Skocz do zawartości


Zdjęcie

co robić ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
Mam to szczęście,że akurat trenuję Kravkę :wink: . Ok spróbuję z tym drzewkiem chociaż naprawdę rączki i nóżki mam leciutkie :P . THX jeszcze raz za porady i wsparcie duchowe. Przynajmiej wiem,że ludzie sobie jakoś z tym radzą. I nie ma obaw - tłuc to ja będę ale w obronie życia i mienia a nie bez powodu :) .Spokojny ze mnie człowiek :) .
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Ale tutaj poskutkowala metoda Gab3d'a


Hehe, Gab3d, przyznajesz się do autorstwa tej metody? Dostawać wpierdol do oporu... ;)


Ja dopóki nie zacząłem trenować miałem mentalność bezbronnej owieczki (nie uderzę bo nie potrafię), w tym czasie miałem dwa razy złamany nos i raz byłem ostro przekopany :roll:
Od rozpoczęcia treningów przeszło jak ręką odjął, i to na długo przed uderzanymi sparingami.
Gdy doszło do podbramkowej sytuacji pomyślalem: "Ja regularnie zapierdalam na treningach a te żule albo chleją albo kroją przedszkolaki... i ja mam im dać telefon?"
No i po tylu latach okazało się że jednak uderzyć potrafię :)
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
I tak trzymac TARCIU :)

Zaden napastnik nie spodziewa sie ze zostanie pierwszy zaatakowany :twisted:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
Juz dwa razy chcialem napisac w tym watku i sie dwa razy rozmyslem :D ... ale jednak napisze

- nie pomoze "agresywne myslenie" gdy sie nie ma czym uderzyc
- nie pomoze "atomowe uderzenie" gdy czlowieka zamuruje stres i zaskoczenie sytuacja, zanim zrozumie ze "to sie dzieje naprawde" bedzie juz po walce
- majac atomowe uderzenie opanowanie psychiki przychodzi latwiej

Czyli najpierw dojscie do etapu gdy jestesmy pewni swojej sily, a potem mozna mowic o kontroli tej sily. Nie odwrotnie. Zeby to osiagnac trzeba cwiczyc kontaktowo, duzo na tarczach, workach, walki zadaniowe, ochraniacze. Nabrac pewnosci ze "jak ja doloze to wtedy nie daj Boze..." :) Zatrzymywanie reki przed celem to wymysl czysto sportowy, nie ma nic wspolnego z walka wrecz. Ktos cwiczacy w ten sposob, sportowo, powinien uzupelniac to cwiczeniem na sprzecie (tarcze, walki zadaniowe, ochraniacze, uderzanie z maksymalna sila bez kontroli ruchomy cel (parner tarczuje) itp musi znac swoja sile, byc pewnien ze to co robi to nie jest gimnastyka artystyczna.

Wszelkie zachowanie typu zlam mu kolano, wybij oczy, urwij jaja... sa demagogia i populizmem, wynikajacym ze strachu. To nie ten wzor do nasladowania, regularne treningi spokojnie wystarczaja do obrony przed drobnymi bandziorami. Wiecej spokoju i opanowania, mniej agresji panowie.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Mam to szczęście,że akurat trenuję Kravkę :wink: . Ok spróbuję z tym drzewkiem chociaż naprawdę rączki i nóżki mam leciutkie :P . THX jeszcze raz za porady i wsparcie duchowe. Przynajmiej wiem,że ludzie sobie jakoś z tym radzą. I nie ma obaw - tłuc to ja będę ale w obronie życia i mienia a nie bez powodu :) .Spokojny ze mnie człowiek :) .

czyli ty od 2 lat trenujesz krav maga i masz taki problem?
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Juz dwa razy chcialem napisac w tym watku i sie dwa razy rozmyslem :D ... ale jednak napisze

- nie pomoze "agresywne myslenie" gdy sie nie ma czym uderzyc
- nie pomoze "atomowe uderzenie" gdy czlowieka zamuruje stres i zaskoczenie sytuacja, zanim zrozumie ze "to sie dzieje naprawde" bedzie juz po walce
- majac atomowe uderzenie opanowanie psychiki przychodzi latwiej

Czyli najpierw dojscie do etapu gdy jestesmy pewni swojej sily, a potem mozna mowic o kontroli tej sily. Nie odwrotnie. Zeby to osiagnac trzeba cwiczyc kontaktowo, duzo na tarczach, workach, walki zadaniowe, ochraniacze. Nabrac pewnosci ze "jak ja doloze to wtedy nie daj Boze..." :) Zatrzymywanie reki przed celem to wymysl czysto sportowy, nie ma nic wspolnego z walka wrecz. Ktos cwiczacy w ten sposob, sportowo, powinien uzupelniac to cwiczeniem na sprzecie (tarcze, walki zadaniowe, ochraniacze, uderzanie z maksymalna sila bez kontroli ruchomy cel (parner tarczuje) itp musi znac swoja sile, byc pewnien ze to co robi to nie jest gimnastyka artystyczna.

