Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwycięstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Zwycięstwo
No właśnie - zwycięstwo - w wielu sportach także i walki, a może przede wszystkim walki, koniec pojedynku zakończony wygraną wyzwala w człowieku ogrom emocji i radości. Natomiast nam biednym :) trenującym ze znojem Aikido nie dana jest ta radość, z tej przyczyny że nie ma sportowej walki, i nie ma zawodów. Dlatego pytanie: Czym dla Was jest zwycięstwo w trakcie trenowania Aikido?-zdobywanie stopni, uznanie przez waszego senseia?, piszcie co myślicie o tym. A może zwycięstwem jest to że wytrwaliście w treningu tej sztuki wiele lat?

P.S. u mnie takim małym zwycięstwem był powrót do Aikido po 10 letniej przerwie

Pozdro
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

P.S. u mnie takim małym zwycięstwem był powrót do Aikido po 10 letniej przerwie

Wiesz, to ciekawe... Ja też miałem kilka lat przerwy (praca i takie tam) i jak wróciłem na matę, to paru gości mnie jeszcze kojarzyło, ale większość dała mi ksywkę Dziadek (z racji wieku, nie mistrzostwa :? ) i... najpierw podchodzili z rezerwą, cobym im na zawał nie zszedł, ale po kilku treningach pojawił się w to miejsce coś jakby szacunek - widać z aiki trochę jest jak z jazdą na rowerze, nie wszystko się zapomina :)
A co do zwycięstw - młodzieńcem będąc popróbowałem różnych MA oststecznie świadomie wybierając aikido i wszystkie jego "ograniczenia". Radość odczuwam - cóż, będzie banalnie - jak mi coś zaczyna wychodzić i czuję technike lepiej, niż ktoś młodszy, z wyższym stopniem, przestaje mi "przeszkadzać" w ruchu...
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

No właśnie - zwycięstwo - w wielu sportach także i walki, a może przede wszystkim walki, koniec pojedynku zakończony wygraną wyzwala w człowieku ...


Kiedys, dawno temu usłyszałem,że tak naprawde sztuki walki to zwyciestwo nad samym sobą. Totalna bzdura.... tak myślałem kiedyś, ale teraz inaczej to widze.Aikido w przeciwieństwie do wielu soprtów walki ma jedną niebywałą cechę: twoja kariera nie kończy się gdy skończą ci się możliwości fizyczne... tzn. dosłownie kiedy na przeciwko ciebie wyjdzie ktoś młodszy , szybszy , bardziej napalony...tak niestety jest w wielu sportach walki. Aikido daje radość cały czas, nie tylko wtedy gdy kogoś zwyciężysz, dla mnie chwila kiedy mogę poćwiczyć na treningu jest już niezłą radochą. Adrenalina to chemia, nie neguje, owszem, fajnie to poczuć, tylko ile mozna...ile radosci i "szczescia" mozna czerpac majac świadomosc, ze zawsze w pewnym momencie znajdzie sie ktos lepszy od ciebie...to że teraz komus dowalisz to tylko chwila...co potem?Zwyciestwo dla mnie to przechodzenie kolejnych kryzysow, kolejnych watpliwosci, czasem zmuszanie sie zeby pojsc na trening, i ...piwko wieczorem siedzac po treningu - umordowany...
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
Zwycięstwo to umiejętności 8) Z czasem techniki jakoś tak łatwiej wchodzą, jakoś tak przychodzić zaczynają bez zastanowienia, mniej się zaczynamy przy nich "zacinać", a z czasem to już full spontan 8)
Co do stopni - stopień to tylko stopień, w sensie sam nic nie znaczy. No, chyba że ktoś tutaj się czai na 9 dana, to respekt - to byłoby pewne zwycięstwo z pewnością :P
Poza tym są małe radości życia - jak np. praktyczne wykorzystanie umiejętności :twisted: :D :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
Popatrz na mój podpis :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
Za każdym razem gdy Ci się nie chce iść na trening, a jednak idziesz na niego zwyciężasz :D :) .

pozdrawiam
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
dla mnie zwyciestwo to w pewien sposob awans na nastepny stopien.. jak zdaje egzamin daje z siebie wszystko. wiem ze jak ludzie ogladaja egzamin to bardzo czesto je komentuje , ze tu zle tu dobrze...moim zdaniem zwyciestwem jest to jak sa pod wrazeniem danego egzaminu i mowia ze byl super :)
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
Ja jako zwycięstwo odczuwam każdy krok jaki poczynię naprzód na tej krętej drodze aiki. Zrozumienie czegoś, postęp(nawet mały) to daje mi najwięcej satysfakcji. Pozatym, kiedy czasem przyjdzie się pośliznąć na śniegu i się nie połamię :)
  • 0

budo_ningen-hi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
Zwycięstwo? Hmmm.... Każdy dzień, który poświęcam na trenieng jest zwycięstwem. Robię coś co lubię, poznaję swoje umiejętności, uczę się szacunku do innych. To chyba jest zwycięstwo wynikające z aikido.
  • 0

budo_dobermaan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
Jak to ktoś powiedział:
Zwycięstwem jest przezwyciężenie dysharmonii własnego umysłu
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo
Zwycięstwo i klęska to dwa końce tego samego kija. Jeśli odrzucimy zwycięstwo to i klęska obca nam będzie.
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

Zwycięstwo i klęska to dwa końce tego samego kija. Jeśli odrzucimy zwycięstwo to i klęska obca nam będzie.


Taaa, ale gdzie wtedy motywacja? 8)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

Zwycięstwo i klęska to dwa końce tego samego kija. Jeśli odrzucimy zwycięstwo to i klęska obca nam będzie.


No tak... Ale z tym kijem jak z jo - lepiej być po właściwej stronie! :) :) :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

dla mnie zwyciestwo to w pewien sposob awans na nastepny stopien.. jak zdaje egzamin daje z siebie wszystko. wiem ze jak ludzie ogladaja egzamin to bardzo czesto je komentuje , ze tu zle tu dobrze...moim zdaniem zwyciestwem jest to jak sa pod wrazeniem danego egzaminu i mowia ze byl super :)

zawsze sie jakis upierdliwiec trafi,co to bedzie marudzil i narzekal.taki,co by Ueshibe poprawial;)
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

aprzyczyny że nie ma sportowej walki, i nie ma zawodów. Dlatego pytanie: Czym dla Was jest zwycięstwo w trakcie trenowania Aikido?-zdobywanie stopni, uznanie przez waszego senseia?, piszcie co myślicie o tym. A może zwycięstwem jest to że wytrwaliście w treningu tej sztuki wiele lat?
Pozdro


dla mnie zwyciestwem jest to ze dzieki temu ze zaczalem cwiczyc odwrocilem swoje zycie o 180 stopni i poukladalem wiele spraw...

no i wkoncu zapomnialem co to stres :)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

Zwycięstwo i klęska to dwa końce tego samego kija. Jeśli odrzucimy zwycięstwo to i klęska obca nam będzie.


Taaa, ale gdzie wtedy motywacja? 8)


No nie wiem. Ja np. ćwiczę bo lubię. :)

No tak... Ale z tym kijem jak z jo - lepiej być po właściwej stronie! :) :) :)

Znaczy się po której? ;)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwycięstwo

Znaczy się po której? ;)

Generalnie tej, która po techice zostaje w rękach tori :) Albo po tej, która nie trafia w brzuch przy tsuki :) Albo po tej... etc, etc. 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024