Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamawianie z zagranicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Dobra wiadomosc a propos New Grahama.
Pare dni temu zlozylem u nich zamowienie na Neckera. Bylem pelen obaw, ze sie nie uda po ich niedawnych jazdach z nieakceptowaniem zamowien miedzynarodowych od nowych klientow. Dostalem natychmiast maila z automatu. I czekalem na info o wysylce. Niestety do dzis - odpowiedzi brak. Wiec napisalem do nich maila. Po 3 minutach dostalem odpowiedz. Po kilku krotkich, acz owocnych w skutki mailach z pania Mary Beth okazalo sie, ze zgubili (:roll:) moje zamowienie, ale zaraz sie jednak odnalazlo :-) Poprosilem zeby dolozyla mi jeszcze buteleczke Militeca, bo zapomnialem zamowic. Problemu nie bylo. Powiedziala, ze paczka wyjdzie dzisiaj popoludniu i ze wtedy tez dostane mailem info o tym.
Takze albo co do mojej karty zastrzezen nie mieli ;-) , albo im sie odwidzialo i znowu mozna zamawiac zza granicy. Mniejsza o to, w kazdym razie dobrze, ze dziala :-)

Pozdrawiam,
Kajk
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
mi dzisiaj przyszły 2 jesterki z NG, leciały ciut ponad tydzień a kasy z karty jeszcze za nie nie zassali.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
to znacznie lepiej niż u mnie - "kase zassali" szybko a przesyłki ani widu ani słychu...
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Swoją drogą to dość dziwne Blokują pieniądze ale nie pobierają Może to międzybankowe opóźnienie i nie ma wiele wspólnego z faktycznym obrotem

A ja patrzę tęsknie w dal
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Ja też czekam na przesyłkę z NG.
Coprawda wysłali mojego BM w piątek, biorę poprawkę ze 3 dni na to całe zamieszanie z wolnymi dniami, co daje mi pakuneczek jutro może pojutrze.
Nadal czekam!!
  • 0

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
ja mam podobnie, zamówiłem parę dni temu w pv i nic się nie dzieje. Karta przyjęta, numer zamówienia jest, ale żadnej informacji że coś z niej wypłynęło, ani maila o wysyłce itp.
Za to dziwi mnie to co pisze Blacha:

mi dzisiaj przyszły 2 jesterki z NG, leciały ciut ponad tydzień a kasy z karty jeszcze za nie nie zassali.

powiedz mi tylko, czy dostałeś info o wysyłce z USA? Bo jak otrzymałeś, to by znaczyło, że do banku nie dotarło info że coś pobierają.... :?:
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

Swoją drogą to dość dziwne Blokują pieniądze ale nie pobierają Może to międzybankowe opóźnienie i nie ma wiele wspólnego z faktycznym obrotem


nie, bank po prostu nie przelewa pieniędzy na konto sprzedawcy, dopóki nie dostanie jakiegoś tam papierka/potwierdzenia z systemu kartowego. Zanim takie potwierdzenie przyjdzie do banku, to mija parę dni (czekają chyba do 30 dni), a w tym czasie określona kwota jest zamrożona, żeby posiadacz konta przypadkiem (albo i nie przypadkiem :-) ) go nie opróżnił.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
dokładnie
mi np. ściągneło kase na przesyłke z flames od razu, ale dopiero na drugi dzień pojawił sie ubytek w kasie na koncie a dopiero 3 dni później w historii konta była transakcja

księgowanie transakcji może trwać kilka dni, odbyła sie i kasa jest zamrożona ale teoretycznie nic sie nei dziej na koncie

mnei to wkurwia bo mi sie powoli zaczynają zamówienia i kasa od ludzi mylić.
  • 0

