Skocz do zawartości


Zdjęcie

HONOR - ważna rzecz??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

HONOR - ważna rzecz??
Właśnie mam do was takie pytanie. Wielu z was kręci się po mieście i ma możliwość obserwacji ludzi. Jak to teraz jest - czy honor coś znaczy czy nie?

Czy młodzi w ogóle rozumieją pojęcie honoru, walki honorowej?
Czy można kogoś zwyzywać i odejść w spokoju?

Ja jestem raczej wychowany i wierze w stary system wartości i honor ma dla mnie wręcz niesamowitą wage. Nie dam sobie napluć w kasze i nie odpuszczam zniewag. A walka TYLKO na zasadach honorowych ( choć żadko przeciwnik też się do nich stosuje :evil: )

JAK TO JEST???

POZDRO&RESPEKT
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Na ulicy w sumie nie miałem jeszcze debiutu i cięzko mi stwierdzić jak to jest, ale znam przypadek, kiedy znajomy obił ostro (ostro) jakiegoś gangsta (BMW, skóra i 19 latek). Tamten gangster miał plecy bardzo silne ale mimo wszystko po całym zajściu nie mścił sie wykorzystując kumpli. Poprostu uznał ze dostał w uczciwej walce (bo i tak było). Chciał ponoć nawet rozmawiać, jakoś załagodzić konflikt bo oczywiście chodziło o dziewczyne.
  • 0

budo_gameness
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
wszystko przez te baby :P ( dobrze ze moja tego nie czyta )

ale do rzeczy dla mnie honor jest czym zajebiście ważnym, ważniejszym nawet od wielu innych wartości
ja jestem niespotykanie spokojny człowiek :twisted: i bardzo łatwo mnie rozdrażnic ale ostatnio się powstrzymuje gdy ktoś mnie obrazi ( łagodnie mówiać ) to wytrzymuje ale kiedy obelgi polecą w strone mojej dziewczyny to koniec nie dam sobie w " kasze dmuchać "
Pamiętam kiedyś koleś powiedział do mojej lubej " suko " to myślałem że go rozniose na strzępy

Pozdro
Honor jest najważniejszy !!!
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Coś mi się wydaje, że opacznie rozumiecie słowo 'honor'. Z tego co widzę, dla was 'mieć honor' oznacza: nie dać się znieważyć. Bzdura. Mieć honor, to znaczy zachowywać się, nie znieważając samego siebie swoimi czynami. 'Nie dać sobie napluć w kaszę' jest drugorzędną sprawą.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
ale wy jestescie dziwni.
a honorowe jest skakanie po masce samochodu ktory cie chce przejechac, albo strzelenie dziewczyny w twarz, bo ot tak leci na ciebie z gazem?

nie chodzi o moje przezycia tylko ot tak sie pytam bo temat powielony wiele razy. zreszta Zekiet sam wie bo nei pierwszy dzien tu jest:)
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Wiem wiem...:)
Ale mi się rozchodzi o konkretnie o to, czy w naszym społeczeństwie obecnie rodzice i ogólnie dom starają się przekazać tego typu wartości. Nie popieram działań zaczepnych i sytuacji wywołujących konflikty - to ustalmy od razu.
Kiedyś - za starych , dobrych czasów młodzież z domu wynosiła pewne wartości. I nie były to wierza i telewizor do lombardu żeby mieć na działkę.
Taka hierarchia kiedyś istniał - BÓG, HONOR I OJCZYZNA.
I jak to teraz jest?
Bóg - jedni wierzą i inni nie; jedni chcodzą do kościoła inni w kler nie wierzą ale twierdzą, że są jak naj bardziej wierzący....
Ojczyzna - teraz to każdy na to pluje, "bo i tak lepiej nie będzie"... Jak pytam znajomych, czy poszli by na wojne za ten kraj to patrzą na mnie jek na wariata...
I HONOR - jak to z nim jest - no bo jest to wartość, od której ciężko jest się wykręcić .... nie można być trochę honorowym lub trochę bardziej .... Jak WY to czujecie....

Ja tam załapałem się jeszcze, że wychował mnie świętej pamięci dziadek i twierdze, że wykonał kawał dobrej roboty. Te trzy wartości rządzą moim życiem i są w pewnym stopniu wyznacznikiem dokonywanych przeze mnie wyborów.

