Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
bo ja chetniej bym podszedł i zatłukł własciciela tego puszczonego psa.. - napisales GDC.
No, w koncu jakas ludzka rekacja, a nie agresja przeniesiona.
Wiesz wyksztalcenie na poziomie szkoly sredniej w jakiejs dziedzinie, to nie bardzo robi na mnie wrazenie...
Ale nie o to chodzi. Masz racje... Niech wlasciciel odpowiada za swojego pupila! Jestem "za"! A do lapania niechcianych zwierzat sa odpowiednie sluzby utrzymywane z naszych podatkow!
I jeszcze jedno... Bron przeciwko psom... Wiele razy tutaj slyszalem, ze gaz pieprzowy jest nieskuteczny. Ostatnio trzy razy musialem uzyc gazu pieprzowego w zelu przeciwko psom. M.in. przeciwko kaukazowi (samcowi), ktory postanowil sie "zaprzyjaznic" z moim psem (malym samcem na smyczy) w czasie spaceru na lakach, a jego wlascicielka mloda dziewczyna nie reagowala, bo jej "pies taki lagodny", niestety tak nie bylo, manifestowal jezykiem psim absolutna dominacje.
Wszedl w niewielka przestrzen miedzy soba, a moim psem, w ktora sekunde wczesniej psiknalem nieco z rozpylacza. Zachowal sie jak... razony piorunem. Spieprzal po pieprzu az sie kurzylo. Odchodzac widzialem, ze lezal pozniej na trawie, drapal pysk i zygal doslownie, ku zdziwinienu swojej wlascicielki, ktora dopiero teraz zreflektowla sie co sie stalo i skonczyla amory z jakims wiszacym jej u ramienia chlopakiem. Zygajacy pies to przykry widok, wiec sie stamtad zawinalem. Podobnie bylo z innymi psami.
Moja refleksja jest taka, ze psikanie psu w pysk jak juz skoczyl nie ma sensu, ale "walniecie" w te przestrzen ktora dopiero wbiegnie - dziala.
K_P
PS. GDC nie odbolokowuj sie. Wrazliwosc, myslenie o swoich czynach i bliznich - to bardzo ludzka cecha...
  • 0

budo_gdc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
POwiem szczerze ze fajnie jest sobie pokozaczyc, ale jak mnie te psy pogryzły to sie o jednego bałem.. Bomnie pozodnie pogryzł i bałem sie ze go uspia za kare. Kocham te zwierzaki ale wiem ze trzymanie ich w blokach (jakiekolwiek psy) to dla nich męcarnia. W miescie pies sie meczy...
Nie moge zniesc ludzi którzy kupują Huskiego i puszczaja go z dzieciakiem na 5 minutowe siusiu i do domu... lub te tzw. swiniopsy...
Przeciez to psy terytorialne.. One nie znoszą obcych.. a jak one sie czują gdy nad nimi pod nimi za nimi ludzie mieszkają i jeszcze jakies inne psy czasem.. gdy wyjdą przed blok i własciwie zeden skrawek tego upragnionego trawnika nie jest własnością takiego psa - bo wszedzie zapachy innych stworzen 4 nożnych.. wnerwia mnie gadanie: "
nie znacie sie na psach, one agresywane są dla innych" - a co to kogo obchodzi. Te psy sie męczą!!!! i nie wiem jaka róznica jak go ktoś w morde strzeli .. jak własny pan robi temu psu z psychiki papkę...

co do mojego wykształcenia. Niestety nie dostałem sie na weterynarię z powodu chemii. Ale jestem laureatem paru konkursów biologicznych i ekiologicznych i naprawdę staram sie siedziec w tym co kocham.
Wiem ze papierek mało daje, wiec w domu mam własciwie małe zoo..
od jezy i nietoezy w ogrodku, po szynszyle i pare akwariów :)

Co do odblokowania sie.. boshe jak bym chciał casem takiego delikwenta okopac.. ale po prostu sie !!! boje!!!! kosekwenji - mszczenia sie przez jego kumpli itd itd...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Pies nie meczy sie w bloku jesli jest wybiegany. A biegac nie musi pod blokiem - w kazdym miescie sa gdzies rozlegle laki. W koncu ja np. nauczylem mojego psa, ze biega... na smyczy przy rowerze. (Popdobnie malamut mojego kolegi). Ostatnio patrzy na mnie z wyrzutem, bo.... nie zaczalem jeszcze sezonu rowerowego (no, coz starzeje sie i kazdy pretekst jest dobry, zeby nie oderwac duzpy od siedzenia samochodu). Mieszkanie dl psa jest dla niego miejscem, tak jak buda, gdzie sie spi. i Mozna trzymac naprawde duzego psa i wniczym nie bedzie przeszkadzal. ZA to widzialem (codziennie obserwuje takie za oknem), psy uwiezione na posesjach, wyjace z tesknoty i bolu calymi dniami. (nie wspomne o psach na wsi uwiezionych cale zycie na lancuchach). Kiedys wybralem sie do wlasciciele jednego z nich. Byl bardzo zdzwiwiony, ze powinien psa wyprowadzac codziennie na spacer, bo "przeciez ona soie codziennie wybiega"! Taki spacer jest bezwzglednie potrzebny dla psychiki psa.
K_P
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

