do wszystkiego dojdziesz.
A trenuj to co ci sie podoba.

Jak niemas zprzeciwskazan od lekarza to czemu nie aikido.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

Chcialbym zaczac sie uczyc aikido, ale jestem dosc wysoki I obawiam sie o pady, robienie tzw fikolkow stanie na glowie I tego typu cwiczenia, czy sa one norma ?

Jeśli Twemu wzrostowi (zakładam, że "dość wysoki" oznacza - "wyższy od przeciętnej wzrostu dla mojej grupy wiekowej") nie towarzyszą wady postawy (skolioza, deformacja klatki piersiowej itp), to nie musisz obawiać się padów. Na początek będziesz ćwiczył proste przetoczenia, niekonicznie nawet w tachi waza, bo padać w ten sposób można (i należy) także z pozycji suwari waza (czyli w siadzie japońskim). Z czasem pady stają się działaniem podświadomym, a im wyższe i bardziej dynamiczne, tym przyjemniejsze (aikido ma w sobie coś z perwersji! :) ). A wszelkie ćwiczenia przyzwyczajające błędnik do gwałtownych zmian w poziomie i pionie są nie tylko normą, ale i koniecznością - chodzi o to, byś po dynamiczym padzie nie stracił orientacji, mógł wrócić do kamae i kontynuować akcję.

Życzę powodzenia

APAS
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

Chcialbym zaczac sie uczyc aikido, ale jestem dosc wysoki I obawiam sie o pady, robienie tzw fikolkow stanie na glowie I tego typu cwiczenia, czy sa one norma ?


lepiej się zastanów czy naprawde tego chcesz. aikido jest dla mieczaków. ciągle tylko fikołki i fikołki a jak już jakaś, pożal się boże, technika to tak, żeby przypadkiem krzywdy komuś nie zrobić.
poza tym te ciągłe rozterki - dam radę temu wydziaranemu typowi w ciemnej ulicy czy nie. jestem godzien tego 5 kyu czy nie. po jaka cholerę się w to bawię itd itd.

generalnie wiecej z tym problemów niż to wszystko warte......

wspomnisz moje słowa.


:twisted: :twisted:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

lepiej się zastanów czy naprawde tego chcesz. aikido jest dla mieczaków. ciągle tylko fikołki i fikołki a jak już jakaś, pożal się boże, technika to tak, żeby przypadkiem krzywdy komuś nie zrobić.
poza tym te ciągłe rozterki - dam radę temu wydziaranemu typowi w ciemnej ulicy czy nie. jestem godzien tego 5 kyu czy nie. po jaka cholerę się w to bawię itd itd.

generalnie wiecej z tym problemów niż to wszystko warte......

wspomnisz moje słowa.


:twisted: :twisted:

No kurna, Kurm! Jak możesz zniechęcać tak bezczelnie młodzież do wstąpienia na jedynie słuszną drogę?! :D Czemu nie napiszesz o rzeczach pozytywnych, o ethosie aiki, o jedności duszy, rozumu i ciała godnej marianowego budo, o ubogacaniu w człowieczeństwo wydziaranych typów, o prośbach całego dojo i kilku zaprzyjaźnionych, byś wreszcie zdał na to 5 kyu, bo normalnie sensei wyrzeknie się swojego shodana, jak nie zdasz, o tym jak piwo mozna pić w strasznych ilościach bo błędnik do skołowacenia przyzwyczajny... i inne bajki?! :twisted: :) :)

APAS (wstrząśnięty, zmieszany i wnerwiony jak poseł Pęczak kiedy mu szyb w mesiu przyciemnić nie chcieli)
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

Chcialbym zaczac sie uczyc aikido, ale jestem dosc wysoki I obawiam sie o pady, robienie tzw fikolkow stanie na glowie I tego typu cwiczenia, czy sa one norma ?


lepiej się zastanów czy naprawde tego chcesz. aikido jest dla mieczaków. ciągle tylko fikołki i fikołki a jak już jakaś, pożal się boże, technika to tak, żeby przypadkiem krzywdy komuś nie zrobić.
poza tym te ciągłe rozterki - dam radę temu wydziaranemu typowi w ciemnej ulicy czy nie. jestem godzien tego 5 kyu czy nie. po jaka cholerę się w to bawię itd itd.

generalnie wiecej z tym problemów niż to wszystko warte......

wspomnisz moje słowa.


:twisted: :twisted:



To moża ja jakieś inne Aikido ćwiczę? 8O 8O 8O

Co do topica - wzrost nie przeszkadza padom specjalnie - najwyżej Twoje ukemi będzie 'dłuższe'.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

......
wspomnisz moje słowa.

