Skocz do zawartości


Zdjęcie

choy lee fut - wasza opinia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

choy lee fut - wasza opinia
czesc, spotkałam się ze skrajnie różnymi opiniami na temat tego stylu, większość była własnie negatywna, czy rzeczywiscie clf ma więcej wad niż zalet?? co o nim sądzicie??
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
chlf to karate z chinska terminologia i paroma mieczami, nazywane rowniez nowoczesnym kungfu, w Krakowie bardzo drogie treningi i widac panowie za cel wzieli sobie robienie kasy niz kultywowanie stylu
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
na czym polegały te negatywne opinie ?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

chlf to karate z chinska terminologia i paroma mieczami, nazywane rowniez nowoczesnym kungfu


Kolejny inteligent na forum 8O
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
wiekszosc zarzutów pada na to że to wcale nie jest "system realnej tradycyjnej walki" , że w porównaniu z innymi stylami walki to straszna kicha, każdego kto ćwiczy kung fu clf to mozna łatwo sklepać
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

chlf to karate z chinska terminologia i paroma mieczami, nazywane rowniez nowoczesnym kungfu, w Krakowie bardzo drogie treningi i widac panowie za cel wzieli sobie robienie kasy niz kultywowanie stylu


poklon :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
oczywiscie zapomniałam dodać ze ceny są kosmiczne w porównaniu z innymi klubami
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
space : nie mowie tego aby dowalać się do CLF w Krakowie, ale od X czasu nie mają oni prawdziwych "wojowników"... walczący naprawdę przedstawiciele CLF mieszkają w Poznaniu :)

Nie wiem jak są prowadzone teraz zajęcia w Krakowie... może to i komercja... sam styl jednak to nie tylko szkoła w Krakowie ( na szczęście )
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
przede wszystkim pytam sie o szkołe w krakowie, trenuje dopiero może z rok i jako "początkujaca" ciezko mi stwierdzić czy ten styl jest skuteczny i wart takich cen, dlatego pytam sie o opinie na ten temat czy to po paru (nastu) latach ćwiczen da jakieś efekty, jeśli to jest kung fu to to powinno spełniać fukcję kung fu a nie fitnesiku za 150 zł miesiecznie
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Space, jak masz wątpliwości odnosnie tego, co ćwiczysz, to przejdź się do innego klubu, poćwicz, porównaj jak tam prowadzone są zajęcia i będziesz miał jasność. Ewentualnie popatrz na tych, którzy dłużej od ciebie ćwiczą. Na ile potrafią zastosować to, czego się uczą, jak wypadają w sparringach z innymi szkołami, czy biorą udział w zawodach i z jakim skutkiem. Będzie to o niebo bardziej miarodajne od opini ludzi, którzy w większości treningu CLF na oczy nie widzieli :)
No i szczerze mówiąc po roku nauki, to jesteś sam w stanie ocenić na ile trening cokolwiek daje, jak sądzę.

K.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
popieram nogami i rękoma - patrz głównie po zaawansowanych uczniach co umieją - to jest w miarę wymierna wykładnia tego co instruktor umie przekazać


REKLAMA :)
jak chcesz to na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] którą mam w profilu w dziale metodyka jest poradnik jak wybierać styl walki
PO REKLAMIE :wink:

a tak an serio to CLF z tego co wiem to dobry system - ale jak wszędzie - przekrój instruktorów od najlepszych po najsłabyszch powinien być duży

i jeszcze jedno - jak coś nie działa w przeciągu roku/kilku miesięcy, a chcesz być skuteczna, to prawdopodnie już nie zadziała

KrzysT - sama - bo space to kobieta ;)

150 zł to nie taki kosmos - BJJ, Kravka, WT oscylują w cenach powyżej 100 zł i pewnie wiele innych
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

KrzysT - sama - bo space to kobieta ;)


Shiiit :oops:
Wybacz Space.
Widać jednak po łebkach posty czytam ;)

