Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

budo_yester
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
ja cos widze ze zawsze sie topicki aikidowe sprowadzaja do nieskutecznosci... no masakra jeszcze troche i jeszcze popadne w kompleksy ze to cwicze...a tak na serio to rozwalaja mnie deagacje na temat skutecznosci i aikido, bjj, muay thaia ulica .Bo jak komus przypier...... jako pierwszy to juz nie bedzie to aikido cholera....a na ulicy,w realu tak btw to jak ktos juz nas atakuje to raczej jest tych ktosiow wiecej wiec to male szanse ma wiekszosc fighterow...bez sensu rozwazania typu trenowac cos aby dac komus w ryj ...przpraszam za prostackosc uzytych slow ale chodzilo mi niejako o pewna dosadnosc ..nio
a co do topicato ja niestety lub tez moja rezygnacja bedzie z powodu lagrow w usa chyba ze znajde tam jakas sekcje na co licze i czas z czym moze byc trudniej...wtedy nie bedzie tej czasowej rezygnacji :) ))
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Najbardziej nie lubię tego, że sam trener zniechęca ludzi do ćwiczenia, co niestety ma u nas miejsce. Nie chodzi mu o to, żeby rezygnować z zysków tylko, żeby pozbyć się ewentualnej przyszłej konkurencji...
Ostatecznie ile można wysłuchiwać takiego tyrania i gnębienia, no chyba, że ktoś się uprze. Ja miałam wylecieć z sekcji parę lat temu za to, że palę. W tej chwili trenera przyjmuję z przymrużeniem oka bo trenuję dla siebie a komentarze mało mnie obchodzą.
Niestety kupa ludzi po prostu ma tego dosyć i odchodzi, najczęściej do konkurencji...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

w realu tak btw to jak ktos juz nas atakuje to raczej jest tych ktosiow wiecej wiec to male szanse ma wiekszosc fighterow...


No ale co to oznacza, bo nie rozumiem komentarza? to jest idiotyczne tłumaczenie.

bez sensu rozwazania typu trenowac cos aby dac komus w ryj ...przpraszam za prostackosc uzytych slow ale chodzilo mi niejako o pewna dosadnosc ..nio


Jest sens, to filozofie japońskich sztuk walki przez lata prała ludziom mózgi, no kurde to sztuka walki czy taniec, skoro się podpisuje sztuka walki to chyba ma służyć do walki a nie filozofii. Trenujesz po to żeby komuś dać w ryj...za to że...i tu wstawić za co. Danie komuś w morde to nieodłączne zjawisko, no co może będziesz robił jak ci dziewuchę będą gwałcić, walniesz filozfie to ze śmiechu zwieją? Dasz w mordę, będziesz walczył i o to chodzi a nie jakieś pieprzenie.
Jeśli aikido nie sprawdza się na tym polu trzeba to powiedzieć a nie pisać o sensu dawania w mordę.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
I przyszła kolej na mnie... :oops: ... czekam na otwarcie nowej sekcji (tym razem, to już nie będzie aikido).
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

no co może będziesz robił jak ci dziewuchę będą gwałcić, walniesz filozfie to ze śmiechu zwieją? Dasz w mordę, będziesz walczył i o to chodzi a nie jakieś pieprzenie.


A tak by the way Fiodor znasz kogoś osobiście, kto znalazł się ww. sytacji? A może któryś z twoich znajomych zna? A może znasz osobiście kogoś kto uratował swoje życie dzięki sztukom walki i nie jest to ochroniarz albo policjant albo jakiś specnaz? :lol: Ilu spotkałeś takich ludzi? Więcej niż 5 ? :lol: Bo może ja jestem z innej planety? :lol:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Jeżyku a Jackie Chan? :wink:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Bo może ja jestem z innej planety? :lol:

Zapewne.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Bo może ja jestem z innej planety? :lol:

Zapewne.


To jest odpowiedż na drugie pytanie. :lol: :lol: :lol:

Dobra Fiodor dawaj dane: Ile biednych gwałconych babek (mogą byc też dla ułatwienia faceci :lol: ) obroniliście ty i twoi kumple w ciągu ostatniego roku? :lol:
A może broniliście siebie, albo kumpli? Wiesz chodzi mi o liczbę, bo jest tu rozważana motywacja ćwiczenia w odniesieniu do skuteczności i do tego celu wydaje się niezbędne stwierdzenie skali zjawiska :lol:

