Skocz do zawartości


Zdjęcie

ostrość EDC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ostrość EDC
Pojeździłem swoim folderkiem po ostrzałce i właśnie wbiłem sobie czubek w palec przy okazji cięcia grubej alufolii (Auć!).

Chciałbym zapytać, czy swoje noże robocze ostrzycie zawsze do maksimum, czy zadowalacie się jakąś praktyczną 'ostrością roboczą', wystarczającą do pracy, ale jednak nie powodującą natychmiastowych obrażeń przy przypadkowym kontakcie z ciałem?
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Jesli zamierzam sie golic-tak. :wink:
Do pozostalych zastosowan-nie.
  • 0

budo_muzzy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Im tępszy (tempszy?) nóż, tym łatwiej się nim skaleczyć bo musisz mocniej naciskać, żeby coś rozciąć. Ale z drugiej strony nie ma co przeginać, bo facet z ogolonym przedramieniem wygląda... (a zresztą do tego są maszynki do golenia). No chyba, ż ktoś się strasznie nudzi w szkole albo w robocie. Mi wystarczy, że tnie papier.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Dla mnie testem ostatecznym jest otwieranie paczki M&M's :) Dopóki daje się swobodnie wbić nóż w folię, i jednym w miarę gładkim cięciem uchlastać kawał opakowania, to jest OK. Jak zaczyna się szarpać, to znaczy że czas ostrzyć.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
ja mam kiepskie owłosienei na przedramionach (zreszta i tak ogolone na lewym :) ) więc jak w wakacja przed wyjazdem na obóz ostrzyłem kukri to goliłem włosy na nodze (łydce), kukri ma spore ostrze wieć ostrze etapami i kazdy odcinek sprawdzalem, ogoliłem więc sobie spory kawał łydy, ostrzyłem potem 2 folderki jeszcze wiec poszła druga noga. Dopiero na miejscu załapałem że jednak trzeba czasem wyjść naplaże ......a u mnie powycinane dziury na włosach w obu nogach 8O i to takie przypadkowe wręcz dziury w owłosieniu. Siadłem więc i dogoliłem brzegi na równe prostokąty :) :) :)
ale i tak sie ludzie durnie patrzyli :)
ja staram sie zeby moje EDC goliło - nie w locie ale jedna golenie
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC

Im tępszy (tempszy?)


bardziej tępy :wink:

A na powaznie, moj EDC musi zawsze byc w stanie razor sharp. Moze to takie moje skrzywienie, ale lubie, kiedy moj noz goli i gladko tnie jakikolwiek material. Jak sie stepi, przejezdzam na bialych (lub najpierw brazowych) i znow mam zadowalajaca mnie ostrosc.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Może muszę się dopiero przyzwyczaić do posiadania OSTREGO narzędzia ...

W każdym razie pewne przyzwyczajenia z używania 'normalnych' noży mogą okazać się zgubne.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC

Może muszę się dopiero przyzwyczaić do posiadania OSTREGO narzędzia ...

W każdym razie pewne przyzwyczajenia z używania 'normalnych' noży mogą okazać się zgubne.

musisz się raczej przyzwyczaić do używania normalnego noża...
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Maleństwo (Benchmite) musi golić w locie, folderki tną papier pod własnym ciężarem, a full-tangi - niekoniecznie, bo i tak używam ich do cięższych prac, więc niespecjalnie jest sens...
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
u mnie wszystkie noże "golą", ale podchodze do sprawy tak jak -wój- :wink: kiedy ostrze nóż to zawsze pojawia sie pytanie, czy już starczy ? wiec szybki test na ręce i albo koniec albo jade dalej... Wole po kilku dniach używania zejść z bardzo ostrego->ostrego niż z ostrego ->tępego no, a pozatym w 90% przypadków wystarczą 2 min. z mini Xem 8)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC

A na powaznie, moj EDC musi zawsze byc w stanie razor sharp. Moze to takie moje skrzywienie, ale lubie, kiedy moj noz goli i gladko tnie jakikolwiek material. Jak sie stepi, przejezdzam na bialych (lub najpierw brazowych) i znow mam zadowalajaca mnie ostrosc.


Popieram w 100% z tym, że powoli odchodzę od golenia na rzecz cięcia papieru - jeśli gładko ścina róg luźno wiszącej kartki i można wycinać w niej dowolne kształty to jest ostry...

A ma to też bardzo praktyczne uzasadnienie - nóż "nie-do-końca-ostry" :wink: to nóż ze źle wyprowadzoną krawędzią i/lub nie wygładzony. A TAKI NÓŻ PO PROSTU SZYBCIEJ SIĘ TĘPl...i trudniej go na powrót zaostrzyć. I lepiej raz na jakiś czas zaaplikować parę pociągnięć na najbardziej miałkiej osełce niż co kilka miesięcy odprawiać obrzęd WielkiegoOstrzenia 8) :wink:

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC

Popieram w 100% z tym, że powoli odchodzę od golenia na rzecz cięcia papieru - jeśli gładko ścina róg luźno wiszącej kartki i można wycinać w niej dowolne kształty to jest ostry...

A ma to też bardzo praktyczne uzasadnieni


I nie wyglada sie wtedy jak idiota z lysymi plackami wygolonych wlosow na przedramieniu (vide Vince w te wakacje ;) ). :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Zagadka:

Po czym poznac nozownika?





















Ma wygolone wlosy na przedramionach, a czasem nawet gdzie indziej :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Liczmistrz, a gdzie jeszcze sie golisz?

Opowiesz cos? 8)


A moje gola - ale ja nimi jakos bardzo intensywnie nie pracuje. Sharp is safe ;)
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC

Sharp is safe ;)


Bingo! Dokładnie tak, jak z samochodami: wbrew pozorom najniebezpieczniejsze są te wolne, a nie rakiety. Poza tym zacięcia ostrym nożem łatwiej się goją :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
Generalnie golą, ale to nie jest tak, że jak który miejscami przestanie, to natychmiast podostrzam:)
Taki Boa jak juz nie goli to dzięki stali i tak tnie jeszcze lepiej niż inne golące...
No i Busse nie ostrzę na golenie, bo sensu nie widzę. Ale jest ostry. :)

Pozdrawiam

Mithr
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC

Liczmistrz, a gdzie jeszcze sie golisz?

Opowiesz cos? 8)

Na razie mam takie noze co niewiele moge nimi ogolic, ale jezeli dorobie sie wiekszej ilosci to jak ogole przedramiona to wezme sie za nogi. A potem otworze salon depilacyjny dla kobiet :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
ja na rękach mam włosy nędzne i nie ma za bardzo co golic (ale i tak ogolone :) )
więc standardowo gole nogi bo tam mam odpowiednie do testów włosy i na codzien chodze w długich spodniach wiec nie widać :)
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrość EDC
to jest jakas choroba przenoszona przez internet, jakis wirus chyba! głownym osrodkiem zakazenia jest budo! mam chorobe lysienie plackowate...ale tylko na lewej rece :) Ztymi nogami to chyba zaawansowane stadium :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024