K.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Jak dla mnie cena powyżej 100 t ojest kosmos (iekawe ile jeszcze treningów tyg.) A to że krawka albo bjj kasuje tez >100zł nie przesądza o tym, że to są baardzo wysokie opłaty
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Druid, zgadzam się z Tobą... ale dlaczego niee? mercedesy, BMW, dobre lody i parę innych rzeczy też kosztują - jeżeli komuś nie odpowiada cena bądź przelicznik jakości do ceny to nie ćwiczy - jeżeli owy przelicznik jest źle nastawiony to sekcja wymrze i tyle. poza tym często pomijane są koszty własne - a to nie tylko sala - instruktorzy bardzo często się dalej skolą. Jeżeli ktoś stwierdza że na tym zarabiają - a dlaczego nie?
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
czesc, KrzysiuT - wybaczam :wink: , póki co będę nadal cwiczyć clf, bo lubie to, wg mnie jest to piękny styl pod względem wizualnym, ale pod wzgledem skuteczności to nie mam zdania, zwrócilam się z tym pytaniem do Was, bo poprostu zastanawiam się dlaczego tak krytykowana jest ta szkoła (np. przez osoby które kiedyś tam ćwiczyły i zmieniły klub) i czy ta opinia jest "powszechna" czy trafiłam na same marudy :wink: , myśle ze każdy z Was kto by poświęcał dużo kasy i czasu na cos i slyszał antyreklamy na ten temat to miałby choć minimalne wątpliwości
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

wiekszosc zarzutów pada na to że to wcale nie jest "system realnej tradycyjnej walki" , że w porównaniu z innymi stylami walki to straszna kicha, każdego kto ćwiczy kung fu clf to mozna łatwo sklepać


Powiem tak, nawet ludzie którzy mają ogólnie kung-fu za jedno wielkie g...o stwierdzają że CLF należy do tych które do czegoś w walce się nadają.

Jak ktoś twierdzi inaczej to zapytaj ilu przedstawicieli CLF pokonał :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

czesc, KrzysiuT - wybaczam :wink: , póki co będę nadal cwiczyć clf, bo lubie to, wg mnie jest to piękny styl pod względem wizualnym, ale pod wzgledem skuteczności to nie mam zdania, zwrócilam się z tym pytaniem do Was, bo poprostu zastanawiam się dlaczego tak krytykowana jest ta szkoła (np. przez osoby które kiedyś tam ćwiczyły i zmieniły klub) i czy ta opinia jest "powszechna" czy trafiłam na same marudy :wink: , myśle ze każdy z Was kto by poświęcał dużo kasy i czasu na cos i slyszał antyreklamy na ten temat to miałby choć minimalne wątpliwości


Pewnie nie wytrzymali tempa treningów i odeszli a teraz szczekają bo co mają robić :)
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Z CLF jako takiego nie wyciągał bym zbyt pochopnych wniosków. To że jest to karate z chińską terminologią to jakaś bzdura. Trzeba tylko sobie zdać sprawe jak wygląda CLF w Krakowie. Oni już dawno temu odeszli od nauki jakiejkolwiek (nie tylko realnej) walki, skupili się na formach, szarfach, strojach "firmowych" i kasowaniu za to pieniędzy.

Sam należe do tej organizacji, ale na szczęśćie trenuje w Bielsku gdzie podobnie jak w Poznaniu jest kilku fighterów z dawnych lat, którzy wiedzą co i jak robić. Skoro tacy ludzie są to mniemam że CLF w Krakowie wyglądał i był uczony kiedyś całkiem innaczej.

Miałem okazje uczestnyczyć kilka razy w treningach w Krakowie i powiem szczerze że gdyby tak treningi wyglądały w Bielsku napewno bym na nie nie chodził. Nie będe już wspominał o astronomicznych kwotach (ostatnio chyba 140zł/miesiąc), które na szczęście sekcji w innych miastach nie dotyczą.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
troops : uważaj co piszesz bo zaraz napadną Cię fanatyczni wyznawcy szkoły :wink:
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
jest strasznie duzo ludzi którzy uważaja że kung fu to jedno wielkie g... , niestety :cry: :cry: :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024