Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido - Szczecin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_cool42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachód

Napisano Ponad rok temu

Aikido - Szczecin
Cześć.
Studiuję w Szczecinie i poszukuję coś dla Siebie w MA. Może Aikido ? :)
W Szczecinie dużo się mówi o J. Wysockim i troche o D. Bieńkowskim.
Możecie mi coś poradzić ? Gdzie jest lepiej (atmosfera, poziom itp.)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
No cóż osobiście polecę Ci Darka Bieńkowskiego.

Fuj! czuję się jak Jusi :mrgreen:

Wracjąc do tematu. Podczas jego zajęć na Torze Kolarskim, na sąsiedniej macie czasem prowadzi też zajęcia Jacek Wysocki.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
A co rozumiesz pod hasłem atmosfera??
Jeżeli chcesz się uczyć Aikido w szkole gdzie jest dużo ruchu a mało precyzji to do JW, a jeżeli chcesz się uczyć technik z uwzglednieniem szczegółów, gdzie sensei zwraca uwagę na wszystkie aspekty ich wykonywania ale jest to mozolna i trudna praca to radzę do D.B.
To zależy co preferujesz, hopsztosy czy ciężką pracę :wink: :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

No cóż osobiście polecę Ci Darka Bieńkowskiego.

Fuj! czuję się jak Jusi :mrgreen:

Wracjąc do tematu. Podczas jego zajęć na Torze Kolarskim, na sąsiedniej macie czasem prowadzi też zajęcia Jacek Wysocki.


Ej! Co to miało znaczyc? :evil:
  • 0

budo_cool42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
Ja dopiero nowicjusz, nie kumaty, nie czytaty. Szukam, pytam.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
moze lepiej sie zapisz najpierw na zajecia, popatrz, obadaj..
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

(...)Jeżeli chcesz się uczyć Aikido w szkole gdzie jest dużo ruchu a mało precyzji to do JW, a jeżeli chcesz się uczyć technik z uwzglednieniem szczegółów, gdzie sensei zwraca uwagę na wszystkie aspekty ich wykonywania ale jest to mozolna i trudna praca to radzę do D.B.
To zależy co preferujesz, hopsztosy czy ciężką pracę :wink: :)


Moim zdaniem w szkole prowadzonej przez sensei Jacka Wysockiego jest akurat odwrotnie. Sensei Wysocki bardzo duży nacisk kładzie na precyzję wykonania techniki, właściwy timing i całą masę szczegółów. Przy tym techniki należy wykonywać przy możliwie jak najmniejszej liczbie kroków oraz zbędnych ruchów (jeżeli o taki ruch chodziło).
Uważam, że zestawienie Jacek Wysocki = hopsztosy; Dariusz Bieńkowski = ciężka praca, jest delikatnie mówiąc dużym uproszczeniem, w dodatku krzywdzącym dla tego pierwszego.

Nie mogę wypowiadać się na temat sensei Dariusza Bieńkowskiego, ale sądząc z opinii głoszonych na forum jest to również bardzo dobry nauczyciel, według wielu forumowiczów nr 1 w kraju.

Dla mnie najdziwniejsze (najsmutniejsze ?) jest to, że obaj panowie uczą aikido wg przekazu Kobayashi Hirokazu, niemalże na sąsiednich matach, pozostając jednak w odrębnych strukturach organizacyjnych.

Pozdrawiam
H-K (frajersko wierzący, że aikido łączy a nie dzieli)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

A co rozumiesz pod hasłem atmosfera??
Jeżeli chcesz się uczyć Aikido w szkole gdzie jest dużo ruchu a mało precyzji to do JW, a jeżeli chcesz się uczyć technik z uwzglednieniem szczegółów, gdzie sensei zwraca uwagę na wszystkie aspekty ich wykonywania ale jest to mozolna i trudna praca to radzę do D.B.
To zależy co preferujesz, hopsztosy czy ciężką pracę :wink: :)

Fajne . To teraz do reklamy . :lol:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

