Skocz do zawartości


Zdjęcie

mordercy studenta z lublina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
275 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Bardzo lubie takie wypowiedzi :roll: A pomyslales, ze tym jednym niewinnie skazanym mozesz byc Ty albo ktos Ci bliski? Dalej "bez emocji, z kalkulatorem"?

Pozdrawiam,

masz racje - a poszedlbym nawet dalej, w ogole powinno sie zniesc jakiekolwiek karanie.

wyobrazasz sobie czlowieka skazanego niewinnie na 25 lat ciezkich robot?
albo niewinnie na dozywocie, co to jest przeciez nawet okrutniejsze od kary smierci?

czy niewinne zamkniecie kogos nawet na tydzien w wiezieniu to nie jest straszna rzecz? zabierasz mu tydzien z zycia...

najlepiej zamienic wszystkie kary na 100% nieuchronne pogrozenie palcem, moze nawet z wpisaniem do akt.

sorka ironie, ale to, o czym tu mowimy, to sa rzeczy, przy ktorych IMO myslenie inne, niz "z kalkulatorem" w ogole nie moze miec miejsca.

musza byc jasno okreslone i stosowane zasady, bo w przeciwnym wypadku poruszac sie bedziesz w jakichs lzawych i bardzo emocjonalnych klimatach bez wyraznych punktow odniesienia.

moje 3 EU-centy.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Owszem, przysło mi to do głowy. Na szczęście mam liczną rodzinę.
Jeżeli trafi na mnie, trudno. Będę klnąć, błagał, wierzgał nogami itd. Ale za to większe szanse będą miały moi krewni.
Jeżeli trafi na mojego syna - bedę razem z nim klnął, błagał, wiergał nogami itd.
Może sie załamię, może nie będę w stanie żyć z samym sobą.
Ale co zrobię, gdy taki wypuszczony lub inni nie widzący kary za zbrodnię napadną z pałami na mojego syna? Ryzyko tutaj jest większe. I dlatego z kalkulatorem wolę to ryzyko zmniejszyć. Mam 2 synów. Wole płakać na jednym pogrzebie niż na dwóch.

Nadal z kalkulatorem - cenię życie !
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Owszem, przysło mi to do głowy. Na szczęście mam liczną rodzinę.(...)
Nadal z kalkulatorem - cenię życie !

z grubsza o to wlasnie w tym "mysleniu z kalkulatorem" chodzi.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
powyższe do


(...)Zginie kilku niewinnych ? Trudno, za to nie zostanie zamordowanych wielu innych.
Można oczywiście wypuścić kilku morderców w imie nieskazania jednego niewinnego. Ja jednak wolę mieć na sumieniu jednego niesłusznie skazanego, niż dziesiątki niewinnych zamordowanych na ulicach.

Bez emocji, z kalkulatorem.
(...)


Bardzo lubie takie wypowiedzi :roll: A pomyslales, ze tym jednym niewinnie skazanym mozesz byc Ty albo ktos Ci bliski? Dalej "bez emocji, z kalkulatorem"?

Pozdrawiam,


  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Bardzo lubie takie wypowiedzi :roll: A pomyslales, ze tym jednym niewinnie skazanym mozesz byc Ty albo ktos Ci bliski? Dalej "bez emocji, z kalkulatorem"?

Stąd też potrzeba istnienia odpowiedniego, jasno sformułowanego prawa.

Innym rozwiązaniem mogłyby być obozy pracy, ciężkie roboty w kamieniołomach... cokolwiek, byleby było męczące, poniżające i z kulą u nogi. By odstraszyć potencjalnych przestępców, możnaby zrobić z tego reality show... taki program, na którym przez 24h możnaby to oglądać... bez cenzury.

Ciekawym pomysłem mogłyby być też dyby (w centrum każdego miasta)...

Dołączona grafika



(Publiczne) stracenie mogłoby być wtedy stosowane w ostateczności. Np.: dla ukarania recydywistów.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Owszem, przysło mi to do głowy. Na szczęście mam liczną rodzinę.(...)
Nadal z kalkulatorem - cenię życie !

z grubsza o to wlasnie w tym "mysleniu z kalkulatorem" chodzi.

Cieszę się Rybaku, chociaż temat smutny.
Niestety tak myslących ludzi jest za mało.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Bardzo lubie takie wypowiedzi :roll: A pomyslales, ze tym jednym niewinnie skazanym mozesz byc Ty albo ktos Ci bliski? Dalej "bez emocji, z kalkulatorem"?

