Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jasiek Mela


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Jasiek Mela
Ja wiem , że to nie ta tematyka.Ale wydaje mi się,że ludzie ćwiczący rozmaite sztuki,czy sytemy walki rozumią tę "walkę" młodego kalekiego człowieka.Jak dla mnie Jasiek może nie ma nogi ale ma JAJA których możemu mu zazdrościć.
Ja mu skladam głęboki ukłon.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Dla tych co sie nie oriętują o kogo chodzi to mowie ze biega o tego dzieciaka bez nogi co z Kamińskim poszedł niedawno na biegun.
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Poszedł i doszedł....

Wielki szacunek dla Niego poklon niejeden by dał sobie spokuj nawet będąc w pełni zdrowym.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Sa dwie opcje:

1.
Dzieciak jest niesamowity, ma hard ducha. Długo by wymieniac jego cechy.... .

2.
Cholerny zabieg komercyjny sponsorów, tak nagłosnionych przez media. Nie sądzice, ze to idelana komaoania reklamowa? Na każdej fotce, w kazdej relacji jest podana nazwa jakiejs.... :evil: . Poza tym słysząłem, ze czesć drogi typa (tego chłopca) przedtransportowali.... .

Jak mówie, są dwie opcje... .
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Ze sponsorzy, no pewnie bez nich by nie poszedł ...no bo skąd kasa. A sponsor coś chce za to mieć. Co do jego transportowania, to cholera nie chce w to za bardzo wierzyć (znowu by coś spieprzyli).A jak jest na prawdę?No cóż,chciałbym bardzo,żeby jednak TO była prawda.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Być może dla niego była to przygoda, której głupotą byłoby nie wykorzystać. I być może zrobiono z tego pełną komerchę, piekąc dwie pieczenie na jednym ogniu. W sumie ważne jest to, że chłopak spełnił się, być może pozytywniej myśli i zrobił coś więcej poza rozmyślaniami o swej niepełnosprawności. A że przy okazji sponsorzy mieli niemal darmową (przy normalnych stawkach reklam, to taki sponsoring to darmocha) reklamę, to druga strona tego medalu. Skądś jednak chłopak tą kasę dostać musiał, bo nie sądzę żeby za własne, ciężko uścibolone szelesty stać by go było przynajmniej na porządny śpiwór, że o kosztach całej wyprawy nie wspomnę... :roll:
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela

Sa dwie opcje:
1.Dzieciak jest niesamowity, ma hard ducha. Długo by wymieniac jego cechy.... .
2.Cholerny zabieg komercyjny sponsorów

stawiam na to pierwsze bo jeszcze wierze w ludzi.. respect
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela

wierze w ludzi.. respect


Zazdroszcze.... .

Ja juz dawno przestałem, a ta historia z tym chłopcem jest "taka piekna i wzruszjaca", ze az ..... za piekna. :?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
a mnie ta akcja wkurwiła
za sam sprzet jaki miał na sobie, mozna dzieciakowi innemu proteze kupic.

wiecej w tym reklamy niz pomocy. spójrzmy realnie, która firma i stacja tv odwali charytatywną impreze w TV

pomyślcie ile forsy poszło na te treningi, na sprzet na kampanie.ile czasu antenowego, który mozna było przeznaczyc na realną pomoc potrzebującym


on nic nie udowodnił swą podróżą.
a napewno nie tym ktorzy sami nie maja nóg.

chcielibyscie siedziec, bedąc inwalidami i myslec ze tez byscie dali rade gdyby, gdyby, gdyby...???

we mnie sie furia by zebrała.
inwalidzi dawno pokazali do czego są zdolni, i nie trzeba było tego pokazywac ponownie.

pozdrawiam
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
To znaczy co ,nie pokazywać do czego są zdolni.
Inwalidzi nie raz pokazali do czego są zdolni i chwała im za to i trzeba się od nich uczyć...i pokazywać.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
dla mnie też sprawa jest zbyt nałośniona i trochę przesadzona......nie podoba mi się ta akcja...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
oczywiscie ze jestem za pokazywaniem.
ale jestem za innymi załozeniami wydawania pieniędzy.
na sensowniejsze cele....
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
1. cały sprzet jest tego polarnika (Kamiński czy jak mu tam) i pochodził z jego poprzednich wypraw i to od niego wyszedł pomysł tej wyprawy.

