Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

3 pytania
Mam od wczoraj Benchmade Monochrome :) Już mam odciski na kciuku i pocięte palce, ale jestem uzależniony :)

Ale już pojawiły się trzy problemy:

1.minimalny blade play, podejrzewam, że po prostu się nieco już "wyrobił". Czy należy dokręcić główną śrubę, czy na razie sobie darować - mam wrażenie, że teraz łatwiej chodzi...A blade play jest niewyczuwalny przy normalnym użytkowaniu. A jeśli już jestem przy przykręcaniu - skd wziąść klucz do takich "gwiazdkowych" śrubek (się to chyba torx nazywa). Normalnym imbuserm (jak do roweru) da radę, czy można gdzieś kupić oryginalne?

2. czubek ostrza (jakiś 1mm) się ukruszył :oops: :oops: :oops: upadł na beton :cry: :cry: Czy ktoś może zrobiłby to profesjonalnie, bo ja ni Triangla itp. nie mam, ani doświadczenia, a nie chcę tego zwalić :) Albo chociaż powiedział jak to zrobić w domowych warunkach. Ostrze drop-point dla przypomnienia :wink:

3. Czy np. na spotkaniu w sobotę pojawi się ktoś, kto byłby skłonny użyczyć kropelkę MILITECU?? Tylko odrobinkę, na próbę?
Bo podobno już nie przysyłają darmowych próbek?


Dzięki za wszelką pomoc

PZDR
  • 0

budo_franz_69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wieluń

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Witaj!:)
Z torxami nie powinienes miec wiekszego problemu. To sie da kupic w sklepie z narzedziami. Jesli nie beda Ci potrzebne jakies specjalnie dobre to za pare zlotych kupisz caly komplet. A jesli masz w domu srubokret z wymiennymi koncowkami (bitami) to dokup sobie koncowke do niego. To inwestycja rzedu 2-3 zlotych.

Pozdrowka:)
Franz_69
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Jak ci się chce wysyłać do Łodzi to no problem... daj znać emailem i dogadamy sprawę juz na priv :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

Mam od wczoraj Benchmade Monochrome :)
1....
2....
3....


To jest chyba trochę tak:

1. Będziesz traktował ten nóż jak narzędzie, i wtedy wyjdzie Ci w praniu czy Ci to przeszkadza czy nie. Z osobistych moich coś ponad dwuletnich doświadczeń z folderami wiem, że ani minimalny, ani nawet taki zauważalny lecz nieduży bladeplay nie sprawia w codziennym użytkowaniu problemów. Ale tego dowiesz się za jakiś czas.

2. Nóż jest dla Ciebie zabawką - i wtedy proponuję nasmarować sobie Militekiem Ego. I dokręcić je torxem. Bo problemy są na poziomie psychiki, a nie sprzętu.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Nerwy mi puściły.

W poprzednim poście chciałem napisać, że nie wyobrażam sobie, że folder Benchmade'a trafia do człowieka w stanie idealnym, po czym po JEDNYM dniu używania konieczna jest regulacja bladeplay'a oraz smarowanie militekiem. Znaczy, konkretniej, to przez moje łapki przeszły trzy folderki BM, a z czwartym mam ciągły kontakt, i rzeczywiście bladeplay się pojawił - w dwóch z tych czterech, po kilkumiesięcznym dość intensywnym użytkowaniu i notorycznym otwieraniu "flickiem". Smarowania nie wymagał żaden.

Nie pamiętam żebym słyszał od kogoś skargi na jakość wykonania folderów BM. Sam mam doświadczenia z kilkoma z nich. Whatever.

Mam aktualnie Endurę z bladeplay'em, którego usunąć się w sposób łatwy nie da, bo jest nitowany. Dziewczyna ma Centofante III który chodzi wyraźnie ciężej niż Benchmade'owskie foldery, i nie idzie go otworzyć flickiem. Oba te noże BARDZO DOBRZE sprawują się jako EDC mimo tych "wad".