Jeżeli chcesz się uczyć Aikido w szkole gdzie jest dużo ruchu a mało precyzji to do JW, a jeżeli chcesz się uczyć technik z uwzglednieniem szczegółów, gdzie sensei zwraca uwagę na wszystkie aspekty ich wykonywania ale jest to mozolna i trudna praca to radzę do D.B.
To zależy co preferujesz, hopsztosy czy ciężką pracę :wink: :)

Fee Panie Wingman nieładnie, oj nieładnie :oops: Jak chcesz oceniać, to pisz o swojej szkole. O innych nie pisz, bo po co :?: Czym to się różni od postawy moje koryu/kendo/etc...lepsze od Twojego niedawno prezentowanej w jednym wątku wyżej:?: :?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

Ej! Co to miało znaczyc? :evil:

To taka żaluzja do Twojego marudznia o sensei Hoffmania :)
Tak mi sie skojarzyło ;)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem. Ja nie oceniam nikogo. Chodziło mi o bardziej "dynamiczne" ćwiczenie w wydaniu JW w przeciwieństwie do DB :) :wink: Więcej pompek, przysiadów etc. etc.
Natomiast wybór zależy od upodobań danej osoby.
JS a gdzie ja napisałem, że JW jest bee a DB jest cacy :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

Cześć.
Studiuję w Szczecinie i poszukuję coś dla Siebie w MA. Może Aikido ? :)
W Szczecinie dużo się mówi o J. Wysockim i troche o D. Bieńkowskim.
Możecie mi coś poradzić ? Gdzie jest lepiej (atmosfera, poziom itp.)

To najlepiej idź na tor jak będą obaj panowie prowadzić zajęcia. Popatrz, porównaj, wybierz. I nie słuchaj ludzi którzy mówią że ten lepszy, ten gorszy - każdy swoim łokciem mierzy i każdy swoje chwali.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
Prawdę mówi. To najlepszy sposób :oops:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
Cool42,
Ja bym ci polecil Some albo Przemka. Idz do nich na trening, to dopiero zobaczysz prawdziwe aikido :lol: (<-- to byl ZART!!!!!) ani Soma ani Przemek nie jest showmenem, ale porzadnie cwicza. Adres do nich masz w ich postach :wink:

Moja opinia jest taka, poniewaz poczatkujacy powinni zaczynac od szerokich, dlugich ruchow. To pozwala wypracowac kokyu, ktore jest podstawa do rozwiniecia mocy technik. I Przemek i Soma ucza w ten sposob.

Obaj panowie Wysocki i Bienkowski ucza od razu bardzo krotkich ruchow. Dlugie ruchy latwo w przyszlosci skrocic, ale krotkie ruchy nie jest latwo wydluzyc.
Ucza oni tez minimalnych przemieszczen oraz innych bardzo zaawansowanych idei, ktore mowiac wprost sa kompletnie niedostepne dla poczatkujacych JESZCZE PRZEZ WIELE LAT............ To tak, jakby na pierwszej lekcji fortepianu, ci kazali grac od razy Bethowena.

Natomiast podejscie ktore uczy Przemek i Soma jest nieslychanie dogodne dla poczatkujacych, bo dlugie i szerokie ruchy latwo widac i latwo sie nauczyc. Poza tym nauczycielem Przemka i Somy jest Tamura sensei(uczen zalozyciela aikido ), niewatpliwie jeden z najlepiej robiacych aikido instruktorow na swiecie i najlepszy w Europie. Na stazach z Tamura sensei mozesz cwiczyc z wieloma ludzmi z wysokimi stopniami(5 i 6 dany) i to z roznych federacji, taki respekt maja do sensei'a.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
cool42 napisał:

Studiuję w Szczecinie i poszukuję coś dla Siebie w MA. Może Aikido ?
W Szczecinie dużo się mówi o J. Wysockim i troche o D. Bieńkowskim.
Możecie mi coś poradzić ? Gdzie jest lepiej (atmosfera, poziom itp.)

cos T y szukasz dużo tych sztuk walki, o jiu-jitsu też pytałes, ale nich bedzie, jako miejscowy moge ci polecić tylko Soma, zajęcia na ulicy Dubois koło Stoczni w szkole co tam jest, bedziesz potrzebował to znajdziesz.... Dlaczego, bo prowadzący zajęcia to jedyny gośc, który potrafi wytłumaczyć to czego nie rozumiem i takie tam szczegóły, po za tym poswięca dużo czasu na aikido, no przynajmniej tak mi sie wydaje :-) Praktykuje od 1979 roku co kawałkiem czasu jest, na stażach które organizauje cwcizy razem z innymi a to jeden z waznych argumentów na tak.

