Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karczek.....:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Karczek.....:)
Kark jak wiadomo jest ważną częscia ciała w czasie walki(czy to parter czy stójka),lecz czy ktoś z Was wie może jak go bezpiecznie ćwiczyć?
Oczywiście mam na treningach ćwiczenia na kark,jednak znajomy po różnych kursach medycznych stwierdził,ze cwiczenia te są niebezpieczne ze względu na delikatnośc kregów szyjnych....np.pomaganie sobie ręką przy naciąganiu karku jest raczej zbrodnicze i na starośc nie wróży dobrze.

Co wy na to?
Interesuje mnie bardzo opinia Słoniak oraz oczywicie innych Doświadczonych:)

pozdr.
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczek.....:)
kurde ja mialem takie fajne materialy na temat tego ale mam balagan w pokoju i nic nie idzie znalezc, jak znajde to ci naszkrobie cosik
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczek.....:)
miesnie karku swietnie rozwijają cwiczenia: mostki tyłem i mostki przodem.

Jest to typowo zapaśnicze cwiczenie, popytaj zapaśnikoow jak sie je dokladnie wykonooje.
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczek.....:)
Tora:moze nie wyjasniłem się jasny w zakładaniu tpoicu.wiem jakie sąstandardowe cwiczenia na kark,no mostki też mam,tylko,ze nie dawno dowiedziałem się,ze są to bardzo szkodliwe cwiczenia....
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczek.....:)
Jeżeli uznamy, że przyciaganie głowy do barku w celu rociągnięcia mięśni szyi i karku, to WSZYSTKIE ćwiczenia na kark są niezdrowe dla odcinka szyjnego kręgosłupa! 8O
Pls, wait a minute, zaraz się wypowiem w imieniu zapaśnika... :D on coś chyba wie na ten temat :wink:
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczek.....:)
he he...
"trenowałem naście lat zapasy (s.wolny) i do tej pory nie słyszałem o zapaśniku, który miałby kłopoty z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, nawet jeżeli był już w zaawansowanym wieku. Każdy lekarz (który nie zajmuje się zapaśnikami) po obejrzeniu treningu zapaśniczego stwierdziłby, że to prosta droga do wózka 8O . Rzeczywiście mogłoby tak być, gdyby ćwiczenia takie wykonywali ludzie bez odpowiedniego przygotowania. :!: Najważniejsze jest, żeby stopniowo zwiększać trudność i intensywność ćwiczeń mięśni karku. Najprostsze ćwiczenie wzmacniające kark to pochylanie głowy w przód, na boki i do tyłu z oporowaniem rękoma. Następne- klęczymy na materacu, opieramy na nim ręce i głowe, wykonujemy krążenia głową w przód i w tył i na boki. Następny krok to to samo ćwiczenie, tylko z wyprostem nóg (w kolanach). Ważne jest wykonywanie ruchów głową- tylko przód- tył i lewa - prawa, a nie dookoła! :!: To juz jest baaaaaaardzooo zaawansowana wersja tego ćwiczenia i można je wykonywać tylko po solidnym wzmocnieniu mięśni karku. :!:
Jest jeszcze sporo ćwiczeń na mięśnie karku ale na kilka miesięcy te powinny wystarczyć. :)
:!: Pamietaj, żeby zawsze dobrze się rozgrzać i nie przeceniać swoich możliwości. 8O Jak wszyscy wiemy- jest to jednak najwrażliwsza część kręgosłupa i łatwo ją uszkodzić, jeżeli się przegina (dosłownie i w przenośni) Pozdrawiam :) "
Koniec cytatu :)
Ja też pozdrawiam :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczek.....:)
Doskonala wypowiedz zapasnika ...
Ja dodam ponadto wersje z recznikiem ... recznik owijamy za glowa i sciagamy w dol rekami ... oporujac troszke. Mozna na silowni dodac cwiczenia na miesnie karku tzw ABS y :> PO jednym ciezarku do reki prostujemy dlonie wzdloz ciala i wykonujemy ruchy barkami tak jakbysmy "wzruszali" ramionami wzruszenie utrzymujemy jakies 2 sek i opuszczamy.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karczek.....:)
Nie do zastąpienia pozostaje jednak zawsze tzw. zdrowy rozsądek. Należę do ludzi, którzy pomimo dobrego przygotowania i nieźle sprawnych mięśni karku, jednak przegięli. Uparłem się, że wyjdę z gilotyny założonej przy wejściu w nogi i wyszedłem. Po paru dniach zaczeły mi drętwieć ręce i skończyło się skomplikowaną operacją kręgosłupa szyjnego, po której do tej pory się nie do końca wygrzebałem. Tak więc walczmy jak lwy, ale myślmy przy tym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024