Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieg dalekodystansowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

20-30 km to ja moge przejsc , i to z przystankami co 3 godziny :) o bieganiu moge zapomniec... nie wiem dlaczego, ale jak przebiegne kawalek dluzszy niz jakies 500 m, np. na autobus, to wysiadaja mi plecy i pozniej przez 3 tygodnie zastanawiam sie "jak ja qrde prysznic wezme" bo sie ruszac nie moge... bez sensu...


Może biegasz na czworaka (!?)


nie, jestem dwunozna,nie wiem jak ty...
moj organizm poprostu odmawia wspolpracy jesli chodzi o bieganie...


Tylko się nie bulwersuj, złotko.


zlotko? ekhm... bo padne ze smiechu..
a bulwersowac sie nie mam powodu...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

PIT - powiedz mi czlowieku ile biegales tygodni przed osiagnieciem stanu w ktorym robiles te 1x km bez zakwasow? :D...


2-3 lata regularnych trengów kyoka, urozmaiconych bieganiem długo dystansowym, graniem w piłke nożną, ale chyba przedwewszystkim halową (błyskawiczne sprinty + zmiana kierunku + znowu sprint za piłką).
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

A znasz jakis sposob na mierzenie dlugosci dystansu jaki przebyles jezeli biegasz po parku ?

Przy dluższych biegach najprosciej się mierzy dystans przy pomocy mapy.

Do ustalania programu treningów biegowych polecam program z tej strony: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

20-30 km to ja moge przejsc , i to z przystankami co 3 godziny :) o bieganiu moge zapomniec... nie wiem dlaczego, ale jak przebiegne kawalek dluzszy niz jakies 500 m, np. na autobus, to wysiadaja mi plecy i pozniej przez 3 tygodnie zastanawiam sie "jak ja qrde prysznic wezme" bo sie ruszac nie moge... bez sensu...


Może biegasz na czworaka (!?)


nie, jestem dwunozna,nie wiem jak ty...
moj organizm poprostu odmawia wspolpracy jesli chodzi o bieganie...


Tylko się nie bulwersuj, złotko.


zlotko? ekhm... bo padne ze smiechu..
a bulwersowac sie nie mam powodu...


Mój Boże, gadające jajko!!!
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

Mój Boże, gadające jajko!!!


gratuluje inteligentnych tekstów... czyzby za duzo uderzen glowka o mate?... ehhh te mikrowstrzasy...
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Teraz zadam pytanie, które może się wydać dziwne, ale chcąc zdobyć towarzyszkę do biegania, muszę zapytać w jej imieniu, czy ma powody do strachu przed tym, że w wyniku tego jej łydki zwiększą swoją obiętość? Zakładam, że na samym początku w grę wchodzą krótsze dystanse (od 3 do 6 kilometrów).
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
:]
Spoko bez obaw.
Łydki bedą jeszcze ładniejsze.
W trakcie bieganka pieknie się tłuszczyk topi a po pewnym czasie(w początkowej fazie biegania) objętość ud jak i łydek zmniejsza się(mowie o wiekszych dystansach a nie sprintach).
Biegacze charakteryzują się raczej szczupłymi sylwetkami(Szczególnie panie).
Najlepiej znajdz troche zdjęć w google biegających amatorek - to ją najszybciej przekona.

Pzdr
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
A jakbyś znalazł takie ... hmm ... bardzo przekonujące to możesz nawet zamieścić :)
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

Mój Boże, gadające jajko!!!


gratuluje inteligentnych tekstów... czyzby za duzo uderzen glowka o mate?... ehhh te mikrowstrzasy...


