Skocz do zawartości


Zdjęcie

choy lee fut - wasza opinia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_sonijka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Pytanie numer jeden - po co trenujemy sztuki walki?? Dlatego ze ładnie wyglądają?? Czy też mają być skuteczne?? Co jest istotne w tym temacie?? Ile można zapłacić? Jaka cena jest rozsądna??

CLF w Krakowie to antyteza dobrej szkoły - nie kwestionuję tutaj wiedzy ani sifu ani sihing tudzież ich umiejętności - jak i umiejętności tych których troop oktreślił jako ''...fighterów z dawnych lat...", ale to co się tam dzieje teraz to nie tylko komercja ale i zdzirstwo - ceny astronomiczne, a rodzaj treningów.... delikatnie mówiąc monotonny i spokojny...oczywiście wszystko zalezy od instruktora i nie mam tutaj zamiaru uogolniać, że wszyscy sa be...

dlaczego kraków jest be? powiem krótko - najważniejsza jest kasa, tam nic się bez tego nie załatwi, swoje oddziały w polsce traktują jak kule u nogi, zamiast dbać o nie jak to kiedys bywało ( a wiem to po rozmowach z ludzmi z zakopanego, poznania, a w bielsku jak jest to sama widze... ) sposób podejscia do adepta pozostawia naprawdę wiele do życzenia.. a mam porównanie, bo niedawno byłam, na seminarium yiquanu - nie dosyc ze za darmo, to dacheng osobiście dogłądał każdego z uczących się... nie było sztucznego nadymania się i robienia z siebie nie wiadomo kogo....

dla mnie clf to krótko mówiąc sztuka walki i uważam ze trenowanie samych form wypacza idee jako taką, gdyż sztuka walki musi być praktyczna... sparringi są jej niezbędną częścia, są krótkimi momentami sprawdzajacymi co juz potrafimy... dla mnie formy i ich ćwiczenie to również ważna część treningu - dzieki nim rozwijamy stabilność i pewność pozycji, uczymy się ruchów i technik, ale kiedy trening zostaje ograniczony tylko do robienia form tojuz raczej nie można mówić o sztuce walki. [/quote]
  • 0

budo_sonijka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

troops dlaczego byś nie trenował u nas w krakowie?? czym sie różni twój trening od naszego??


Różni się proporcjami (1,5h treningu):
Bielsko:
10% - rozgrzewka
40% - techniki w parach i na tarczach, zadaniówki
20% - normalnych sparringów (czasem nie ma a czasem jest więcej, ale generalnie dosyć dużo)
10% - rozciąganie i siłówka (na końcu)
20% - formy (czasem są czasem wogóle nie ma)

Kraków (spostrzeżenia po kilku treningach u kilku instruktorów)
20% - rozgrzewka + rozciąganie
20% - techniki w powietrze
10% - techniki w parach
50% - formy

Każdy może wyciągnąć wnioski.

no troop nie do końca sie z tobą zgadzam, ale to raczej z przekory.. :wink: treningi z Aruturem maja to do siebie że są bardzo różnorodne, natomiast generalnie ująłeś jakiś zarys tgo co tu mamy... co jakiś czas wiećej na treningu praktycznego sprawdzania umiejętności, sadna, cum na od czasu do czasu...mysle ze mamy to szczescie iz jest nam dane doswiadczac wiekszej części bogategoego systemu jakim jest CLF :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Zapraszam więc na jedno z naszych seminariów... organizujemy je praktycznie 2 razy w miesiącu... cena jest umiarkowana i można spać na sali :)

Zajęć jest ok. 6 godzin dziennie
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

sposób podejscia do adepta pozostawia naprawdę wiele do życzenia.. a mam porównanie, bo niedawno byłam, na seminarium yiquanu - nie dosyc ze za darmo, to dacheng osobiście dogłądał każdego z uczących się... nie było sztucznego nadymania się i robienia z siebie nie wiadomo kogo....


Będę bezczelnie robił reklamę, uwaga ;) (siedzę chory w chałupie zamiast na
treningu :(
To, co napisałaś powyżej jest absolutnym standardem na naszych zajęciach. Ale my nie mamy 50 osób na sali ;)
Natomiast jakbym miał się w tej chwili oprzeć tylko na tym, co napisali ludzie trenujący w krakowskim CLF to trenowanie tam to strata czasu. Nie mówiąc już o stosunku jakość/cena, bo ten jest porażający. Warszawa uchodzi za drogą, ale nawet na nasze warunki to jest cena z najwyższej półki.

