Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamawianie z zagranicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

ej no czegoś nie rozumiem - rozumiem ze jestes wkurwiony bo nie doszla przesylka tak jak do mnie, ale sklep nie bierze żadnej odpowiedzialności za dostarczenie, jedynie za wysłanie i jeśli to zrobił musi mieć kwit żeby to udowodnić, a za to czy dojdzie czy nie odpowiada poczta, dlatego są przesyłki ubezpieczone lub nie. Krótko mówiąc jeśli zamówiłeś nieubezpieczoną to nikt nie bierze odpowiedzialności że dojdzie, jeśli ubezpieczoną poczta powinna zwrócić Ci kasę


I tyle.

W przeciwnym razie sklep nie mialby czasu na nic innego, tylko zajmowanie sie zaginionymi przesylkami i korespondencje we wszystkich jezykach swiata - zapewne zreszta z zerowym skutkiem, bo co Pania Kazie z dzialu zaginionych przesylek obchodzi jakis sklep ze Stanow, co jej pisze maile, ktorych ona nawet do konca nie rozumie, bo po angielsku.

"Jes, ser, my sie tym oczywiscie zajmujemy, w ogole nic innego nie robimy, tylko szukamy waszej paczki, niestety na razie bez efektow..." - a pod nosem "tez nie mam czasu na co tracic, tylko na jakis sklep nie wiadomo skad, co mi najwyzej moze naskoczyc".

Oczywiscie jest tez i inne wyjscie z sytuacji - PVK, czy New Graham przestana w ogole wysylac noze poza Stany i beda mialy klopot z glowy, tak, jak znakomita wiekszosc amerykanskich online shopow.

Kto nie chce problemow, niech kupuje u autoryzowanego dealera w Polsce, zero problemow i cale ryzyko zwiazane z transportem on bierze na siebie Dołączona grafika
  • 0

budo_spads
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Po lekturze waszych postów odechciało mi się zamawiania “za wielką wodą” widze że musze poczekać i kupić u nas bm 630 tylko u nas taka droga :?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Aha - jeszcze jedno: niby dlaczego sklep mialby w ogole odpowiadac za zaginiona przesylke, ktora wyslal?

Calkowita odpowiedzialnosc przejmuje na siebie poczta, czy firma kurierska - wraz z pobraniem pieniedzy za usluge. Bo oni tego nie robia za darmo, tylko biora kase za dostarczenie.

Jesli sklep wyslal w wybrany przez kupujacego sposob zakupiony towar, to jest czysty.
  • 0

budo_m.o.d.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Liczmistrz dziękuję Ci za pomoc, nie chciałem Cię urazić, a nie rozumiem tego co chiał przez ten list przekazać mi wysyłający tą wiadomość.

Lukaszki - masz rację pisząc, że powinienem wybrać ubezpieczoną przesyłkę, nie zrobiłem tego. Ale to, w moim odczuciu, nie zmienia nic w sprawie. Sklep ponosi odpowiedzialność za dostarczenie przesyłki kupującemu i to sklep powinien zawsze ubezpieczyć wysyłany przez siebie towar z dwóch powodów : pierwszy, żeby nikt nie móg narzekać (tak jak ja) że nie dostał paczki i psuć renomę firmie, drugi, żeby mieć pewność że paczka dojdzie i kupujący nie będzie mógł twierdzić, że nie otrzymał paczki (mogłem przecież dostać paczkę, a reklamując transakcję w banku chcę wyłudzić pieniądze od sklepu).

My wszyscy, kupujący, nie powinniśmy mysleć i godzić się na to, że sklep wrzucając przesyłkę z naszyn nożem do skrzynki pocztowej wywiązał się z umowy zawartej z nami.
To nie "skrzynka" ma dostać przesyłkę, tylko my.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Lukaszki - masz rację pisząc, że powinienem wybrać ubezpieczoną przesyłkę


ja tak nie napisałem - tylko że gdybyś tak zrobił, miałbyś prawo do odzyskania kasy, tak możesz tylko mieć pretensje.

pierwszy, żeby nikt nie móg narzekać (tak jak ja) że nie dostał paczki i psuć renomę firmie,


zobaczysz - skonczy się tak że nikt nie będzie wysyłał do Polski, a na ebayu będą pisali - wysyłamy na cały świat oprócz Polski :) i zostaną Ci sklepy w kraju gdzie jest trochę drożej... ale jak chcesz.

To nie "skrzynka" ma dostać przesyłkę, tylko my.


widzę że ciągle się nie rozumiemy. Można miec albo tanio (przez internet), albo dobrze (kupując w Polsce), a Ty byś chciał mieć tanio i dobrze. Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale uwierz mi że na dłuższą metę to się opłaca, nawet jak czasem zginie paczka, bo statystycznie zdarza się to dość rzadko... chociaż ostatnio częściej...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Lukaszki - masz rację pisząc, że powinienem wybrać ubezpieczoną przesyłkę, nie zrobiłem tego. Ale to, w moim odczuciu, nie zmienia nic w sprawie. Sklep ponosi odpowiedzialność za dostarczenie przesyłki kupującemu i to sklep powinien zawsze ubezpieczyć wysyłany przez siebie towar


Na swoj koszt?

z dwóch powodów : pierwszy, żeby nikt nie móg narzekać (tak jak ja) że nie dostał paczki i psuć renomę firmie, drugi, żeby mieć pewność że paczka dojdzie i kupujący nie będzie mógł twierdzić, że nie otrzymał paczki (mogłem przecież dostać paczkę, a reklamując transakcję w banku chcę wyłudzić pieniądze od sklepu).