Stąd też potrzeba istnienia odpowiedniego, jasno sformułowanego prawa.

Innym rozwiązaniem mogłyby być obozy pracy, ciężkie roboty w kamieniołomach... cokolwiek, byleby było męczące, poniżające i z kulą u nogi. By odstraszyć potencjalnych przestępców, możnaby zrobić z tego reality show... taki program, na którym przez 24h możnaby to oglądać... bez cenzury.

Znając ludzi dość krótko, aczkolwiek w wieku wydaniach, właśnie tego się boję : reality show codziennie. I teleaudio itd itp. To nie ma być rozrywka. A wierz mi, że by sie stała. No i oglądalność = reklamy = forsa <> jakiejkolwiek sprawiedliwości. Ech takie igrzyska, może od razu lwom, albo lampartom ?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Bardzo lubie takie wypowiedzi :roll: A pomyslales, ze tym jednym niewinnie skazanym mozesz byc Ty albo ktos Ci bliski? Dalej "bez emocji, z kalkulatorem"?

Stąd też potrzeba istnienia odpowiedniego, jasno sformułowanego prawa.

Innym rozwiązaniem mogłyby być obozy pracy, ciężkie roboty w kamieniołomach... cokolwiek, byleby było męczące, poniżające i z kulą u nogi. By odstraszyć potencjalnych przestępców, możnaby zrobić z tego reality show... taki program, na którym przez 24h możnaby to oglądać... bez cenzury.

Znając ludzi dość krótko, aczkolwiek w wieku wydaniach, właśnie tego się boję : reality show codziennie. I teleaudio itd itp. To nie ma być rozrywka. A wierz mi, że by sie stała. No i oglądalność = reklamy = forsa <> jakiejkolwiek sprawiedliwości. Ech takie igrzyska, może od razu lwom, albo lampartom ?

W takim razie pozostają dyby :twisted:

A jeśli nie reality show, to wystarczyłoby, że dość często wspominałoby się o takich obozach, o tym co się w nich dzieje i za co się tam trafia. Lecz jak już napisałem, potrzebny byłby odpowiedni aparat prawny i samo prawo - by nikt tam nie trafił np.: za brak politycznej poprawności, czy też dlatego, że stał się dla kogoś "niewygodny"...
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

A jeśli nie reality show, to wystarczyłoby, że dość często wspominałoby się o takich obozach, o tym co się w nich dzieje i za co się tam trafia. Lecz jak już napisałem, potrzebny byłby odpowiedni aparat prawny i samo prawo - by nikt tam nie trafił np.: za brak politycznej poprawności, czy też dlatego, że stał się dla kogoś "niewygodny"...

OK, zrobić szum, kilka reportarzy. Ale wtedy w sejmie musiała by siedzieć prawica i chwalić się przed każdymi wyborami do samorządu, parlamentu itp. Cóż, media ( z małymi wyjątkami) zawsze będą po stronie władzy. A w UE to prawie niemożliwe. Ale to wątek polityczny, nie sumienia.
Ech, pomażyć można.
Ech, taki obóz z namiotami i warunkami polowymi jak dla żołnierzy w czasie wojny. Jaki byłby szok ! I krzyk !! I cykl reportarzy potępiających "niehumanitarne" warunki i traktowanie !!! Nie wiem, czy się śmiać z naszych realiów, czy plakać :?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina


A jeśli nie reality show, to wystarczyłoby, że dość często wspominałoby się o takich obozach, o tym co się w nich dzieje i za co się tam trafia. Lecz jak już napisałem, potrzebny byłby odpowiedni aparat prawny i samo prawo - by nikt tam nie trafił np.: za brak politycznej poprawności, czy też dlatego, że stał się dla kogoś "niewygodny"...

OK, zrobić szum, kilka reportarzy. Ale wtedy w sejmie musiała by siedzieć prawica i chwalić się przed każdymi wyborami do samorządu, parlamentu itp. Cóż, media ( z małymi wyjątkami) zawsze będą po stronie władzy. A w UE to prawie niemożliwe. Ale to wątek polityczny, nie sumienia.
Ech, pomażyć można.
Ech, taki obóz z namiotami i warunkami polowymi jak dla żołnierzy w czasie wojny. Jaki byłby szok ! I krzyk !! I cykl reportarzy potępiających "niehumanitarne" warunki i traktowanie !!! Nie wiem, czy się śmiać z naszych realiów, czy plakać :?

