Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popularnosc Goju ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Popularnosc Goju ryu
Na co dzien cwicze aikido(bo lubie) ale zaczalem od niedawna cwiczyc rowniez goju ryu i uwazem ze ten styl jest swietny! Przede wszystkim bogadztwo technik, niektore nawet przypominaja czasami jj, aikido itp. I szokuje mnie dlaczego taki ciekawy styl jest tak malo popularny :shocked!: .Nie wiem jak jest w innych krajach ale w Polsce cwiczy go doslownie garstka ludzi. Bylbym wdzieczny za Wasze spostrzezenia i uwagi w tym temacie.

pozdro
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Ja nie mogę się doczekać zawodników polskiego Goju-ryu na zawodach organizowanych przez PFK. Ponoć zostali już zaproszeni. :D
  • 0

budo_menth0l
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraśnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Co prawda ani nie cwicze ani nie widzialem tego stylu na oczy ale z tego co czytalem o nim wnioskuje iz jest calkiem atrakcyjny.. A jak jest u Ciebie na treningu? Przewaza kihon i kata, czy moze wiecej jest walk? No i pod jakim wzgledem przypomina jj czy aikido? Chodzi ci o zastosowanie technik z kihonu czy moze macie przekrojowe treningi, np. w parterze?
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
nie wiem nie znam tego stylu moze jakis link ?? :)

ale ja mialem podobna sytuacje :D cwicze styl ktory w polsce trenuje tylko 10 osob :) a wydaje mi sie ze dla mnie jest to jeden z lepszych ( zaznaczam ze nie najlepszy bo nigdy tak nie stwierdze chyba o zadnym stylu :) ) narazie zaczynam ale podoba mi sie chyba w 100% :) i do tego bardzo dobry trener... :)

wiec pewnie u Ciebie tez tak jest.. styl ciekawy do tego dobry trener :) to jest chyba to co kazdy oczekuje :D i powninienes sie cieszyc ze Ci sie udalo

a co do tego ze malo osob trenuje moze poprostu jest malo trenerow ?? w moim przypadku jest tylko jeden trener na cala polske i na szczescie akurat w moim miescie :D :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu

cwicze styl ktory w polsce trenuje tylko 10 osob

Pochwal sie jaki.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Mjr - a po co ta aura tajemniczości?? :twisted:
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
no wlasnie czy musze pisac jaki ???? :-) chyba nie ??

poprostu chce cwiczyc dla siebie a nie dla tego zepy sie rozpisywac co cwicze... a to wcale nie jest wielka tajemnica... :P

pozdr. mjr
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
No wlasnie przydaloby sie, zebys wymienil jego nazwe...
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu

Co prawda ani nie cwicze ani nie widzialem tego stylu na oczy ale z tego co czytalem o nim wnioskuje iz jest calkiem atrakcyjny.. A jak jest u Ciebie na treningu? Przewaza kihon i kata, czy moze wiecej jest walk? No i pod jakim wzgledem przypomina jj czy aikido? Chodzi ci o zastosowanie technik z kihonu czy moze macie przekrojowe treningi, np. w parterze?


Ja bylem na razie tylko na dwoch treningach wiec sie jeszcze za dobrze w tym nie orjetuje :oops: . Ale sproboje co nieco opisac. Po rozgrzewce cwiczymy indywidualnie podstawowe uderzenia, kopniecia bloki, oraz polaczenia tego wszystkiego. Nastepnie jakies uklady w parach. Pozniej jest sporo sparowania :twisted: Sensei mowi o tym randori. Po sparingach kata. Nastepnie idziemy na mate i cwiczymy troche dzwigni i rzutow(stad moje porownanie do aikido i jj niektore techniki sa bardzo podobne do technik z tych sw np. kote gaeshi czy tenchi nage). Na koniec rozciaganie, elementy jogi. Trening trwa okolo 2,5 h.
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
ja juz odp. a panowie schodzimy z tematu byla mowa o goju ryu :) wiec moze sie tego trzymajmy...

pozdr. mjr
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Mjr zaciekawiles nas wszystkich. Powiedz cos wiecej :-)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Styl ktory cwiczy 10 osob ? Co to moze byc ?! ... no i fajny nauczyciel... czyzby Tsunami sie przeobrazalo ? :D :) :wink:
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Karate :lol: :D ale to juz sie nazywa znecanie psychiczne :P :)
nie pytajcie o co chodzi dokladniej :-)

napisalem ze cwicze dla siebie... nie dla tego zeby sie chwalic a do tego nie ma czym sie chwalic...

pozdr. mjr
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
ej jezeli chcecie sie nabijac to prosze sobie z czegos innego :P
nie tsunami :P :)

wrocmy moze do glownego tematu i nie zbaczajmy...

pozdr. mjr
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Desper - 2,5 h trenigu:moje marzenie... Niestety - ćwiczyć tak długo w jednej sesji treningowej mam okazję jedynie podczas przeprowadzanych w górach przygotowań do zawodów :cry:

Mjr - musże przyznać, że tez jestem ciekaw co to za tajemniczy styl... Wado-ryu, Seido, Ashihara, Enshin? Może by tak odpowiedź na prov jeśli nie chcesz się publicznie wypowiadać?
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Ja tez poprosze. :D

Podobno ciekawosc pierwszy stopien do piekla... :)
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu

Desper - 2,5 h trenigu:moje marzenie... Niestety - ćwiczyć tak długo w jednej sesji treningowej mam okazję jedynie podczas przeprowadzanych w górach przygotowań do zawodów :cry:


W 100 % Cie rozumiem Kirin. Praktycznie po kazym treningu aikido (1,5h - moim zdaniem stanowczo za krotko) bylo mi czegos brak... Bylem naladowany energia i chcialem cwiczyc a moglbym jeszcze dlugo. Na szczescie moj sensei od goju ryu preferuje dlugie treningi :D i nie czuje niedosytu, po prostu jest tak jak trzeba!
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
Po co robisz taka wielka tajemnice? Kazdemu raczej powinno zalezec zeby propagowac styl ktory sie cwiczy...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu

W 100 % Cie rozumiem Kirin. Praktycznie po kazym treningu aikido (1,5h - moim zdaniem stanowczo za krotko) bylo mi czegos brak... Bylem naladowany energia i chcialem cwiczyc a moglbym jeszcze dlugo. Na szczescie moj sensei od goju ryu preferuje dlugie treningi :D i nie czuje niedosytu, po prostu jest tak jak trzeba!

Dzięki Bogu instruktor prowadzący grupę średnią nie ma nic przeciwko gdy wpadam na jego treningi i w kąciku młócę worek... :wink: Potem zostaję jeszcze na treningu swojej grupy - to pozwala wydłużyć sesję treningową do przyzwoitych rozmiarów.
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Popularnosc Goju ryu
To Kirin:
To jeszcze nie masz najgorzej. Nie chce byc wcipski ale mam pare pytan:
Jak dlugo cwiczysz goju ryu? Jak u Ciebie wygladaja treningi?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024