Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tatuaże?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Tatuaże?
Słyszę nieraz jak mówicie o tym że przestępcy robią sobie tatuaże w dziwnych miejscach :-) np. na brwiach. Czy to coś znaczy?
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
jak bede juz duzi i bede mial pare tysiakow dolarow w kieszonkach to sobie strzele irezumi jakies na plecach... karpie, lwy i smoki mile widziane :P...
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?

Słyszę nieraz jak mówicie o tym że przestępcy robią sobie tatuaże w dziwnych miejscach :-) np. na brwiach. Czy to coś znaczy?


na brwiach ? pierwsze słyszę...
wszystkie tatuaże zależa od "pozycji" jaką się w więzieniu zajmowało
popularne są natomiast łezki pod okiem i odznaczenia generalskie na barkach (taki tatuaż miał m.in. Brodowski - ten co zajebał policjanta w Parolach)
  • 0

budo_tomeka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ursynów

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?

Słyszę nieraz jak mówicie o tym że przestępcy robią sobie tatuaże w dziwnych miejscach :-) np. na brwiach. Czy to coś znaczy?


Zapewne chodzi Ci o np. kropki w kacikach oczu itp. Takie znamiona nosza/nosili tzw. git-ludzie lub inaczej gitowcy. Kiedys sluszalem cos niecos o tej spolecznosci ale ile jest w tym prawdy, a ile legendy tego nie wiem.
Inna grupa wywodzaca sie bezposrednio z wieznia to tzw. "grypsujacy", bardzo mozliwe ze to wlasnie Ci ludzie wyrozniaja sie w jakis konkretny sposob ozdabiajac swoje cialo.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Zabił policjanta, Charlie, zabił...

Ogólnie rzecz biorąc tatuaże w subkulturze więziennej mają całkiem sporą ilość znaczeń. Pagony z oznaczeniem stopnia rzeczywiście oznaczają stopień w więziennej hierarchii. Oznaczenia wykłuwane na dłoniach oznaczały kiedyś typ przestępczego fachu (doliniarz, włamywacz, itp). Te obok oka i na powiekach też mają swoje znaczenia, ale dokładnie nie pamiętam, co które znaczą. Jeżeli kogoś to interesuje, to jest całkiem niezła książka o zwyczajach więźniów "Tajemnice grypserki", nie pamiętam w tej chwili autora i wydawnictwa, ale mogę wrzucić.

K.
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Z tego co sie orientuje wytatuowane kropki na powiekach maja zlodzieje...ale reki nie dam sobie uciac, niech sie wypowie ktos z takim tatuazem :wink:
  • 0

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Łoj, chodziło mi o powieki a nie o brwi :) . Słyszałem też coś o kropkach na ee tych takich kostkach co łączą palce z dłonią :) :) :) ale też nie wiem co to oznacza...
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?

jak bede juz duzi i bede mial pare tysiakow dolarow w kieszonkach to sobie strzele irezumi jakies na plecach... karpie, lwy i smoki mile widziane :P...


to tez moje ciche marzenie... widzialem ostatnio na warszawskiej silowni chlopaka (jakis mulato-latyno-maorys) z zajebista "jakuza" na ramionach... mial jakies koi (rybka) i troche kwiatow... machalismy sztanga na zmiane wiec sie troche "po pedalsku" przyjrzalem... ZAJEBISTY TATOO!
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Ja mam Tatoo na calym przedramieniu i wiele razy spotkalem sie z niepozytywna opinia na moj temat wzgledem tatuazu... :roll: ale tacy sa ludzie, moj jedyny konflikt z prawem to 2 mandaty...ale w niektorych oczach jestem recedywa po 7 wyrokach, ale mam to gdzies, MOJA SKÓRA! :P 8)

Co do "wieziennych"...pojdziecie siedziec to zobaczycie co to wszystko znaczy :wink: (nie to zebym komus zyczyl :!: )
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
kropy na powiekach oznaczją,że kotś siedzi baaardzo długo i zajmuje wysoką pozycję w ciupie....taki "więzienny Bóg",który w zasadzie może wszystko....tak takie tatuaże miała grypsera,ale teraz to zanika....a gitowcy to troszkę tacy skini,chuligani tylko wymarły gatunek....lata 70,80....dziś uliczników z zasadami jest coraz mniej :X ...tatuaż,który mi osobiśice bardzo podoba się to pajęczyny na łokciach...bez pajączka :-)
ten tatuaż oznacza złodzieja,który nie może już wyjsć z fachu....

