Skocz do zawartości


Zdjęcie

mordercy studenta z lublina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
275 odpowiedzi w tym temacie

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

....Jasne, zawsze jest ryzyko skazania niewinnej osoby, i ok, jest to ryzyko wpisane w, ogolnie mowiac, system prawny......I owszem, ryzyko uwiezienia kogos niewinnego - akceptuje.....rehabilitacja kogos skazanego na smierc to sorry, ale kpina.
Pozdrawiam,

Taaa, lubię argumenty.
Ja wolę myśleć o całości niż o jednostce. Tak samo jestem daleki od skazywania na śmierć z byle okazji. Mówimy o morderstwach. Dożywocie daje mordercy bezkarność, bo co go może za kolejne morderstwo spotkać złego ? Odbiorą telewizor ? KPINA !! Liczę się z nielicznymi ofiarami takiego systemu, ale ofiary te nie będą na marne. Uratują znacznie więcej życia. Owszem, trzeba wyważyć taki system, ale to jest możliwe. Chciałbym znaleść system, w którym byłby i wilk syty i owca cała, wktórym skazywano by tylko winnych i uniewinniano tylko niewinnych. Przez tysiące lat nikt go nie znalazł, wiec my mamy też nikłe szanse.
Wielu ludzi w imię ochrony jednostki naraża ją na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Nie dziwię się, sam sie z tego leczyłem.

No i jeszcze jedno - żadna groźba nie odstraszy tak niedoszłego mordercy, jak groźba utraty życia.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
:X normalny człowiek ( za takiego się uważam ) pracuje bo chce mieć najedzone , wyedukowane i szczęśliwe dzieci, nie wdaje się w ekstremalne "sporty"- jak bicie ludzi dla zabawy. W takich sytuacjach uważam że społeczeństwo ma prawo w ramach obrony koniecznej zabić dewiantów . A płacić na fundusz pomocy dla ofiar przemocy powinny dożywotnio rodziny bandytów , 50% swoich dochodów .
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Pięknie powiedziane.
Szkoda tylko, że ustawodawcy są tępi a sądy bezmyślne. Choć ostatnio widać małe światełko w ciemnym tunelu. A co do naszych chlopców, zobaczymy jakie dostaną wyroki i ile odsiedzą.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
fafar: rozumiem Twoje argumenty za kara smierci, zreszta rzeczywiscie, "ekonomicznie" (nie tylko w sensie finansowym), jest ona uzasadniona. Natomiast nic na to nie poradze, ale budzi we mnie opor takie podejscie, zawsze jakos niepewnie podchodze do "poswiecania jednostek dla ogolu".
Nie zrozum mnie zle, nie mam anarchistycznych ciagot, ale uwazam, ze w kazdy system - bylo nie bylo - represji, musza byc wbudowane mechanizmy kontroli. A w przypadku kary smierci - szczegolnie silne.
Zreszta moim pierwszym postem chcialem wlasnie zasygnalizowac ten problem, bo tu pojawiaja sie glosy nawolujace do karania smiercia bez ogladania sie na skutki.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

fafar: rozumiem Twoje argumenty za kara smierci, zreszta rzeczywiscie, "ekonomicznie" (nie tylko w sensie finansowym), jest ona uzasadniona. Natomiast nic na to nie poradze, ale budzi we mnie opor takie podejscie, zawsze jakos niepewnie podchodze do "poswiecania jednostek dla ogolu".
...

Zależy co rozumiesz za jednostkę. Ci zamordowani to też były jednostki. Ja też mam sumienie i dlatego wolę mieć na sumieniu mniej. Fakt, że tacy uratowani są nmniej namacalni i niemedialni. Przemyśl to.

Co do kary śmierci na prawo i lewo. Przeczytawszy o takim mordzie ludzie są naturalnie wzburzeni w swojej bezsilności i z tąd przesadne reakcje. Gdybym był ojcem ofiary, to wołałbym UKAMIENIOWAĆ !!!
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Prze, pominołem.
Mechanizm kontroli. Im bardziej skuteczny, tym bardziej rozwlekły w czasie. Im kara śmierci dalsza od zbrodni, tym mniej skuteczna - taki mój pogląd. Mechanizmem kontroli jest sąd apelacyjny, wystarczy. Inaczej dostanie się obłędu kontrolowania kontrolujących.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Co do kontrolowania, to zgoda, nie moze to prowadzic do przesadnego rozwlekania procedury.

