Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kolanami ! :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z kolanami ! :(
trenuje karate kyokushin (od września) w sierpniu poządnie się do tego przygotowywałem ( pozycja kiba-dachi z obciąznikami po 2 kg. na nogi i poządnie się obnizałem) teraz od wrzesnia równiez dosc ostro trenuje (tez kiba-dachi biegi 4 km. po biegach trening 40 min.) no i teraz odczuwam przy pozycji kiba -dachi bóle w prawym kolanie przy kopnięciach praktycznie nie odczuwam bólu ... Mój brat miał cos takiego w tamtym roku (trenuje juz 2 rok) przed wakacjami tez miał takie bóle ale po wakacyjnej przerwie przeszło mu to ... wydaje mi się ,ze to poprostu zbyt duże obciązenie... co myślicie o tym i co radzicie ? moze tez mieliscie takie bóle ? czekam na wypowiedzi
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
po co cwiczyles ta pozycje?
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
aby sobie wzmocnic mięsnie... to przeciez logiczne ...jezeli wiesz jak ta pozycja wygląda... no ale czekam na rady i poradu :-)
  • 0

budo_kenia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
Przy treningach, a najczęściej w sportach walki często są problemy z kolanami. Ja walczę z bólem od dwóch lat. W trakcie wakacji robię sobie odpoczynek i wtedy przechodzi i nie bolą tak przez 9 miesięcy. Obecnie radzę wizytę u ortopedy, sprawdzi, obada i przepisze jakiś "cudowny" specyfik. :-)
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
aha ... mam nadzieje ze nie powie " musisz zrezygnowac z karate " no bo jak tak ma byc no to ja dziękuje :) ale nie mi sie wydaje ze to nie ma sensu mój brat miał cos takiego ...identycznie jak ty ze po wakazcjach przeszło mu 8) ale dzieki za rade :P
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
jezeli masz tyle lat ile masz ( a domyslam sie ile masz po twoich dawnych postach) to chlopie jest to prosta droga do kalectwa - to co robisz ; przy twoim wieku uzywanie jakichkolwiek obciazen na nogi i ogromne forsowanie sie i przeciazanie nie w pelni rozwinietych kosci, miesni, sciegien itp jest niszczace, nie dziw sie ze po kolanach wystapia jakies inne bole az wreszcie nie bedziesz w stanie w ogole chodzic na karate
  • 0

budo_dżujon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
no ja trenuje kicka od poltora roku i wczoraj bylem na koncercie wiec bylo duuuzo skakania teraz boli mnie prawe kolano jak je prostuje i jak dotkne z lewej strony i poruszam to tak jakbym czul scierajace sie kolka zebate... isc do lekarza czy dac nogom odpoczac tylko?
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
isc do lekarza, pozatym cwiczenie z obcianikami po2kg to czysta głupota, jeszcze troche to postarasz sie o refundacje do wozka

polecam Artresan koszt to 25zł za 90tab. styka to na miesiac, kazdy powinien sobei zrobic kuracje 2 miesieczna tego.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
A jak wygląda ta pozycja "kiba-dachi"? Jest może coś podobna do pozycji "jeźdźca"/ma bu/sei ping ma z kungfu czy zupełnie coś innego:?:
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
hmmm ... jak by ci to wytłumaczyc...stajesz w rozkroku i tylek idzie w dól .... własnie wrócięm z treningu i po przysiadach jakoz nie czułem bólu i w tej chwili równiez nie czuje :o teraz sobie przerwe zrobiłem w kiba-dachi i dałem se siana z obciaznikami :D nom głupote walnelem z tymi obciąznikami ... ale nogi mi odpoczną i mama nadzieje ze bedzie dobrze
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
a i jeszcze cos co myslisz o Artresarze NightWolf?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(

...stajesz w rozkroku i tylek idzie w dól ....


Rozumiem, że kolana masz ugięte wtedy,tak? Powinny być chyba mniej więcej nad stopami (kolana), bo jak nie się ponoć się im "zło" dzieje.
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
Racja, daruj sobie te obciążniki, jest masa innnych dobrych ćwiczeń na wzomcnienie mięśni nóg, a po co niepotrzebnie przeciążać sobie stawy... :?
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
no tak kolana ugięte ... ale jednak myśle ,że nie ma sensu z byle czym leciec do lekarza.... ale przesadzacie chyba z tym kalactwem :? teraz przerwer zrobiłęm wiec mysle ze przejdzie ... ale mysle jednak nad tym Artresanem ... to jest bez recepty chyba .... muysze byc w dobrej formie no bo egzamin tuz tuz (17 grudnia)
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
a jeszcze cos ... czy to tez jest dla młodych ludzi tak jak ja :) (14 lat prawie 15 ;) )
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
na jakims forum czytałęm ze jeden koles na silowni nadwyręzył sobie kolano i leczył się Artresarem i przeszło mu ... róniez jeden gościu nadwyrezył se nadgarstki i pomogło...
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
jesli jestes w wieku dorastania (np kolo 16 lat) i kolana Cie bola tez przy mocnym dotyku itp. to mozliwe ze masz martwice kola w takim wypadku nie leczac tego moga nawet Ci sie zerwac mięsnie ( ja to mialem i juz jest wszystko ok ) :)
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
aha...ale ja kupuje se tego Artresara czy jak tam mu ... i bedezie normalnie luks :-)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
Kolacja z obiadem za jednym przysiadem . zregeneruj to :wink: Przemcio.
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z kolanami ! :(
co ? nie rozumiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024