Skocz do zawartości


Zdjęcie

choy lee fut - wasza opinia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
To wygląda tak :

1. Nie jestem konkurencją dla Krakowa, ani oni nie są konkurencją dla mnie... robimy przecież to samo... tylko w troche inny sposób.

2. Jeżeli kiedyś znajdą się chętni na południu Polski aby rozwijać "moją" odmianę CLF to oczywiście bardzo chętnie im pomogę :)

3. Wbrew temu co czasem piszę na temat ludzi z Choy Lee Fut to aż tak źle nie jest ;)
  • 0

budo_azazel_20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

jest strasznie duzo ludzi którzy uważaja że kung fu to jedno wielkie g... , niestety :cry: :cry: :cry:


CLF należy jednak do tych innych :wink:
Niestety coraz częściej słyszy się że "kraków" to czy tamto... szkoda bo szkoła kiedyś uczyła walczyć i miała wspaniałych zawodników... to jednak jak słyszę już tylko historia :?

aha i jeszcze jedna sprawa,nie rozumiem troche,ze piszesz o zawodnikach. jesli chodzi Ci o zawody, to chyba nie uwazasz, ze nie maja osiagniec. z tego co sie orientuje to sa najbardziej utytułowaną szkoła w Polsce, i ich trenerzy i uczniowie zdobywają wiele medali i występują na większości prestiżowych imprezach!!
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Bartek został w wakacje wyrzucony ze szkoły i uważam że to wielka strata.
A jeśli chodzi o sukcesy w zawodach, to zwróć uwagę na to że praktycznie wszystko jest zdobywane w formach, jest cała armia juniorów (a wśród nich paru takich "etatowych" zwycięzców) którzy nic innego nie robią tylko tłuką formy. No a fighterów jest w całej szkole może trzech. Ta dysproporcja, którą zresztą widać we wszystkim, mnie osobiście coraz bardziej zniechęca do Choy Lee Futu.
  • 0

budo_azazel_20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

Bartek został w wakacje wyrzucony ze szkoły i uważam że to wielka strata.
A jeśli chodzi o sukcesy w zawodach, to zwróć uwagę na to że praktycznie wszystko jest zdobywane w formach, jest cała armia juniorów (a wśród nich paru takich "etatowych" zwycięzców) którzy nic innego nie robią tylko tłuką formy. No a fighterów jest w całej szkole może trzech. Ta dysproporcja, którą zresztą widać we wszystkim, mnie osobiście coraz bardziej zniechęca do Choy Lee Futu.


wiem, że Bartek został wyrzucony, tylko nikt niewie albo niechce powiedzieć za co, dlaczego...
według mnie jest to OGROMNA OGROMNA strata!!
może faktycznie masz racje z tymi zawodami...sukcesy w walkach należą głównie do Sebastiana i Joanny...
Ale niema aż tak dużej dysproporcji na trenigach jak ktoś pisał , coś o 50%!! pozatym jak ktoś nie rozumie systemu, nie stara się zrozumieć...to prędzej czy później i tak odejdzie!! formy świetnie uczą poruszania się, strasznie wzmacniają, wpływają na szybkość, koordynacje i wiele wiele innych!! wydaje mi się, że ludzie nie potrafią zrozumieć form!!
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
A ma ktoś z tym Bartkiem jakiś kontakt ?
Jakis adres, e-mail, nr. tel ?
  • 0

budo_azazel_20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

A ma ktoś z tym Bartkiem jakiś kontakt ?
Jakis adres, e-mail, nr. tel ?


on wyjechał na 2-3 miesiące :(
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Ma

(post za krótki)


ma ma ma ma ma ma ma ma

;)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
A może dać obcym ?
  • 0

budo_sonijka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

To wygląda tak :

1. Nie jestem konkurencją dla Krakowa, ani oni nie są konkurencją dla mnie... robimy przecież to samo... tylko w troche inny sposób.

2. Jeżeli kiedyś znajdą się chętni na południu Polski aby rozwijać "moją" odmianę CLF to oczywiście bardzo chętnie im pomogę :)

3. Wbrew temu co czasem piszę na temat ludzi z Choy Lee Fut to aż tak źle nie jest ;)

hm.. w sumie masz racje tsailifo.. to jedna wielka 'rodzina'... daj znac jak bedzie cos na poludniu - chetnie przyjade zobaczyc jak to wyglada u was :) pozdrawiam
  • 0

budo_sonijka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

W Krakowie trening miałem z Sebastianem, Joanną i takim chłopakiem, który wyleciał na ostatnim obozie z powodów "nikomu nieznanych" - nie pamiętam jak miał na imie chyba Bartek.

W Bielsku mam z Arturem.

Wierze że rozgrzewka może być mordercza, tylko że kompletnie nie o to chodzi. Można kogoś naprawdę wykończyć w 15min, tylko po co. Mi chodzi mi raczej o odwrócenie proporci zadaniówki/sparringi kontra formy. Wg. mnie form na treningu jest minimum 50% natomiast sparringów nie doświadczyłem i z tego co się pytałem wynikało że praktycznie ich nie ma.


tak apropo, niewie nikt może dlaczego nie będzie już prowadził treningów właśnie Bartek?? prowadził w kraku najlepsze treningi, był najbardziej oddany temu co robi, wkładał w treningi całe serce, miał ogromny szacunek do wszystkiego!!!!!!!! tylko (całe szczęście) nie dawał sobą pomiatać!!!!!!!! ale dlaczego go wyrzucili??