A jesli chodzi o porownywanie, czy "lepsi" sa zamordowani, czy niewinnie skazani - przyznaje racje, porownac mozna tylko ilosciowo. Tu powstaje pytanie, czy stosowanie kary smierci zmniejszy liczbe mordowanych o jakas zauwazalna liczbe - jesli tak, to oczywiscie bedzie to zysk, (zakladajac, ze skazywani niewinnie beda jednak stanowic nikly procent).

Nie jestem nadal zwolennikiem kary smierci, ale przyznaje - w wyjatkowo uzasadnionych przypadkach - moze powinna byc dopuszczona. Mimo, ze moim zdaniem jest to zle.

pozdrawiam,
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

w wyjatkowo uzasadnionych przypadkach - powinna byc dopuszczona. Mimo, ze moim zdaniem jest to zle.

wypisz wymaluj moje zdanie.

troche zmienilem, ale to po to, zeby sie pod tym moc podpisac.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

w wyjatkowo uzasadnionych przypadkach - powinna byc dopuszczona. Mimo, ze moim zdaniem jest to zle.

wypisz wymaluj moje zdanie.

troche zmienilem, ale to po to, zeby sie pod tym moc podpisac.


I ja się pod tym podpiszę.
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Hi Heimdall

wystarczy uświadomić Kazia w tajnikach tabliczki mnożenia.


Drogi Heimdall - ja myslalem ze Ty jak cebulka jestes i warstwy masz ...

To co ja tu przedstawilem to jest tzw. Paradox Newcomba (Newcoms paradox), ja go uzywam do lepszego poznawania ludzi i ich rzeczywistych moralno-ekonomiczno-teoligiczno-decyzyjnch pobudek
Ale mam tez inne sztuczki w rekawie by to robic..
Mnie interesuja ludzie takie jakie sa a nie takie za jakich sie oni podaja - staram sie zawsze zerwac im z mordy usmiechnietej ta "persone" - wiesz ze pojecie "osoby" , "osobowosci" siega korzeniami antyku i znaczy wlasnie "persona" - to byla ta maska ktora aktorzy greccy trzymali przed soba - ona symbolizowala ta osobe .
Projektowala na zewnatrz okreslone atrybuty mordercy, zeusa czy Adrianny.

Mnie maski nie interesuja - bardziej to co kryje sie za maska - osoba.

Oczywiscie rozwiazujac problem jaki Newcom postawil mozemy poslugiwac sie naszym "Racjo",
I tak jak najbardziej racjonalnym jest wziecie w tym przypadku wiekszej szkatulki - ale takie wyjscie zawiera bardzo duzego haka.
Jak ktos powiedzial kiedys "w kazdym malym, blachym problemie ukrywa sie duzy problem ktory tylko czeka zeby wyjsc na zewnatrz" - otoz jezeli ulozysz sobie w glowce racjonalny plan - matematyczny to oczywiscie logicznym i racjonalnym jest wziecie tylko tej wiekszej szkatolki.
Ale, ale ... hola - taki racjonalny plan zawiera zalozenie ze UFO-ludek jest wszystko wiedzacy i prawdopodobienstwo jego przepowiedni graniczy z pewnoscia.
Czyli jezeli podejdziesz racjonalnie-tradycyjnie-koltunsko do tego problemu to po prostu wdepniesz w gowno krowie.
Jasne?
Zeby dokladnie przewidziec jaka decyzje pan Kazik podejmie musi UFO-ludek umiec do glowy pana Kazika zajrzec by sie zorientowac na co on sie zdecyduje .
Jest to mozliwe ?
Jest to racjonalne ?


Zeby to lepiej zrozumiec wyobraz sobie ze trenujesz jakis sport walki przyczodzi do Ciebie jakis Facet i mowi jak Ty mu zaplacisz odpowiednia sume to on przez tydzien bedzie Cie trenowal po pol godziny dziennie i ty zdobedziesz nastepnie mistrzostwo Europy
Oczywiscie zaplacisz mu dopiero po zdobyciu mistrzostwa Europy - bo jak nie zdobedziesz to nie musisz placic..
Ach ... oczywiscie ten "Facet" jest jak UFO - ludek - wszystko wiedzacy.
Jaka decyzje podejmiesz wiedzac ze ten "Facet" juz kiku osoba w ten sposob z powodzeniem pomogl?
Uwierzysz mu ?
Zakladajac ze tak.
I teraz : zdobyles mistrzostwo Europy "Facet " przychodzi i mowi : Dawaj Kase ?
Musisz mu zaplacic czy nie ?
Zaplacisz mu ?
Jak tak to dlaczego?
Nie moglbys go w dupe Kopnac i pieniadze na kurwy wydac?
Ale jezelibys to zrobil znaczyloby ze "Facet" nie jest wszystko wiedzacy - i co wtedy z Twoim zdobytym mistrzostwem Europy - dlaczego je zdobyles ?
Jest to wszystko racjonalne?