1. Ubezpieczenie nie daje "pewnosci, ze paczka dojdzie".
2. To jest Twoj wybor, ubezpieczenie/bez ubezpieczenia.
Jesli sklep wysyla paczke nieubezpieczona, to i tak placi poczcie i dostaje kwitek z oplacona kwota i numerem przesylki i jego faktura - nic od niego nie wyludzisz.

My wszyscy, kupujący, nie powinniśmy mysleć i godzić się na to, że sklep wrzucając przesyłkę z naszyn nożem do skrzynki pocztowej wywiązał się z umowy zawartej z nami.
To nie "skrzynka" ma dostać przesyłkę, tylko my.


I za to wysylajacy placi poczcie - a dalej obowiazuja przepisy pocztowe, na ktore wysylajacy godzi sie placac poczcie za usluge.
Przez oplacenie przesylki zostaje zawarta umowa kupna/sprzedazy uslugi pocztowej.

Poczta biorac kase zobowiazuje sie przesylke dostarczyc - adresatowi, albo kolejnej poczcie w kraju zamieszkania adresata, jesli nie mieszka od na terenie dzialania danej poczty.

A nadajacy dostaje na dowod nadania odpowiedni kwitek.

Sorry - chcesz zaoszczedzic na kosztach funkcjonowania i zarobku krajowego dealera (a najlepiej jeszcze na cle i podatku) i bierzesz nieubezpieczona przesylke, no to musisz sie niestety liczyc z tym, ze za te pieniadze dostaniesz "gorszy" servis, a moze i korzystajac z braku rejestracji dokladnej trasy przesylki, jakis pracownik poczty sie nia obsluzy :(

Bez ryzyka nie ma zabawy.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Aha - jeszcze jedno: niby dlaczego sklep mialby w ogole odpowiadac za zaginiona przesylke, ktora wyslal?
Jesli sklep wyslal w wybrany przez kupujacego sposob zakupiony towar, to jest czysty.


Sorrki Rybaku ale raz chyba sie z tobą nie zgodze. Obowiązkiem wysyłającego jest UDOWODNIENIE że wysłał. Co to za trick w stylu przyślijcie mi kase to wam wyśle, dostałem kase, wysyłam (albo nie) i na ewentualne pytania w zaparte odpowiadam WYSŁAŁEM bo przecież z Polski to mi naskoczyć mogą !!!
Jesli wyslali to fota/skan dowodu nadania i wtedy można już tylko na poczte psioczyć. Może niedługo zamiast noży zaczniesz cegły dostawać i bedziesz sie zastanawiał czy oni tak wysłali czy poczta podmieniła bo wtedy nawet ubezpieczenie ci nie pomoże bo ono jest na paczke a nie na jej zawartość !!!
głupia sprawa, trudna i nie do wyjaśnienia bo może twoja paczka MOD leży jeszcze u nich pod biurkiem lub w samochodzie którym ją na poczte mieli zawieźć. Może zaginęła w Polsce, może listonosz, może sąsiedzi. Dlatego ja jestem zwolenikiem wysyłania za pobraniem i z ubezpeiczeniem. Oni wysłali ja nie odbiore jeśli nie zapłace oni nie dostaną kasy jeśli paczka nie doszła, no i po środku tej tranzakcji poczta odpowiada za przesyłke
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Sorrki Rybaku ale raz chyba sie z tobą nie zgodze. Obowiązkiem wysyłającego jest UDOWODNIENIE że wysłał. Co to za trick w stylu przyślijcie mi kase to wam wyśle, dostałem kase, wysyłam (albo nie) i na ewentualne pytania w zaparte odpowiadam WYSŁAŁEM bo przecież z Polski to mi naskoczyć mogą !!!


obol, ale gdzie ja napisalem, ze wysylajacy nie musi udowodnic, ze wyslal? Dołączona grafika

Ja pisze tylko o tym, ze jesli wyslal (ze ma kwity na to, ze paczke przejela poczta, to ja przyjmuje jako oczywiste) to jest czysty jak lza, bo zrobil co do niego nalezalo i dalej odpowiada poczta - i on nie ma sie boksowac sie z poczta w jakims kraju na drugim koncu swiata, moze najwyzej wyjasnic sprawe "u siebie".