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

tylko (całe szczęście) nie dawał sobą pomiatać!!!!!!!! ale dlaczego go wyrzucili??


Na samym początku tego zdania odpowiedziałeś sobie na pytanie.
  • 0

budo_len@
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
space i sonijka - a może wybrałybyście się na jakieś weekendowe seminarium do Szczecina?

pozdrawiam :-)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Dołączona grafika

Na zdjęciu od lewej Chan Kit Fong (córka mistrza Chan Yiu-Chi, ciotka Chen Yong-Fa), mój master Wong Doc-Fai i mistrz Hu Yuen-Chou (przez 20 lat uczeń mistrza Chan Yiu-Chi, jeden z "Czterech Króli Nieba")

Poniżej artykuł dotyczący walki Hu Yuen-Chou z rosyjskim bokserem, jaka odbyła się w 1945 roku w mieście Fut San. Wygrana przez mistrza Hu Yuen-Chou w pierwszej rundzie (TKO)

Dołączona grafika
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Inne ciekawe fotki :

Dołączona grafika

Od lewej : Phoebe Lee (siostra Bruce'a Lee), mistrz Ho Kwei (nauczyciel Taiji, Phoebe Lee), mistrz Wong Doc-Fai, Lekili Molina (uczennica Wong Doc-Fai'a), Robert Lee (brat Bruce'a Lee), Alan Hubbard (uczeń mistrza Wong Doc-Fai)


Dołączona grafika

Po środku w niebieskim ubraniu mistrz Wong Doc-Fai i Si-suk Chan Sun-Chiu, młodszy syn mistrza Chan Yiu-Chi, wuj Chan Yong-Fa.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Nawet Jackie Chan cwiczył CLF ;)

Dołączona grafika
Jackie Chen i Wong Doc-Fai
  • 0

budo_azazel_20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

WIELKI SUKCES EKIPY CHOY LEE FUTU NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

24 medale zdobyli reperezentanci Polski na II Mistrzostwach Świata Choy Lee Fut rodziny Chen rozegranych w Santiago, CHILE

W dniach od 30.09 do 2.10 br. w Santiago - Chile, rozegrano II Mistrzostwa Świata Choy Lee Fut rodziny Chen. W mistrzostwach wzięło udział ponad 150 zawodników ze szkół CLF rodziny Chen z całego świata. Wspaniale spisła się nasza 5-osobowa ekipa zawodników, prowadzona przez sifu Grzegorza Ciembroniewicza. Nasi reprezentanci zdobyli aż 24 medale, w tym 8 złotych. Najlepiej spisali się: junior Krzysztof Rodek, ktory zwycieżył w 5 konkurencjach, senior Piotr Kowalik - 3 pierwsze miejsca oraz Beata Mańczak - 2 pierwsze miejsca. Medalowe miejsca zajmowali również juniorzy - Kamil Radwan i Bartosz Lubryczyński. Pełne wyniki zostaną podane po powrocie ekipy.
Podziękowania należą się rodzicom juniorów, którzy brali udział w mistrzostwach. Bez ich wsparcia wyjazd i sukces naszych zawoników nie byłby możliwy.

to tak dla tych, którzy kwestionują Wielkość Szkoły z Krakowa...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Wielkość ? Mówisz o sukcesach głównie juniorów... A gdzie sukcesy w walkach ?

Nie umniejszając "wielkości" Krakowskiej Szkoły... to jednak sukcesy w walkach są wymierną wartością "wielkości" szkoły ;)

A tak poważnie... sukces niewątpliwy... tylko gdzie są "wojownicy" ? Bo jakich kraków ma "formiarzy" każdy wie :)
  • 0

budo_azazel_20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

Wielkość ? Mówisz o sukcesach głównie juniorów... A gdzie sukcesy w walkach ?

Nie umniejszając "wielkości" Krakowskiej Szkoły... to jednak sukcesy w walkach są wymierną wartością "wielkości" szkoły ;)

A tak poważnie... sukces niewątpliwy... tylko gdzie są "wojownicy" ? Bo jakich kraków ma "formiarzy" każdy wie :)


przypuszczam, że to wynika tylko i wyłącznie z braku pieniędzy :( kilka tygodnii przed tymi Mistrzostwami był artykuł w dzienniku, że Joanna S. pojechałaby na te zawody, ale niestety (tak mi się wydaje) z braku funduszy nie pojechała... poza nią, jest jeszcze kilka osób, które mogłyby coś zdziałać...Sebastian O., Artur M., Marcin M. ...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Możliwe, ale nawet na polskich zawodach w walkach nic nie zdobywa Kraków niestety
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Smutna prawda, niestety. I brak sukcesów w walkach (poza kilkoma fighterami ze "starych czasów" którzy jeszcze czasem walczą bo sami chcą) nie wynika z braku pieniędzy tylko z obecnego bardzo wyraźnego ukierunkowania szkoły przede wszystkim na ćwiczenie form. I uważam że to wielka szkoda, bo podobnie jak Tsailifo myślę że to sukcesy w walce świadczą o wartości stylu i szkoły. A jak takowych nie ma to co właściwie o tym niej myśleć? Jak długo można obrywać kupony z tego co kiedyś było?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024