Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artroskopia... albo nie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_cookkie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Artroskopia... albo nie
Pan doktor poogladal moje >>strzelajace<< kolano... potem wyslal mnie i zrobił USG (kolano sie ciezko przeswietla, USG z reszta tez nie pokazuje za duzo:( ) i powiedzial, ze nastepny krok to artroskopia, bo tu nie wiele widać, a cos jest nie tak (wkaldają kamerkę i nożyczki pod rzepkę, ogladaja i robia porzadek... ).
Moje pytanie: czy ktos to miał zrobione?
Bo ja nie wiem czy mam sie decydowac na zabieg i rehabilitację... czy lepiej brac jakies srodki i nie skakac za wysoko...
Zabieg wyglada niegroznie i wykonuje sie go "osobom w każdym wieku" ale kto to wie...

pozdrawiam.

ps.: wiem, ze lekarz powinien sie znac i udzielic mi (prawie)wszystkich odpowiedzi... ale kilka zdan od kogos kto to przeszedl mi troche rozjasni... z gory thx.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
znam osobe ktora ma to miec robione... student - 24 lata... stwierdzil ze woli miec zabieg niz kloporty z kolanem do konca zycia... moze to ci pomoze podjac decyzje ;d...
  • 0

budo_cookkie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
No je pewnie tez tak stwierdze...
Mimo to chce pogadac z kims kto to miał.
Thx za odpowiedz ;d

;)
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Ja mialem tydzien temu, wszystko jak na dloni, jasne i sprecyzowane, tylko po tym masz noge w gipsie na ok 4 tyg i lezysz w szpitalu do 4 dni. Aha! Wyciagniecie "wetylka" (bedziesz wiedzial o co chodzi) kurewsko boli, ale...tylko przez ulamek sekundy :)

Pozdro
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Ja miałem 3 razy, wchodź w to. Jedyna metoda na 100% diagnozę i dalsze leczenie.
  • 0

budo_cookkie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Nie wiem czy informacja o wentylku ułatwi mi życie.... ;)))
Tak, chyba w to wejdę...

Dzieki za odpowiedz!

Aha jeszcze pytanie:
Jak z treningami? Pół roku przerwy wystarcza?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Zależy od tego, co ci w kolanie będą robić.
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Przeszlam przez to. Pan doktor powiedzial, ze mi zrobi TYLKO artroskopie, zeby sobie od srodka kolanko poogladac... A jak sie juz obudzilam, to mi wreczyl takie male cos w gaziku i powiedzial: A tu ma pani na pamiatke swoja lekotke.
:lol: :) :) :) :lol:
Ostrzegam, ze ci medycy niektorych pacjentow podstepem zwabiaja na stol, usypiaja, a potem nie wiadomo, co Ci wytna.
Teraz mnie znowu namawiaja na artroskopie, ale juz nie jestem taka glupia :wink: :lol:
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Ariczia wyobraż sobie jak operowano łękotkę kiedy jeszcze nie stosowano metody artroskopowej :? Widziałem raz film ... łeeee... No i jeszcze rehabilitacja była dłuższa...
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Oj, wierze...
A mnie dwa dni po zabiegu wypuscili do domu. 8)
Nie ma co plakac nad utracona lekotka, gdy wciaz sie posiada nastepne do uszkodzenia. :lol:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
ariczia - jak funkcjonuje kolano bez łąkotki?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Ja w okresie dojrzewania mialem okropne klopoty z kolanami. Mianowicie bardzo szybko uroslem i kiedy jechalem np. busem i trzymalem nogi zgiete, to tak mnie kolana nasuwaly, ze musialem wstawac i prostowac nogi, bo z bolu nie szlow wytrzymac. Teraz kiedy juz od dobrych paru lat nie rosne wogole, to bol minol, chociaz, kiedy siedze godzine na krzesle to czuje w prawym kolanie lekki bol, co powoduje, ze musze wyprostowac noge. Mial ktos z was taki problem? Podobno tak sie dzieje u ludzi, ktorzy w bardzo krotkim czasie okropnie mocno urosli w gore, a ja wlasnei do takich ludziko naleze :D
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie

