Skocz do zawartości


Zdjęcie

choy lee fut - wasza opinia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Ten opis pomaga, ale jeszcze troszkę podrążę temat.

Czy Chan Heung nauczał wszystkich czterech uczniów dokładnie tego samego?
Jeśli tak, to rozumiem, że róznice pewne powstały poprzez to, że uczniowie rozeszli się "w różne strony świata", i zaczęli wprowadzać drobne zmiany wynikające z...no właśnie, z czego?

Czy może po prostu w CLF jest trochę miejsca na pewną elastyczność, pozwalającą dopasować styl do osoby ćwiczącej np. ze wzgl. na warunki fizyczne?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Każdy nauczyciel z czasem naucza inaczej.... później to już reakcja łańcuchowa :)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

Drugi od prawej Chan Koon-Pak młodszy syn Chan Heung'a, nauczał w Kantonie, od niego bierze początek odmiana King Mui

Trzeci to Chan On-Pak starszy syn Chan Heung'a - nie pozostawił męskiego potomka, nauczał w szkole Hung Sing we wsi King Mui gdzie pomagał ojcu.

Czwarty Chan Kau był głównym instruktorem w szkole Hung Sing we wsi King Mui... od tych dwóch ostatnich wywodzi się odmiana Kong Chow


Ee.. a to nie na odwrót czasem? Tzn, ci co nauczali w King Mui zapoczatkowali odmiane King Mui, a ten, co w Kantonie - kantonska?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Nie, jest tak jak napisałem :)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Możesz wyjaśnić dlaczego tak jest? Bo to jakoś dziwnie wygląda. Odmiana King Mui pochodzi nie z King Mui, a z Kantonu (Kong Chow), a z kolei odmiana Kong Chow z King Mui, a nie z Kong Chow (Kanton). Hmm, dlaczego?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

Możesz wyjaśnić dlaczego tak jest? Bo to jakoś dziwnie wygląda. Odmiana King Mui pochodzi nie z King Mui, a z Kantonu (Kong Chow), a z kolei odmiana Kong Chow z King Mui, a nie z Kong Chow (Kanton). Hmm, dlaczego?


Już tłumaczę :

# Chan Koon-Pak jako spadkobierca rodowego systemu nie jako z "przydziału" ma nazwę King Mui (bo tam powstał CLF)

# Chan On-Pak miał ucznia (Chan Cheong-Mo) który po jego śmierci uczył się u jego młodszego brata Chan Koon-Pak. To właśnie od Chan Cheong-Mo można uznać że rozpoczęła się odm. Kong Chow - ale !!! kiedy Chan Cheong-Mo był już stary i miał klopoty z nauczaniem bardziej zaawansowanych form i technik, pozwolił aby jego "najlepszy" uczeń Wong Ming-Sang został przyjęty na ucznia przez mistrza Chan Yen.
Chan Yen był uczniem Chan On-Pak'a, a po jego śmierci uczniem swojego ojca Chan Kau. Kiedy Chan Kau zrezygnował z funkcji głównego instruktora w szkole Hung Sing we wsi King Mui, to właśnie Chan Yen przejął jego "obowiązki". Tak więc Wong Ming-Sang "połączył" te dwie wersje systemu do takiego stanu w jakim jest obecnie i to jest właśnie odm. Kong Chow.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Space-chodzisz do tej szkoly,. ktora kiesci sie w okolicahc ulicy Bydgoskiej,kolo takiego wiezowco-biurowca?Bylem w te wakacje w Kraku i mialem okazje poczytac plakaty tejze sekcji-ponoc ucza realnej samoobronyitd. juz wtedy mi cos smierdzialo;)
A jak ci bardzo zalezy na skutecznosci,to standardowa rada-niedaleko od ww szkoly jest centrum Muay Thai Okinskiego.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
ej no plakatów się Paaaanie nie czepiaj :)

jak się okaże że dużo ludzi przychodzi na szachy, to w 75% sekcji będą zastosowania strategii ;) pozostale 25% nie bedzie mialo praktycznie uczniow.
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

niedaleko od ww szkoly jest centrum Muay Thai Okinskiego.


chyba Ochniowskiego jeżeli w Krakowie i muay thai.

Okinski jest od czego innego i gdzie indziej :wink:



chyba, że o czymś nie wiem :?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

ej no plakatów się Paaaanie nie czepiaj :)

jak się okaże że dużo ludzi przychodzi na szachy, to w 75% sekcji będą zastosowania strategii ;) pozostale 25% nie bedzie mialo praktycznie uczniow.


To teraz wiem dlaczego na plakatach LTWT jest tyle "kłamstw"
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
np jakich?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Np. zdjęcie Bruca Lee, info o tym jak to oddziały specjalne cwiczą WT itp.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
no i co z tymi zdjęciami Bruc'a? a oddziały ćwiczą - no i? szukać skanów z podziękowaniami i dalszą współpracą i takimi tam?

chyba przemawia przez Ciebie zazdrość kompleksy albo cóś - tzn. nie wiem co, ale bardzo lubisz się czepiać - WT - solą Ci w oku jestesmy? :?:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Konkurencją ? Nie bądź śmieszny !!!