2. chłopak nie ma nogi i ręki - wiec nawet jak by go podwiezli na ten biegun to i tak mu sie należało

3. akcja jest po to, zeby pokazać że tacy ludzie tez moga normalnie żyć i trzeba dać im szanse a dla wielu takich dzieciaków taką szansa jest porządna proteza (cena - kilkanaście tyś. PLN)

4. a mnie wkurwia to ze trzeba robić takie akcje - to ubezpieczalnia i państwo powinno zapewniać pomoc, no ale żyjemy gdzie żyjemy.

pozdrawiam.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Shaft:
Przeciez nie wiesz z czyich pieniedzy to bylo finansowane wiec czemu Cie to tak denerwuje ? Naprawde sadzisz ze to PFRON sfinansowal ta wyprawe ? :rofl:
Dla mnie nie jest istotne kto dal pieniadze i z jakimi prywatnymi korzysciami sie kierowal. Nie ma tez najmniejszego znaczenia czy to pomoze innym niepelnosprawnym, czy cos udowodni itp
Dzieki Kaminskiemu i sponsorom jedna pokrzywdzona przez los osoba byla przez chwile szczesliwa, cos osiagnala w zyciu choc wydawalo sie ze to niemozliwe. Wlasciwa osoba na wlasciwym miejscu we wlasciwym czasie. Takie niewiarygodne historie daja nadzieje dla innych zwyklych szaraczkow ze nic nie jest w zyciu przesadzone i wszystko moze sie zdazyc. To najwiekszy pozytek z tej wyprawy, moim zdaniem.

a mnie ta akcja wkurwiła
za sam sprzet jaki miał na sobie, mozna dzieciakowi innemu proteze kupic.

wiecej w tym reklamy niz pomocy. spójrzmy realnie, która firma i stacja tv odwali charytatywną impreze w TV

pomyślcie ile forsy poszło na te treningi, na sprzet na kampanie.ile czasu antenowego, który mozna było przeznaczyc na realną pomoc potrzebującym


Nie dziel nieswoich pieniedzy.
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Zgadzam sie z kolega telexem.Jesli choc jedna osoba jest przez ta cala akcje szczesliwsza to znaczy ze bylo warto.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
o kurwa.
mam nadzieje ze kiedys sami będziecie mogli to usłyszec.
"jezeli jednemu to dało szczęscie to bla bla bla...dobro jednostki??:P"

nie chodzi o dzielenie nie swoich pięniędzy, wiec nie pisz do mnie jak do tłuka.
jestem odbiorća tego co pokazuje TV i wyrazam opinie.
fajnie ze dzieciakowi dali radoche, ale sądze ze ci bez protez tez wiedzą ze moga wiele, jezeli i im da sie szanse.

jako odbiorca mówie ze było to dla mnie gówno, na które wydano pieniądze ktore mogły isc inaczej.

ale jak juz zauwazono nie moje to pieniądze...
tylko nie rozumiem po co sie tym zachwycac?
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
W Polsce jakos tak jest , że nawet jak ktos się zepnie , zaweźmie , zdobedzie kasę , sponsorów , pozyska media etc. zbuduje łodke/zorganizuje wyprawe/wespnie się gdzieś w cholerę , to zaraz ludzie go krytykują że komercha i że się sprzedał ,a w ogóle cała to akcja jest bez sensu.
Warto by się było zachwycać nawet gdyby zupełnie zdrowy chlopak poszedł z Kamińskim na biegun.
Chłopak doszedl. Może innym bez nóg to nie pomogło , poczuli się gorzej , bo im nikt nie dał na protezę , etc. no Ale co z tego ?
Nie można pomóc wszystkim bez protez ale tu pomogli przynajmniej jednemu , a sami przy tym troche zarobili, no w każdym razie wyszli na zero.
Jak pieniądze nie poszły by na wyprawe , to poszły by np na realizację jakiegoś "Na wspólne" , albo co ... A tak przynajmnie ktos zobaczył trochę swiata ...
Ale jak kogoś to wkurza - niech nie ogląda 8)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Ja to widze dokladnie tak jak napisal Grayone.
Nie pisze do Ciebie jak do tluka Shaft, tylko chcialem zwrocic uwage Tobie jako "odbiorcy TV" ze czasem warto miec dystans do swiata i widziec go jasniejszych barwach niz w TV. Za duzo wokolo tego slynnego "polskiego kotla", wzajemnych pretensji i zlosliwosci. Tez tylko wyrazam opinie
:D

tylko nie rozumiem po co sie tym zachwycac?


Podaj jedna dowolna rzecz ktora warto sie zachwycac. Zaloze sie ze znajda sie na forum ludzie ktorzy to wysmieja. Dla ktorych nie bedzie to wazne ani istotne, ktorzy najzwyczajniej beda mieli to w d... bo akurat mieli ciezki dzien.

ps. nie przeklinaj tyle, bo glupio odpowiadac na takie posty :roll: :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
Myśląc w takich kategoriach Shaft, moglibyśmy równie dobrze powiedzieć:

- Co my tu kurfa robimy? Piszemy o użyteczności wypraw, skoro nasze kompy są warte razem setki tysięcy! Ile za to protez można ufundować!

A jednak tak nie mówimy. Czemu? Przecież chyba jesteśmy normalnymi, wrażliwymi ludźmi? /jedni mniej, drudzy bardziej :wink: /
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jasiek Mela
poprostu drażni mnie fakt, że ponad połowa tych pieniędzy znika w kieszeniach takich lwów rywinów i innych prezesików.

wiem ile kosztuje tego chłopaka dojscie tam, i cenie to.
nie podważam ogromu jego dokonania.
podważam jedynie realizacje tego i zarabianie na tym.


pozdrawiam.

ukulturalniony shaft.:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024