Czyli w ramach racjonalnego myslenia nie mozliwe byloby zalozenie ze istnieje istota ktora jest w stanie zajrzec w glowe pana Kazika i dokladnie powiedziec co on zrobi.
Bo pan Kazik co prawda pije, zone bije bo zycie jest ciezke a zonie glupoty ze glowy wybic trzeba a nie dlatego ze pan Kazik to robi bo UFO - ludek to przewidzial czy ze takie przeznaczenie-los kazikowy jest.

Czyli jezeli ktos w ogole sprobuje problem Newcomba racjonalnie rozwiazac jest to dla mnie sygnalem, ze osoba taka mniej lub bardziej swiadomie uwaza siebie i swiat w ktorym zyje jako b. zdeterminowany.
Jezeli byloby mozna moje, Twoje, innych ludzi zachowanie , procesy decyzyjne przewidziec to co jest ze smiercia Radka ?
Mozna bylo to przewidziec ?
Musial Radek tego wieczoru wlasnie na tym osiedlu o tej godzinie sie pojawic.
Musieli "chlopcy " mu czache rozwalic ?
Byli oni wszyscy zdeterminowani?
Wiec kto jest winny ?
Jest w ogole ktos winny ?

Mamy wolna wole ?
Jest wolna wola pojeciem racjonalnym?

Wiesz jeden taki jak uslyszal ta zagadke o szkatulkach to powiedzial tak : ja bym weszedl do pokoju wzial te dwie szkatuly rozjebal bym na glowie UFO-Ludka - nastepnie bym go wypchal sloma i postawil sobie na biurku i kazdego ranka pytal bym sie go : "No i co przewidziales to ?".

Byl to nawiasem mowiac zagorzaly przedstawiciel "Wolnej Woli".

A matematycznie problem nie jest tez tak latwy do rozwiazania - poszukaj sobie tego w internecie jak chcesz.
Ja matmy- dupa jezdem.

Czyli wyobraz sobie ze ktos zada kary smierci czy dozywocia dla "chlopcow" - ale swiecie przekonany jest o czyms takim jak los, przeznaczenie, mozliwosc przewidzenia jutrzejszych jego czynow - jest to racjonalne ?

Z benem w reku - Julineczek.
  • 0

budo_achilles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wlkp.

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Śmierć... Za bezwzględne, brutalne morderstwa śmierć... W USA to daje rezultaty - tam gdzie stosowana jest kara najwyższa, przestępczość tego typu spadła nawet o 50%. Natomiast argument, że my nie daliśmy im życia więc nie mamy prawa im go odebrać - jest absurdem, jest niedorzeczny, jest wymysłem udzi o wielkim sercu i małym rozumie. Czy ktokolwiek z was w sytuacji gdzie zamordowana została najukochańsza mu osoba i ma możliwość zemszczenia się - nie zrobił by tego? Choć by po to aby dany zabójca nie mógł już kogokolwiek innego uśmiercić. Szkoda, że nie ma przymusowych prac dla tego marginesu społeczeństwamęczarnia psychiczna w postaci monotonnej ciężkiej pracy była by najcięższą karą... przynoszącą zyski przy okazji. Niegdyś ludzie znali coś takiego jak HONOR - obecnie mordercy idą do końca życia do ciepłych cel z telewizorami, a my płacimi rok rocznie ogrome sumy za te ich wakacje.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Oczywiscie rozwiazujac problem jaki Newcom postawil mozemy poslugiwac sie naszym "Racjo",
Ale, ale ... hola - taki racjonalny plan zawiera zalozenie ze UFO-ludek jest wszystko wiedzacy i prawdopodobienstwo jego przepowiedni graniczy z pewnoscia.
Czyli jezeli podejdziesz racjonalnie-tradycyjnie-koltunsko do tego problemu to po prostu wdepniesz w gowno krowie.
Jasne?

