Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pochylanie się przy technikach ręcznych??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Pochylanie się przy technikach ręcznych??
Co sądzicie o pochylaniu się do przodu w czasie wykonywania prostych i innych technik ręcznych chodzi tu zwłaszcza o takie perfidne pochylanie się, w kung-fu ma to zwieszyć dytans ataku ale u mnie na karate za coś takiego ma się kopa w cztery litery, osbiście sądzę że to głupota raz że jak jest sie pochylonym to technika chyba słabnie dwa żeby byż stabilnym tzreba nisko zejść dwa spróbujmy potem zaraz kopnąć lub zrobić inną technikę nie wiem nie znam sie co wy o tym sądzicie????
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pochylanie się przy technikach ręcznych??
Nie pochylac sie ale bardziej wkrecac biodro!
  • 0

budo_borisfnfal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pochylanie się przy technikach ręcznych??
Pochylać się - raczej nie, sądzę, że chodzi tu o wyjście z barkiem.
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pochylanie się przy technikach ręcznych??
nie no chyba nie ma sensu sie pochylac....

sile uderzenia zdobywa sie przez biodro pozniej bark na koncu reke... czasami duzo tez daje lekkie przesuniecie ciezaru ciala ale bez przesady zeby pochylac sie na dol :) jest to chyba ulatwienie dla przeciwnika... wyprowadzi kolano albo noge i po TObie :)

pozdr. mjr
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pochylanie się przy technikach ręcznych??
Chodzi ci o pochylanie samej górnej części ciała ?Wtedy to bład,jakieś kaleczenie.Jeżeli jednak masz na myśli zejście bardziej całym ciałem przy ciosie na dół to tak jest zadawany tylni(najczęściej prawy)prostył w kick-boxingu.Ale to zupełnie co innego niż ciosy nauczane w karate.
Chyba,że miałeś coś innego na myśli.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pochylanie się przy technikach ręcznych??
Moje pytanie wynika z tego co widziałem ostatnio, na turnieju kata (gdzie panowie poniżej lat 14 nagminnie co niektórzy perfidnie pochylali się do przodu no i z tego iż gadałem z gościem od kung-fu). :) bynajmiej dobrze wiedzieć że się z mną zgadzacie.

PS: Ale jedno kata kyokushinu mi się podobało mały w swojej kategori zajął 1 miejsce :wink: Oyama też powalczyli (zdobyli z trzy puchary) a reszte pozajmowali tradycyjni (to chyba normalne akurat). :) za rok mają się tam odbyć wspólne treningi fudokanu, shotokanu, kyokushinu i oyama.
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pochylanie się przy technikach ręcznych??
tak jesli juz to biodra bark piesc czyli wyjscie z technika w tej kolejnoscia to szybkosc i sila
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024