# Bruce nie ćwiczył Wing Tsun więc nie powinno być go u was na plakatach

# to że zrobiliście jakiś pokaz dla wojska to nie znaczy że ćwiczą oni WT

W taki sposób to wiekszośc może napisać ze ich styl jest cwiczony przez oddziały specjalne, NASA, i parlament europejski
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

# Bruce nie ćwiczył Wing Tsun więc nie powinno być go u was na plakatach
# to że zrobiliście jakiś pokaz dla wojska to nie znaczy że ćwiczą oni WT

To nie moja (juz :) )dzialka ale na sekunde sie wlacze... Tym bardziej, ze to jedna z nielicznych znanych mi okazji, kiedy szefowie stowarzyszenia wykazali sie dobrym wyczuciem i pewnym poczuciem humoru... :D
Mozna przypuszczac, ze LTWT uwaza, ze ma pewne prawo do wizerunku Bruce'a Lee (hmm, ciekawe co na to jego spadkobiercy...) gdyz on rowniez (w sensie jak LT chwile pozniej) byl bezposrednim uczniem Yip Mana i nie ma dwoch zdan, ze wiedza, ktora otrzymal wywarla wielki wplyw na jego zycie (techniki widac w filmach). Wiec z pewnej strony jakas tam wiez ze stylem, czy raczej Yip Manowska tradycja istnieje.
Inna kwestia jest znana niechec LT do popularnosci idola swiatowego KF :wink: Niemniej Sifu Maday wydrukowal plakaty z Brucem w pozycji gardy zamiast poprzednio uzywanych z LT - te mialy taka wade, ze nikt nie rozpoznawal goscia - czy plakatow z Jackiem Chanem, ktory kiedys zostal zaproszony do zdjecia w szkole LT. LT byl nieco wkurzony, ale wytlumaczono mu, ze gdyby istnialy zdjecia Mistrza Yody w pozycji gardy WT to tez zostaly wby wykorzystane do celow marketingowych, i tak powstaly plakaty z Brucem Lee :)
A co do tych tam wojsk. :? Widzialem kiedys zdjecia i wywiad z Eminem, ze nauczal instruktorow walki z FBI bodajze. Mysle, ze to mozliwe, ale since Emin jest na swom, to pewnie nie robi tego IWTA. Poza tym mialem kolege z GSG9 i oni na pewno cwiczyli WT w wersji przekazu EWTO. W ksiazkach LT widac seminaria dla Italiancow, Pakistanczykow czy nawet Chinoli. Wiele certyfikatow i dyplomow uznania moze byc sciema (znam conajmniej jeden przypadek), ale calkiem mozliwe, ze w zwiazku ze swoja popularnoscia (vide GSG9) faktycznie gdzies na swiecie costam cwicza..
Ufff, sie naklikalem... 8)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
formacje mundurowe na zachodzie owszem, korzystaja z lekcji seminaryjnych i zapraszaja wielu roznych mistrzow MA, nie oznacza to, ze cwicza tylko i wylacznie jeden styl! panowie, bez przesady
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Może wrócimy do tematu?

To ja pozwole sobie spytac o odmianę Fut San, bo o niej było najmniej do tej pory.
Czy w Polsce jest ktoś kto ją ćwiczy?
Czy też ma jakieś swoje charakterystyczne cechy?(Pewnie ma, skoro to też odmiana :wink: )Jakie?

Tak "na oko", która odmiana jest ma najwięcej praktykujących?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
U mnie ćwiczyli ludzie którzy teraz służą w AT, w wojskach zmechnizowanych itp. Czy to oznacza że mam prawo pisać na plakatach że Polscy Antyterroryści ćwiczą Choy Li Fut ?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

To ja pozwole sobie spytac o odmianę Fut San, bo o niej było najmniej do tej pory. Czy w Polsce jest ktoś kto ją ćwiczy?


Tzw. czystej wersji Fut San w Polsce nie znajdziesz... my ćwiczymy pewną ilość form odm. Fut San, ale to tylko tyle... Najbliższa szkoła jest w niemczech - Sifu Michael Punschke - uczeń mistrza Hung Lee-Koon

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Czy też ma jakieś swoje charakterystyczne cechy?(Pewnie ma, skoro to też odmiana :wink: )Jakie?


Niektóre techniki nieistnieją, a część wygłąda zupełnie inaczej (np. pozycja Lok-Quei-Ma, itp.)



Tak "na oko", która odmiana jest ma najwięcej praktykujących?


Nie wiem jak jest w azji ale ogólnie na świecie "panują" trzy organizacje :

1. Plum Blossom International Federation - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2. Lee Koon-Hung Choy Lay Fut Kung Fu Association - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
3. Choy Lee Fut Martial Arts - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Patrząc na ilość krajów w ilu występują to prym wiedzie chyba ta pierwsza... co do ilości ćwiczących to ciężko mi powiedzieć.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

U mnie ćwiczyli ludzie którzy teraz służą w AT, w wojskach zmechnizowanych itp. Czy to oznacza że mam prawo pisać na plakatach że Polscy Antyterroryści ćwiczą Choy Li Fut ?

:) :)
hehe, to dobry dylemat :)
pewnie duza czesc instruktorow by ten fakt wykorzystala. Z drugiej strony, poniewaz uczysz pojedynczych ludkow a nie cale formacje, moglbys dodac, ze trenujesz tylko dobrych, nieprzekupnych, czy takich AT co nie ponosza porazek :lol:
A swoja droga przypomina mi to czasy, kiedy kolega AF mial ucznia ze Strazy Wiezennej, i jakos nikt nie pisal, ze WT stosuja do bicia "pod cela" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024