Jej, nie denerwuj się. Gdybym uderzał za dużo głoofką o matę, byłbym na tyle głupi, by cię nie przeprosić (jeśli cię uraziłem). Przepraszam.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
808, ja nie czuje sie urazona, gdy ktos stara sie mnie obrazic w malo blyskotliwy sposob, ale rozejm zawarty. Poza tym jestesmy troche off topic, za co ze swojej strony przepraszam ;)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Jeśli chodzio mnie to bieganie na takich dystansach mogę uskuteczniać tylko w celu sprawdzenia siły woli i wytrzymałości psychicznej. Trenuję karate - jdna runda trwa góra 3 minuty, cała walka - nie więcej niż dziesięć. Ale tempo walki jest cholernie szybkie. Na co mi się przyda dwugodzinne truchtanie na dystansie 20 km?! Biegam góra 5 km, ale za to tak szybko jak tylko mogę i staram się cały czas utrzymywać jak najwyższe tempo.
Oczywiści każdy stosuje metody, które jemu pasują. Takie bieganie sprawdza się w moim przypadku, ale na pewno są ludzie, którzy stwierdzą, że długodystansowe biegi przynosza im więcej korzyści.
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Biegam co drugi dzien ( lub codziennie) 5-10 km (to zalezy od czasu wolnego przed szkola).
Buty, ktore polecam, to Nike Cortez, Puma Heras (obecnie z nich kozystam), badz New Balance 714 (badz wyzszy numer, ale running).

Jesli chodzi o sam bieg - polecam bieganie tempem zmiennym (trucht, szybszy bieg, sprint - i mieszac to dowolnie). Doszedlem do takiego momentu, ze trucht jest dla mnie odpoczynkiem i jest luz :-)

Pozdrawiam biegaczy
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
A jakie buty polecacie do biegania po lesie i terenie gorzystym? Normalnie jest dosc mokro, slisko i nierowne podloze, wiec najbardziej pasowaly by mi butki, ktore dobrze trzymaja sie ziemi, nie przemakaja i nie sa kosmicznie drogie :D
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Ja nie biegam w markowych butach. Po prostu wybieram buty, które są wygodne, dobrze amortyzują i dobrze trzymają moje ogromniaste płetwy.
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Ja dlatego biegam w takich butach, poniewaz zapewniaja bezpieczenstwo, stabilnosc, amortyzacje, idealnie trzymaja sie ziemi i dobrze przylegaja do stopy. Jednak Pumy sa ogolnie dosyc drogie. Jak juz, to warto kupic New Balance 714, poniewaz sa tanie, a maja takze sporo zalet (moje poprzednie do biegania - maja ponad 2,5 roku, a nigdzie nie widac zadnych pekniec, naderwan, rozklejonego materialu, czy nie wiem czego).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

Ja nie biegam w markowych butach. Po prostu wybieram buty, które są wygodne, dobrze amortyzują i dobrze trzymają moje ogromniaste płetwy.


Ja biegam w takich butach jakie mam akurat najbardziej rozwalone, bo szkoda mi porządnych butów na zmienna, gurzystą nawierzchnie.
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Matko święta jaki ja jestem słaby.Ledwo dwa kilometry przebiegne a już ledwo zipie...Może dla tego że biegam w glanach i to po pifku(zwykle:)
Czy jest sens zmieniać ubiór do biegania?(oprócz korzyści higienicznych-pot itd)Ja nawet rano w dżinsach i glanach (w zime w kurteczce)(oczywiście mam takie ubranie niby na miasto ale tylko do biegu zakładam).Wynik mam przy was beznadziejny ale jeśli chodzi o trening to nie mam problemu ze sprintem w glanach i tym całym sprzęcie co zwykle po ulicach ciągam.Na starość prawdopodobnie bębe miał problemy ze stawami...ale za wszystko się kiedyś płaci.Po co biegać w czymś czego normalnie się nie zakłada?
Ps jeśli ktoś chce wiedzieć Biegam po parku(trasę zmierzyli mi wf-iści pewnie co do metra pełne koło ma 1200 m ale ja z domu mam tyle że jak dobiegam do końca pierwszego koła to padam więc na pewno 1200 m .Moim zdaniem 2200:)potem trzy min na ławce i dalej ile się da. i znów trzy....itd do znudzenia 1 giodz przed szkoła i mam dość Polecam!
Przybysz
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
ja tam nie lubie zbytnio dlugodystansowego biegania, moze raz w miesiacu przebiegne 10 km wole biegac krotkie dystanse (ulubiony 60m 7.67sec 8) 1000m 3.24 :P )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024