Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rusunki drewnianego człowieka do treningu Yongchun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rusunki drewnianego człowieka do treningu Yongchun
Moze sie to komus przyda (choc yongchunowcy na pewno wiedza o tych obrazkach). Trafilem przypadkiem.
Podzielcie sie swoimi wrazeniami z treningu na takim przyrzadzie (ci oczywiscie, co mieli okazje w miare regularnie przez jakis czas na nim cwiczyc).

Jak to jest w Yongchun - trening na manekinie jest wskazany od poczatku czy przyjmuje sie, ze najpierw nalezy nabyc umiejetnosci by na nim moc zaczac trenowac? Rece nie bola od walenia w drewno? Co jest glownym celem tego typu treningu (bo na pewno nie wyrobienie sily ciosu - nawet w miekki bokserski worek trudno boksowac dluzej bez rekawic)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rusunki drewnianego człowieka do treningu Yongchun
A co tam, dorzuce jeszcze fotke, jak sobie moj ulubiony Wing Chunista cwiczy na drewniaku:

Dołączona grafika

Nie wiem czemu, nidgy czlowieka nie widzialem, ale jakos Lo Man Kam wzbudza moja sympatie. Mam jego ksiazke, podoba mi sie sposob jego wypowiedzi. Jest instruktorem policji na Tajwanie, potrafil zdobyc sie na calkowite porzucenie tradycyjnego sposobu trenowania w policji. Zmienil nieco system dla ich potrzeb, dolozyl dzwignie. Ale podstawa jest nadal Yong Chun. Dla mnie jest to oznaka, ze ma "zywe" Yong Chun, nie ma skostnialego sposobu myslenia, ze tylko tradycyjne i niezmienne jest dobre. Musze go kiedys zobaczyc w realu.

Nie chcial bym zeby to bylo na jakims seminarium, gdzie wszyscy stoja w rzadku (i tak sie nie wybiore na zadne seminarium Yongchun), ale tak zeby mozna "poczuc" i "pomacac" jego Yong Chun.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Rusunki drewnianego człowieka do treningu Yongchun
jako, że tu było o rysuneczkach, może nie całkiem w temacie, ale wklejam link do rozrysowanej z modlitewnika Tingowego WTK - formy chum kiu

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024