Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamawianie z zagranicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

budo_cheeba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
witam

jak dla mnie z PVK wszystko ok

zamowilem u nich 2 tyg temu endure 4 i ostrzalke i dotarla po jakims tygodniu z hakiem
;]

pozdro wracam sie bawic ;p
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Koledzy,

Proszę o pomoc. Zamówiłem sobie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] towar i zaczęły się schody. Na swojej stronie piszą, że nowi zagraniczni zamawiajacy mogą płacić jedynie przekazem Western Union. Piszę do nich i mówię, że to dosyć drogo wychodzi, to oni na to, że mogę płacić kartą. Więc używam tej opcji i nic - z konta środków nie pobrało a z new graham piszą, że transakcja przy użyciu tej karty jest niemożliwa. Karta jest ważna, środki na koncie są, tą kartą płaciłem w innych transakcjach miedzynarodowych, więc nie wiem co jest. Dzwonię zatem do banku i tam mi mówią, że owszem, transakcja jest zlecona, wszystko się zgadza, środki na poczet tej transakcji zostały zablokowane, tylko czekają na autoryzację drugiej strony. Pytanie brzmi, kto jest tą drugą stroną: sklep, w którym kupuję, czy bank tego sklepu, czy ktoś inny?. Czy ktoś może mi poradzić, co mogę jeszcze zrobić?

Druga sprawa. Po zamówieniu całkowity koszt wyniósł około 54 $ (łącznie z wysyłką). W banku tymczasem mówią mi, że transakcja została zlecona na kwotę 68$. Taką samą kwotę podają mi w mailu panie z new graham, gdybym zdecydował się przelać pieniądze by Western Union. Skąd te dodatkowe 14$?

Trzecia sprawa. Podają mi dane do wysyłki przekazu Western Union: Ann Vance, 566 Virginia Ave, Bluefield, VA 24605, ale dalej piszą, że pieniądze mam wysłać do Bluefield West Virginia, ponieważ w Bluefield Virginia nie mają punktu odbioru pieniędzy. To co mam w końcu wpisać w tym zleceniu (o ile się na nie zdecyduję)?

Chociaz, jak sobie to wszystko przeliczę oraz wezme pod uwage ewentualne cło i vat, to tą rzecz moge nabyc w podobnej cenie lub nawet taniej w Polsce.

Czyżby zatem opłacalność importu z US spadła, pomimo stosunkowo niskiego kursu dolara?
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Witam,

Chciałbym sprowadzić jeden nożyk, ale coś nie mogę znaleźć kogokolwiek, kto mógłby mi go ściągnąć z newgraham albo bestknives...aż zastanawiam się, czy by nie zrobić tego samemu. I w związku z tym mam pytanie - czy ktoś z Was może korzystał z pośrednictwa takiej firmy jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?? Może są jeszcze inne podobne?
  • 0

budo_bystryj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
zamówiłem u PVK emkę i czekam już od kilku dni na pobranie pieniążków. Trochę mnie to już zaczyna denerwować bo z tego co się mówi to kasę pobierają w ciągu góra dwóch dni a ja już czekam jak ta dupa cztery dni.

Zrobiłem wszystko dobrze. Otrzymałem potwierdzenie zamówienia od PVK via mail. Pieniądze na ekarcie od mbanku leżą spokojnie i nic.

Pisać do nich czy może jeszcze poczekać ? Jak myślicie ?



:cry:
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Pisać.
Co ci szkodzi im przypomnieć?
  • 0

budo_bystryj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Napisałem do nich maila. Słabo mówię więc nie będę telefonował. Zobaczymy co odpowiedzą. Może mają przyjęcie towaru, inwentaryzację, remont albo cholera wie co jeszcze :wink: . No to teraz czekam na odpowiedź i na pobranie kasy z konta. Za dużo tego czekania ...