Przeszlam przez to. Pan doktor powiedzial, ze mi zrobi TYLKO artroskopie, zeby sobie od srodka kolanko poogladac... A jak sie juz obudzilam, to mi wreczyl takie male cos w gaziku i powiedzial: A tu ma pani na pamiatke swoja lekotke.
:lol: :) :) :) :lol:
Ostrzegam, ze ci medycy niektorych pacjentow podstepem zwabiaja na stol, usypiaja, a potem nie wiadomo, co Ci wytna.
Teraz mnie znowu namawiaja na artroskopie, ale juz nie jestem taka glupia :wink: :lol:



Niektórzy pacjenci powinni patrzeć co podpisują :D Przy pobieraniu zgody na operację zwykle zastrzega się wykonanie niezbędnych zabiegów ujawnionych w trakcie badania. Chyba, ze panna niepełnoletnia, to się rodzic widać zgodził.
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie

Ja w okresie dojrzewania mialem okropne klopoty z kolanami. Mianowicie bardzo szybko uroslem i kiedy jechalem np. busem i trzymalem nogi zgiete, to tak mnie kolana nasuwaly, ze musialem wstawac i prostowac nogi, bo z bolu nie szlow wytrzymac. Teraz kiedy juz od dobrych paru lat nie rosne wogole, to bol minol, chociaz, kiedy siedze godzine na krzesle to czuje w prawym kolanie lekki bol, co powoduje, ze musze wyprostowac noge. Mial ktos z was taki problem? Podobno tak sie dzieje u ludzi, ktorzy w bardzo krotkim czasie okropnie mocno urosli w gore, a ja wlasnei do takich ludziko naleze :D

Czy miał ktoś taki problem? Ja... hehe, wstawanie po kilku godzinach jazdy samochodem to marzenie było :-)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie

ariczia - jak funkcjonuje kolano bez łąkotki?

Mysle, ze u kazdego troche inaczej. Wiele tez zalezy od tego, do czego sie tego kolana uzywa.
Moje kolano jest jakby mniej stabilne od tego zdrowego. Czasem cos w nim chrupie, zwlaszcza podczas treningow. Po forsownym wysilku czasem boli.
Ostatnio boli dosc bardzo i obawiam sie, ze znowu sobie cos w nim uszkodzilam :(
Sloniak, jako lekarz pewnie mozesz mi powiedziec, ile czlowiek ma lekotek i jak sie funkcjonuje bez dwoch :?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Po dwie w każdym kolanie: boczną i przyśrodkową. Funkcja stawu zależy od jego stanu, czyli powierzchni stawowych i aparatu stabilizującego (więzadeł i mięśni ze ścięgnami). Tak jak napisałaś, u każdego trochę inaczej.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
hmm to ze troche strzela w stawie to powod zeby robic sobie takie badania? jak innych objawow nie ma?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie
Nie.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie

Nie.

uff uspokoiles mnie ;) Dzieki
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia... albo nie

Ja w okresie dojrzewania mialem okropne klopoty z kolanami. Mianowicie bardzo szybko uroslem i kiedy jechalem np. busem i trzymalem nogi zgiete, to tak mnie kolana nasuwaly, ze musialem wstawac i prostowac nogi, bo z bolu nie szlow wytrzymac. Teraz kiedy juz od dobrych paru lat nie rosne wogole, to bol minol, chociaz, kiedy siedze godzine na krzesle to czuje w prawym kolanie lekki bol, co powoduje, ze musze wyprostowac noge. Mial ktos z was taki problem? Podobno tak sie dzieje u ludzi, ktorzy w bardzo krotkim czasie okropnie mocno urosli w gore, a ja wlasnei do takich ludziko naleze :D

Czy miał ktoś taki problem? Ja... hehe, wstawanie po kilku godzinach jazdy samochodem to marzenie było :-)


Nie uroslem zbyt szybko, ale tez tak mam. Zaczalem brac Glukozamine. Mam nadzieje ze cos sie poprawi. Pewnie to autosugestia [hehe napewno :P bo biore czhyba 3 czy 4 dzien :P raczej niemozliwe zebym tak szybko poczul zmiane - prawda? ] ale juz sie czuje jakby lepiej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024