Taaaaa... to wszystko, co już napisaliśmy... to tylko "gdybanie"

Kara śmierci, tortury, obozy pracy... sprawiedliwość, respektowanie prawa. To nie możliwe w naszym "cywilizowanym" świecie. I nie sądzę, by w najbliższym czasie miało sie to zmienić... niestety. Musimy radzić sobie sami... :cry:
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Czyżby zostało tylko :

Motyw zemsty. Hm, moim małym rozumkiem, gdyby była chociaż wiara w małą możliwość uniknięcia kary, zemsta nie miała by sensu. Chłowiek czekałby na finał i ze zwierzęcym uśmiechem lub z głębokim żalem (do wyboru) obejrzałby egzekucję.
Ja jestem człowiekiem małej wiary w tzw. "wymiar sprawiedliwości".


:cry:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
Pozostaje krwawa zemsta... :twisted:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

możliwość uniknięcia kary

I O TO CHODZI!!! Już sam brak możliwości uniknięcia kary odstraszałby potencjalnych przestępców wystarczająco...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
jestem zupełnie niehumanitarny
publiczne zgilotynowanie ...
może inni się opamiętają
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

Ja oglądałem, ale nic ciekawego. Ciemnota na maxa. Jakieś śmichy w tłumie do tego znalazła sie panna, która zaczęła bronić morderców, to podobno studenci pierwsi zaczęli. W co oczywiście nie wierze.


8O
Ahia.... hmmmm.... czyli wg tej panny to studenci zaczęli, a tych pięciu miało przy sobie drewniane pały tylko "tak o"????? :P No w sumie normalne, że zwykli ludzie noszą przy sobie drewniane pały tak na wypadek jakby zaczepiała ich mniejsza liczebnie grupka studentów :] no to chyba rzeczywiście trzeba przyznać rację tej pannie.... :o
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

wyobrazasz sobie czlowieka skazanego niewinnie na 25 lat ciezkich robot?
albo niewinnie na dozywocie, co to jest przeciez nawet okrutniejsze od kary smierci?

A wyobrażasz sobie człowieka nie skazanego na 25 lat ciezkich robot i chodzenie swobodnie po ulicy mimo jego winy? 8)

Albo gorzej: nie skazanego na dożywocie mimo winy?



A teraz pomyśl ile stosunkowo jest skazywanych winnych i niewinnych... :) i co by było jakby sędziowie bali się skazać ludzi z takich pobudek jakie masz Ty. Jakby Ci ludzie sobie chodzili po ulicach, "bo kogoś tam gdzieś kiedyś skazali niewinnie". Ja bym się cieszył nawet, że skazują niewinnych ludzi ;) bo to znaczy, że po wyroku jest jednak jakaś weryfikacja wyroków i możliwe jest uniewinnianie i zmienianie wyroków :] gorzej byłoby jakby takiego uniewinniania nie było :P .

Albo pomyśl dlaczego od stuleci a nawet tysiącleci istnieje w społeczeństwach instytucja sądu, która nigdy nie będzie doskonała? Mimo tego, że sądownictwo jest omylne to jednak te wszystkie społeczeństwa płacą cenę za te niesprawiedliwe czasem wyroki w imię czegoś. Czy Ci wszyscy ludzie do tej pory mylili się popierając instytucję sądu?

Nie sądzę 8)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

HI Heimdall
oczywiscie masz racje : mialo byc tak :Ach...
Wyobraz sobie ze pan kazik ma problem .
Spotkal UFO-ludka no i ten UFO-ludek umie przewidywac przyszlosc co panu Kazikowi wielokrotnie udowodnil.
I tera UFO-ludek dal panu kazikowi zagadke.
Otoz pan kazik wchodzi do pokoju gdzie na stole stoja dwie szkatulki.
Mniejsza i Wieksza.
W malej jest tysiac Euro a w tej duzej Milion Euro albo nic.
I pan kazik musi sie zdecydowac : albo wezmie zawartosc obydwu szkatulek, albo tylko zawartosc tej wiekszej.
Ale UFO - ludek przewiduje mysli pana Kazika otuz jak UFO-ludek przewidzi, ze pan Kazik wezmie zawartosc obydwu szkatolek to z duzym prawdopodobienstwem (ale nie na sto procent) nie wlozy nic do tej wiekszej, ale jak przewidzi ze pan Kazik wezmie zawartosc tylko tej wiekszejto wsadzi do niej Milionczyka Euro.
Mozesz pomoc panu kazikowi i mnie - bo pan kazio przyszedl po porady do mnie - co ma zrobic pan Kazik ?
Mozesz mi prosze odpowiedziec na to pytanie ?
Wczoraj nie moglem odpisac bo bylem na kolacji ... z zona a tera mam termin u weterynarza ... kopytka mnie sie troche zainfekowaly ...
Zebym mogl Ci odpowiedziec na Twoje pytanie to musisz mi najpierw na moje odpowiedziec ... no nie musisz ale ja bede smutny a pan Kazik sie powiesi z rozpaczy ...
Ciekawski - Julineczek

