Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Powiem dlaczego ja przestałem ćwiczyć-
po pierwsze: zainteresowałem się walką w parterze i całą idea mma,pózniej zaczeło brakować czasu na łączenie kilku sw.
Po drugie jak dla mnie intensywność treningu była za mała(głównie słaba rozgrzewka)
Wreszcie po trzecie ja po prostu lubię konfrontację i rywalizację..
Jednak do teraz miło wspominam treningi Aikido ,miła atmosfera ,fajni ludzie,ostatnio nawet byłem popatrzeć na trening fajnie się tam ludzie bawili.
Pozdrawiam

i podobnie mam ja.nic dodac,nic ujac.
jusi-to jak,beda foty? :) :wink:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Powiem dlaczego ja przestałem ćwiczyć-
po pierwsze: zainteresowałem się walką w parterze i całą idea mma,pózniej zaczeło brakować czasu na łączenie kilku sw.
Po drugie jak dla mnie intensywność treningu była za mała(głównie słaba rozgrzewka)
Wreszcie po trzecie ja po prostu lubię konfrontację i rywalizację..
Jednak do teraz miło wspominam treningi Aikido ,miła atmosfera ,fajni ludzie,ostatnio nawet byłem popatrzeć na trening fajnie się tam ludzie bawili.
Pozdrawiam

i podobnie mam ja.nic dodac,nic ujac.
jusi-to jak,beda foty? :) :wink:


Buahahahaha :wink: wiedziałam :) Przyjedź do Warszawy a nie foty :wink: A fotki muszę zrobić :wink:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Powiem dlaczego ja przestałem ćwiczyć-
po pierwsze: zainteresowałem się walką w parterze i całą idea mma,pózniej zaczeło brakować czasu na łączenie kilku sw.
Po drugie jak dla mnie intensywność treningu była za mała(głównie słaba rozgrzewka)
Wreszcie po trzecie ja po prostu lubię konfrontację i rywalizację..
Jednak do teraz miło wspominam treningi Aikido ,miła atmosfera ,fajni ludzie,ostatnio nawet byłem popatrzeć na trening fajnie się tam ludzie bawili.
Pozdrawiam

i podobnie mam ja.nic dodac,nic ujac.
jusi-to jak,beda foty? :) :wink:


Buahahahaha :wink: wiedziałam :) Przyjedź do Warszawy a nie foty :wink: A fotki muszę zrobić :wink:

a musisz musisz :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Hehe :) A ja powiadam-do warszawy przyjeżdżać :)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

A gdzie w okolicach Bytomia byles popatrzec i fajnie sie tam ludzie bawili, jesli to nie tajemnica :?:

Nie to nie tajemnica Ariczio :D
Na "Czarnych Bytom" ,u sensei G.Pietrzyka.Dlaczego pytasz?
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Pytalam, poniewaz bylam ciekawa, czy potwierdza sie moje przypuszczenia. Potwierdzily sie 8)
To ciekawy zbieg okolicznosci, bo akurat wczoraj przegladalam strone internetowa senseia Pietrzyka. Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
miala byc sztuka walki, o walce bylo duzo mowy - a z walka tak naprawde nie mialo wiele wspolnego.

zaczynajac od cwiczen w klubie, a konczac na roznego rodzaju stazach z "mistrzami".

dalo mi do myslenia, zmienilo spojrzenie na niektore sprawy, ale po trzech latach stwierdzilem, ze to nie dla mnie, bo zycie jest troche za krotkie.

pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Fiod, bardzo jestem ciekawa Twojej odpowiedzi.
8)

Ja jestem zjebany więc nie warto mnie słuchać.
Co do aikido, sztuka walki przeznaczona do walki z samym sobą tak bym to nazwał, rekreacja.
Zrezygnowałem z aikido z braku jego skuteczności przeciwko nowoczesnym stylom, za dużo niepotrzebnych dla mnie treści, filozofia niezgodna z rzeczywistością, itp.
Po prostu styl nie dla mnie co tu mówić dalej.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Pytalam, poniewaz bylam ciekawa, czy potwierdza sie moje przypuszczenia. Potwierdzily sie 8)
To ciekawy zbieg okolicznosci, bo akurat wczoraj przegladalam strone internetowa senseia Pietrzyka. Pozdrawiam 8)

