Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co dla slabych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
a, b - nie mam pojęcia ;)
c - ten moment 'załamania' ostrza działa trochę jak taki duży 'ząbek' ostrza serrated. Lepiej się 'wgryza' w materiał. Tłumaczyć dlaczego?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

-O co chodzi z ta gilotyna ? Dlaczego tanto(podobne) ostrze ma robic wieksze spustoszenie niz np. takie zaokraglone ?

-W jaki sposob glownia inna niz "sztyletowa" moze zaklinowac sie "na warstwach ubrania" ?
-O co z tym chodzi ? Dlaczego ma to stanowic "paskudny zadzior" ?

......Drogi Romku, zanim ci z przyjemnością odpowiem na te i kolejne pytania, powiedz proszę, czy miałeś kiedykolwiek w ręku sztylet, tudzież nożyk popularnie zwany "bowie" albo ów budzący najwięcej twych wątpliwości tanto?
Bo to jak z sexem, niby można komuś wytłumaczyć, ale...no chociaż gołą babę trza raz życiu widzieć :wink:
Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
wiecie zeby bardziej zamieszać :wink: to ja bedę optował za głownia ... płomienista :!: :!:

bardzo kończyscie zakończona pozwala wnikać w warstwy ubrania a potem kolejne "brzuchy" pięknie rozcinaja wszystko -ostrze przy pchnięciu jakby skacze i rane paskudna zostawia (powinno zostawić) :twisted: :twisted: :twisted: (moje doswiadczenia nie obejmuja zywych istot -to tak gwoli wyjasnienia :wink: ) przy cięciu też jest nieźle , to jakby zwielokrotnione recurwe ostrze- sam byłem zaskoczony jak toto tnie noo i jak magia obłozymy takowego krisa to waga nie ma znaczenia bo sam nóz walczy-oprócz exkalibura to jedne z magicznych ostrzy sa :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

-oprócz exkalibura to jedne z magicznych ostrzy sa :wink: :wink: :wink:

Masz Kooniu krisa? Dziwerowany/damaścik? Pozazdrościć...A prócz excalibura polecam miecz Zygfryda co mu Regin z miecza taty-Zygmunta przekuł; klinga przecinała na pół stalowe kowadło, ale także kłębek wełny...płynący z nurtem rzeki na tkwiące nieruchomo ostrze. MadDog może się schować :wink: .
pzdr
Heimdall
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
No tak, zaraz dojdziemy do mieczy świetlnych...

Ostrze dla słabych, tudzież kobiet?

Na tą chwilę, polecałbym ze stajni COLD STEEL push daggery:

URBAN PAL

Dołączona grafika


Safe Keeper II i III

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Proste ostrze, który tworzy integralną część z dłonią zaciśniętą w pięść. Łatwość w zadawaniu ran kłutych i ciętych. Bezproblemowe noszenie ze względu na rozmiar. Brak części ruchomych.

Duży potencjał siły, trudność wybicia z dłoni, pewność uchwytu.

Oczywiście niekoniecznie tej firmy, podałem jako przykład.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

kooniu napisał:
-oprócz exkalibura to jedne z magicznych ostrzy sa

Masz Kooniu krisa? Dziwerowany/damaścik? Pozazdrościć...



mam ale ...koniowego :wink: zadna tam dziwne dziwery :wink:

zrobiłem cztery ostał mi się jeden a raczej dwa bardziej jako studium niz do uzytku bo największe i najmniej poreczne-jeden "smok w locie" a drugi prosty nie płomienisty (takie krisy tez bywały) te mniejsze ponizej 20 cm były bardzo fajnymi sztylecikami i nawet do chleba się nadawały-nooo masło zle się nimi smaruje

a co do pushdagerów to faktycznie są noze którymi najmocniejsze pchniecie mozna zadać-w końcu to pochodna katara - noza stwożonego do przebijania
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
push daggery sa ok, bo wykorzystuja naturalne odruchy uderzania piescia. kobiety tez chyba takie maja?
kto jeszcze produkuje push daggery? wiem jeszcze o kopromedzie (ale on chyba jest ostrzony z jednej strony, wiec to push knife :) ), no i mercworx seraphym... cudo, ale za nieziemska cene :( ktos wie o innych?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
pewnie, ze fajne zabawki, tylko ze u mnie np. tego nie wolno posiadac w ogole, nie mowiac o noszeniu.

chyba, ze jestes licencjonowanym mysliwym, albo pracujesz w jakiejs firmie, ktora przerabia skory zwierzece - wtedy mozna dostac specjalne pozwolenie. ale tez nie na bieganie z tym po miescie.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

pewnie, ze fajne zabawki, tylko ze u mnie np. tego nie wolno posiadac w ogole, nie mowiac o noszeniu.
chyba, ze jestes licencjonowanym mysliwym, albo pracujesz w jakiejs firmie, ktora przerabia skory zwierzece - wtedy mozna dostac specjalne pozwolenie. ale tez nie na bieganie z tym po miescie.

Piszesz z Nimiec :wink: , ale chyba nawet tam nie ma aż tak ostrych ograniczeń. Chyba tylko automaty są nie mile widziane. Ktoś zresztą pisał o tym niedawno...W kwietniu byłem w Berlinie i niemal ostentacyjnie obierałem w parku pomarańcza za pomocą victorinox'a - 9cm blokowanego ostrza /bałem się użyć czegoś cenniejszego, aby mi Polizei nie zabrało :wink: / i mimo spacerowiczów i chadzającego nieopodal patrolu nikt nie zwracał na mnie uwagi.
A co do Push-dagger'ów: JUMBO, mały folder ma tę przewagę, że łatwiej go nosić od niemal każdego fixed, zwłaszcza takiego...i zwłaszcza przy kobiecych ciuszkach :wink:
pzdr
Heimdall
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

A co do Push-dagger'ów: JUMBO, mały folder ma tę przewagę, że łatwiej go nosić od niemal każdego fixed, zwłaszcza takiego...i zwłaszcza przy kobiecych ciuszkach :wink: pzdr Heimdall


Nie zgadzam się. Ciężej go będzie wyjąć, trudniej otworzyć w sytuacji zagrożenia.

