Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do Przygód Miszcza Mariana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
822 odpowiedzi w tym temacie

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Szczepan dobrze prawi - myślę, iż Miszczem pogardliwie nazywa go pospolita gawiedź co jeno zewnętrze Mariana poznała (wzrokowo bądź w bezpośrednim kontakcie :) )
A że Mistrz g... sobie robi z tego co ludzie o nim mówią to inna sprawa 8)
Kto zaś przez Mariana prawdziwie ukształtowan został ten nijak inaczej jak Mistrzem tytułować go nawet nie pomyśli. Tako rzekłem...
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
No kurcze...ale się dzieje 8O
Od razu przypomniało mi się .. "Kiedy staje przed nimi w cieniu podejrzenia jest jeszcze cały z materii światła..." - może dalekie skojarzenie, ale jakoś tak mi przyszło :-)

W.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
kurka wodna - własnie przeczytałem ostatni odcinek.
hmmmm.... jak by Miszcz czy tez Mistrz to przeczytał to by się sam zdziwił,jak ewoluowała jego historia.

szacuneczek i respekcik dla autora

k.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
:) a podziękować, podziękować
  • 0

budo_jot.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
..... ach .....






:) 8) :wink:
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
ja nie mogę... ale się dzieje... 8O

Niechaj dalej pisze nasz
strasznie zdolny Mistrz Pmasz

:) :) 8)
  • 0

budo_remik_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
No Pmasz - teraz to ja się zaczynam Ciebie normalnie BAĆ 8O . Nie to żebym się do tej pory nie bał (pełen respekt !) :) , ale nieswojo się czuję czytając kolejne, coraz znakomitsze części "Przygód...."

BTW: Czy wiesz że do końca swego pokręconego żywota P. Dick myślał że Stanisław Lem nie istnieje ? Z uporem twierdził że pod "kryptonimem" Stanisław Lem kryje się wyspecjalizowana komórka KGB :) "produkująca" literaturę ......
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Po dłuższej nieobecności nadrabiam zaległości (sie mi rymło), zanim znów się w wir zamorskiej pracy rzucę i na rozkosze umysłu czasu mieć nie będę i po lekturze czytelniczych recenzji natychmiast rzuciłem byłem w kąt "Kod Leonarda", listę Wildsteina, scenogramy przesłuchań przed Komisjami Sejmowymi o numerach od 1 do 7 oraz programy nowopowstałych w Polszcze partii politycznych - jako uwagi niegodne - i za Marianowe przygody się wziąłem... I w pełni zgadzam się z poniższym:

No Pmasz - teraz to ja się zaczynam Ciebie normalnie BAĆ 8O . Nie to żebym się do tej pory nie bał (pełen respekt !) :) , ale nieswojo się czuję czytając kolejne, coraz znakomitsze części "Przygód...."


A w związku z obawami kolegi Remika...

BTW: Czy wiesz że do końca swego pokręconego żywota P. Dick myślał że Stanisław Lem nie istnieje ? Z uporem twierdził że pod "kryptonimem" Stanisław Lem kryje się wyspecjalizowana komórka KGB :) "produkująca" literaturę ......

...zapewnić pragnę, że imć Pmasz żyw jest jako osobnik wyindywidualizowany, bom go parokrotnie w życiu spotkał i nie stwierdziłem, aby się za nim jakaś wraża aikidowemu światu siła grupowa kryła :)

APAS (wstrząśnięty wysokim poziomem literackim na Vortalu)

PS - jakiś czas temu w Londynie wspominałem przy zacnym piwie z tamtejszymi aikidokami kolegę Pmasza, który się o londyńskie maty swego czasu obijał i szacunek wielki zdobył. Na pytanie, co porabia obecnie odparłem, że za literaturę się wziął i pisarzem został... A wtedy ktoś zapytał, czy po angielsku coś Pmaszowego już się ukazało, bo poczytać by chcieli a polski im jakoś nie leży, zupełnie nie wiem why? :) :D :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana

....ciach.....

...zapewnić pragnę, że imć Pmasz żyw jest jako osobnik wyindywidualizowany, bom go parokrotnie w życiu spotkał i nie stwierdziłem, aby się za nim jakaś wraża aikidowemu światu siła grupowa kryła :)
APAS (wstrząśnięty wysokim poziomem literackim na Vortalu)


potwierdzam, potwierdzam

mialem nawet zaszczyt dosta kilka razy w leb (a konkretnie w czolo) od wyzej omawianego, za zla postawe, nie takie ustawienie czy cos takiego...... :) :) :) :) :) :) :) :wink:

kurm (zupelnie niepamietliwy :twisted: :twisted: )