K.
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
tsailifo: możesz cos wiecej powiedzieć o tych seminariach, tzn miejsce, cena, jak to wszystko wyglada itp, jestem raczej nowa w tej społeczności :-)
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
fajnie że temat się rozwinął, właśnie o to mi chodziło, ze wypowiadaja sie osoby z clfu z różnych sekcji w polsce, w ten sposób moge sobie porównać pare aspektów, :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Różne sekcje to jedno, ale ja to już zupełnie inna szkoła CLF, inny mistrz, inny przekaz itp.
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
tsailifo organizujesz te seminaria też poza Szczecinem? jeśli tak to gdzie? i czy byłaby możliwość jakichś walk, niekoniecznie z tobą, ale z jakimiś twoimi uczniami?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Tak. Powinny być w Poznaniu, Warszawie i możliwe że we Wrocku... Szczecin też i Wilno :)

A walki nigdy nie odmawiam, moi uczniowie również nie :)
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Do Space. Po roku ćwiczeń już powinnaś sobie opinię wyrobić o sekcji, trenerach itd. Zależy co chcesz w kungfu osiagnąć...

Na pewno jest duża różnica odgórnie w CLF w/g Mistrza Doc Fai-Wong a mistrza Chen Yong-Fa. Było na ten temat wiele wypowiedzi na tym forum , łatwo je odnajdziesz.
Idąc dalej konkretnie są różne osoby w sekcji , które też bardzo różnie prowadzą treningi. Potem cała dodatkowa otoczka , która też jest bardzo ważna w regularnym trenowaniu, opłaty, dojazdy na seminaria itd.
Można by wymieniać dalej, bo juz się zapędziłem :D

Moja rada - popróbuj jeszcze i jak będziesz miała przyjemność z treningu to go nie przerywaj a jak inaczej to przemyśl sprawę.

CLF w/g jednego i drugiego przekazu to wielki system i jest co do roboty przez nie jedno życie :D
Dochodzi jescze Chi-kung
JEST CO ĆWICZYĆ!!
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
to ze na tym forum zadałam takie pytanie, wynika to bardziej z czystej ciekawości, w żadnym wypadku nie miało mieć charakteru w stylu "pomóżcie mi, nie wiem co zrobic, bo to i to...", ja nie potrzebuje rady, ja chce znac opinię różnych osób które ćwiczą clf, i niekonicznie w krakowie, tak dla własnej świadomosci

poza tym ,nie wiedziałam ze istnieją dwa różne style choy li fut i choy lee fut, najpierw myślałam ze to kwestia pisowni, no cóż, jestem niedouczona, najwyższa pora troche zgłebić wiedzę by mieć troche szersze pojecie na ten temat

pozdrawiam wszystkich :-)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
To nie są dwa różne style... to porpostu różne odmiany CLF... zapisuje się je też różnie : Choy Li Fut, Choy Lee Fut, Choy Lay Fut, Choi Lee Fat, Cailifoquan, Tsai Li Fo... itp.

Główne odmiany to Fut San, King Mui i Kong Chow :)
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
czym się charakteryzują/różnią Fut San, King Mui i Kong Chow od Choy lee Fut?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Choy Lee Fut - to właśnie odmiana King Mui :P
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
pokrecone to wszystko 8O
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Z tym że Choy Lee Fut mistrza Chan Yong-Fa różni się dość znacznie od tego czego nauczał jego dziadek Chan Yiu-Chi, więc napewno i w samej odmianie King Mui występują pewne różnice
  • 0

budo_space
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
powiem szczerze że moja wiedza na temat clfu pochodzi tylko z "super fajnej, obrazkowanej" książki "dynamiczna pieść" G. Ciembroniewicza
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
To poszperaj w necie... znajdziesz wiele ciekawych informacji
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia

Główne odmiany to Fut San, King Mui i Kong Chow :)


Co spowodowało, że są te trzy główne odmiany? Jakieś wydarzenie, różni nauczyciele...?? Jak do tego podziału doszło?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: choy lee fut - wasza opinia
Trzeba prześledzić rysunek poniżej

Dołączona grafika

Patrząc od prawej strony Jeong Yim od niego zaczyna się odmiana Fut San... twierdzi się iż jest ona najbardziej "okrojona" dlatego że Jeong Yim zmarł dość młodo i nie przekazał swojej całej wiedzy... uważany był za jednego z najlepszych uczniów Chan Heung'a

Drugi od prawej Chan Koon-Pak młodszy syn Chan Heung'a, nauczał w Kantonie, od niego bierze początek odmiana King Mui

Trzeci to Chan On-Pak starszy syn Chan Heung'a - nie pozostawił męskiego potomka, nauczał w szkole Hung Sing we wsi King Mui gdzie pomagał ojcu.

Czwarty Chan Kau był głównym instruktorem w szkole Hung Sing we wsi King Mui... od tych dwóch ostatnich wywodzi się odmiana Kong Chow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024