Koledzy ochroniarze, policmajstrzy i wszelkiej maści dresy się nie liczą, bo to jest ich praca :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_yester
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
post do pana Fiodora :D co by tu pisac no nie wiem mozesz byc po wielu latach bjj tajskiego i jakiegos combata wszystko razem jestes fighter nie z tej ziemi ale akurat wracasz urzniety do domu i jacys mili panowie akurat wtedy w takiej niedyspozycji cie leja...chodzi mi o to ze jest takie samo prawdopodobienstwo wystapienia sytuacji takiej ze twoje lata treningu ci cos dadza jak i to ze nic ci nie dadza bo akurat zly dzien zla pora zly pistolet... :D ja mam 23 lata i nigdy nie musialem.... sie z kims trzaskac jasne jak to ja prowokowalem czy jakis wiejski festyn wiec nie wiem...moge powiedziec ze nie ma roznicy czy trenuje balet czy MA...znajomy lubil sie bic od malego i jest duzy silny jedna sytuacja .. w jakims barze spiecie z kolesiem ktory byl podobno dobry... 3 strzaly .. poszedl luk, nosek ciocia poszkodowanego pani prokurator ...znajomy 4 lata zawiasow...i teraz kiedy jkas bojka ma sie dziac on jest daleko...wiec twoje argumentos sa nieprzekonywujace :D
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Panowie, wam się pomyliło ćwiczenie sztuki walki z zen czy coś.
Argumenty przekonujące że sztukę walki ćwiczy się dla walki? co to za kocopoł?
Nie rozumiem takich jak wy, nie zrozumiecie takich jak ja, co tu więcej pisać.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Dobra Fiodor dawaj dane: Ile biednych gwałconych babek (mogą byc też dla ułatwienia faceci :lol: ) obroniliście ty i twoi kumple w ciągu ostatniego roku? :lol:

Słuchaj stary, nie wkurwiaj mnie bo ton twojej wypowiedzi mi sie nie podoba, zrobimy tak, spotkamy się ty ja i twoja żona/dziewucha i powiem jej że jest dziwką, przy tobie pasuje?
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Danie komuś w morde to nieodłączne zjawisko, no co może będziesz robił jak ci dziewuchę będą gwałcić, walniesz filozfie to ze śmiechu zwieją? Dasz w mordę, będziesz walczył i o to chodzi a nie jakieś pieprzenie.
Jeśli aikido nie sprawdza się na tym polu trzeba to powiedzieć a nie pisać o sensu dawania w mordę.


Ja wiem co zrobię - wyciągnę bagnet... :roll:
Broń zawsze będzie skuteczniejsza od sztuk walki... więc może dajmy sobie spokój z ćwiczeniem czegokolwiek z SW na tym forum i chodźmy poszukać jakiejś sekcji noża, pałki, albo po prostu strzelnicy.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Kurwa wy to w takie skrajności wpadacie że chuj może strzelić.
Standardowe tłumaczenie nieskuteczności aikido, bo kurwa i tak żadna sztuka walki nie obroni się przed 3 lub przed giwerą, nożem. itp.
Chociaż ostatnio jusi twierdziła że jej trener aikido może się obronić przed nożem :) może trener chce spróbować ze mną? ja będę miał nóż a trener swoje aikido.

Jeżyk co z tobą? Przeczytałeś nie odpowiedziałeś.
Dasz mi w mordę na takim spotkaniu? czy może będziesz pierdolił o statystykach?
Masz dwie odpowiedzi albo dasz w mordę i pokażesz żeś facet, albo zaczniesz dyskutować i okażesz się cipą, co wybierasz?
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Fiodku nie wyciągaj rozmów prywatnych na forum. A poza tym nie mów tak do Jeżyka :evil: To nie ładnie :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Panowie, wam się pomyliło ćwiczenie sztuki walki z zen czy coś.
Argumenty przekonujące że sztukę walki ćwiczy się dla walki? co to za kocopoł?
Nie rozumiem takich jak wy, nie zrozumiecie takich jak ja, co tu więcej pisać.


