Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walki reżyserowane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_ania.aiki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Walki reżyserowane
Cześć! Mam prośbę, razem z kolegą próbuję zrobić walkę reżyserowaną, ale niestety nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tego typu sprawach. Więc proszę o pomoc, jakieś rady..itp.
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
Kiedys bylam na zawodach i walko rezyserowane byly jako odrebna konkurencja. Fajie to wyglada. Wtedy uczestniczylo w tym kilka druzyn wieloosobowych. Bylo duzo technik, ktorych np. w walce nie wykorzystasz, ale wygladaly bardzo efektownie :D .
Nie wiem jak sie do tego zabrac, ale pisze, bo mi sie podobaja takie pokazy.
Pewnie Ci nie pomoze to, co napisalam, ale zycze powodzenia, probujcie rozne kombinacje, to napewno wyjdzie wam cos fajnego :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
Rezyserki sa dla dwuosobowych druzyn. Czas ukladu to albo 1,5 minuty albo 2. Do schematu musi byc dobrana odpowiednia muzyka. Techniki musza byc efektowne (niekoniecznie efektywne) a reakcje na nie mocno przesadzone. Czasem wystepuja rzuty, dwignie, pady, salta itp.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane

Cześć! Mam prośbę, razem z kolegą próbuję zrobić walkę reżyserowaną, ale niestety nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tego typu sprawach.


To tak jak ja, ale z tego co kiedyś parę razy robiłem
-zbadaj, zmierz miejsce gdzie ma być pokaz
- zapamiętaj z której strony jest widownia, gdzie jest potencjalne niebezpieczeństwo (np. koniec estrady albo wzmacniacze konferansjera lub kaloryfer na ścianie)

W sali na macie/podłodze taśmą przylepną zaznaczasz pole walki (weź taką białą papierową co się używa przy zabezpieczaniu przed farbą, w każdym sklepie z farbami art. remontowymi dostaniesz. Taka taśma nie brudzi i łatwo się odkleja).

Robicie techniki tak, żeby były od strony widowni, ustawiacie się tak, żeby nie zasłaniać.

Techniki "wyczynowe/akrobatyczne" robicie w centrum pola z dala od niebezpiecznego obszaru

Jeśli w walce ma być nóz/kij to
-po wytrąceniu nie może szybować w widownię
-nie może leżeć na macie (ktoś spoza musi podnieść) nadepnięcie jest przykre, upadek niebezpieczny.

Jak chcecie rozbijać cegły to
a) macie zmiotkę i szufelke
B) rozkładacie plandekę, którą potem zwijacie z gruzem

Oprócz choreografii walk opracujcie jakąś zaczepkę, dialog. Tylko nie przeginajcie. Kumpel (na próbie na szczęście) rzucił koleżance która miała skopać dwóch chuliganów tekst "lala, chodź za budke, skrzyżujem oddechy". Nikt nie walczył, wszyscy stali i się brechtali :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane

Cześć! Mam prośbę, razem z kolegą próbuję zrobić walkę reżyserowaną, ale niestety nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tego typu sprawach. Więc proszę o pomoc, jakieś rady..itp.
Pozdrawiam :)


RobertP udzielil niemalze wyczerpujaca odpowiedz, ja dodam jeszcze od siebie tyle, ze warto 'markowane' uderzenia np. na glowe, ktore maja wydac sie silne zadawac w taki sposob by ustawienie w stosunku do publicznosci jak najmniej zdradzalo owo 'markowanie'.
Dobrze gdy przy ustawianiu takiej walki bierze jeszcze ktos kto patrzy na walczacych i moze cos podpowiedziec, zasugerowac...

Moze jeszcze napisz jaki to ma byc typ walki rezyserowanej?? Jakas samoobrona na ulicy, walka z bronia czy bez, a moze walka sportowa??