I jeszcze rqaz powtarzam ... nawet skonczony debil rozpozna kiedy pies chce ugryzc ... Toz to widac na pierwszy rzut oka ...


Niniejszym ogłaszam, że jestem skończonym debilem, bo parę miesięcy temu, gdy pies biegal wkoło i szczekał, wydawało mi się, że nie chce ugryźć, zacząłem spokojnie iść dalej, a on mnie w łydkę. Od tego czasu teksty miłośników psów uważam za mało godne zaufania. Może popełniłem jakiś błąd swoim zachowaniem w stosunku do psa, ale nie znam się na psach i nie potrafię oceniać ich zachowania, i nie mam czasu i ochoty na zgłębianie ich psychologii, więc to od ich właścicieli oczekuję, że nie będą mnie narażali na ryzyko i stres.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Na szczęście byłem w grubych jeansach, grubych kalesonach pod nimi i butach z wysoką cholewką, a ugryzienie nastąpiło na na granicy cholewki, więc nie odniosłem większych szkód. Obawiam się, że w przeciwnym wypadku mógłbym teraz mieć chęć strzelania do właścicieli psów.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Niniejszym ogłaszam, że jestem skończonym debilem, .

8O
To sie nazywa samokrytyka...

Czy zachowałeś sie prawidłowo?

To zalezy w jaki ten pies sposób szczekał, czy stał, czy biegał w kółko.... .

Trzeba było isć do własciela i zarzadać zwrotu kasy za spodnie o gołnie mu nawrzucac jak swinii w koryto!

Pozdr.
  • 0

budo_gdc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Smycz to bardzo drogi artefakt w polsce :roll:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

... lub te tzw. swiniopsy...
Przeciez to psy terytorialne.. One nie znoszą obcych.. a jak one sie czują gdy nad nimi pod nimi za nimi ludzie mieszkają i jeszcze jakies inne psy czasem.. gdy wyjdą przed blok i własciwie zeden skrawek tego upragnionego trawnika nie jest własnością takiego psa - bo wszedzie zapachy innych stworzen 4 nożnych.. wnerwia mnie gadanie: "
nie znacie sie na psach, one agresywane są dla innych" - a co to kogo obchodzi. Te psy sie męczą!!!!

Przebrnałęm tylko przez częśc tego topiku. Już mi się nie chce przedstawiać pewnych faktów, świata się nie wyprostuje....
Jako właściciel jak to okresliłeś świniopsów, choć słyszałem już tez określenia: krowa :wink: muszę stwierdzić, że moje psy rzeczywiście strasznie się za mną męczą, męczą się również chodząc po trawnikach i wąchając sobie różne miejsca (to taka psia rozmowa, bardzo psu potrzebna, choć GDC proponuje aby mogły sobie wąchać tylko swój kawałek trawnika), męczą się bawiąc się w domu, męczą się chodząc na spacery po parku, spotykając różnych ludzi (czasami chodź rzadko przyjaznych :lol: ), osiedlu lub puszczy...strasznie się męczą. W związku z tym muszę z nimi porozmawiać, czy aby ja jestem dla nich odpowiedni. Zaproponuję im zamianę. Z pewnością się ucieszą. Może schronisko będzie dla nich odpowiednie :?:
Jeśli pies nieodpowiedzialnego właściciela chce Was ugryźć to uźyjcie wszystkich środków Wam dostępnych, aby temu zapobiec. Macie do tego pełne prawo, tak samo jak, gdy ktoś Was atakuje fizycznie. Gazu najprościej jak pisze Kubuś Puchatek. Jeśli coś się takiego się już zdarzy (ugryzienie) to macie policje, zgłoście ten fakt, doprowadzcie do ukarania takiego gościa. Ale nie zrównujcie wszystkich jedną kreską, bo ani to sprawiedliwie, ani prawdziwe. Fajnie pisze Kubuś Puchatek, ale on sam ma psa i miał psy (o ile dobrze pamiętam). Rozumiem wkurzenie dachenga (chodź dziwię się, że nie potraktował tego psa odpowiednio), ale akurat 'czytanie' postawy psów nie jest zbyt trudne, można się tego nauczyć. I można mieć z tego niezłą zabawę. Ale oczywiście nie trzeba. Wolny wybór (choć w naszym świecie to dość wyświechtane określenie)