:twisted: :twisted:

No kurna, Kurm! Jak możesz zniechęcać tak bezczelnie młodzież do wstąpienia na jedynie słuszną drogę?! :D Czemu nie napiszesz o rzeczach pozytywnych, o ethosie aiki, o jedności duszy, rozumu i ciała godnej marianowego budo, o ubogacaniu w człowieczeństwo wydziaranych typów, o prośbach całego dojo i kilku zaprzyjaźnionych, byś wreszcie zdał na to 5 kyu, bo normalnie sensei wyrzeknie się swojego shodana, jak nie zdasz, o tym jak piwo mozna pić w strasznych ilościach bo błędnik do skołowacenia przyzwyczajny... i inne bajki?! :twisted: :) :)

APAS (wstrząśnięty, zmieszany i wnerwiony jak poseł Pęczak kiedy mu szyb w mesiu przyciemnić nie chcieli)


e no ten tego - bo zły jestem jako iż z powodów niezależnych ode mnie na trenirowkę iść nie mogę i nadchodzący egzamin na 5 kyu zawalić mogę.
nie wnerwił byś się? :evil:
ale to nie tylko to, że mogę zawalić- taki nowy jak nie będzie miał obiektywnych przeszkód, to zacznie chodzić, trenować, zdawać i ani się człowiek ogladnie jak zostanie na macie sam z 6 kyu..... przestraszony
trzeba dbać o to, żeby zawsze ktoś był kto z szacunkiem i uznaniem na to nasze 6 albo 5 kyu bedzie patrzył prawda?

:) :) :)
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

e no ten tego - bo zły jestem jako iż z powodów niezależnych ode mnie na trenirowkę iść nie mogę i nadchodzący egzamin na 5 kyu zawalić mogę.
nie wnerwił byś się? :evil:
ale to nie tylko to, że mogę zawalić- taki nowy jak nie będzie miał obiektywnych przeszkód, to zacznie chodzić, trenować, zdawać i ani się człowiek ogladnie jak zostanie na macie sam z 6 kyu..... przestraszony
trzeba dbać o to, żeby zawsze ktoś był kto z szacunkiem i uznaniem na to nasze 6 albo 5 kyu bedzie patrzył prawda?

:) :) :)


I tam, jak już szóstkę masz to nie ma problemu - najwyżej jak się pustawo w szeregach 'bezstopniowców' zrobi to ściągnij kogoś nowego i już :wink:
A tak na serio - stopniami to ja bym się nie przejmował aż tak 8) Tyle tylko że ładnie wygląda i czasem może się najwyżej przydać jak np. na stażu jest podział na stopnie 8) Zresztą - 6 kyu jest wyjątkowe:

ktoś: a jaki masz stpień w tym Aikido
Ty: 6 kyu
ktoś: a ile jest
Ty: 6
ktoś: 8O wow 8O
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

Chcialbym zaczac sie uczyc aikido, ale jestem dosc wysoki I obawiam sie o pady, robienie tzw fikolkow stanie na glowie I tego typu cwiczenia, czy sa one norma ?


Stary idź, na siatkówkę skoro obawiasz się że wzrost będzie Ci przeszkadzał w ćwiczeniach, ach nie, sorry, na siatkówce trzeba wykonywać bady siatkarkie.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

Co to znaczy dosc wysoki ? To po pierwsze.
Ja mam 184 cm i jest pelen Loozzz... nikt ci nie kaze odrazu robic padow...spokojnie do wszystkiego dojdziesz.
A trenuj to co ci sie podoba.

Jak niemas zprzeciwskazan od lekarza to czemu nie aikido.


No własnie ja też legitymuję się wzrostem 185 cm i jest spox, tylko czasami mój tori musi uważać gdzie mną ciska bom długonogi i czasami to i przyhaczyć mogę. Ale ogólnie to oki.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

e no ten tego - bo zły jestem jako iż z powodów niezależnych ode mnie na trenirowkę iść nie mogę i nadchodzący egzamin na 5 kyu zawalić mogę.
nie wnerwił byś się? :evil:
ale to nie tylko to, że mogę zawalić- taki nowy jak nie będzie miał obiektywnych przeszkód, to zacznie chodzić, trenować, zdawać i ani się człowiek ogladnie jak zostanie na macie sam z 6 kyu..... przestraszony
trzeba dbać o to, żeby zawsze ktoś był kto z szacunkiem i uznaniem na to nasze 6 albo 5 kyu bedzie patrzył prawda?
:) :) :)

I tam, jak już szóstkę masz to nie ma problemu - najwyżej jak się pustawo w szeregach 'bezstopniowców' zrobi to ściągnij kogoś nowego i już :wink:
A tak na serio - stopniami to ja bym się nie przejmował aż tak 8) Tyle tylko że ładnie wygląda i czasem może się najwyżej przydać jak np. na stażu jest podział na stopnie 8) Zresztą - 6 kyu jest wyjątkowe:
ktoś: a jaki masz stpień w tym Aikido
Ty: 6 kyu
ktoś: a ile jest
Ty: 6
ktoś: 8O wow 8O



ten tego ten - ja tak sobie tylko żartowałem z tymi stopniami. chciałem kolegę Niezdecydowanego lekko w klimaty wprowadzić. :twisted:
poza tym w pełni zgadzam się z opiniami, że wzrost w niczym nie przeszkadza (waga tez nie :) :) :) :) )

kurm
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

(waga tez nie :) :) :) :) )

kurm


I za to jedno stwierdzenie macie u mnie kolego Kurm piwko przy pierwszej okazji! :) :) :)

APAS (Szczupły inaczej)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o sens poczatku

(waga tez nie :) :) :) :) )

kurm


I za to jedno stwierdzenie macie u mnie kolego Kurm piwko przy pierwszej okazji! :) :) :)

APAS (Szczupły inaczej)



no to masz pozamiatane - teraz już nie odpuszczę. szykuj pieniążki.
:wink: :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024