A jak jest z wami? Jest ten HONOR w narodzie??

POZDRO&RESPEKT
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Nie no bronienie czci kobiety to myśle sprawa pierwszożędna i albo trzeba delikwenta upokorzyć, a jak sie nie da to w parter i poddusić aż odpłynie, to chyba dobre rozwiązanie. Co do obrażania mnie to w sumie prubowałem sobie przypomnieć sytuacje kiedy musiałbym sie bronić w ten sposób i nie pamietam. Moze to dziwne, ale ciesze sie szacunkiem wśród ludzi z którymi sie obracam i nawet jak mnie ktoś nie lubi to nie obraża i nawzajem. Poprostu staram sie tak sobie dobierac towarzycho zeby takich problemów nie mieć i mi sie udaje :)
No a co do dresików z pod bloku, którzy czasem burknął jak przechodze, to myśle ze nie ma sensu mówić o honorze w ich przypadku. Bo ok, koleś mnie obrazi ja powiedzmy zachowam sie słusznie i "zarządam satysfakcj" zaczynając bójke. Ok, wygrywam, jakoś kończe walke (o ile nie okarze sie ze walcze z trzema) a następnego dnia na samochodzie rysa od kołą do koła, nie potrzebne mi to.
Co o tym myślicie? Czy zdażyło sie wam, doświadczyć braku honoru takiego ścierwa, a moze jednak spotkaliście sie z czymś odwrotnym?
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Honor rzecz najważniejsza - nie masz honoru ludzie omijają Cie jak gówno :)

Nie chodzi o to czy dajesz sobie "w kasze dmuchać" czy nie(chociasz częściowo też :) ) . Jasna sprawa ktoś uderzy Twoją panne - lutujesz dziada .Najgorzej jest jak ktoś rzuci pare słów za dużo w strone moich bliskich ,wtedy nie ma litości ,ale to nie honor tylko zemsta za słowa .
Ci którzy zaczepiająna ulicy nie mają honoru :|

1) jest ich zawsze więcej
2) często mają coś w ręce :)
3) itd.

Pół życia spędziłem na najgorszej dzielnicy w moim mieście . Nawet się nie spodziewałem ,że są tam tak honorowi ludzie. Kolesie poszli na pyskówke i chociasz jeden był z kolegami nie doszło do starcia (fizycznego) umówili się na soluwke i wszystko zostało tak jak oni to roztrzygeli. Nikt się nie wtrącał mimo ,że jeden z nich miał poważne plecy.


Inna historia...
Kiedyś qmple poszli na "pasterke" pili piwo (było ich 6 i ok.4 panny) podeszła grupka ok.10 kolesi . Zaczeła się szarpanina . 5 wkręciło się w wir walki 1 schował się za dziewczynami :D . Już bardziej pomagała im dziewczyna qmpla odpędzając te karły ,które biegały tam w kółko :lol: .
Potem przez 3 dni do kolesia się nie odzywali wg mnie to zdecydowanie za mała kara - nie powinni mu nawet po imieniu mówić.

co to za honor rzucać się w ponad 10 na 6 chłopaków ?:|
co to za honor stać i wyglądając zza dziewczyn i patrzeć jak qmpli leją :|
jeden więcej to zawsze coś - dobrze ,że straż miejska podbiegła .


ps. dzisiaj mało kto ma honor :|
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
wy tu mowicie tylko o honorze na ulicy... a co z normalnymi sytuacjami?... co jest honorowe a co nie? w szkole w pracy Oo...
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??

Właśnie mam do was takie pytanie. Wielu z was kręci się po mieście i ma możliwość obserwacji ludzi. Jak to teraz jest - czy honor coś znaczy czy nie?