pozdrawiam
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
kropki na oczach - nic nie widziałem :)
kropki na kolanach - nie będe klękał przed policją

jak nie grypsujesz to jesteś parówa :P
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Kupa banana pajeczyny robia sobie praktyczie wszyscy ktorzy w pace siedzieli. Mam kumpla w pajeczynach i bynajmniej nie jest i nie byl zlodziejem.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?

kropy na powiekach oznaczją,że kotś siedzi baaardzo długo i zajmuje wysoką pozycję w ciupie....taki "więzienny Bóg",który w zasadzie może wszystko....tak takie tatuaże miała grypsera,ale teraz to zanika....a gitowcy to troszkę tacy skini,chuligani tylko wymarły gatunek....lata 70,80....dziś uliczników z zasadami jest coraz mniej :X ...tatuaż,który mi osobiśice bardzo podoba się to pajęczyny na łokciach...bez pajączka :-)
ten tatuaż oznacza złodzieja,który nie może już wyjsć z fachu....

pozdrawiam

zgadza sie, "kropy" to tzw. cyngwajsy. ale wiadomo-rozne wiezienia,rozne oznaczenia,choc kropa przewaznie kiedys oznaczla to samo,czyli dlugi staz.
btw- "Dizzy" Cordoba w komiksie 100 Naboi ma takie dwie,co oznaczalo dwa lata odsiadki...
juz mowilem,ze aj law komix buks? :)
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Gab3d:wiem,że bardzo dużo osób robi sobie pajęczyny,ale czesto nie wiedzą o co w tym chodzi(tatuaże więzienne mają swoją symbolikę,o tym co znaczą pajęczyny wiem od kllienta,który ma własnie z takiej okazji)....krązyły plotki(taka historia w niektórych środowiskach skinowych),że pajęczyny noszą klienci którzy mają na koncie morderstwo....ale to raczej bujda dla młodych uliczników....widzę,że jesteś bądź obracasz się w środowisku skinheads(może się tylko fascyjnujesz,nie wiem),zapewne zauważyłeś,że ten tatuaż zrobiło się jakiś czas temu popularny wśród oi-ów,i innych apolitycznych skins...nie wiem do kórej grupy należysz,ale musiałeś to zauważyc....
punks&skins unite wins

pozdrawiam
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?

kropki na oczach - nic nie widziałem :)
kropki na kolanach - nie będe klękał przed policją

jak nie grypsujesz to jesteś parówa :P


poklon
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?

Gab3d:wiem,że bardzo dużo osób robi sobie pajęczyny,ale czesto nie wiedzą o co w tym chodzi(tatuaże więzienne mają swoją symbolikę,o tym co znaczą pajęczyny wiem od kllienta,który ma własnie z takiej okazji)....krązyły plotki(taka historia w niektórych środowiskach skinowych),że pajęczyny noszą klienci którzy mają na koncie morderstwo....ale to raczej bujda dla młodych uliczników....widzę,że jesteś bądź obracasz się w środowisku skinheads(może się tylko fascyjnujesz,nie wiem),zapewne zauważyłeś,że ten tatuaż zrobiło się jakiś czas temu popularny wśród oi-ów,i innych apolitycznych skins...nie wiem do kórej grupy należysz,ale musiałeś to zauważyc....
punks&skins unite wins

pozdrawiam

Dokładnie, ja np. słyszałem że taką pajęczynę ma ktoś kto odsiedział wyrok za zabójstwo Żyda ;)

Mi sie marzy taki tatuaż na całe plecy i ręcy jakie fajny wzór ;)
  • 0

budo_sad72
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
ale bzdury pieprzycie!!!! po prostu idzcie i zrobcie sobie malunek , i dopiero potem dyskutujcie!
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Populrarne owczem. Jestem i obracam sie owaszem. Pajeczyna to jest z regoly poprostu kryminal. Mitow jest masa :P Ja osobiscie nie zamierzam siedziec :P Niektorzy poprostu chca sie utozsamiac z polswiatkiem bardziej niz to naprawde robia.... stad te tatuze u ludzi ktorzy np. nie siedzieli a maja pajeczyny i cyngwajsy.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
hm...a ja myslalem ze z ktorej strony nie spojrzec to to zawsze wstyd. bo nawet jak ktos jest dumny z zalosnego faktu ze jest bandyta to przeciez nie powinien byc dumny z tego ze jest bandyta nieudacznikiem i dal sie zlapac i skazac? :D
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tatuaże?
Wiesz ale jest twardzielem :) Przyzyl pake :P I takie tam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024