Co do reszty to jest różnie, D. Bieńkowski jest dobry, ale mnie jakoś tak nie przekonuje, za mało ruchu i dynamiki w jego aikido, to może jest i fajne. może tak ma być, ale ja widziałem aikido w wykonaniu Japończyków i było dynamiczne jak aikido somy.

J. Wysocki - nie mi oceniać czy jest dobry czy nie - nie podobają mi sie jego ceny za zajęcia 110 zeta, nie podoba mi się masówka, sposób egzaminowania itp. Zaleta jest to, że współpracuje z ludźmi z tradycyjnego jiu-jitsu (Rovigatti, Garcia) o wysokich danach, którzy przyjeżdzają na obozy i czasem w roku szkolnym na jakiś staż. Po za tym on i D. Bieńkowski mają zajęcia na Torze kolarskim, gdzie są całkiem fajne warunki.

poza tym jest jeszcze P. Sołtysiński, R. Mirek i inni ale chces się czegoś więcej doweidziec to sobie pochodź po sekcjach i poćwicz, to dobry sposób zdobywania wiedzy. Moja opinia czy opinia kogoś innego może być zupełnie odwrotna do twojego pierwszego wrażenia, pamiętaj o tym. Co do wrażeń, w szczególności już nie pierwszych, to wpływają one wydatnie na zmianę poglądów, często wiąże się to z rezygnacją za sztuk walki jako formy rekreacji lub objawia się zmiana sekcji, no ale nie ma co przeżywac, jeszcze nie zacząłęś trenować :)
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

Co do reszty to jest różnie, D. Bieńkowski jest dobry, ale mnie jakoś tak nie przekonuje, za mało ruchu i dynamiki w jego aikido, to może jest i fajne. może tak ma być, ale ja widziałem aikido w wykonaniu Japończyków i było dynamiczne jak aikido somy.


Jesli DB robi aikido malo dynamiczne to znaczy ze mamy rozne pojecie na temat dynamiki. Japonczykow tez widzialem i sadze ze DB jest bardziej dynamiczny niz wielu z nich.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

Ej! Co to miało znaczyc? :evil:

To taka żaluzja do Twojego marudznia o sensei Hoffmania :)
Tak mi sie skojarzyło ;)


Ej! Ja nie marudzę,ja podziwiam :wink:
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin
Czy mozna powiedziec ze istnieje cos takiego jak slepy fanatyzm. Jak czytam teksty Jusi to tak mi sie cos nasuwa takie skojazenie. Masa postow zadnej tresci i wychwalanie wciaz tego samego. Az sie chce ....... Nie dokoncze bo mimo wszystko mam szacunek dla kobiet.
  • 0

budo_cool42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

To najlepiej idź na tor jak będą obaj panowie prowadzić zajęcia. Popatrz, porównaj, wybierz.

Tak będzie chyba najlepiej ! Thx

cos T y szukasz dużo tych sztuk walki, o jiu-jitsu też pytałes

Ciekawy jestem, szukam co lepsze. :roll:

Ja bym ci polecil Some albo Przemka.

Gdzie ich znaleźć ?
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - Szczecin

Czy mozna powiedziec ze istnieje cos takiego jak slepy fanatyzm. Jak czytam teksty Jusi to tak mi sie cos nasuwa takie skojazenie. Masa postow zadnej tresci i wychwalanie wciaz tego samego. Az sie chce ....... Nie dokoncze bo mimo wszystko mam szacunek dla kobiet.


Ty za to wysyłasz mase postów o tym jaka to Jusi jest infantylna. :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024