To bardzo proste, 98% zwyczajnych ludzi (cwiczących i nie ćwiczących SW) nie ma realnego powodu, ani okazji aby fizycznie walczyć o zdrowie, czy życie (pomijam zawodowców). Po prostu czasy samurajów i powstania bokserów mineły. Oczywiście media trąbia, jaki to swiat jest niebezpieczny i ile to napadów i gwałtów, tylko guzik ma się to ma do rzeczywistości. Nikt z moich znajomych nie został zamordowany w ostatnim czasie (przepraszam za makabryczny dowcip :lol: )A więc co ma przynieś takie marnotrastwo czasu po za umiejętnością pokonania kolegi na macie? Ja miałem taką motywację w podstawówce :lol: Kto ma bardziej wyprany mózg, japońscy mistrzowie, czy ludzie zajmujący sie takimi rzeczami jak realna walka, której na 99% nie doświadczą w swoim całym dorosłym życiu :lol: :lol: :lol:
To jest właśnie powód, dla którego JITSU zostało zamienione w DO. Pojawiła się broń palna, zakazano noszenia mieczy umiejętności realnej walki wręcz przestała byc znacząca dla fizycznego przetrwania. Właśnie dlatego wymyślono walki w klatce, trzeba było sztucznego tworu, aby podtrzymać sztuczną motywację. To jest taka proteza rzeczywistości. Ale nikt nikogo nie zmusza do wchodzenia do tych klatek :lol:
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Troche czegos nie rozumiem. Zasadnicze pytanie Po co trenujemy sztuki walki ? Dla filozofii czy umiejetnosci walki ? Moim zdaniem glownie dla umiejetnosci walki. Cala filozoficzna otoczka to jest dodatek. Czego oczekujemy od sztuk walki ? Glownie umiejetnosci obrony siebie badz innych osob. Jezeli tak jest to warto chyba trenowac skuteczne sztuki walki. Faktem jest ze aikido jest raczej skuteczne tylko w wykonyniu nielicznej grupy osob dodajmy po wielu latach treningu i na zaskoczonym zielonym leszczu. Samuel twoja odpowiedz o wyciagnieciu bagnetu jest zalosna, ja wyciagne siekiere i co wtedy. Pytanie co ma bagnet do aikodo. Sens tego tematu jest wlasnie taki dlaczego ludzie przestaja trenowac aikido. Moim zdaniem wlasnie dlatego ze widza iz skutecznosc tego stylu jest watpliwa wlasnie ze wzgledu na skomplikowane techniki i dlugotrwly cykl szkoleniowy. Jesli ktos cwiczy sztuki walki pod katem walki a taki jest moim zdaniem sens treningu to stwierdzi ze wieksze mozliwosci ma po treningach bjj, kickboksingiu czy jeszcze paru innych. Jezeli Ktos kto jakis czas poswiecil na Aikido zdobyl stopien mistrzowski mowi o nieskutecznosci aikido to jest on bezwatpienia wiekszym autorytetem niz ten ktory dopiero zaczyna cwiczyc lub jest pod wplywem swojego instruktora ktory obiecuje zlote gory. Przeprowadzcie sade wsrod swoich instruktorow ktory z nich wykorzystal kiedys aikido do samoobrony ? Niech sie podziela swoimi doswiadczeniami.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Dobra Fiodor dawaj dane: Ile biednych gwałconych babek (mogą byc też dla ułatwienia faceci :lol: ) obroniliście ty i twoi kumple w ciągu ostatniego roku? :lol:

Słuchaj stary, nie wkurwiaj mnie bo ton twojej wypowiedzi mi sie nie podoba, zrobimy tak, spotkamy się ty ja i twoja żona/dziewucha i powiem jej że jest dziwką, przy tobie pasuje?


Co prawda nie odpowiedziałeś mi jeszcze na moje pytania, ale ok ja na twoje odpowiem:
Raz w życiu przytrafiła mi się taka sytuacja ( nie z tobą :lol: ), no i oczywiście wystartowałem do kolesia (młody i głupi :lol: ) i nagle zlecieli się jego kumple i zrobiło mi się troszkę słabo, bo nagle zostałem otoczony przez małą gromadkę dresów i tu zaskoczenie po krótkiej wymianie zdań kolesie uniesli się dresiarskim honorem i wzieli za łeb swojego kumpla (ze niby cham :lol: ). W każdym razie raczej gdybym wdał się wtedy w bijatykę byłoby słabo bo stado zbiegło się niezłe i nie sądze żeby pomogły mi jakiekolwiek umiejętności (było z 15 dresów, ja i moja żona, późny wieczór, pusty pasaż śródmiejski pod "Domami Centrum" w W-wie)
Co do Ciebie Fiodorze, to na ciebie bym się nie rzucił przez wrodzoną sympatię, ale lubić to ja bym już, cie nle lubił. Możliwości jest na pewno więcej niż dwie, uwierz mi świat nie jest czarno-biały :) Na przykład rzucam się na Ciebie, ty jako prawdziwy fighter spuszczasz mi łomot, ja podaje cię do sądu, moja żona zeznaje, że ty zaczołeś no i lądujesz w pace, albo zawiasy :lol: No mógłbyś jeszcze mnie zabić, ale wtedy to mi by było raczej wszystko jedno :)
A Tobie się często przytrafiają takie sytuacje, że takie mi zadajesz pytanie? To dziwne, bo większość znanych mi ludzi nie ma tego problemu :lol:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

której na 99% nie doświadczą w swoim całym dorosłym

Co z moim pytaniem jeżyk, jesteś cipa od statystyk czy facet?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Raz w życiu przytrafiła mi się taka sytuacja ( nie z tobą :lol: )

Kurwa, czy ty możesz odpowiedzieć na pytanie, czy dałbyś mi w mordę za obelgę czy nie? bez zbędnych filozofii?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

poza tym nie mów tak do Jeżyka :evil: To nie ładnie :wink:

Nie wpierdalaj się niuńka jak dorośli rozmawiają. Dla ciebie pan Jeżyk, dla mnie jeżyk.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024