Julineczku, czytaj uważnie :wink: , przecież zastrzegłem, że UFO-ludek może być racjonalny manekin, ale może też być UFO-skurwiel i nic tu nie pomoże rachowanie 8) . /i wówczas rzeczywiście można by kombinować z rozwaleniem UFO-ludka, ale już nie w perspektywie szans i zazgrożeń/

Zeby dokladnie przewidziec jaka decyzje pan Kazik podejmie musi UFO-ludek umiec do glowy pana Kazika zajrzec by sie zorientowac na co on sie zdecyduje .
Jest to mozliwe ?
Jest to racjonalne ?

A co mnie Julineczku może obchodzić "na-prawdę" owego UFO-Ludka i Kazika, skoro założyliśmy formalnie, iż MOŻE i do owej UFO-mozności odnosi się ta formalna "zagadka". Serio takim gównem testuje się i ziarno od plew odsiewa? Przecież kombinowanie, że UFO-ludków nie ma a przewidywanie cudzych myśli jest bajką to by dziecinada była i kołtuństwo właśnie :lol: .

Czyli w ramach racjonalnego myslenia nie mozliwe byloby zalozenie ze istnieje istota ktora jest w stanie zajrzec w glowe pana Kazika i dokladnie powiedziec co on zrobi.

Mieszasz Julineczku racjonalizm ze tzw. "zdrowym rozsądkiem", a rachunek zdań z doświadczeniem życiowym.

Czyli jezeli ktos w ogole sprobuje problem Newcomba racjonalnie rozwiazac jest to dla mnie sygnalem, ze osoba taka mniej lub bardziej swiadomie uwaza siebie i swiat w ktorym zyje jako b. zdeterminowany.

Ojojoj, Julineczku a czym jest twoja wiara w prawomocność teścików psychologicznych? A swoją drogą "świat" jest jak najbardziej "zdeterminowany", głupotą jest chyba tylko przedstawianie tej złożoności w formie zamkniętego logicznego schematu, czy przewidywanie na tej podstawie przyszłości...

Jezeli byloby mozna moje, Twoje, innych ludzi zachowanie , procesy decyzyjne przewidziec to co jest ze smiercia Radka ?
Mozna bylo to przewidziec ?
Musial Radek tego wieczoru wlasnie na tym osiedlu o tej godzinie sie pojawic.
Musieli "chlopcy " mu czache rozwalic ?
Byli oni wszyscy zdeterminowani?
Wiec kto jest winny ?
Jest w ogole ktos winny ?
Mamy wolna wole ?
Jest wolna wola pojeciem racjonalnym?

Julineczku, to że doszukuję się logicznych związków między orzeczeniami kolejnych zdań w twoim poście, nie znaczy jeszcze, że jestem "racjonalistą". Jakaś infantylna heurystyka Julineczku...Więc to nie do mnie pytania. A swoją drogą: - często tak rozmyślasz nad „losem” czy synchronicznością w perspektywie moralnej?

Czyli wyobraz sobie ze ktos zada kary smierci czy dozywocia dla "chlopcow" - ale swiecie przekonany jest o czyms takim jak los, przeznaczenie, mozliwosc przewidzenia jutrzejszych jego czynow - jest to racjonalne ?


Julineczku jest różnica między "losem", którego genezę i sens (lub bezsens :wink: ) zwykle poznajemy post-factum i to jako naszą interpretację a mechanicznym "przewidywaniem przyszłości", a jeszcze czym innym jest "zagadka logiczna" do której w zależności od nastroju i kontekstu mogę podejść na setki sposobów /mogę "obliczyć" najlepszy wariant, mogę wybrać wariat "ryzykancki" :lol: , mogę olać zagadkę i napisać coś o rozjebaniu UFO-ludka 8) ,....a potem jakiś znawca ludzkiej psyche bedzie mógł wkleić odpowiedź do swoich tabelek w głowie i wydać wg.grafiku diagnozę 8) . Mniejsza z tym.
Nie rozumiem tylko czemu uważasz, że związek między "czynem" a "karą" ma mieć charakter "racjonalny". I co miałoby to oznaczać? (podpowiem, iż znaczyłoby system znacznie bardziej totalny niż jakieś tam "determinizmy woli") Można moim zdaniem co najwyżej mówić o związku logicznym na lini norma -, - etc., ale już każdy człon z osobna ma wymiar arcy-ludzki :wink: i śmiesznie oczekiwać tu "racjonalności".
Zresztą uciekłeś przed kwestią lobotomii i rzekomej wolności Julineczka od humanistyczno-drobnomieszczańsko-racjonalnego myślenia, a wobec takich wybiegów coraz mniej chce mi się gadać. Bo rzecz była moim zadaniem w tym, że wydymając usteczka na zadawanie bólu i śmierci proponujesz jednocześnie praktykę, która deprecjonuje "istotę ludzką" w znacznie większym stopniu.