Tzn? :D Jak już zaczęłaś mówić to skończ :D
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
No przeciez to proste: skoro jestes z Bytomia, a w Bytomiu dziala klub aikido Shudokan, wiec z Twoich slow domyslilam sie, ze wlasnie tam mogles zagladnac, bo masz blisko, 8) No i nie pomylilam sie 8)
Ja tam nie cwicze, ale kto wie, co przyniesie czas. Czlowiek szuka cale zycie :wink:
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Shudokan to nazwa sekcji.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Ja przestałem ćwiczyć Aikido ok 10 lat temu z bardzo prozaicznej przyczyny jaką była kontuzja kolana- jednak nie odniesiona w trakcie treningów-później poznałem moją obecną żonę i poszło-tak jak ktoś na początku napisał życie codzienne. Jednak przez te 10 lat cały czas wracały do mnie myśli że trzeba wznowić treningi jednak się nie udawało. I może - sam nie wiem- mój wiek, moje doświadczenie życiowe :D spowodowało że wróciłem po tej przerwie i trenuję już od dwóch miesięcy. Pierwsze treningi to była masakra dla moich mięśni :cry: ale poszło. Może odbiegłem od tematu bo ja wróciłem do treningów, ale tak to czuję i chciałem o tym napisać.
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Ludzie rzucają aikido z takich samych powodów jak inne hobby, z tych samych powodów dla których żeglarze, kajakarze górscy, wspinacze górscy, czy sportowcy wszelkich maści rezygnują po latach (rezygnuje wiekszość znane nazwiska to te nieliczne wyjątki).
Po wielu latach po przestaje ich to bawić, nie czuja już w tym świeżości, poczucia poznawania czegoś nowego, satysfakcji, po prostu im sie znudziło, wreszcie maja ważniejsze sprawy na głowie itd. W końcu kto powiedział ze aikido ma byc sensem i drogą życia? (ja wiem Szczepan tak powiedział ale to było pytanie retoryczne).
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
przypomnial mi sie jedne text,ktory byl dosc popularny wsrod starszych stopniami aikidokow,a ktory zawsze mnie oslabial ( choc sam tez czasem niz rzucalem dla jaj:D ) "spoko,nauczysz sie tego za XX ( tu wstaw dosc sporo liczbe) lat". ech......
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
ludzie czasem przychodza na aikido nie wiedzonc co to i sa wielce zdziwieni ze nie ma prostego ciosu z piensci a sa jakies dzwignie i wogole ... tacy chodza jeszcze przez 2-3 treningi i przestaja mowienc ze spodziewali sie czegos innego...
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Ale w przypadku ludzi, którzy ćwiczą już jakiś okres czasu i mniej więcej wiedzą czego się spodziewać na treningach zaskakująco często ma miejsce tzw. "wypalanie się".
Ja sama mam w tej chwili przerwę w treningach (bodajże od 2-ch miesięcy) z bardzo prozaicznego powodu jakim jest oczekiwanie na operację kolana. A dodać muszę, że kolanko sypło mi się właśnie na treningu...
Szlag mnie trafia gdy siedzę w domu, ale z drugiej strony mam dużo więcej czasu, który moge poświęcić na inne (bardziej prywatne) sprawy...
Z drugiej strony wiem, że po operacji wrócę do trenowania, bo naprawdę lubię aikido. I to nie z powodu umiejętności bicia się ale ze względu na możliwość trenowania czegoś co lubię i w czym widzę spore postępy. Ot chociażby umiem padać... :wink:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido

Ale w przypadku ludzi, którzy ćwiczą już jakiś okres czasu i mniej więcej wiedzą czego się spodziewać na treningach zaskakująco często ma miejsce tzw. "wypalanie się".
Ja sama mam w tej chwili przerwę w treningach (bodajże od 2-ch miesięcy) z bardzo prozaicznego powodu jakim jest oczekiwanie na operację kolana. A dodać muszę, że kolanko sypło mi się właśnie na treningu...
Szlag mnie trafia gdy siedzę w domu, ale z drugiej strony mam dużo więcej czasu, który moge poświęcić na inne (bardziej prywatne) sprawy...
Z drugiej strony wiem, że po operacji wrócę do trenowania, bo naprawdę lubię aikido. I to nie z powodu umiejętności bicia się ale ze względu na możliwość trenowania czegoś co lubię i w czym widzę spore postępy. Ot chociażby umiem padać... :wink:



Bardzo ładnie powiedziane^^
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
Swietnie powiedziane i swietny komentarz.
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
powiedzal bym ze switne komentarze :D [/img]
  • 0

budo_lance
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego ludzie przestaja cwiczyc aikido
ja przstalem cwiczyc aikido z różnych powodów:
- najlepszy trener odszedł i załozył sekcje w innym miescie
- podrozalo
- ludzi sie zrobilo w cholere
- stwierdzilem ze na ulicy mi sie nie przyda chyba zebym cwiczyl przez kilka lat to wtedy moze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024