Skocz do zawartości


Zdjęcie

takie pytanko :d...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

takie pytanko :d...
z tego co czytalem (chyba ze dwa tematy byly) wywnioskowalem ze jabluszka dosc niepozadane sa dla osob ktore chca stracic na wadze? prawda to? ;d... bo w sumie to ja jem 8 kg na dwa dni srednio wiec jesli to prawda to musze sie odnalogowac Oo!...


znajac zycie znowu mnie ktos pojedzie... ehh zamkne sie w sobie i nie bede zakladac tematow :D... nie no ok - tak nie postapie :D... wrecz odwrotnie wiec trzymajcie sie dewizy ze "z glupota nawet bogowie walcza nadaremno" ;d...
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...
owoce są bogatym źródłęm weglowodanów i nie powinno sie z nimi przesadzac przy odchudzaniu, bo w okresie odchudzania weglowodany mocno ograniczamy.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...
Ja troche rozpisze poprzednia wypowiedz.

Weglowodany dzielimy generalnie na proste i zlozone. Proste wchlaniaja sie szybko i sa bardzo dobrym zrodlem energii po sporym wysilku fizycznym (aby jak najszybciej zregenerowac organizm i zminimalizowac katabolizm) Zlozone zapewniaja dluzsze uczucie sytosci dzieki temu, ze organizm dluzej je trawi.

Jablka (w umiarkowanych ilosciach: 1-2 sztuki) sa doskonalym posilkiem potreningowym, jednak jak napisal przedmowca, w przypadku diety reduklcyjnej nie nalezy z nimi przesadzac.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...
Jako dięta redukcyjna doskonale sprawdza się surowa marchewka. Ilość energii potrzebnej do jej pogryzienia i strawienia jest tylko trochę mniejsza od dostarczanej :) Powaga.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...

Jako dięta redukcyjna doskonale sprawdza się surowa marchewka. Ilość energii potrzebnej do jej pogryzienia i strawienia jest tylko trochę mniejsza od dostarczanej Powaga.


Tak samo jest np z zimna woda - sa to tzw ujemne kalorie... woda sama w sobie nie ma w ogole kalorii, a organizm musi zuzyc dodatkowa energie, aby ja ogrzac :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...

Jako dięta redukcyjna doskonale sprawdza się surowa marchewka. Ilość energii potrzebnej do jej pogryzienia i strawienia jest tylko trochę mniejsza od dostarczanej :) Powaga.

A jak to jest z kalarepą? Słyszałem, że jest tak ciężkostrawna, że zużywa się więcej energii na jej strawienie, niż sama dostarcza.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...
Aż tak daleko moja znajomość warzywnictwa nie sięga :) Ale nie jest to bardzo wykluczone. Chociaż przy odpowiednim podejściu naszego organizmu, nastawionego na czerpanie wszystkiego co się da (na przykład w czasie głodu) surowe warzywa stają się dobrym źródłem energii. Ale wtedy troszkę inaczej pracują jelita.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...
Tak jak Panowie wyzej napisali jablka w wiekszych ilosciach nie sa wskazane ze wzgeldu na duza zawartosc cukru owocowego - fruktozy. 1-2 jablka max dziennie i nie zapominaj ich wliczyc do calodniowego bilansu!
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...

Tak jak Panowie wyzej napisali jablka w wiekszych ilosciach nie sa wskazane ze wzgeldu na duza zawartosc cukru owocowego - fruktozy. 1-2 jablka max dziennie i nie zapominaj ich wliczyc do calodniowego bilansu!


no ale czemu mam je jesc? ;d... czy nie moge uzupelniac witamin "tabletkami" ? :D naczy konkretnie jakims supradynem albo VisolVitem? :D...
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: takie pytanko :d...
Nie wiem czy dobrze sie wczytalem, myslalem ze pytasz "czy mozesz je spozywac".

Co do witamin z tabletek ich absorbcja nie jest tak dobra jak z naturalnych produktow nie przetworzonych pamietajcie o tym! Witaminy syntetyczne warto rowniez brac z warzywami np. z surowka itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024