mysle ze honor teraz nie jest za bardzo w cenie. w codziennym zyciu ludzie uznaja np. ze nie musza oddawac dlugu, ze mozna klamac. albo cos kradna. np. kupujac pirackie plyty.
Silvio
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Honor dla większosći ludzi dziś nic nie znaczy, po co być honorowym skoro będąc człowiekiem pozbawionym tej wartości można osiągnąć więcej, honor uwżany jest z kretynizm, wyjątkiem są może jeszcze tylko ci co trenują jakieś SW, chodzi mi głównie o kartate itp. SW uczą szacunku do innych, a to jest częścią składową honoru, osobiście nieważne jak ktoś by mnie wyzywał to go nie ruszę conajwyżej sam go skomentuję jego poziom (no chyba że wyzywać będzie mnie jakaś grupa umarłych poetów, wtedy lepiej nie zwrócić nawet uwagi, gdyż prawdziwy honor ma niewiele wspulnego z głupotą i nie polega na tym iż jak ktoś rzuci cię kamieniem to oddać mu za to zaraz pustakiem.)
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Nie trzeba mieć specjalnie dużo honoru, żeby zajebać kolesiowi, który obraża twoją dziewczynę. Nie trzeba specjalnie dużo honoru, żeby zajebać kolesiowi, który na ciebie pluje. To jest standard.
Więcej honoru potrzeba, żeby pamiętać o tym, żeby przepuścić babcię w drzwiach, pomóc komuś zanieść zakupy, czy zrezygnować z zeżarcia następnej kanapki, na rzecz kogoś kto jest głodny. Może wielu z was rozśmieszają moje przykłady. Może są dziecinne. Ale dla mnie to właśnie jest honor. O. :)
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Honor to był z 20 - 30 lat temu,

Z tego co mi mój tata mówił to wtedy miało się pewność że jak jest solo. to walczy 1 na 1 a nie 1 na 15

Poza tym wiadomo było że nikt ci raczej podczas walki nie wsadzi noża w plecy ani nie będzie ci skakał po głowie. Kiedyś to się generalnie walczyło na ręce i ewentualnie cios głową był w użyciu. Jak kolo leżał to znaczyło że koniec walki, i nikt się nie burzył...A teraz...phi...teraz to stach się kogoś o czas spytać bo ci lufę do głowy przystawi :roll:
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??

Nie trzeba mieć specjalnie dużo honoru, żeby zajebać kolesiowi, który obraża twoją dziewczynę. Nie trzeba specjalnie dużo honoru, żeby zajebać kolesiowi, który na ciebie pluje. To jest standard.
Więcej honoru potrzeba, żeby pamiętać o tym, żeby przepuścić babcię w drzwiach, pomóc komuś zanieść zakupy, czy zrezygnować z zeżarcia następnej kanapki, na rzecz kogoś kto jest głodny. Może wielu z was rozśmieszają moje przykłady. Może są dziecinne. Ale dla mnie to właśnie jest honor. O. :)


PIERWSZY, KTÓRY SIĘ ZACZNIE ŚMIAĆ - TEN DOSTANIE W RYJ!!

Przykłady doskonałe!! Zauważyliście, że w naszych czasach grzeczność i honor - powiedzmy sobie kultura osobista uważane są za słabość!!
Jak puścisz babcie przodem to jesteś pipa i chuj do lania!! Ja czekam aż się taki ktoś na mnie natnie. Do tej pory więcej w życiu prywatnym zyskałem kulturą i ogładą nich chamstwem i przemocą - ale niewiele jest takich osób w moim towarzystwie, choć w zasadzie wszyscy z nich to dobrzy ludzie..:)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??

...A teraz...phi...teraz to stach się kogoś o czas spytać bo ci lufę do głowy przystawi :roll:


eee no to chyba mała przesada 8O

Tak swoją drogą gdzie się podziały te honorowe soluwki ? :(
2 bracia moich qmpli wracali w czechach z dyskoteki podziemiem...
3 punków niztąd nizowąd wyskoczylo do nich ,jeden z braci dostał kulke między oczy a drugi nóż pod żebra .... :cry:

['][']['][']['][']['][']['][']['][']
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
nie wiem jak to jest z innymi czytam calym spoleczenstwem ale ja tam wiem co to jest honor. i jeszcze jest jedno wazne slowo: lojalnosc.
  • 0

budo_air fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SOSNOWIEC

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
TERAZ ZA BYCIE HONOROWYM DOSTAJE SIĘ W PYSK! można być honorowym wobec babci ale jak przepuścisz kogoś w szkole to odrazu jesteś ciotą! nie ma dziękuje, przeprazam, a takie słowa nie gryzą ani nie są ujmą! a jeśli już się coś takiego zrobi albo powie to nawet sie nie usłyszy dziękuje bo każdemu się wydaje że to mówi jakiś kosmita! teraz najbardziej powżane są osoby chamskie, kozacy i goście którzy mają plecy na całe miasto a sami są ciotami i przed takimi każdy chyli głowę! HONOR i OJCZYZNA to podstawa :!: :!: :!: :!: ale nie każdy potrafi to docenić albo uważa to za słabość :!: :!: :!: :!: POZDRAWIAM
  • 0