Właściciel świniopsów J_S (który nie zamierza zbawiać świata i ktory przywykł do pełnych obrzydzenia spojrzeń ludzi raz na niego, raz na jego psy)

PS. Posiadania psów mi nikt nie zabroni, zawsze można się zaszyć w Bieszczadach...
PS2. Żal się robi, jak widzi się, ile psów jest źle traktowanych, bitych, niewybieganych, niesocjalizowanych, stojących całe życie na łańcuchu, albo trzymanych w małych kojcach...Ale wiele dzieci jest traktowanych równie okrutnie. To taka nasza ludzka okrutna natura.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Jon Snow, masz bulteriera tak? To jedna z moich ulubionych ras, zaraz po rocie i beaglu. Uwazam te psy za ładne i zrównoważone. Tylko nie dziw sie, ze niektórzy ludzie nie okazuja przyjaźnie Twojemu pieskowi, pomijajać ogólne opinie (jakze krzywzdace), ze to mordercu itp., bo np. sptkał mnie pare razy takie zachowanie: Ide sobie, podchodzi do mnie luźno latajacy Sztafik, bardzo przyjaźnie to był młody pies, choc nie szczeniak, zatrzyamałeś sie i pogłaskałem i nagle nadleciał właściel z pyskiem "Pozwoliłem pogłaskć?"
Jeszcze troche i by mnie chyba pobił, a ja tylko pgłaskałem... 8O

Czy jakby ktos pogłąskał Twojego psa to też by usłyszął od Ciebie?

Ja bardzie boja sie właciela niz psa.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Wos a zapytales go, czy pozwoliles sie wachac?
K_P
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Wos a zapytales go, czy pozwoliles sie wachac?
K_P

nie rozumiem :?
Wyjaśniej prosze
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Czy zachowałeś sie prawidłowo?

To zalezy w jaki ten pies sposób szczekał, czy stał, czy biegał w kółko.... .



Raczej stał niż biegał w kółko. Czy mogę zatem wysnuć wniosek, że jeśli nie biega to ugryzie, a jak biega to nie chce ugryźć?

Trzeba było isć do własciela i zarzadać zwrotu kasy za spodnie o gołnie mu nawrzucac jak swinii w koryto!


Spodnie stare miałem i tak. A pies jakby zaskoczony był swoim własnym zachowaniem (a może tym, że trafił na twardą cholewkę) i tak jakoś od razu się uspokoił i spokorniał (takie jakieś wrażenie miałem). Więc wszystko to bardziej mnie właściwie zadziwiło (te moje braki w znajomości psychologii psów), niż wywołało jkąkolwiek inną reakcję.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??


Czy zachowałeś sie prawidłowo?

To zalezy w jaki ten pies sposób szczekał, czy stał, czy biegał w kółko.... .


Raczej stał niż biegał w kółko. Czy mogę zatem wysnuć wniosek, że jeśli nie biega to ugryzie, a jak biega to nie chce ugryźć?

Trzeba było isć do własciela i zarzadać zwrotu kasy za spodnie o gołnie mu nawrzucac jak swinii w koryto!


Spodnie stare miałem i tak. A pies jakby zaskoczony był swoim własnym zachowaniem (a może tym, że trafił na twardą cholewkę) i tak jakoś od razu się uspokoił i spokorniał (takie jakieś wrażenie miałem). Więc wszystko to bardziej mnie właściwie zadziwiło (te moje braki w znajomości psychologii psów), niż wywołało jkąkolwiek inną reakcję.

Jęsli biega to jak tupnie nogą tu cieknie, teoretcznie... .
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Ten właściciel, co to nie pozwolił pogłaskać swojego psa, to nie przypadkiem łysy, bez karku? (przynajmniej w sensie psychicznym, choć niekoniecznie fizycznym). Też kiedyś spotkałem takiego młodocianego właściciela amstaffa, który stwierdził, że tak od małego trzeba (aby obcy nie głaskali psa). A ja mu na to, że jak go tak nie będzie socjalizował, to potem może mieć problem, kiedy będzie się rzucał na napotkane bogu ducha winne osoby ten jego 'ostry' pies...
Bullterriery to piękne i mądre psy (chodź uroda to kwestia gustu :) i nie należy mylić inteligencji z chęcią do wykonywania komend :wink: ), ale jak w wypadku każdej rasy trzeba pamiętać o 'genotypie' psa..w tym wypadku skłonności do psich walk. Ale odpowiednio prowadzone są wdzięcznym i przemiłym kompanem. Jak zresztą wiele innych psich ras. Są gusta i guściki.
  • 0