A ukruszonego czubka współczuję.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Piter - do Łodzi chyba nie ma sensu :) Spróbuję załatwić na miejscu. Albo i dam sobie na razie spokój, bo to jest prawie niezauważalne. Miałem więcej szczęścia niż rozumu :)

AdamSmarowanie MILITEKIEm nie jest konieczne. Po prostu zanim się wyrobił chodził dość ciężko i tak się zastanawiałem, jak by chodził po kuracji. No i zastanawiałem się czy chodzenie bez odrobiny smaru nie sprawi, że sie przetrze itp.Bo odrobinka poślizgu powinna chyba być, tak jak w rowerze - smarujesz i dopiero jedziesz... Nie wiem czy dali oliwkę w Benchmadzie i czy po leżeniu e magazynach MILITARY wszystko jest OK. Jestem ignorantem w sprawie folderów, więc nie jestem pewien takich rzeczy, ale skoro twierdzisz, że nie wymagają smarowania (lub wymagają po długim czasie), to uwierzę Ci na słowo :)


Blade play jest niewątpliwie, ale, jak napisałem - naprawdę minimalny. W recenzji CUDA EDC (na stronie Pitera), też jest, że nowy nożyk miał minimalny play, który po dokręceniu znikł i nie pojawił się więcej. Dlatego pytam - warto dokręcać czy nie? :)

Flicking - no wlaśnie, tego też się obawiałem, może niesłusznie. Mam nadzieję, że używany rozsądnie (czyt. delikatnie) nie zepsuje noża. inna sprawa, to jakie to BM tak flickingowałeś? Z górnej półki, czy raczej te z niższej, jak mój....


Jako EDC sprawdza się doskonale, to prawda :) . Zresztą recenzja nadejdzie w czwartek, razem ze zdjęciami (będę miał wtedy nieco czasu) - ktoś przeczyta chociarz?? :D

A co do mojej psychiki......














Tak, masz rację, jestem stukniety na punkcie tego noża i każda ryska będzie mi się śnić po nocach, blade play'em będę się zaś zamartwiał cały dzień :) :wink:

PZDR!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
TSEK i trzy AFCK mini. Dwa satin/plain, i jedne Bt2/combo.
Bladeplay'a dostał TSEK i BT2/combo.

Jak zamierzasz płakać nad każdą ryską, to zapodaj nóż do gablotki, i wyciagaj go raz na tydzień żeby przetrzeć z kurzu miękką ściereczką. I spokojnie możesz odpuścić sobie smarowanie i dokręcanie :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Flicking Monochromem? Chyba jakby go na koncu bata zamontowac, innaczej tego nie widze...
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

Jak zamierzasz płakać nad każdą ryską, to zapodaj nóż do gablotki, i wyciagaj go raz na tydzień żeby przetrzeć z kurzu miękką ściereczką. I spokojnie możesz odpuścić sobie smarowanie i dokręcanie

To tylko podobno przejściowe. jak już go raz zacznę zażynać, to już oleję ryski :) Do gablotki - NO WAY! Nie przeżyłbym tej hańby :)


Flicking Monochromem? Chyba jakby go na koncu bata zamontowac, innaczej tego nie widze...


Może ja nie wiem co to znaczy?? Tzn. ja mam na myśli po zaczęciu otwierania kciukiem - energiczny wyrzut nadgarstkiem, tak, że ostrze opisuje piękne półkole i z rozkosznym "klik" frame-locka, zaskakuje w pozycji gotowości. Jeśli jest zamknięty - też się da, ale trochę trudniej jest.


PZDR
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Znaczy jak jest zamknięty, to trzeba poziomo go otwierać, ze zwykłego wyrzutu poziomego rzeczywiście nie da rady...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
No wlasnie 8)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

W poprzednim poście chciałem napisać, że nie wyobrażam sobie, że folder Benchmade'a trafia do człowieka w stanie idealnym, po czym po JEDNYM dniu używania konieczna jest regulacja bladeplay'a oraz smarowanie militekiem. Znaczy, konkretniej, to przez moje łapki przeszły trzy folderki BM, a z czwartym mam ciągły kontakt, i rzeczywiście bladeplay się pojawił - w dwóch z tych czterech, po kilkumiesięcznym dość intensywnym użytkowaniu i notorycznym otwieraniu "flickiem".