Pozdrawiam
zniechęcony
Heimdall
  • 0

budo_jsobanski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Skazałbym ich na dożywocie. To młodzi ludzie i na pewno nie chcieli zabić (debile nie pomyśleli, że uderzenie kostką brukową może zabić). Po prostu byli głupi i niewyżyci. Życie w więzieniu za 1300zł nie oznacza, że mają luksusy i żarcie za 1300zł. W tej kwocie zawiera się koszt elektryczności, zatrudnienia i umundurowania klawiszy, remontów cel. A nawet życie z telewizorem i 3 posiłkami dziennie w więzieniu nie jest piękne. Tam głupia herbata to ceniony towar, w dodatku dookoła sporo debili, obelgi od klawiszy, ciągle jakiś przymus.

A tak w ogóle to temu z przeszłością kryminalną dałbym 25lat - dożywocie, a pozostałym około 15. Myślę, że w pozostałych jest poczucie winy i da się ich zresocjalizować.

A co do torturowania i podobnych pomysłów - to chyba nie najlepszy pomysł. Jeśli to przynosi komuś satysfakcję, że ktoś tam zły cierpi to jest to zachowanie podobne do tego, jak dres się cieszy, że "frajer" cierpi.
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
ah paradoks Newcomba w dyskusji o karze smierci na forum o sztukach walki :) i niech mi ktos teraz powie ze nie mamy postmodernizmu :) A co do dyskusji o determinizmie i paradoksie polecam ten artykul, niestety po angielsku, bardzo ciekawy, i zostawiajacy sporo miejsca dla wolnej woli :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Zbigniew Markut 24 lata....
Michał Grzegorczyk 21 lat....
Paweł Dobrowolski 18 lat....
Kamil Nakielski 19 lat....
Andrzej Bieńkowski 20 lat....
...
Bili ich drewnianymi kijami i kostką brukową. Jeden z pobitych, 21-letni Radek z Łukowa, zmarł. Ze względu na szczególne okrucieństwo czynu prokuratura zdecydowała się ujawnić nazwiska napastników.
...

Skazałbym ich na dożywocie. To młodzi ludzie i na pewno nie chcieli zabić (debile nie pomyśleli, że uderzenie kostką brukową może zabić). Po prostu byli głupi i niewyżyci.
...
A tak w ogóle to temu z przeszłością kryminalną dałbym 25lat - dożywocie, a pozostałym około 15. Myślę, że w pozostałych jest poczucie winy i da się ich zresocjalizować.
...