budo_maciejj
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Tak wogóle to cześć wszystkim :) Jestem nowy :)
No i do rzeczy - tak czytałem od daawna już to forum, dopiero teraz sie odezwałem. Ale tego posta mi sie nie chce czytać taki długi :)
Mam takie pytanie bo zamawiałem w NG już 2 miesiące temu i nic. Czy to możliwe że nie wiem, cło mnie złapało ?(zamawiałem triangla i pike)
Dojdzie jeszcze ta paczka czy już sie pożegnać ?
Pozdro
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Smoku i ja zamowilismy w poniedzialek wieczorem, a dzisiaj dostalismy info, ze paczka dzis wybywa.
Upewnij sie ze otrzymali Twoje zamowienie (czasem gubia), potem upewnij sie czy wyslali, nastepnie sprawdz czy moze nie lezy gdzies na Twojej poczcie (moze listonosz leniwy nie przyniosl awiza albo pani stracila lokciem za szafe). Jezeli to sie nie powiedzie to mozesz jeszcze do urzedu celnego sprobowac zadzwonic. Albo czekac.
Byc moze ktos paczke ukradl albo ona zaginela. Kto to wie?
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Wczoraj doszła paczuszka z NG.
Spoko tydzień zza oceanu to dobry czas.
Mam pierwszego BM w kolekcji...
  • 0

budo_maciejj
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Czesc. No to fajnie jak tak czytam że temu doszła tamtemu doszła to mnie *(}{_)(*** trafia !!! Trza mieć ****** pecha :( A ja go chyba mam...
Pozdro
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Nie lam sie, ja tez czekam na przesylke USA. Zeby bylo smieszniej, zamawialismy trzy sztuki, gosc (prywatny, ale nie mam powodow, zeby mu nie ufac) wyslal je w osobnych paczkach - jedna do kumpla, dwie do mnie. I co? Do kumpla doszla paczka po trzech tygodniach, a mnie juz ponad miesiac idzie i nic.

W sumie pogodzilem sie ze strata, ale moze jest szansa, ze gdzies na cle siedzi. Pytanie tylko, gdzie mam zadzwonic, bo kobita na informacji celnej powiedziala, ze nie wie i w ogole niemila byla.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Moze nie do konca z zagranicy ale nie ma chyba sensu zakladac nowego tematu - czy ktos z was zamawial z tego sklepu Arizzon. Widze jego logo na dole portalu ale to jeszcze o niczym nie swiadczy. Chcialbym zamowic od nich noz - wszelkie opinie badz uwagi mile widziane.
  • 0

budo_lama
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Wczoraj dostałem przesyłkę z PV a w niej .. wiadomo :D
Czekałek 3 tygodnie (około). Moje wrażenia są takie - nie miałem żadnej zwrotnej informacji o tym, co się z nożem dzieje. Tylko w pewnym momencie dostałem info, że mi kartę obciążyli. I tak nic nie było wiadomo, aż do wczoraj. Opakowanie "ciekawe" kawał folii zabezpieczony kilomatrami taśmy klejącej. Oznaczona jako Tools i wartość 10$.
Miły debiut, nie powiem.
I jeszcze jedno, na co już sam wpadłem - to tak a propo zaginięć przesyłek. Dostaje się nóż w zwykłej kopercie, tekturowej, którą listonosz wkłada do skrzynki. Tyle, że skrzynka musi to umożliwiać. Moja jest taka płytka, można włożyć kopertę, ale taka paczuszka już nie wchodzi w całości, więc listonoisz zostawia to włożone tylko rogiem. Jak ma się zasranych sąsiadów, można tak stracić przesyłkę, już choćby dlatego, że do tego ch... coś z zagranicy przesyłają.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
gratulancje - a co Ci przysłali?
  • 0

budo_serpent
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tichau

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Chcę kupić w stanach SRK - mam tam znajomego i chciałbym żeby przesłał go pocztą.
Czy komuś z was ktoś już przesłał nóż w taki sposób?
Czytałem że można opisać paczkę jako gift lub tool set. Co radzicie?
Próbowałem coś znależć na ten temat ale ciężko się przebić przez gąszcz wypowiedzi...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
kumpel kupuje Ci nóz, pakuje go w koperte i opisuje jako gift i nóz leci omijając cło i vat - proste

do mnie dotarł nóz z flames-n-knives - pięknie czysto itp.
firme można uznać za solidną i godną polecenia
  • 0

budo_serpent
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tichau

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy

kumpel kupuje Ci nóz, pakuje go w koperte i opisuje jako gift i nóz leci omijając cło i vat - proste

do mnie dotarł nóz z flames-n-knives - pięknie czysto itp.
firme można uznać za solidną i godną polecenia


sorry ze dalej ciągnę ten temat ale czy robi różnicę czy kumpel wyśle go w pudełku czy luzem zawinięty w folii i do koperty?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamawianie z zagranicy
Nie ma reguly.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024