Aha warto jeszcze zwrocic uwage na to by umiejetnie wywazyc granice pomiedzy efektownoscia a skutecznoscia technik :)

--
Washi
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
jeśli to ma być pokaz walki samoobronnej..proponuje tki skecz jaki moja sekcja(co prawda jj) miała kiedyś w swoim repertuarze..ano:
jakiś kolega twój przebierze się za menela..i podczas pokazu technik wkroczy na "arene"..i tam go pozamiatasz..musisz oczywiście powiadomić o swoim popmyśle organizatorów pokazu by..nagle nie zajęła się nim ochrona :)
  • 0

budo_ania.aiki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
To ma być coś w rodzaju walki samoobrony, ale sensei prosil zeby byla fabula typu: Jedna osoba, siedzi na macie tak jakby do medytacji, druga sie skrada i atakuje, pierwsza osoba glownie sie broni.
Teraz mamy malutki problem z muzyką bo jak narazie nie mamy takiej ktora najpierw jest spokojna a pozniej nagle szybka, ale to już mały problem, może ktoś z Was podsunie jakieś kombinacje?
Pozdrawiam

P.s. Dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi, dużo mi pomogły..:)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane

Cześć! Mam prośbę, razem z kolegą próbuję zrobić walkę reżyserowaną, ale niestety nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tego typu sprawach. Więc proszę o pomoc, jakieś rady..itp.
Pozdrawiam :)


mam pytanie: czy mistrzostwa wrestlingu, gdzie wychodza na ring tacy poprzebierani wasaci panowie, to tez walki rezyserowane? Oni skacza, odbijaja sie od lin, kiedy uderzaja to jednoczesnie tupia dla halasu. dla mnie to troche teatr, co o tym myslicie?
silvio
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
W pewnym sensie napewno tak jeżeli myślimy o tym samym (amerkański wresling, czy jak to się tam pisze) goście są napakowani, biją sie bez rękawic i nic im praktycznie się nie dzieje pozatem często pajacują :wink: więc sprawa jest oczywista, chyba.

Co do pokazu to mogę streszczyć najbardziej efktowny jaki widziałem składał się z dużej ilości efektownych rzutów i podcięć, przeciwnik za każdym razem był żeby nie było monotoni wykańczany w parteże w inny sposób, jedyna technika uderzana jaka poszła to wyprzedzające kizami-mae-geri efekt przeciwnik poszybował 2 metry (żeby nie było nie podstawił się, to standardowa odległość dla tej osoby która kopała, oczywiście jeżeli kopnięcie wejdzie na czysto, a przeciwnik to nie hipopotam), co ciekawe nie było muzyki, innym ciekawym pokazem był też pokaz w mojej szkole wyszły dwa bązowe pasy i rozpoczeły walkę light/full-kontakt podobno widownie zatkało trochę.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
Co do muzyki: zawsze mozna zmiksowac 2 kawalki na najprostszym programie.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
Odpowiedź do muzyki: Rob-D - Clubbed To Death (pierwsze 25 sekund lub dłużej w zależności od intansywności walki) gdy walka nabierze tempa to temat z mortal Kombat - Zawsze działa
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
temeat mortala już jest troche ograny i wszyscy go wykorzystują więc chyba lepszy będzie jakiś mix ;)
  • 0

budo_ania.aiki
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
Super! Dziękuje za rady, napewno zrobimy jakiś miks. Mam nadzieję, że to wypali i że będzie w miarę ciekawe. :)

Jeszcze raz dziękuje

Ania
  • 0

budo_uraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
co do muzyki to proponuję np. Anathema - Empty, jeżeli bardzo ci nie przeszkadza rock to też What this Life For Zespołu Creed, fajny jest też teamt z pierwszego filmu Blade - "Operation Blade" PUBLIC DOMAIN, z ostrzejszych "Mein Herz Brennt" Rammsteina, polecam płytę z muzą z Matriksa, z Resident Evil, no i nieśmiertelna muzyka z Rockiego, jak coś sobie jeszcze przypomne to podrzucę....OSU!!!
  • 0

budo_zerodead
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jaslo/londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Walki reżyserowane
jesli chodzi o walki rezyserowane - zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
coprawda w filmie to nie to samo co na zywo...ale...i na zywo mamy pewne doswiadczenie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024