budo_gdc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
A ja mam pomysł.. jak ktoś ma warunki to moze miec psa takiego pokojowego i ulubienca swojego.. Psy uczą się od siebie i np. jakby z takim pokojowym kundlem trzymac Pita...
Wtedy by sie socjalizowały od siebie. Tak mi sie wydaje przynajmniej..
nie wiem czy pit czybko sie uczy czy raczej jest uparty.. :?:
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Jeszcze jedna rzecz!

Nie wolno małych dzieci uczyć, ze "Piesek jest zły", "Niepodchodź do pieska bo Cię ugryzie", tak sie tworza fobie i niebezpieczne sytuacje. Mam apel do rodziców! Jestescie na spacerze dzieckiem, na pewno spotakał Was kiedys sytuacja, ze jakis pies podszedł do Was i zaczął obwachiwać dziecko, lub merdac ogonem. To nic złego, on nie ma wrogich zamiarów, tylko jest ciekawy.... nie trzeba histeryzować. :roll: Niektóre przewrazliwone mamusie od razu biegna łapia dziecko i Bóg wie co jeszcze mu mówią...a jakby pies chciał zrobic krzywde to by zrobił, zapewne. Jest duzo stereotypów na temat zachowania psów, np. taki,ze jak pies sie cieszy to macha ogonem 8O , a tak sie składa, ze machanie ogonem to nie oznaka radosci.... tylko podniecenia(nie seksualnego :) ), ciekwosci, zainteresowania... .
Tak samo nie powinnismy psu pozwalać na rózne inne rzeczy, jak np. siadane na kanapie, skakanie na siebie, czy jedzenie poza miska... .Ale moze o tym napisze kiedy indziej, ide na siłke... .

Pozdr.


Słuchaj kolego, jeśli pies ma smycz i kaganiec to nie ma problemu. Jednak pies "wolny" JEST zagrożeniem. Oblookaj se:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Trzy rottweilery zagryzły wczoraj wieczorem w Redzie koło Gdyni 7-letnią dziewczynkę.

Wyciągnij wnioski.

A mi sie zdawalo ze byly to 3 mieszance O_o . Stek bzdur....
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Sorry moj blad nie doczytalem a cholernie mnie wkurwia to ze kazdy pies ktory zagryzl to odrazu musi byc Rottwailer osobiscie mialem psa tej rasy wychowalem sie razem z nim i sa to naprawde tak spokojne psy ze smutno robi jak sie na ulicy slyszy od starszej kobiety ze powinienem uwazac bo to wredna rasa :cry: .
Pozdro
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Jak zaatakuje psa, czy czlowieka duzy pies jakiejkolwiek rasy, to sie nie da odgonic go kopami, zreszta to najgorszy wariant jakie mozna sobie wyobrazic! Jedyne co mozna zrobic to za tylne lapy i odjazd do tylu.


No fakt, jak się bydlę wściecze, to kopami można mu naskoczyć. Ale można zdzielić teleskopem przez łeb, powinno poskutkować.

Dobra jest też broń gazowa, nie tyle miotacze gazu, co po prostu pistolety. Raz kumpel na moich oczach wypróbował na wilczurze. I podziałało. Zabić nie zabije, więc afery nie ma, ale psu sie odechce.

Jak na mnie wyskoczy jakieś wielkie, wściekłe psisko to nie będę klękał i szczerzył zębów, tylko mu przyładuję czym trzeba.

Uprzedzając wrzaski niektórych maniaków, którzy chyba nawet śpią w jednej budzie ze swoimi pupilkami - nie łażę po ulicach i nie morduję zwierząt. Ale jak mnie jakieś napadnie, to będę się bronić, i nie będę wtedy myślał o tym że to właściciel jest zły, tylko by wyelimonować aktualne zagrożenie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??
Zycze ci cobys nie spotkal zadnego niebezpiecznego psa ... Inaczej z twoja postawa mozesz obudzic sie w szpitalu ... A to ta lepsza wersja wydarzen ...

Chyba ze masz na mysli gazy pieprzowe .. to inna sprawa i dzialajaca ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z pistoletem przeciwko starszej kobiecie z malym dzieckiem??

Chyba ze masz na mysli gazy pieprzowe .. to inna sprawa i dzialajaca ...


Stosowałeś?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024