Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stainless Steel - jakie to stale ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Stainless Steel - jakie to stale ?
Jakie stale uzywane sa w tanich nozach, na ktorych pisze "Stainless Steel" ?
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?

Jakie stale uzywane sa w tanich nozach, na ktorych pisze "Stainless Steel" ?

Zazwyczaj jest to stal wytwarzana w technologii na dalekim pra-germańskim wschodzie papieros vs we Wschód-Azji jak to pisał Orwell.
...no niczego lepszego od najpodlejszej odmiany z serii 420 raczej bym się nie spodziewał, czyli taka Aus 6 wytapiana w chińskich obozach pracy :wink:
  • 0

budo_muzzy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?
Jak już kiedyś pisałem jest to ZNAKOMITA stal... do nauki ostrzenia. A, jeszcze do używania noża do tego wszystkiego, do czego noży nie wolno używać.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?

Jak już kiedyś pisałem jest to ZNAKOMITA stal... do nauki ostrzenia. A, jeszcze do używania noża do tego wszystkiego, do czego noży nie wolno używać.

:twisted: , ale wiesz, jest nawet na tyle zahartowana, że może pęknąć. Poważnie, byłem w szoku, wycinałem takim nożem chwasty na ogródku, a tu nagle TRZASK! :)
Trochę szacunku dla technologii i rączek chińskich dzieci panowie!
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?
właśnie skończyłem wycinać mlecze ... nożem Rambo [takim z kiosków ruchu jakieś 10 lat temu] - sprawnie to idzie [wcześniej nim trochę porzucałem no i ... uderzył kompasem o deskę ... zgadnijcie czym był wypełniony

.....


no dobra, powiem - to pachniało jak nafta - oczywiście wskazywał wszystkie strony Świata



[sorki za mały OT]
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?

właśnie skończyłem wycinać mlecze ... nożem Rambo [takim z kiosków ruchu jakieś 10 lat temu] - sprawnie to idzie

...aaaa, widzisz bo twój to nóż Rambo, a ten mój co przegrał z podważanym korzeniem mlecza to był taki folderek 8)
ps: a tej nafty w kompasie chyba nie doceniłeś należycie :wink: , to integralna część zestawu dywersyjno/surwiwalowego, czołg podpalić, ognisko rozbuchać itd.itp., to wszystko potrafił przecież Rambo ze swym nożem papieros
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?
:D


no tak - wyraźnie nie dorosłem do kompasu Rambo - a tej kulki z podziałką można pewnie użyć jako naboju do procy ?



stosuję także taktykę Rambo w walce z mleczami - nie podważam [tego mógłby nie wytrzymać] tylko wykonuję ruch obcinający okrężnie na pewnej głębokości w ziemi i wtedy [jeśli dobrze cięty] mlecz sam wywala się na grzbiet przy wyjmowaniu noża z ziemi :balisong:
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?

:D
no tak - wyraźnie nie dorosłem do kompasu Rambo - a tej kulki z podziałką można pewnie użyć jako naboju do procy ?


A jak :peace: !...ale na taktyce Rambo to się nie znasz, tu trzeba inteligentniej - wyjmij tę kulkę z kompasu i strzelaj do chwastów 8)
ps: głownię noża należy wówczas trzymać w zębach i robić groźne miny.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?
Moim skromnym zdaniem to ta stal "X" koło 420 nawet nie leżała,
to o czym mówicie to stal miękka jak dziewczęca pupa, a 420 potrafi wprawić w zdziwienie....fakt tępi się szybko ale można z dobrze hartowaną klingą 420 trochę powywijać
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Stainless Steel - jakie to stale ?

Moim skromnym zdaniem to ta stal "X" koło 420 nawet nie leżała,
to o czym mówicie to stal miękka jak dziewczęca pupa, a 420 potrafi wprawić w zdziwienie....fakt tępi się szybko ale można z dobrze hartowaną klingą 420 trochę powywijać

...420'stka 420'stce nierówna, są "markowe" noże z 420J2, która praktycznie nie nadaje się na klingi i są też noże BUCK'a z 420HC, którą hartują do 58HRC pod czujnym okiem P.Bos'a...no i pewnie są też 420'stki NO-NAME :wink: z dalekowschodnich hut, miękie jak dupa lub przehartowane, ale jednak jakoś tam tnące. Bo szczerze mówiąc mój rostfrei-folder :wink: znosił niejedno i to przez przez wiele latek zanim pękł żałośnie przy wywarzaniu chwasta :twisted: ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024