jsobanski ->
A co, wiek usprawiedliwieniem ? Nie wiedzieli, że mogą zabić ? Na pustyni się wychowali ??? Niewyżyci ???? :shocked!:
Też miałem 18,19,20,21 i 24 lat. Też we mnie testosteron buzował, ale z pałami w po ulicy nie chodziłem. Zauważ, że w tej chwili jest to broń, czyli jeszcze posiadali nielegalnie broń i z nią po ulicy chodzili. Gdy testosteron mi uszami wypływał, to szedłem w trybie przyspieszonym panienke jakąś poderwać ! Jeszcze powiesz, że to wina społeczeństwa, bo im czasu nie zorganizowało. Mnie też nikt czasu nie organizował, do ZSMP nie należałem.
Zastanów się czasem, co mówisz, a nie czerwone gadki wciskaj. Resocjalizacja takich ludzi, to przesąd XX wieku, jednego z ciemniejszych w naszej historii (z tą ciemnotą możez sie spierać ;) )
A co, może za dzieci będziemy uważać także 30-latków ?
W ich resocjalizację nie wierzę. Nawet tych 15 nie odsiedzą, po 5 ich wypuszczą, a z recydywą po 10/15. Tylko się nowego "fachu" nauczą.
Ale załużny, że jakimś cudem odsiedzą :
1300 x 12 x 15 X 4 + 1300 x 12 x 25 x 1= 1 326 000 zł
Ja wolę tą sumę dać dla dzieci w sierocińcu !
Jezeli z pałami po nocy chodzili (przypominam -> broń nielegalnie posiadana), to po to aby kilku upolować, a nie na disco, czy podryw. I jeszcze sobie kostką brukową pomogli (miałeś kostkę brukową w ręku ? 18- latek nie wie, że jak rzuci, czy udeży, to co najmniej kości połamie ? 8O ).
To nie było pobicie ze skutkiem śmiertelnym, to było MORDERSTWO ! I chwała naszemu sądowi, że uznał to za bestialstwo !!!!
Karać takie zwierzeta ( ops, zwierzęta obraziłem - sory) nie ma sensu. Można tylko przed nimi społeczeństwo ochronić i odstraszyć innych "głupich i niewyżytych".
Tylko szybka egzekucja po ewentualnej apelacji !!!!
Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj uważnie poprzednie posty.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Trochę nieskładnie, ale się wzburzyłem.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Sorry stary,ale jeżeli katowanie człowieka kijami i walenie w niego kostką brukową podczas gdy on leży i nie podejmuje obrony,nie świadczy o tym,że chcieli go zabić(a napewno godzili się z jego śmiercią),to co ma świadczyć?List pożegnalny bandytów,w którym opiszą swoje "przeżycia"podczas napadu?
Dla mnie są to bestie,a bestie się albo likwiduje albo izoluje.Biorąc pod uwagę stan prawny ja jestem za dożywociem.Resocjalizacja to mit.
  • 0

budo_jsobanski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Masz prawo się wzburzyć, w końcu nie rozmawiamy o tym, czy pepsi jest lepsza od coli, więc nie dziwię się, że emocje silnie się tu zaznaczają.

Goście na pewno nie chcieli zabić tego studenta, ale skatować. W końcu wiadomo, że morderstwo nie ujdzie płazem. Możliwe też, że było tak, że Radek leżał już skatowany, 4 z nich uznało, że już wystarczy, a piąty z nich, bez wyobraźni, chciał mu jeszcze raz przywalić, co go zabiło. Masz w tym towarzystwie niedoszłego maturzystę i niedoszłego magistra. Ta dwójka to nie jest kompletna klapa, można ich pewnie zreformować. Wpadli w złe towarzystwo i źle robili - to ich błąd. Podejrzewam, że ich obecne przeżycia nie ograniczają się tylko do zastanawiania nad tym jaki wyrok dostaną, ale niektórzy z nich bardzo żałują, że pozbawili kogoś życia i żal im Radka.

Pisząc abstahuję od moich uczuć, bo wtedy ocena sytuacji staje się zbyt subiektywna (w końcu sam jestem studentem i brzydzę się przemocą). Staram się uwzględnić motywy ich działania, zamiary. Nieumyślne spowodowanie śmierci to co innego niż morderstwo z premedytacją. Oni byli głupi, zabrakło im wyobraźni i litości - to niestety fakt.
  • 0

budo_jsobanski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
A co do kosztów utrzymania bandziorów na dożywociu, z kieszeni podatnika - to kosztowałoby każdego z nas jednorazowo 10 groszy (czyli 2 grosze na łebka). Jestem gotów wydać taką kwotę, jeśli taki werdykt będzie sprawiedliwy.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Nieumyślne spowodowanie śmierci to co innego niż morderstwo z premedytacją. Oni byli głupi, zabrakło im wyobraźni i litości - to niestety fakt.

serio jestes studentem?

sorka, ale cos mi w Twojej wypowiedzi brakuje wlasnie "wyobrazni".

kolesie ruszaja wieczorem na miasto z bejsbolami - mozesz jakos sprobowac wyjasnic, po co komus, kto sobie ot tak, po prostu chce po prostu wieczorem wyjsc na miasto, pospacerowac, bo cieplo i przyjemnie, piwka sie z kolegami napic... bejsbol? 8O


czy Ty chodzisz z bejsbolem i rzucasz sie na przechodniow w pogodne letnie wieczory?

napier.... ich kostka brukowa??? przestraszony przestraszony przestraszony


bo jesli sie w cos takiego bawisz, to faktycznie mozesz przy odrobinie pecha nieumyslnie spowodowac czyjas smierc...

nie zartuj na powazny temat, prosze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024