Wszelkie zachowanie typu zlam mu kolano, wybij oczy, urwij jaja... sa demagogia i populizmem, wynikajacym ze strachu. To nie ten wzor do nasladowania, regularne treningi spokojnie wystarczaja do obrony przed drobnymi bandziorami. Wiecej spokoju i opanowania, mniej agresji panowie.


W pelni sie zgodze , poprostu oprocz umiejetnosci psychika musi byc wycwiczona.
Ale oczywiscie nie zaszkodzi silownia , do podniesienia sily, kondycji.
Noi wiadomo czlowiek sie czuje jeszcze pewniej jak sie podnosi te XXX na klate :) :) :) .
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Juz dwa razy chcialem napisac w tym watku i sie dwa razy rozmyslem :D ... ale jednak napisze

- nie pomoze "agresywne myslenie" gdy sie nie ma czym uderzyc
- nie pomoze "atomowe uderzenie" gdy czlowieka zamuruje stres i zaskoczenie sytuacja, zanim zrozumie ze "to sie dzieje naprawde" bedzie juz po walce
- majac atomowe uderzenie opanowanie psychiki przychodzi latwiej

Czyli najpierw dojscie do etapu gdy jestesmy pewni swojej sily, a potem mozna mowic o kontroli tej sily. Nie odwrotnie. Zeby to osiagnac trzeba cwiczyc kontaktowo, duzo na tarczach, workach, walki zadaniowe, ochraniacze. Nabrac pewnosci ze "jak ja doloze to wtedy nie daj Boze..." :) Zatrzymywanie reki przed celem to wymysl czysto sportowy, nie ma nic wspolnego z walka wrecz. Ktos cwiczacy w ten sposob, sportowo, powinien uzupelniac to cwiczeniem na sprzecie (tarcze, walki zadaniowe, ochraniacze, uderzanie z maksymalna sila bez kontroli ruchomy cel (parner tarczuje) itp musi znac swoja sile, byc pewnien ze to co robi to nie jest gimnastyka artystyczna.

Wszelkie zachowanie typu zlam mu kolano, wybij oczy, urwij jaja... sa demagogia i populizmem, wynikajacym ze strachu. To nie ten wzor do nasladowania, regularne treningi spokojnie wystarczaja do obrony przed drobnymi bandziorami. Wiecej spokoju i opanowania, mniej agresji panowie.


W pelni sie zgodze , poprostu oprocz umiejetnosci psychika musi byc wycwiczona.
Ale oczywiscie nie zaszkodzi silownia , do podniesienia sily, kondycji.
Noi wiadomo czlowiek sie czuje jeszcze pewniej jak sie podnosi te XXX na klate :) :) :) .
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Mam to szczęście,że akurat trenuję Kravkę :wink: . Ok spróbuję z tym drzewkiem chociaż naprawdę rączki i nóżki mam leciutkie :P . THX jeszcze raz za porady i wsparcie duchowe. Przynajmiej wiem,że ludzie sobie jakoś z tym radzą. I nie ma obaw - tłuc to ja będę ale w obronie życia i mienia a nie bez powodu :) .Spokojny ze mnie człowiek :) .

czyli ty od 2 lat trenujesz krav maga i masz taki problem?


Cóż... ja od 1993 trenuję karate i mam taki problem, więc to nie zależy od długości treningu - każdy ma inaczej ukształtowaną psychikę i tyle.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Znam pare dobrych ksiazek na te tematy, ale nie wiem czy sa w Polsce dostepne: "Strach" i "Drzwi" J. Tompsona (Byly bramkarz na dyskotece który opisuje swoje potyczki / anglik) lub "Pojedynek" Si Gong Kernspecht

Bardzo dobra Ksiazko jest Bliz Defens (jest tu uwzglednione zachowanie w swietle prawa)


Najlepsza po polsku to "Bądź bezpieczna" Pawła Droździaka (naszego kolegi z forum), dla kobiet, więc kupiłem żonie i przeczytałem ;-)

Reszta jest w necie, tylko inicjały pomyliłeś
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
"Zawsze bezpieczna', tak dla scislosci. A ksiazka jest zajebista, wlasnie przeczytalem i polecam wszystkim.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Juz dwa razy chcialem napisac w tym watku i sie dwa razy rozmyslem :D ... ale jednak napisze


Wszelkie zachowanie typu zlam mu kolano, wybij oczy, urwij jaja... sa demagogia i populizmem, wynikajacym ze strachu. To nie ten wzor do nasladowania, regularne treningi spokojnie wystarczaja do obrony przed drobnymi bandziorami. Wiecej spokoju i opanowania, mniej agresji panowie.