I tylko tyle.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
tez kiedzs czekalem na przeszlke z pvk... i co sie okazal... ze te zmije z urzedz celnego ja przetrzymaly!!!! na szczescie cla nie bylo :)
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Niestety jest tak, ze przy wysylce miedzynarodowej, oni odpowiadaja za to zeby paczka dotarla bezpiecznie do granicy. Potem ich nie obchodzi. Najwyzej popros o potwierdzenie ze do tej granicy dotarla. Wtedy mozesz najechac na Poczte Polska ze ukradli.
Szkoda troche, no ale zyjemy w takim panstwie, gdzie wszystko sie moze zdarzyc. Pozatym, moze przyjdzie za pol roku, bo pani na poczcie spadla za szafe..


Oj chyba nie. Sprzedawca musi się okazać potwiedzeniem odbioru przed centrum autoryzacji kart.

Adam
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Zgłębiając się w meandry handlu międzynarodowego w tym wątku, to czy dobrze zrozumiałem:

Jeśli zamówię nóż w sklepie w USA z własnej polskiej kredytówki i każę wysłać do zanjomego w USA (za 3 tygodnie wyjeżdża do USA i pewnie go tak wykorzystam) a on paczkę weźmie zapakuje, ubezpieczy(kurier/ USP expres) i opisze jako GIFT - to pomimo ubezpieczenia ominie mnie cło i vat - bo nóż bedzie przesyłką prywaną, tak?
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
OK Rybaku chodziło mi tylko o to ze zamiast wysyłac maile w stylu :idz do banku my wyslalismy... wystarczył by mail z zalaczonym kwitkiem z nadania i koniec. No i jak Adam zauwazył tranzakcja zrealizowana za pomoca karty ale nie potwierdzona odbiorem przez kupujacego moze byc reklamowana bo tak lewe sklepy by co tydzien ci cos wirtualnie wysylaly :wink:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Zgłębiając się w meandry handlu międzynarodowego w tym wątku, to czy dobrze zrozumiałem:

Jeśli zamówię nóż w sklepie w USA z własnej polskiej kredytówki i każę wysłać do zanjomego w USA (za 3 tygodnie wyjeżdża do USA i pewnie go tak wykorzystam) a on paczkę weźmie zapakuje, ubezpieczy(kurier/ USP expres) i opisze jako GIFT - to pomimo ubezpieczenia ominie mnie cło i vat - bo nóż bedzie przesyłką prywaną, tak?

gifty do 55 euro sa zwolnione z cla/vatu, powyzej nie (te z zanizona wartoscia tez moga byc clone, tylko najpierw poprosza o dowod wartosci zawartosci)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
obol - OK, ale ja nie o tym pisalem.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Ja mam pewnien problem:
8.06.2005 zamowiełem w sklepie internetowym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Airborne 7" Deluxe(pochwa Black Hawk Industries ) + 50 stóp Paracordu. Wszysttko łądnie wypełniłem jak i dane osobowe i dział payment. Po zakoncznieniu zamowienia napsiane było ze dostane e-mail z potwierdzeniem. E-maila nie dostałem wiec 14.06.2005 napisałem do nich ze chciałbym wiedzieć czy otrzymali moje zamowienie czy nie. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałęm E-maila ani z potwierdzenim ani z odpowiedzia, jak również pieniadze nie zostały pobrane z karty.

Teraz nie wiem co mam zrobic, czy zamawiac pochwe w jakims innym sklepie czy pisac do nich kolejny e-mail w ostrzejszym tonie :evil:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Ja mam pewnien problem:

Ja na Twoim miejscu wyslalbym im tego samego maila w np 5 kopiach. Najlepiej z zagranicznej skrzynki. Ja nie moglem sie skontaktowac z PVK, wiec zalozylem konto na yahoo.com i slalem z tamtad.
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Cześć,
Opiszę to tak. Zrobiłem zakup w PVK "testowy" - 4 tek-loki. Przesyłka doszła w 5 dni. Dodam że z błędnym adresem, wpisałem polskie literki w nazwisku i zrobiła sie kaszanka, mimo to paczuszka dostarła.
No to kolejny zakup - CRKT M21. Mija trzeci tydzień, ani śladu przesyłki.
W międzyczasie zakupiłem jeszcze 4 tek-loki, doszły po sześciu dniach.
Co o tym myśleć? Przesyłki które doszły, były nieuszkodzone w idealnym stanie, więc raczej nikt nie sprawdził co jest w środku. Co jest grane? Ktoś "prześwietla"? A, dodam że przesyłki oznaczone były standardowo Tool-set wartość 20$. Szkoda mi tego CRKT, pewnie już ktoś się nim cieszy.....
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
coraz zabawniej się robi.....
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
NO tak szczególnie w dobie checi zamowienia czegos przezemnie...A tak BTW BESTKNIVES.COM czy ktos ostatnio od nich zamawiał i jak to przebiegło.Płatnośc dostawa.Bo ceny mają troche niższe niz NG i wybór miejscami większy
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

coraz zabawniej się robi.....


Nic mi tu nie mów :evil:

Przez to co się wyrabia mój wymarzony BM710HS odchodzi w dal
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024