Skocz do zawartości


Zdjęcie

Delica kontra native


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_mlody369
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Delica kontra native
Wlasnie co myslicie o tym ''malym czarnym brzydactwie''??? malo o niej jest na forum. O nativie tez nie jest za duzo a przecierz sa to chyba jedne z tanszych i brdziej udanych EDC.Czy warto dolozyc i kupic nativa (ma to byc pierwszy noz) czy myslicie ze delica w zupelnosci sprosta codziennemu uzytkowaniu-nie wieszaniu sie i sprawdzeniu ile wytrzyma :D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
moim zdaniem lepiej doplacic do native, ale to tylko ze wzgledow estetycznych, wydaje mi sie, ze delica rowniez poradzilaby sobie z codziennymi zadaniami...
  • 0

budo_agun
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Ja też miałem podobny dylemat i wybrałem Native; nie żałuję
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
ja mialem tylko dylemat ktora wersja native'a :]
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Native to chyba najpopularniejszy Spyderco z racji wyglądu jakości ergonomii i ceny ale o dziwo nigdzie nie spotkałem się z recenzją tego noża Piter wstydź się :)
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Właśnie miałem zakładać podobny temat :)
Sam sie nad nimi zastanawiałem, ale myśle, że poczekam jeszcze trochę
i kupię Militarkę :twisted: To jest w porównaniu do obu wcześniej wspomnianych kawał wielkiego skurczybyka przestraszony W brzydocie Spyderco jest jednak coś urzekającego :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
brzydota wielie slowo... spyderco sa po prostu inne i przez to zapadaja w pamiec lepiej niz wszystkie przecietne gryptiliany, piki czy blury ;)
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Native......OCZYWI
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Znowu Native ja się rozczarowałem i dzięki LvB wybrałem Cuda EDC wśród Spyderco znaleźć można lepsze rozwiązania...... a może to tylko mój stosunek do kształtu klingi. Wolę noże do sięcia niż do kłucia :oops:
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Miałem niedawno okazję macać Native'a w jednym z wrocławskich sklepów myśliwskich /wersja z CPM 440V/ i także nieco się rozczarowałem. Ogólnie milutki nożyk, świetna głownia (Wojtek22: Taki mały, delikatny EDC powinien właśnie mieć TAKĄ dobrze pentrującą głownię, aby zbytnio nie narażać całości na obciązenia poprzeczne przy wbijaniu w gruby karton, skórę, filc etc., przy czym wybrałbym wersję , CPM 444V i S30V są same w sobie bardzo agresywne) ALE...Rękojeść...no po prostu zgubiła mi się w łapie, a nie jestem wielkoludem, mam raczej średnie dłonie...pożałowali zytelu cholera :? Jak dla mnie stanowczo za mała.
Mój Mili to zupełnie inna historia i dużo czasu upłynie zanim zniknie z mojej kieszeni /prorocy piszą, że nadejdzie kiedyś Sebi 8) /. Zerknij na Military...POLECAM POLECAM...o, właśnie tu polecam: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Może go źle złapałeś. Zobacz na mój avatar. Wskazujący palec to lezy w wycięciu na ostrzu. W tym chwycie lezy idealnie.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
A rzeczywiście, muszę spróbować...bo jak łapiesz tylko za część z zytelu to mały paluch ląduje poza rękojeścią... A tak jak wspomnialem nożyk bardzo mi się podoba i nawet się do niego przymierzałem, jako do "ostrza awaryjno/zapasowego" :wink: , które śpi sobie w kieszeni kurtki - a z racji lekkości nawet w koszuli - czekając...choćby na sytuację wymagające politycznej poprawności, bo nie zawszę mam ze sobą victorinox'a.
Ps: A może wyjdzie edycja z G-10 lub CarbonFiber? O! Wówczas wezmę na pewno :twisted:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
Mi osobiscie bardziej pasuje delica ....chyba przez to ze mozna oprzec kciuk na "garbie" jakos mi sie pewniej trzyma noz przez to , szkoda ze delica to teraz vg10 ....bo na stal wygrywa native :/
jakby ktos chcial pomacac jak mu lezy delica to jest w sklepie na Gwarnej (na przeciwko pkp) ...wroclaw of coz ...native jest zdaje sie z tylu za holiday inn ;)

pozdr.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native

...wroclaw of coz ...native jest zdaje sie z tylu za holiday inn

Tak Gacman_c, właśnie tam, na rogu przy wiadukcie kolejowym :wink:
A jak Ci się sprawuje Mili? - Także zero blade play? :twisted:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Delica kontra native
W chwili obecnej zadnych :) wczesniej byly (z winy wlasciciela;)) -bo go rozkrecilem i nie mialem locktite'a do zakropienia ...teraz zero :twisted:
ogolnie tez polecam nozyk ...warto dozbierac na niego :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024