budo_yester
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
kazdy moze sobie honor w jakis dowolny tylko jemu znany sposob interpretowac. Ja odbieram go jakos pewien zbior zasad ktorymi w zyciu staram sie kierowac. NIe bede dodawal ze sytuacje w ktorych bronie swoich najblizszych to sprawa honoru tylko pewnego rodzaju oczywistosc. A co do poruszonej sprawy walki za ojczyzne to w dzisiejszych czasach to dziwnie wyglada. Bo szczerze mowiac to nie chcialbym np. za ojczyzne ginac w kosowie czy tez iraku, z drugiej strony jak zolnierze tam stacjonujacy dostaja po 10 tys miesiecznie czy lepiej to ta sytuacja sie zmienia ale nie ma mowy tu o jakis patriotycznych wartosciach. Zreszta teraz sie liczy sie za bardzo kasa. Ma sie pieniadze ma sie szacunek, kobiety nawet bym zaryzykowal zdrowie a inne wartosci gdzies mniedzy tym sie gubia. Taki swiat ze ludzie sie nie szanuja za byle glupia odzywke chca zabic drugiego czlowieka i sero szacunku dla cudzej czy tez publicznej wlasnosci.
  • 0

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
nie wiem czemu tak czesto utozsamia sie honor z tym ze jak ktos bedzie do pyskowal skasuje mu ryj 8O . moja interpretacja jest nastepujaca:
a) czlowiek honorowy w takiej sytuacji moze spokojnie to zignorowac. osoba, ktora bez powodu mnie prowokuje i probuje obrazic nie jest w stanie mnie obrazic, po prostu smiec nie jest osoba na tym samym poziomie, urazic moze mnie osoba ze zdaniem ktorej sie licze
B) trudno mi za osobe honorowa uznac kogos, kto co prawda wali w pysk dla zasady, ale np. na skutek symulanctwa unika sluzby wojskowej, brak mu szacunku dla starszych, kobiet, osob slabszych,
c) czlowiek honorowy nie ucieka sie na codzien do klamstwa, swoje zdanie zatrzymuje dla siebie lub wypowiada je otwarcie a nie za plecami osoby ktorej bezposrednio dotyczy,
d) potrafi przyznawac sie do bledow,
e) wyznaje jakies wartosci (np. wymienione przez zekieta, ew. kwestia wiary moze byc dyskusyjna).
f) gdy zajdzie potrzeba, broni swoich wartosci bez wahania :evil:
Wniosek ogolny:) jest taki, ze w moim ujeciu by byc honorowym trzeba wykazac sie zespolem cnot moralnych, a nie tylko mocnymi piesciami i szybka reakcja. tak to wyglada pojecie honoru w ujeciu szkolno/gimnazjalnym. sorry, ale na cos takiego jak honor podworka to juz jestem za stary
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Tak mi z Waszej dyskusji wynika (nie wprost), ze kolo obdarzony zarowno przez nature, jak i przez treningi :wink: porzadnymi mozliwosciami bojowymi ma jednoczesnie szersze mozliwosci w definiowaniu swojego honoru.
Proste: czuje sie na silach - wale w morde kazdego kto np. zniewazy czesc mej lubej (przy czym zakres - czy juz "zniewazyl" czy jeszcze nie tez zalezy od mojego "wypasu bojowego"). Oprocz tego moge oczywiscie byc uprzejmy, lojalny itd. Nie czuje sie na silach - tak buduje swoje pojecie honoru, by polozyc glowny nacisk na inne dziedziny, w ktorych moge sie spelnic lepiej - np. sila charakteru, wiara, lojalnosc etc.
Oczywiscie nikogo nie wskazuje tutaj palcem, nie oceniam. Nie wiem, kto z Was ma jak i co.
Po prostu taka mala teoryjka na poczekaniu :wink:

Co myslicie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024