Daggery bardzo ładnie nosi się pryczepione chociażby stalową żabką do ubrania, a jak zmodyfikujemy pochewkę na płaską nylonową, to spokojnie praktycznie można nosić go wszędzie.
Folder wymaga albo pochwy na pasek, albo będzie leżał w torebce wśród tony innych potrzebnych kobiecie rzeczy.

Robiłem kiedyś przy jednej torebce koleżance pochewkę tak, że rękojeść daggera wystawała z boczku zlewając się z kolorem torebki, a jego wyciągnięcie to była sekunda.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Uwazam, ze Jumbo ma racje. Problem jest, ze taki, ze niestety wybor pusch daggerow w stosunku do innych nozy jest naprawde marny, a cold steela to jednak nie ta klasa.
Mnie sie nap. marzy push dagger jakies 7 cm ostrza np. z ostrezm dwusiecznym falistym, w ladnej nylonowej pochwe do trzymania w poziomie. No, i co? Wybor zaden... To moze prowokacja zamienie mojego Emersona Commandera (choc ma swoje lata, stan bardzo dobry), na dobrego push daggera?
K_P
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
W wypadku daggerów jakość stali przecież nie jest aż tak istotna. W końcu to nie ma być czysty hardcore.
Daggera w sumie można zrobić samemu sobie, korzystając z bagnetu bądź jakiegoś innego noża. Rączka z drewna, bądź żeby był jeszcze bardziej płaski, po prostu wyszlifowane dobrze krawędzie metalu jak przy kastecie. Pochwa nylonowa to już formalność. Szyłem szelki, kabury i to naprawdę nie jest problem, a zarazem sam sobie dobierasz, jak nóż ma być noszony.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?

Piszesz z Nimiec :wink: , ale chyba nawet tam nie ma aż tak ostrych ograniczeń. Chyba tylko automaty są nie mile widziane. Ktoś zresztą pisał o tym niedawno...

m.in. ja.

dalem link do nowego Waffengesetz.
sa zakazane.

podobnie, jak OTF, motylki, jeszcze pare innych rzeczy i generalnie wszystko dluzsze niz 10 cm.
albo 8.5, tylko teraz nie pamietam, czego te 8.5 dotyczylo.

http://www.forum-kul...showtopic=65253

W kwietniu byłem w Berlinie i niemal ostentacyjnie obierałem w parku pomarańcza za pomocą victorinox'a - 9cm blokowanego ostrza /bałem się użyć czegoś cenniejszego, aby mi Polizei nie zabrało :wink: / i mimo spacerowiczów i chadzającego nieopodal patrolu nikt nie zwracał na mnie uwagi.

moze zobaczyli logo i stwierdzili, ze nie beda sobie scyzorykiem d... zawracac, a moze po prostu nie wygladasz na bandyte...? Dołączona grafika
;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
A Lagriffe? Bo, wkrotce jade do Niemiec i dziwnie czulbym sie bz niczego...
K_P
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
rybak - a mozesz troche strescic ten Niemiecki belkot prawny dotyczacy tylko nozy? Bo ja tez siedze w reichu, ale ni w zab nie szprecham i nie kapuje tych trzaskow, a nie chcialbym skonczyc marnie :) 8O A kumpli z pracy nie chce pytac o translacje :o
Wiem, ze oficjalnie OTF sa zabronione w posiadaniu i w noszeniu, ale automaty otwierane z boku sa w kazdym sklepie i jak szukalem czegos dla siebie, to pani proponowala mi wlasnie automat, wiec nie wiem jak to jest. Podobno 10 cm ostrza to dopuszczalna granica, ale jakis germanin zza lady sklepu z bronia pwiedzial mi, ze moge sobie chodzic z 30 cm glownia bowie, pod warukiem, ze jest w np.: plecaku.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
dajcie mi troche czasu, to sie zbiore i z grubsza streszcze.

od reki Wam nie odpowiem.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
Co do propozycji - chlopaki! daggery sa OK, ale wydaj mi sie, ze tylko do pchniec i ciec w kerunku "do przodu", a potrzebuje czegos bardziej wszechstronnego. Poza tym sa zabronione w Niemczech i ciezko by sie bylo wytlumaczyc z uzycia takowego, wiec odpadaja.
Jezeli mam juz wybrac, to wybiore jakis niewielki sztylet w wersji auto - wydaje mi sie ze latwiej jest sie kobiecie z tego wytlumaczyc chociazby brakiem sily na owarcie go za pomoca kolka :) Pozostaje tylko kwestia stali, ale pewnie wyzej niz AUS-8 nie wyskocze, bo nie bedzie sensu.
Dla wszystkich jeszcze raz wielkie poklon poklon poklon za pomoc i dyskusje.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
bionick przciez Niemcy to spokojny kraj...
K_P
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
No co Ty, Kubuś, Muenster to znana w całej Nadrenii-Westfalii strefa mroku ;)
Bionick, w fajnym mieście mieszkasz, Uni zacne :)

K.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla slabych?
a to ciekawe, bo na forum sumo pisze gosc z Münster i ma w "skad" "przedsionek piekla".

chociaz przedtem mial "z najglebszych otchlani piekla", wiec pewnie troche sie poprawilo... :roll:

;) ;) ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024