Julineczku, czy ten Kazik liczyć nie umi? Jeśli ma gwarantowany to po kiego ch. ma ryzykować utratę tegoż mylionika przez pokusę dodatkowego tysiączka? Czymże jest ten tysiączek wobec mylionika 8) ? Należy wybrać większą...no po prostu TYLKO WIĘKSZĄ :lol:
No chyba, że to jest tak, iż UFO-ludek skurwiel jest i może w każdej chwili zmienić zdanie. Ale z twojego postu wynika raczej, iż UFO-ludek ma stały algorytm działania wobec pana Kazika więc pan Kazik może racyonalnie kalkulować szanse, zagrożenia, zyski i straty.

Ale wiesz, ten UFO-ludek to straszna dupa. Gdyby miał jaja to zrobiłby tak:
Jeśli wybierzesz jedną to masz tysiączek, jeśli dwie to mylion&tysiąc ALBO nic. I wówczas, kiedy mylionik byłby stawką w grze, to zesłałby UFO-ludek na Kazia prawdziwe katusze, a tak, kiedy mylionik jest po prostu gwarantowaną opcją a stawką tylko dodatkowy tysiączek, to wystarczy uświadomić Kazia w tajnikach tabliczki mnożenia.

Pozdrawiam
nieporadnie doradzający
Heimdall
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

wyobrazasz sobie czlowieka skazanego niewinnie na 25 lat ciezkich robot?
albo niewinnie na dozywocie, co to jest przeciez nawet okrutniejsze od kary smierci?

A wyobrażasz sobie człowieka nie skazanego na 25 lat ciezkich robot i chodzenie swobodnie po ulicy mimo jego winy? 8)

Albo gorzej: nie skazanego na dożywocie mimo winy?



A teraz pomyśl ile stosunkowo jest skazywanych winnych i niewinnych... :) i co by było jakby sędziowie bali się skazać ludzi z takich pobudek jakie masz Ty. ....)

Oj $ero$lav. Nie odrobiłeś pracy domowej. Przeczytaj cały post rybaka i do czego się odnosi. Poprzednie i następny też nie zaszkodzi 8)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina

A wyobrażasz sobie człowieka nie skazanego na 25 lat ciezkich robot i chodzenie swobodnie po ulicy mimo jego winy? 8)

Albo gorzej: nie skazanego na dożywocie mimo winy?

A teraz pomyśl ile stosunkowo jest skazywanych winnych i niewinnych... :) i co by było jakby sędziowie bali się skazać ludzi z takich pobudek jakie masz Ty. (...i tak dalej, i tak dalej, bardzo ciekawe...)

ej, no co jest?

tak zle z moim polskim?

przeczytaj jeszcze raz, najlepiej z tym tekstem, do ktorego sie odnosilem. moze Ci sie uda zauwazyc, ze moj post byl ironiczny.

i to baaardzo Dołączona grafika


chociaz czekaj - moj polski jest chyba, OK, jesli fafarowi nic nie trzeba tlumaczyc.

ufff... 8)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mordercy studenta z lublina
rybak, fafar: nie do konca sie zrozumielismy, ale moja wina - tak napisalem. Jasne, zawsze jest ryzyko skazania niewinnej osoby, i ok, jest to ryzyko wpisane w, ogolnie mowiac, system prawny.
Tylko ze skazanie kogos, nawet niewinnie, na dozywocie/ciezkie roboty czy co tam jeszcze, daje szanse naprawienia tego bledu, zdarza sie niejednokrotnie, ze z czasem wychodza na jaw jakies nowe fakty, czy okolicznosci. I owszem, ryzyko uwiezienia kogos niewinnego - akceptuje.
Ja sprzeciwiam sie nie karaniu w ogole, wrecz przeciwnie, ale daleki jestem od gwaltownego i pochopnego orzekania kary smierci. Bo rehabilitacja kogos skazanego na smierc to sorry, ale kpina.
Pozdrawiam,
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024