Nie uwazam ze cos takiego jest populizmem! ja trenuje 3 razy w tygodniu i mam teraz trudny program przed soba (walke z paroma przeciwnikami). Poniewaz ze wt nie jest sportem kontaktowym tyoko samoobrona czeba byc ostroznym. wiec cwiczy sie strategie (ja osobiscie bym wolal zeby kazdy dal z siebie 100% na ale partnerzy nie chca). zdazylo mi sie ze sie troche zdenerwowalem i lekko podkrecilem poziam. wtedy z 5 partnerów zostalo 2. wiec tak jak pisalem ATAK ATAK I JESZCZE RAZ ATAK wtedy kazdy agresor sie zdziwi :twisted:


dziecki za te strony :lol: Te ksiazki moge tylko polecic
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Mam to szczęście,że akurat trenuję Kravkę :wink: . Ok spróbuję z tym drzewkiem chociaż naprawdę rączki i nóżki mam leciutkie :P . THX jeszcze raz za porady i wsparcie duchowe. Przynajmiej wiem,że ludzie sobie jakoś z tym radzą. I nie ma obaw - tłuc to ja będę ale w obronie życia i mienia a nie bez powodu :) .Spokojny ze mnie człowiek :) .

czyli ty od 2 lat trenujesz krav maga i masz taki problem?

heh nie - skąd Ci to przyszło do głowy? Od kilku miechów - niestety :oops: .
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
Uważam , że oczywiście trzeba walić , aż zatłuczesz łobuza który cię zaczepił .Jeżeli nie podejmiesz walki to jesteśjak worek ,którysię nie rusza i łatwo w niego naparzać.Co innego jeśli będziesz się ruszał i atakował ,oczywiście teżmożesz zostać trafiony ale jest szansa ,że to ty go trafisz i odechce mu się dalej bić. Wniosek z tego taki że trzeba przeciwdziałać poprzez atak bo inaczej to może niedobrze być. :wink:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Uważam , że oczywiście trzeba walić , aż zatłuczesz łobuza który cię zaczepił .Jeżeli nie podejmiesz walki to jesteśjak worek ,którysię nie rusza i łatwo w niego naparzać.Co innego jeśli będziesz się ruszał i atakował ,oczywiście teżmożesz zostać trafiony ale jest szansa ,że to ty go trafisz i odechce mu się dalej bić. Wniosek z tego taki że trzeba przeciwdziałać poprzez atak bo inaczej to może niedobrze być. :wink:

niekoniecznie, czest jest tak ze dostajesz tube , spadasz przeciwnik odchodzi , mowie jeszcze raz CZESTO , ale nie zawsze, mi to trener wytlumaczyl tak , "Mozesz dostac , przeciwnik odejdzie , podniesiesz sie , szczeka nie bedzie bolec , ale duma tak" :-) :-)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
sorry Laserdance zapomnialem kto zalozyl temat...pojebalo mi sie ogolnie :)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

Poniewaz ze wt nie jest sportem kontaktowym tyoko samoobrona czeba byc ostroznym.


Wybaczcie mój brak wiedzy, ale co to za sztuka walki "wt"? Od czego to skrót?
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
WT jest od Wing Tsun

sorata: a tobie wspulczuje takiego trenera. :twisted:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

WT jest od Wing Tsun

sorata: a tobie wspulczuje takiego trenera. :twisted:

hehe moze lepiej powiedziec jednego z trenerow ... n ale taka prawda, ze zapasnicy zadko sie poddaja
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?

..... Śni mi się po nocach,że kogoś napieprzam a moje ciosy nie robią na nim wrażenia. Wiecie jak sobie z tym poradzić? Bo ja już tracę nadzieję :cry: .

mnie z kolei jak śnią się takie rzeczy to robię z kogoś miazgę.
Postaraj się przełamywać innego rodzaju strach (o ile masz)np lęk wysokości ,klaustrofobia itp-pomaga.Musisz podwyższyc swoje poczucie wartości-myśl o sobie nie w kategoriach "ofiary" ale jako o twardym gościu.Jak już dojdzie co do czego to bądz zdeterminowany -ludzie boją się konfrontacji ze zdecydowanym człowiekiem.
poz
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: co robić ?
Z lęku przed pająkami i innym robactwem wyleczyłem się obcując z nim (np biorąc do ręki ) :) . Innych lęków sobie raczej nie przypominam. Niestety odkąd poznałem moją drugą połówkę mam nieodparte wrażenie,że nie mogę dać się zajebać - za dużo mam do stracenia.Nie jestem przecież już sam i gdybym poszedł do piachu w wyniku rozpierduchy (odpukać) ktoś byłby nieszczęśliwy. Jesli chodzi tylko o mnie to kładłbym Wszystko na jedną kartę i prał ile wlezie - czy dostanę w łeb czy nie to wszystko jedno - ale tanio swojej skóry nie sprzedam.
Ale wiem też,że jeśli się "nie postawię" mogę równie źle skończyć :? . Postaram się jednak zdusić w sobie te opory :wink: .KM myślę,że mi w tym pomoże. I sorry,że zawracam Wam głowy moimi durnymi problemami :oops: .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024