Adam, absolutnie się nie chcę czepiać, ale wszystkie te cztery noże, które później wymieniłeś z nazwy, są "US made" (a Monochrome chyba nie) i mnie nie jest sobie trudno wyobrazić, że jeden z noży robionych "gdzieś za górami i morzami" nie był dokręcony do końca, niezależnie czy to BM czy Spyderco czy CRKT czy Kershaw. To w masówce może się przytrafić zawsze, ale to nie jest absolutnie żaden problem i wymaga tylko dokręcenia osi...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
Czesc.

Prawie wszystko juz bylo, ale dorzuce swoje trzy grosze, moze z mojego punktu widzenia cos akurat do Ciebie trafi i jakos tam "pomoze".

Ad 1. Jesli nim merdales i merdales bez przerwy, to mogl sie troszeczke poluzowac. Nie tak naprawde wyczuwalnie, ale tak, jak to AdamD napisal, ze sie "ego" moglo letko zaniepokoic. A mogl tez byc po prostu nie dokrecony na maxa.

Jesli koniecznie chcesz go dokrecac (jesli faktycznie zauwazysz, ze Ci to przeszkadza), to tylko tym torxem - imbusami nawet nie probuj, chyba, ze chcesz miec potrzebe szybkiej wymiany srubki...

Ad 2. Lepiej daj komus, kto juz takie rzeczy robil, bo jesli mialbys sie na tym uczyc, to bardzo mozliwe, ze potrwa to dlugo - ja sobie spieprzylem ostrze z wolnej reki, a potem mialem zajetych pare wieczorow na trianglu, zeby je przeprofilowac.

Ad 3. On ma teflonowe podkladki. Nie wiem, czy to sie smaruje w ogole, to by PiterM musial napisal, albo inny lepszy fachowiec.

W kazdym razie nie czuje potrzeby zadnego smarowania u siebie.

Poza tym witaj w klubie - to bardzo sympatyczny maly nozyk. Zwlaszcza za ta cene.


A ryski sa sexy ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

(a Monochrome chyba nie)

Na pewno nie - to przeciez Red Class ;)

Na moim jak byk stoi "Taiwan" ;)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

Znaczy jak jest zamknięty, to trzeba poziomo go otwierać, ze zwykłego wyrzutu poziomego rzeczywiście nie da rady...


boże, co za bezsensowny post popełniłem -jak jest zamknięty, to trzeba go pionowo otwierać oczywiście :oops:
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
sorki za 2 post - co do masówki - muszę niestety przyznać, że szlif (przynajmniej przy szczycie) jest wyraźnie niesymetryczny :(
Ale ostry jest..
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

Adam, absolutnie się nie chcę czepiać, ale wszystkie te cztery noże, które później wymieniłeś z nazwy, są "US made" (a Monochrome chyba nie) i mnie nie jest sobie trudno wyobrazić, że jeden z noży robionych "gdzieś za górami i morzami" nie był dokręcony do końca, niezależnie czy to BM czy Spyderco czy CRKT czy Kershaw.


Ech, a te cholerne Japończyki to do dzisiaj nie nauczyły sie robić dobrych samochodów... no po prostu rozpadają się w czasie jazdy ;) Nie kopiujmy może całkiem poglądów z "patriotycznych" forów obcojęzycznych :)
Na pewnym poziomie cenowym niezależnie od kraju pochodzenia kontrola jakości jest na kiepskim poziomie, i kraj nie ma tu nic do rzeczy. A znam pewną kultową i robiącą chyba tylko w USA firmę na "E", której zdarzało sie wypuszczać całe partie kompletnie spieprzonych noży ...
Wojtek
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

A znam pewną kultową i robiącą chyba tylko w USA firmę na "E", której zdarzało sie wypuszczać całe partie kompletnie spieprzonych noży ...
Wojtek


A ja ich i tak lubię :wink:

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania
a tak w temacie, to:

a) śrubkę dokręć
B) ostrze weź na kamień (albo podeślij)
c) tnij i używaj

powodzenia z nowym nożem :)

PS. żwirek, od paru dni noszę znów CQC7 do roboty :D
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 pytania

żwirek, od paru dni noszę znów CQC7 do roboty :D



:) też tak mam... :wink:
pozdrawiam serdecznie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024