:wink:
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Aż się kurde, następnego odcinka doczekać nie mogę.....pełen respekt, Jakub Wyndrowicz może się przy miszczu tylko schować i samogon w piwnicy żłopać.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
bvoskie to wasze kadzenie, ale ja bym prosił o wytykanie niekonsekwencji w wątku jeśli coś znajdziecie... jak za przeproszeniem koleżanka Jot. jak rozumiem nikt nie teski do nurtu humoru abstrakcyjnego - "Marian miał wyrzuty.... wyrzucił dwóch uczniów przez zamknięte okno"?
  • 0

budo_jot.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
:oops:
poklon Miszczu Pmaszu poklon darujcie...
:oops: nawet gdybym się ośmieliła wysłać prywatną wiadomość, to i tak nie mogę, bo Administrator uznał, żem niegodna :oops: pewnie wie, co mówi :oops:
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
no łał, wielkie łał...
a niekonsekwencji nie znalazłem bo nie szukałem - może w wolnej chwili poczytam sobie od początku to i cosik się napatoczy
co do powrotu do humoru abstrakcyjnego to mam mięszane uczucia - chyba przestało to pasować do obecnej formy narracji

i jeszcze jedno łał :)
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
noooo, pmasz poklon
jedyną niekonsekwencja, jaką tu odkrywam, jest taka ogólna - z miszcza Mariana, mordujacego niewinne wiewióreczki chilijskie aikidioty wyewoluowało coś, co zaczyna dryfować w stronę bycia mistrzem, tudzież innym yodą. Mam 3 pomysły na wyjeśnienie tego zagadkowego dualizmu marianowej natury
1- kamuflaz intelektualny (po co, na co i przed kim - to juz Mistrzu Tobie pozostawiam :) )
2- shizofrenia paranoidalna z rozdwojeniem osobowosci...
3- posiadanie bruzdżącego i kłopotliwego brata blizniaka/klona (cierpiącego na wiewiórkofobię po pogryzieniu przez wsciekłego gryzonia podczas rodzinnych wakacji w Chile)

Poza tym - 0, słownie z e r o nielogiczności, przynajmniej na moje oko. Tylko jedna, malutka sugestia - kimkolwiek Marian jest, jesli okaże sie w jakis sposób spokrewniony z Geraltem ('usmiechnął się paskudnie :twisted: ') to..to... to ja nie wiem, co Ci Yen zrobi :)
  • 0

budo_jot.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
:oops:
sama nie wiem, jak zacząć, ale to będzie konstruktywne :)
w moich stronach świnie żyły w chlewach, a w oborach to się trzymało krowy...

a poza tym, jak zwykle poklon

a jeszcze poza tym, to mi trochę przykro, że juz się pojawiła kwestia tłumaczenia Dzieła na obce języki, a moje chęci redakcyjne tak spostponowano... :( ale to pewnie nauka pokory i bodziec, żeby nie osiadać na magisterskich laurach, bo cóż to w końcu, tylko brać się za dalszą naukę :)
dziękuję poklon Miszczu Pmaszu poklon
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
cholera, jot. aż mnie wstyd :oops: - sie nie powtórzy
three - czysta kalka z sapkowskiego - miałem nadzieje ze nie dosc wyraźna - sie nie powtórzy i nikt juz sie wrednie nie uśmiechnie....
poklon
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana

sie nie powtórzy i nikt juz sie wrednie nie uśmiechnie....

pmasz - yen odetchneła z ulgą :) naprawde paskudnie się uśmiechać może tylko Geralt... no i czasami ja 8)

miałem nadzieje ze nie dosc wyraźna


nie dość wyraźna - normalnym ludziom nie daje po oczach, ja sie zaliczam do tego gatunku, który twórczośc Sapka przerobił 4x, na skos i od tyłu. A Geralta cytuje przez sen (czasami :) )

aha, no i z niecierpliwościa czekam na cd...
  • 0

budo_jot.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
:) Też się nie moge doczekać dalszych ciągów. Historia się coraz mroczniejsza robi.
Ale przyznam szczerze, że nadal wątkiem nr 1, jeśli idzie o moje zainteresowanie, jest kwestia roli matek Dominika i Wacława w opowieści. Bardzo jestem ciekawa...
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana

nadal wątkiem nr 1, jeśli idzie o moje zainteresowanie, jest kwestia roli matek

Babska solidarność.... ;) Choć może i nie tylko bo w końcu jeśli w Wacławie krew Parciaków nie płynie to na co on Marianowi? Ale pewnikiem wszystko się jeszcze rozjaśni (bądź zaciemni, wedle zachcianek poklon autora poklon )
A może już coś przegapiłem? :?
  • 0

budo_joeblack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
musze przyznać że niedawno zwitałem na to forum
a dużo później przeczytałem 1 przygodę miszcza Mariana
i tak się zaczeło ... 170 stron w wordzie może nie całkime zapisanych ale dzieło rosnie w oczach i musze powiedzeć że wciągnęło mnie okrótnie.
Co do treści to troche denerwowały mnie jakieś zagubione i nigdy niedokończone wątki
1) Czy dostał na poczcie rente i zapłacił za podatek (kase i tak miał od kolegi ale czy wywalczyl swoją rentę)
2) jak i kiedy miszczu powrócił z "lasu"?
3) kiedy wyszkolił te wszystkie dziciaki z ktorymi teraz trenuje Dominik
i inne mniej ważne

Co do treści to wcześniejsza twórość była bardzo zabawna, lekcję małych dzieci jakbym przerabiał sam co trening z dzieciarnią, jednym słowem super rozrywka temat na jakiś komiks czy inną kreskówkę :)

Teraz to kolejna opowieśc Wiedzmina jak ktoś słusznie zauważył - Sabkowskiego też lubie ale trochę nonszalancji i czarnego chumoru pozwoliło by wrócić miszczowi Marianowi do rónowagi psychofizycznej :)

pozdrawiam
i czekam z niecierpliwością na dalsze odciniki

Black
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024