:wink:
  • 0

budo_bystryj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
I dupa jednym słowem. Nie odpisali a kasa wciąż na koncie.
Straciłem cierpliwość to im napisałem, żeby się wypchali i anulowali to moje zamówienie. I jak na razie cisza, pewnie pobiorą kasę po miesiącu a gdzieś tak za dwa miechy zauważą, że prosiłem o anulowanie zamówienia. No ale ile można czekać ? PVK to gówniany sklep, który nie dba o klienta, nie odpowiada na maile i chyba nie zależy im na zarobku skoro nawet nie są łaskawi pobrać kasę z konta po tylu dniach. Może kiedyś byli dobrzy i pewni, ale teraz to gówno. Przypominałem się dwa razy tak jak było mówione, czyli z uwzględnieniem strefy czasowej, kilka maili pod rząd. Ale nie będę się frajerów prosił, aby mi łaskawie sprzedali nóż. I wiecie co zrobiłem ? Zamówiłem u NGK, trochę drożej mi wyszło i szansa na cło bo nie zaniżają wartości, ale jeden dzień i już mam kasę pobraną i dostałem maila, że już shipping zrobili czyli sprawa w toku, to jest obsługa. Fuck PVK .
  • 0

budo_bystryj
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
To posłuchajcie kontynuacji mojej historii ...
Po 9 dniach od NGK otrzymałem bez najmniejszych problemów nóż, nawet mi plastry takie wrzuclili do koperty, takie że niby będę ich potrzebował jak się potnę nożem, fajny akcent z ich strony. Pewnie je wykorzystam bo chyba niebawem potnę się z rozpoczy myśląc o PVK.
Zgodnie z moimi przewidywaniami choć traktowałem je luźno i raczej z przymrużeniem oka ... PVK pomimo moich próśb o anulowanie zamówienia pobrał oczywiście kasę, przypominam że pobrał pieniądze 11 dni po złożeniu zamówienia i wychodzi na to, że będę miał dwie emki a przecież chciałem tylko jedną kupić :lol: :lol: :lol: . Pewnie jak frajerzy sprawdzą pocztę to się okaże, że prośba o anulowanie jest już niewykonalna bo paczka już dawno w drodze i będzie tylko wielkie " sorry " .
Ku przestrodze i do wszystkich, którzy chcą ściągnąć od frajerów z PVK cokolwiek. Zastanówcie się !
NGK dostarczył nóż w ciągu 9 dni, pieniądze pobrał w ciągu jednego dnia. Od pobrania nie minęły może 3h a dostałem drugiego maila, że już wysłali.
PVK pobrał pieniądze po 11 dniach pomimo, że wycofałem się informując wiele razy o prośbie o anulowanie transakcji. Dołóżcie do tego zerowy odzew na maile wysyłane z uwzględnieniem strefy czasowej. Maila mam w gmail więc nie ma szans, aby moje wiadomości nie dochodziły, wysyłałem po 4,5 maili na raz tak jak było mówione na początku tego tematu. Nie telefonuję do nich bo słabo mówię a koszta takiej rozmowy pewnie byłyby ogromne.
Mój kuzyn, który zrobił kilka biznesów z PVK nie może mi w to wszystko uwierzyć, ale fakty mówią same za siebie i też dostaje wytrzeszczu oczu 8O .
Miał ktoś tu taką jazdę jak ja ?
Napiszę jak się sprawa zakończyła.
  • 0

budo_badjimi
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Chciałbym wymienić kilka maili z obsługą sklepów, ale boję się zbytnio pokaleczyć język angielski. W związku z tym mam prośbę: czy ktoś mógłby przytoczyć kilka najbardziej przydatnych w takich sytuacjach formułek: zapytanie, czy sklep zgodzi się na obniżenie zadeklarowanej wartości przesyłki, czy jest możliwość opisania zawartości przesyłki jako "tools" , czy są w stanie nadać przesyłkę z adresu prywatnego ..itp.
  • 0

budo_szymonrost
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Chciałbym wymienić kilka maili z obsługą sklepów, ale boję się zbytnio pokaleczyć język angielski. W związku z tym mam prośbę: czy ktoś mógłby przytoczyć kilka najbardziej przydatnych w takich sytuacjach formułek: zapytanie, czy sklep zgodzi się na obniżenie zadeklarowanej wartości przesyłki, czy jest możliwość opisania zawartości przesyłki jako "tools" , czy są w stanie nadać przesyłkę z adresu prywatnego ..itp.


Spróbuj sam jakoś przetłumaczyć (wg stron do tłumaczeń), a potem napisz to CI sprawdzimy !! :lol: *****
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024